PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yine Bir Sıkıştırılma Olayı ve Eğlenceli Son

Tekir
29 Nisan 2012, 14:51
Son zamanlarda E5 yerine Çapa-Aksaray-Unkapanı hattını kullanmaya başladım. Genellikle öğleden sonra çok trafik oluyor, aralardan bile geçemiyorsunuz yeri geliyor...

Geçenlerde Haşim İşcan geçidi çıkışında, kemeri de geçtikten sonra trafik açılır gibi oldu yeşil yanınca. Sol şerit ile orta şerit arasında gidiyordum. Birden siyah, sedan, bayan sürücülü bir Honda, sol şeride doğru kırdı. Ben sıkışmak üzereyken fren yaptım, kornaya bastım uzunca. Aynı şekilde solumda kalan araç da sıkıştı ve o da korna öttürdü. Ancak kadın hiç aldırış etmeden, makaslar atarak yoluna devam etti...

Dinsizin hakkından imansız gelir diyerek, ilk yakaladığım yerde, kendimi uygun bir pozisyona getirdim ve sağ aynasını kapatıp gazladım. Kadın korna öttürmeye başladı, çılgına döndü, yine o yoğun yolda makaslar atarak beni yakalamaya çalıştı. Aralardan sıyrıldım gittim tabi. Dursam türlü çirkeflikle karşılaşacağım, erkek olsa kavga edeceğim vs. Hiç gerek yok artık böyle şeylere. Hala içimin yağları eriyor, nasıl keyif verdi anlatamam :)

Biraz düşünülürse, mantıklı bir mesajı da var ayna kapatmanın: Madem kullanmıyorlar, fazlalık yapmasın :)

quezzap
29 Nisan 2012, 14:53
Tebrik ediyorum :)) İyi yapmışsın. :)

yasdal
29 Nisan 2012, 14:56
Süper taktik.. Bu arada yeri gelmişken ben de bir kaç kez sağ aynası kapalı bir kaç aracın aynasını açmıştım, hem şaşırıyor hem seviniyor sürücüler :)

kemboo
29 Nisan 2012, 14:57
iyi yapmışsın ya güzel taktik

Tekir
29 Nisan 2012, 15:04
Süper taktik.. Bu arada yeri gelmişken ben de bir kaç kez sağ aynası kapalı bir kaç aracın aynasını açmıştım, hem şaşırıyor hem seviniyor sürücüler :)

ben de yapıyordum da, yapmıyorum artık. lazım olduğu bir anda tavşan gibi kalıp, anlasınlar faydasını. bizi de fark ederler bahaneyle...

EverHarD*
29 Nisan 2012, 15:07
iyi yapmışsın :)

BatuDede
29 Nisan 2012, 15:26
İyi yapmışsın abi.

nedenamaya
29 Nisan 2012, 15:30
iyi yapmışsın :)

turbocharge
29 Nisan 2012, 15:38
Çok yaratıcı bir fikirmiş kutlarım :thumleft: Siz İstanbulda motor kullananlar valla kelle koltukta gidiyosunuz o ne ya öyle forumda hergün bir başlık açılıyor buna benzer durumlarla karşılaşanlar tarafından.Daha bunlar duyduğumuz, gördüğümüz bide duymadıklarımız var.Buraya yansımayanlar var.Allah sabır versin...

---------- Post added at 14:38 ---------- Previous post was at 14:36 ----------

Buarada Semih Ramazan Erdoğana selam söyle tanışıyormuşsunuz heralde ama samimi misiniz bilmiyorum.Benim Kayseriden arkadaşım olur kendisi :)

Tekir
29 Nisan 2012, 15:40
Çok yaratıcı bir fikirmiş kutlarım :thumleft: Siz İstanbulda motor kullananlar valla kelle koltukta gidiyosunuz o ne ya öyle forumda hergün bir başlık açılıyor buna benzer durumlarla karşılaşanlar tarafından.Daha bunlar duyduğumuz, gördüğümüz bide duymadıklarımız var.Buraya yansımayanlar var.Allah sabır versin...

---------- Post added at 14:38 ---------- Previous post was at 14:36 ----------

Buarada Semih Ramazan Erdoğana selam söyle tanışıyormuşsunuz heralde ama samimi misiniz bilmiyorum.Benim Kayseriden arkadaşım olur kendisi :)

Aleykümselam :) Teşekkürler iyi dileklerin için de.

c3nk
29 Nisan 2012, 15:57
hehehe iyi olmuş, yaptığı hatanın farkında olmuştur umarım :)

rapidhacker5
29 Nisan 2012, 17:28
tamam yazdim yapacam bunu :D

fireblade1
29 Nisan 2012, 17:40
ilerde kesinlikle uygularım bunu :mrgreen:

Pain
29 Nisan 2012, 17:42
Bu hakkaten çok eğlenceli birşeydir,motorda yapmadım ama arabada arkadaşlara çok yaparım,kuyruğunu yakalamaya çalışan köpek gibi çaresiz kalıyorlar:D:D
Ama artık yapmıyorum o aynanın kapalı olması bizim için çok ciddi bir tehdit oluşturuyor...

canerol
29 Nisan 2012, 17:47
çok güzel yapmışsın uygulamak gerekir birde bu kadınlara bu arabaları kimler alıyor anlamıyorum bi havalar bi havalar camlar zaten filmli bir güneş gözlüğü takıyor.kadın sürücü gördünmü yol vereceksin benden bulmasın belasını

scooterist
29 Nisan 2012, 17:55
aynı duruma şahit oldum kuryenin biri bayan sürücünün sağ aynasını yumrukla kapatıp gazladı kasıtsız minik bi sıkıştırma olayı yaşanmış sanırım
durumu görünce araca yanaştım kapalı aynasını açtım kadın camı açıp tşk etti ..gülümseyip :) eğitim şart dedi ..

Pain
29 Nisan 2012, 18:07
aynı duruma şahit oldum kuryenin biri bayan sürücünün sağ aynasını yumrukla kapatıp gazladı kasıtsız minik bi sıkıştırma olayı yaşanmış sanırım
durumu görünce araca yanaştım kapalı aynasını açtım kadın camı açıp tşk etti ..gülümseyip :) eğitim şart dedi ..

Bunun yanlışlığı,kasıtlı kasıtsızı olmaz dostum,bir sorumluluk alıyorsan ağırlığını kaldırabilmen lazım.Bende araba kullanıyorum ama daha görmediğim,üzerine çıktığım biri olmadı...

Garip
29 Nisan 2012, 18:15
abicim nedne kapatıyorsun ya..ayıp etmişin..hiçmi kuvvetin yok..yatay olarak vurmusun, dikey olarak vursaydın hiçmi gücün yok...yerinde olsam yapardım...

scooterist
29 Nisan 2012, 18:22
Bunun yanlışlığı,kasıtlı kasıtsızı olmaz dostum,bir sorumluluk alıyorsan ağırlığını kaldırabilmen lazım.Bende araba kullanıyorum ama daha görmediğim,üzerine çıktığım biri olmadı...

özellikle cep telefonuyla konuşan araç sürücüleri kasıtsız olarak bunu sürekli yapıyor ..şu durumda motosiklet kullanıcısıda öfkesini kontrol edip medeni bir davranış sergilemeli ..

Pain
29 Nisan 2012, 18:28
özellikle cep telefonuyla konuşan araç sürücüleri kasıtsız olarak bunu sürekli yapıyor ..şu durumda motosiklet kullanıcısıda öfkesini kontrol edip medeni bir davranış sergilemeli ..

İşte eğitim şart derken yanlış kişiyi kastetmiş,kendine şart o eğitim.Duyarlı olacak,kafası aynı anda 2 şeye basmıyorsa kapatacak o telefonu.Herzaman için öfkemizi kontrol etmemiz lazım.Ama 2 saniye önce ölümden ya da kalıcı bir sakatlıktan kurtulmuş olmak o kontrol olayını oldukça zorlaştırıyor.

scooterist
29 Nisan 2012, 18:44
ikisinede eğitim şart.. 20 milyonluk şehirde arkadaşın yaptığı gibi yaparsak işin içinden çıkamayız.. birazcık tevazu ...

rapidhacker5
29 Nisan 2012, 19:02
en çok korktuğum sürücü tipi kadın olup elinde sigara olan tek elle direksiyonu tutan makas atanlardır böylelerine yol verilmeli ama o ayna taktiğini en kısa sürede uygulamaya çalışacağım alayım cbr125i :D

beyazit60
29 Nisan 2012, 19:15
arkadaşlar dikkat edelim kadınlar genelde kaza yapmaz kazaya sebebiyet verir çok bayan gördüm trafikte canlı bomba gibi dolaşıyor gaz fren debriyaj üçlüsü matematik problemi gibi çözüyor çözene kadar ya tamponu parçalıyor ya kaldırıma çıkıyor:) sözüm meclisten dışarı :)

Tekir
29 Nisan 2012, 19:51
bayan suruculerde en cok rastladigim olay, yola kilitlenmeleri ve aynalara bakamamalari... bu baslik genel olarak trafikte problem yasadigimiz zaman, icimizde kalmamasi icin ortaya koydugum bir cozumden ibarettir. ancak bayan suruculere gercekten yardimci olmamiz gerekiyor. fakat bilincaltimiza yerlesmis olan, cogunlukla koca parasiyla kendilerini birden trafige attiklari, arac seciminde kendilerine uygunluktan ve teknikten cok, estetige ve konfora onem verdikleri, dikkatsiz ve beceriksiz olmalari gibi gercekler, tahammul sinirlarimizi zorluyor. canimiza ve malimiza kast ettikleri gercegini de degistirmiyor.

arca94
29 Nisan 2012, 22:26
Biraz düşünülürse, mantıklı bir mesajı da var ayna kapatmanın: Madem kullanmıyorlar, fazlalık yapmasın :)

Bunu tuttum.. Tebrikler. :)
Ben de geçen sağ tarafta park yeri ararken sola kıran teyzenin birinin cama tıklayıp yan aynayı gösterip "abla bu makyaj aynası değil" diyip yoluma devam edicektim.. Ama iyi günümdeydim.. :)
Ayna kapatma olayını bi kere bana yol vermeyen birinde yapmıştım sıkışık trafikte boş kısımdan gidiyorum, adam inat olsun diye arabayı benim geçtiğim yere doğru çevirdi, aynası tam geçebileceğim yerde duruyor.. Ben de sakince yaklaştım, içeriden beni dikkatlice süzüyor. Sonra geldim aynayı kapadım, geçtim yoluma devam ettim.. :)

Yine geçenlerde yol vermeyen ve üzerime kıran araç sürücüsünün aynasına gidonumla güzel bi darbe indirdim, tabi gidon sağlam olduğundan problem yok.. Ne çizik oldu ne bişey.. Ama aynası aynı sağlamlıkta değildir eminim..

O diilde makas atan kişi kadın mı ? Vay be ülke ne hallere gelmiş..

Neyse.. Tebrikler tekrar.. :)

Şu
sözüm meclisten dışarı :) lafının da hastasıyımdır haaa... :mrgreen:

< iLk@yy >
29 Nisan 2012, 22:35
böyle bir kadına şimdiye kadar hiç rastlamadım
ama aynası kapalı giden çok sürücünün aynasını açmışımdır yanından geçerken...

önce korksalarda sonra teşekkür ediyorlar allahtan insan olupta

dürümdöner
29 Nisan 2012, 22:50
ben hep yapıyorum aynayı ters çevirme işini..çok sinirlenirsem aynaya tekme atıp koparıyorum allah günahımı bağışlasın ama o aynayı koparmazsam adamın kafasını koparırım

Halil Karamanoğlu
29 Nisan 2012, 22:52
oo cok yanlış yapmışsın sen önce bi osmanlı tokadı çakıp sonra da kaskla kafasını poçuklasaydın keşke :) ama hayali olarak. sonra gerçekmiş gibi buraya yazardın

bugay
29 Nisan 2012, 23:17
Yeni model araçların aynasını kapatmaya çalışırken içindeki dişliyi kırmayın ha, sonra suçlu olursunuz, şu otomatik katlanır aynalardan bahsediyorum.

Ayrıca hala aynayı kırardım, yumruk atardım diyenler var ya anlamıyorum, mesele zarar vermekte değil isteseler ufak bi dokunuşta canımızı alabilirler :farao:

kefeeee
29 Nisan 2012, 23:25
Çok nazik bi hareket olmuş :mrgreen: Yapın demiyorum asla teşvik etmek istemem ama ben olsam kırmıştım sol aynayı :mrgreen:

halepli
29 Nisan 2012, 23:29
Bu taktiği bende yapmışdım bi keresinde activadan... yol sıkışık beni sıkıştırmak istedi adamın biri kornaya başıyom duymuyor cepden konuşuyormuş meyersem camlarda filmli buna sağdan gıcıklık olsun diye bende kapattım aynasını yakalamak istedi hemen bir dar sokağa girdim karşımdam araba geliyor kendisi sokağa girmek istedi ama giremedi araba geliyor diye :)

shooteronur
30 Nisan 2012, 00:01
valla ben bayan sürücü gördümmü arasından gecmem :D başka yerlerden kaçmaya çalışırım asla girmem o araya :D ama bu kadarda yuklenmeyelim :) ne takoz erkek suruculer var aynaya bakmayan 10 dakka yanından git bi kere aynaya bakmaz....
herkese kazasız belasız sürüşler.
bol gazlamalar bol %68 li benzinler :)

-unnamed-
30 Nisan 2012, 00:38
güzel taktik...
tebrikler...

pompei
30 Nisan 2012, 02:43
Yetmez ama evet(siyasi).Yaptığın yeterli değil ama iyi bi davranış.Bunun dışında zıppırman üyemizden ders almasın trafikte sıkıştırma ve kasıtlı hareketler üzerine(üyelere laf).Aynayı kapattıktan sonra kadının sana yaptığı beddua motorcu şansı açısından sakıncalı(dini).

Parantez içindekiler bir mt üyesinin ortamı germe adına yapması gerekenlerdir.Yapmayanlar bizden değildir(fitili ateşleyen cümle).

Hadi kolay gelsin.

Tekir
30 Nisan 2012, 14:02
gozu donmus insanlarin motorlarin uzerine surdukleri bir gercek tartisma aninda. once can guvenliginizi dusunup, ondan sonra voleyi, aparkati, aduketi uygulamamiz gerekiyor :)