PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet Alıcam Görüşlerinizi Paylaşırmısınız

thepope
28 Nisan 2012, 23:02
Öncelikle Herkese Merhaba Ben Yeni Üyeyim.19 Yaşındayım Motor Sevdası Var Bendede Ama Şu Ana Kadar Hiç Motor Kullanmadım.
Ehliyet Almak İstiyorum Orada Sürücü Kursunda Öğrendiğim Kadarıyla Geçebilirmiyim Sizce
Birde Boyum 1.75 Kilom 57 Tek Korkum Denge Görüşlerinizi Paylaşırsanız Sevinirim
Ayrıca Ehliyeti Alırsam Keeway SL 150 Almayı Düşünüyorum Sizce Kullanabilirmyim

TATLIHIZ
28 Nisan 2012, 23:08
Bisiklet gibi hatta belki daha kolay Bence bi 100 lükle basla sonra 125 fln gecersin

thepope
28 Nisan 2012, 23:16
anladımda oturduğum yer denemek için müsait değil önce motor alıp sonra ehliyet almak istemiyorum sonra bağlarlar falan uğraşmak istemiyorum temiz iş olsun direk ehliyeti aldıkdan sonra yani 150 lik keewayi kullanmazmıyım ölçüleri normal chopperlara göre daha ufak ve bende sırıtmıyor yakından gördüm hoşuma gitti açıkçası 100 lük alırsam buna geçmek istiycem tekrar değişim istemiyorum yani keeway ile başlayamazmıyım

rcpssmn
28 Nisan 2012, 23:20
Bende senin gibi idim kardeşim hiç dert etme isteyince olur.Cesaretini hiç kaybetme hayatta ama aklın hep bir adım önde olsun.kurslara güvenme honda gibi firmaların eğitimleri var uygun fiyata eğitim veriyorlar imkanın varsa çok iyi olur.Kurs sana ehliyeti aldırır o konuda sıkıntı yok.Keeway ile başlarsın o senin kabiliyetine bağlı.

thepope
29 Nisan 2012, 00:53
Öncelikle İlginiz için Teşekkür Ediyorum.Kabiliyet Derken Açıkçası Daha Önceden Çok Garip Bir Alet Vardı 80 Cc Bisiklet Motoru Vardı Bi Arkadaşımın Yani Onu
Profesyonel Bir Şekilde Kullanabiliyorum Ondada Debriyaj Sistemi Var Ve Çok rahat Kaldırıyorum Vites Le Ve Kalkışla İlgili Korkum Yokda Bisiklet 15 kg idi bu 135 kg Denge Konusunda Tedirginim Onuda Ancak Motoru Alınca Anlayıcağımı Düşünyorum Zaten Hız Tutkum Yok.Zevk İÇin Chopper İstiyorum Trafiğe Fazla Çıkmıyıcam Zaten Gezme Maksatlı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Buda Resmi Böyle Ufak Olduğuna Bakmayın Debriyaj Sistemi Çok Değişik Ama Yinede Çok Rahat Kullanıyordum.Dediğim Gibi Motorda Tek Tedirgin Olduğum Ağırlığından Dolayı Denge Problemi Olurmu Bunuda Sizin Tecrübelerinizde Dayanarak Soruyorum Yani Hiç Motor Kullanmadım Desemde Bu Resimdekini Kullanmak Bana Çok Şey Kazandırdı Diye Düşünüyorum.
http://img838.imageshack.us/img838/6255/asdaxs.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/838/asdaxs.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

erro
29 Nisan 2012, 01:23
Bisiklet gibi hatta belki daha kolay Bence bi 100 lükle basla sonra 125 fln gecersin

istersen önce 80 likle başlasın...sonra 100-125-150 cc falan gitsin...5 yıl sonra da 250 liğe biner...

arkadaşım 150 lik motoru tabiki kullanailirsin ki kendileri zaten başlangıç motorudur...en fazla 250 cc başlangıç için ideal...

thepope
29 Nisan 2012, 01:29
istersen önce 80 likle başlasın...sonra 100-125-150 cc falan gitsin...5 yıl sonra da 250 liğe biner...

arkadaşım 150 lik motoru tabiki kullanailirsin ki kendileri zaten başlangıç motorudur...en fazla 250 cc başlangıç için ideal...

anladım saolun ilgnz için

brds
29 Nisan 2012, 12:39
sl iyi seçim...yanlız o bisiklet benim bildiğim vitesli değil...çalıştırmak için elden bırakma debriyajlı...motora faydası olmaz...yani zor değil
zaten ama onun bir faydası olmaz...onun rehavetine kapılıpta başına iş alma...motor bambaşka bir kulvar...ama motor o bisikletten kolay olur bence...

Karlıyollar
29 Nisan 2012, 13:25
Bence o motor sana fazla şimdilik ve bana göre motorsiklet sürmek bisikletten daha kolay çünkü bisiklet hafif ve denge kurmak zor
125 MH DRİFT MONDİAL al bence yada
KUBA XY100-E
Honda İnnova veya Cbf 125
Yamaha crypton veya Ybr 125
:)

thepope
29 Nisan 2012, 14:42
sl iyi seçim...yanlız o bisiklet benim bildiğim vitesli değil...çalıştırmak için elden bırakma debriyajlı...motora faydası olmaz...yani zor değil
zaten ama onun bir faydası olmaz...onun rehavetine kapılıpta başına iş alma...motor bambaşka bir kulvar...ama motor o bisikletten kolay olur bence...

Zaten vitesli değil onun rehavetinede kapılma gibi bi durum söz konusu değil sadece debriyaj motoru harekete geçirmek için işe yarıyordu benim dile getirmek istediğim onunda kalkışları vitesli bi motor gibiydi debriyajı çok hassas ayarlamanız gerekiyordu olduğunuz yerden kalkmak için sadece kalkışda katkısı olucağını düşünmüştüm