PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antalya'da Motosiklet USTASI

eod
28 Nisan 2012, 03:03
YOK MU ?
gerçekten işini iyi yapan , güvenilir bir ustaya ihtiyacım var. Hangisine gitsem yolunacak kaz gözüyle bakıyorlar. Motorum kitlendi ve yolda giderken ÇAAT diye bir ses geldi . Muhtemelen krank , piston , silindir. Tabi kapalı kutu açmadan bilemeyiz ama motoru indirmeye 750 TL 'den ağzını açıyor konuştugum ustalar. Sözleri , söyledikleri güven vermiyor.
kimi diyor 1500 TL ver gerisine karışma , kimi diyor 250 Tl'ye motoru indirrim parça alırsın ben takarım sanki yapboz yapar gibi umursamaz konuşuyor , bir tanesi 750 TL işçilik alırım parçalar sana ait diyor , öbürü getir motoru indiririz diye hiç fiyat söylemeye bile yanaşmıyor. benim sanayi ile aram yoktur arkadaşlar bilmem etmem , ustalar sanıyorum ki benim bişey bilmedigimi anlıyor.

Sizlerden ricam varsa Antalya'da bildiğini iyi iş yapabilecek , dürüst , şerefli bir motosiklet ustası lütfen yönlendirin beni. Motorum kaç haftadır yatıyor , çok üzülüyorum , gördükçe içim gidiyor :(

(kullandığım motor gt250r'dir yine mi krank kırdı düşüncesine kapılmayın lütfen , ben aldım elimde patladı eski sahibi/sahipleri sağolsun... )

Acil112
28 Nisan 2012, 04:48
Birkaç arkadaş daha aynı ustayı önerecektir:

Tayfun Motor(Kanuni Servisi)

CUMHURIYET MAH.ESKI SANAYI SITESI 663 SOK.NO:43

Tel: 242 3461491

Selamımı Söyle:)

Tropiksera
28 Nisan 2012, 08:38
Ben kemer bölgesindeyim anca burdan usta önerebilirim :)

Sinan Er
28 Nisan 2012, 09:27
Aslında kapalı kutu konusunda ustalar haklı. Bir çat sesi ve kilitlenme ile içerideki arızayı tespit edip fiyatlandırmaları oldukca zor.

Genel olarak motor indirip toplama fiyatı verilir çıkan arızaya göre parça ve işçilik ilave edilir.

Burda anlaşılmayan durum neden motor indirip toplamaya ve arızaya ayrı ayrı işçilik alındığı.

Baştan herşeyi anlaşmak istiyorsan ustayla bütün işçilikler+parça fiyatı olacak şekilde bir anlaşma yapabilirsin.

Motoru indirir arızayı tespit eder gerekli parçaları sen yada o temin eder sonrada toplar teslim eder.

Ayrıca motor kilitlenme olayı Hyosunga özel bir durum değil. Bütün motorlarda olabilir. 2 Hyosung eskitmiş ve sorun yaşamamış biri olarak söyluyorum. Çok uğraşmama rağmen motoru kilitleyemedim.

brds
28 Nisan 2012, 12:05
eski sanayide bim marketin orada olimpiyat motor var...ilk gittim ama iyi gibiler...benim motordaki zırıltı vs ne var ne yok kesmişler...motor motora
benzedi...iyi usta ama para işine birşey diyemem...herkezin 3 dediğine o 5 diyebilir..birde kime yaptırırsan yaptır sıkı pazarlık et...geçmiş olsun...
tayfun motorun namını duydum...bir değerlendir...

eod
28 Nisan 2012, 21:20
teşekkür ederim arkadaşlar ...
kapalı kutu olayına bende çok hak veriyorum ama sorun belki beklediğim kadar büyük birşey değilse motoru indirip onu hallettirmeye 750 vermek istemiyorm...
desin bana açıp sorunu ne söyleyim sana 50-100 neyse vereyim. sonuçta ben 100 liraya tamir et demiyorum ama teşhis konmadan bu kadar 250-750 TL parayı gözden çıkaramam :)

yorumlarınız için hepinize ayrıca teşekkür ederim , tayfun motora uğrayacağım ^_^

sezer aykaç
28 Nisan 2012, 23:49
arkadaşım sana önerebilecegim iyi bir usta var. işini düzgün yapar. asla haketmedigi parayı almaz. müşteriyi yolunacak kaz olarak görmez.

kendisi genelde büyük motorlarla ilgilenir.

yer olarak dünyagöz hastanesinden kütükçü köprüsüne dogru giderken 2593 sokakta moto cross murat usta.

velizrsln
15 Ocak 2014, 18:04
arkadaşlar bende tvs bakımı yaptırıcam nerden ufak tefek ses geliyor falan filan herşeyini komple yaptırıcam,
yetkili servis pahalı diye gitmiyorum, halbuki burdada bir bilgim yok normal motorcuyla yetkili servis arasındaki fiyat farkı nedir acaba? ve yetkili servisler daha mı iyi olur hep aynı motorlara baktıkları için?
osman ustayı arkadaşım önerdi adamı sevmedim geçiricek gibi bir tipi var, olimpus ve ya tayfan motor önermişsiniz dahada öneriye açığım benim motor sağlam şuan kullanıyorum ama ufak tefek işleri var far yanmıyor bazen vites düşürüyor arka plakadan ses geliyor falan filan tertemiz bişey olmasını istiyorum

MotojeN
15 Ocak 2014, 19:38
KTM den anlayan olsa da bende şu dandik ktm servsinden kurtulsam.

burdurlu1985
15 Ocak 2014, 23:07
eski sanayide bim marketin orada olimpiyat motor var...ilk gittim ama iyi gibiler...benim motordaki zırıltı vs ne var ne yok kesmişler...motor motora
benzedi...iyi usta ama para işine birşey diyemem...herkezin 3 dediğine o 5 diyebilir..birde kime yaptırırsan yaptır sıkı pazarlık et...geçmiş olsun...
tayfun motorun namını duydum...bir değerlendir...

hakan abimin tavsiyesine kulak verdim. ahmet usta olimpiyet motorun sahibi..
açıkça söyliyeyim ben hyo gv250 kullanıyorum.. işçilikleri oldukça temiz ve bir anormallik çıkıp aradığım zaman telefonda bile yeterince ilgili olabileceklrisöylüyor kış zamanı oraya kadar gitmemiş oluyorum (burdur da ikamet ediyorum) ama motor sökülmeden arıza tespit edilmeden de net fiyat söylemek yanlıştır..

WanD
16 Ocak 2014, 00:32
KTM den anlayan olsa da bende şu dandik ktm servsinden kurtulsam.

Antalya'da KTM ustası pek yok o yüzden servis harici işlem yaptırmak sakıncalı olur :) Yetkili servise devam...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

arkadaşlar bende tvs bakımı yaptırıcam nerden ufak tefek ses geliyor falan filan herşeyini komple yaptırıcam,
yetkili servis pahalı diye gitmiyorum, halbuki burdada bir bilgim yok normal motorcuyla yetkili servis arasındaki fiyat farkı nedir acaba? ve yetkili servisler daha mı iyi olur hep aynı motorlara baktıkları için?
osman ustayı arkadaşım önerdi adamı sevmedim geçiricek gibi bir tipi var, olimpus ve ya tayfan motor önermişsiniz dahada öneriye açığım benim motor sağlam şuan kullanıyorum ama ufak tefek işleri var far yanmıyor bazen vites düşürüyor arka plakadan ses geliyor falan filan tertemiz bişey olmasını istiyorum
Dünya gözün üst kavşağında Kütükçü köprüsünde Tahtakale nin karşısında , MOTOGAR var sahibi Ali Çıragöz , ustalığı gayet iyidir pazarlığını yaparsın garantili iş yapar. Serkan Emir'in selamını getirdim ona göre fiyat verecekmişsin dersen olabilecek en uygun rakamı verir...

cofffeee
01 Ocak 2019, 02:52
Baya geçmiş üstünden.. Antalya Da Zafer İspirli Mototime sakın gitmeyin hem çok paranızı alır hemde tamirden hiç anlamıyor Hatta benim bir ton parami alıp motorumu yapamadı. Ayni sekilde benim gibi 4 kisiyi daha magdur etmisler...Eski sanayide Kaplan Motor var motordan anliyorlar gibiler lakin cok para aliyorlar birazda dolandiricilik var gibi.Olimpiyat Motoru kesinlikle tavsiye ederim.Hem işten çok iyi anlıyor hemde ortalama bir ücret alıyor. Ben Antalya da çok problem yaşadım çok para kaybettim bu ustalar yüzünden sizin başınıza gelmesin .. herkese keyifli sürüşler

Norton772
01 Ocak 2019, 22:45
Eski sanayi itfaiye karşısında tayfun motor var. Birol ve babası Tayfun usta. Düzgün insanlar.
Bu arada biri de ktm için sormuş, o arkadaş da tayfun motora bence bir sorsun çünkü ktm ile bajaj kısmen aynı sayılır. Bazı parçaları ve teknolojisi uyabilir.