PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk motosiklet deneyimim (:

94CanRR
29 Nisan 2012, 21:57
http://www.youtube.com/watch?v=CmIvR6L2ZBM http://www.youtube.com/watch?v=-_rTMSTKfiI buyrun arkadaşlar ilk motosiklet deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim yaklaşık 1 sene kadar önce :)

TATLIHIZ
29 Nisan 2012, 22:02
Simdide video cekebilme imkanın varmı kalkısın ve gidisin nasıl bence daha belli olur Ama simdi daha iyisindir Kazasız belasız

94CanRR
29 Nisan 2012, 22:05
çok yakın zamanda goproyla çekim yapıcam. e tabi ilk deneyim sonuçta stop ettirmediğime dua et ((: şimdi çok daha farklı tabi (:

teocan94
29 Nisan 2012, 22:07
Hadi Beyler Niye Patlamadı Konu Hala :D

Bu Arada Videoyu Çeken Arkadaş Niye Ölecekmiş Gibi Nefes Alıyor :queen:

94CanRR
29 Nisan 2012, 22:13
Çok yorulduk o gün 200 km den fazla yol yaptık bir de yağmur yağdı arada o yüzden

motorcu48
29 Nisan 2012, 22:18
masallah ama ara gazı çok iyi atıyon:)

94CanRR
29 Nisan 2012, 22:19
hahah sağol kardeşim (: daha kullanmayı öğrenmeden ara gaz atmışız kan da var heralde :P

furkanmg
29 Nisan 2012, 22:22
ilk surusun 1000 rr mı?
eger oyleyse yorum bıle yapılmaması gerekıyo hiç kusura bakma ...

94CanRR
29 Nisan 2012, 22:24
peki neden ? trafiğe çıkmadım bu arada orası trafiğe kapalı alan

HAN_
29 Nisan 2012, 22:27
Hadi Beyler Niye Patlamadı Konu Hala :D

Bu Arada Videoyu Çeken Arkadaş Niye Ölecekmiş Gibi Nefes Alıyor :queen:

Motor o arkadaşınsa Bişi olmasından korkuyodur. :P

Soykan67
29 Nisan 2012, 22:27
Bende ilk sürüşümün videosunu yayınlamak isterdim ama ilgi çekici değil diye paylaşmıyorum.
Sonuçta sertifikalı bir hocadan özel ders alırken Kanuni'nin vitesli bilmem ne modeli ile çalıştığımdan dolayı pek ilgi çekici değil.

94CanRR
29 Nisan 2012, 22:28
hahah '' aman kaçıcak şimdi altından '' :mrgreen:

furkanmg
29 Nisan 2012, 22:30
trafiğe cık cıkma en nıhayetınde cıktın yanı bı sure sonra...
altındakı motorun kac beygır oldugunu sen cok daha ıyı bılıyosun kac kg oldugunuda...
onemlı olan surmek degıl tehlıke anında senın motor ustundekı tecrubenı tehlıkeyı bertaraf etmek ıcın kullanabılmen..!!!
e tecrube olmayınca nolcak ??? Allah korusun...

sımdıye kadar yapmadım dıyebılırsın Allah korusun sımdıden sonrada yapmazsın ınsallah..

ama unutma düşmeyen motorcu yoktur,henüz düşmemiş motorcu vardır.

94CanRR
29 Nisan 2012, 22:34
çıkmadım bakın lütfen bilmeden sorumsuz muamelesi yapmayın.o motorun sahibinin arkasındaydım ve bana öğretti trafiğe kapalı alanda ve video ya çekti ceket dainese kask sparco dizlik var hiç bir tehlikeli hareket yok sorunsuz sürüş.O motorla trafiğe çıkmadım oraya kadar arkadaşın arkasında geldim.İlk tecrübebem demeseydim kaçınız anlayacaktı çok merak ettim sanki amatör veya tehlikeli bir hareket var yapmayın allahaşkınıza.

kemboo
29 Nisan 2012, 22:41
motorun var mı şuan bilmiyorum kazasız belasız sürüşler diliyorum ama napıyoruz yeni başlıcak arkadaşlara düşük cc li motor alarak başlamalarını tavsiye ediyoruz :P

bu arada motorun sesi çok deli ya :wiinkk:

94CanRR
29 Nisan 2012, 22:43
sağol tabiki düşük cc başlayacaklar. Ben şu an 150cc kullanıyorum ''başlangıç motoru ''.

quezzap
29 Nisan 2012, 22:46
öyle yada böyle adam 1000 cc ile başlamış ve başarmış. aradan 1 sene geçmiş. şuanda gayet başarılı kullanıyordur. hiiiç ortamı germenin mânası yok. konu dağılmasın lütfen. iyi forumlar

Soykan67
29 Nisan 2012, 22:52
Yeni başlayacakların bu videoyu görüp kafası karışmasında gerisi bizi ilgilendirmiyor arkadaşlar.Sonuçta kullanmış bir şekil.Bizi ilgilendiren bu videoyu yeni başlayacakların örnek almaması.

94CanRR
29 Nisan 2012, 23:07
tamam o zaman açıklamamı yapayım siz forum sakinlerinin huzuru kaçmasın.Yeni başlayacak arkadaşlara '' bu video tamamen trafiğe kapalı alanda maksimum güvenlikte çekilmiştir.Sürücü kişinin profesyonel bisiklet deneyimi vardır.Ayrıca sürücü kişi şu an1 senedir 150cc vitesli motor sürüyor.Aman örnek alıp 1000rr üstüne çıkmayın''.umarım yeterli olmuştur.

kefeeee
29 Nisan 2012, 23:29
tamam o zaman açıklamamı yapayım siz forum sakinlerinin huzuru kaçmasın.Yeni başlayacak arkadaşlara '' bu video tamamen trafiğe kapalı alanda maksimum güvenlikte çekilmiştir.Sürücü kişinin profesyonel bisiklet deneyimi vardır.Ayrıca sürücü kişi şu an1 senedir 150cc vitesli motor sürüyor.Aman örnek alıp 1000rr üstüne çıkmayın''.umarım yeterli olmuştur.

Bir kaç sorum var. 94 doğumlu musun bana mı öyle geliyor?
Altındaki 1000RR'dan önce kaç bin km motosiklet kullandın bide onu sorucam?
Konunun bisiklet deneyimi ile nasıl bir alakası olabilir?
Kullandığın 150cc kaç beygir gücündedir?

Alınma meraktan soruyorum

94CanRR
29 Nisan 2012, 23:54
94 doğumluyum altımdaki 1000RR dan önce hiç vitesli motosiklet kullanmadım.O yüzden başlıkta ilk motosiklet deneyimim yazıyor.Motosikletle ilgili bi konunun bisikletle nasıl bir alakası olduğunu ben anlatamam sana ama forumdaki daha tecrübeli abiler anlatabilir istersen.Motosikletin temel denge mekanizması zaten kaykayda öğreniliyor.Kullandığım 150cc 14.5 beygir yazıyor belki daha düşüktür onların yalancısıyım.

Soykan67
30 Nisan 2012, 00:37
Neyse Can, sonuçta bu konudaki bilincin birkaç ufak hatan olsada yerinde.Hakkında hayırlısı olsun.

MRay57
30 Nisan 2012, 03:33
Ben olsam hayabusayla yapardım ilk denemeyi. Sonuçta daha pratik kullanışı.
Yav he he :)

Mr.cihans
30 Nisan 2012, 09:31
sanslıymısın gazı bıraz fazla verme gbı bır hata yapmamısın yoksa motorla bırlıkte hava da 3 parande atardın youtubeda dolu boyle 4 sılındır makınalarla ogrenmeye calısırken durduugu yere takla atan... O motoru sana veren nası vermıs cozeemdım.

Felon
30 Nisan 2012, 10:26
1000RR ile başlamak marifet yada yetenek olarak algılanmamalı ,daha çok motosiklet üzerinde öğrenebileceğiniz şeyleri kısıtlamak gibi birşeydir bu.Aradan 1yıl geçmiş 10bin km de 1000RR tecrübesi edindin diyelim.Düşük cc ile yıllarını geçirmiş bir arkadaşın bin km 1000RR tecrübesi: seninkinden kat kat daha yüksek olacaktır.Pilotaj hatasından kaza yapma riskide %70 düşüktür.Otobana çıkıp gazladığınızda ilk virajda belli eder herşey kendini...1000RR ile başlayan vs 250-600-1000 diye kademeli olarak yükselen sürücü arasındaki farklar, otoruşundan tut ayak peglerine basışından bile belli olur :)
Motosiklet aragazı verip hava atmaktan ibaretse, 1000ile başlayan adamda pek sıkıntı yok ama işi birşeyler kanıtlamaya götürürsen zararlı çıkacağını söylemeliyim.
Öyleki arkamda çok 600lükler kaldı 250cc ile :)
O adamlar daha altımdaki aletin 250cc olduğunu bilmiyordu
-abicim iyi gidiyorsun markası ne bunun?
-hyosung gt250r
-250cc mi?
-Evet
(ve sessizlik):pl:

Seko
30 Nisan 2012, 11:12
Sonuçta trafiğe kapalı yerde korumalı olarak deneme sürüşü yapmış arkadaş. Asıl benim anlamadığım, arkadaşı nasıl cesaret edip o motoru ilk sürüşü yapan birisine veriyor ? Ben olsam 250 cc motoru bile vermem hiç kullanmamış birisine...

94CanRR
30 Nisan 2012, 18:22
Ya cidden ne kadar meraklıyız biz ben onu geçerim ben daha iyiyim demeye milletçe.Ne kadar meraklıyız şu konu başlığı altındaki 3 tane yazıyı bile okumadan mesaj atmaya.Ben 150 cc kullanıyorum diye kaç kere diyicem kardeşim.Derdiniz nedir sizin 1000rr la başlamış ama ben geçerim onu felan onu mu demeye getiriyorsun pardon anlayamadım ? Ha çünkü 50 kere korumalıklar var trafiğe kapalı üstelik zaten ufak cc motorla başladım diye açıklamama yapmama rağmen bu mesajı atıyorsan ben daha başka bişey anlamam.Amacımız hava atmak değil zaten konu başlığı olarak 1000RR diye bi laf da geçmiyo tamamen hayatım da ilk motor kullanışımı sizlerle paylaşmak istedim.Baza abiler yeni başlayanlar video yu görüp gaza gelicek diye endişelenmiş haklılar gerekli açıklamayı hemen yaptım zaten ama hala bunun üzerine ben onu geçerim ben bunu geçerim diyorsan kimin hava atmaya çalıştığı açıkça belli oluyor.