PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarz seçimi

babasado
26 Nisan 2012, 21:52
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Daha önceden bir başlık açıp tanıtmıştım kendimi. Geçmişte çok çeşitli motosiklet kullandım. En son kullandığım 600 f'ti (uzun süre kullandığım). 2 yıl motor kullanmayınca
yeniden başlamak için cbf 150 aldım bir kaç ay egzersiz yapmak maksatlı.

Benim derdim motosiklet tarzı seçimi. Çok garip gelecek ama Naked-Enduro-Cruiser-SS. Bu tarzların hepsini de ayrı ayrı çok seviyorum :cherry:

Ama malum hepsini birden alamam. Marka ve modelden öte tarz konusunda sıkıntıdayım. Sizlere sorum tarzınızı belirlerken eleme kriterleriniz nelerdir .

Bazen yolculuk yapıyorum uzun mesafe o yüzden cruiser çok iyi görünüyo. Ama bazen de hız arıyorum SS'lere kayıyor gönlüm. İşe gidip gelirken de naked tatlı oluyo.
Ha bi de enduro zevki var. Daha yüksek dik oturuş rahat fln.

Ne yapayım dostlar nerelere gideyim yardım ediverin hele :)

Saygılar

eren özer
26 Nisan 2012, 21:55
Hız ve Uzun yol ,Şehir içi diyorsan bence Naked çok hızlı gitmediğin sürece rüzgar yemessin
Hem ss ye göre daha rahat oturuş pozisyonu var

quezzap
26 Nisan 2012, 21:58
Motosiklet de tutku böyle birşey :) 2 teker olduğu sürece pek fazla tarz aramazsın :) Çok isabetli bir konu olmuş. Bende seninle aynı düşünceler içerisindeyim. Bence en güzel tercih Fazer :) Hız,Konfor,Kullanım kolaylığı,Seyehat vs vs.. hepsinin buluşma noktası :)

babasado
26 Nisan 2012, 23:00
Doğru fazer hoşuma gidiyo da bi de xj6 diversion var o da fena deel. Para olcak hepsinden alcan aslinda :))

babaduru
26 Nisan 2012, 23:52
Babaduru dan babasado ya mesaj bende fazer tavsiye ederim kullanmadım ama hiç şikayet eden görmedim hem hız hem konfor hepsi var.

Motorun adınıda babafazer koydunuzmu tamamdır.. saygılar

HTBAYDAR
27 Nisan 2012, 00:31
TDM 900 denemeni tavsiye ederim. Hem yakıtı az hem de tatmin edici bir motor. Sele yüksekliği sebebiyle boy sıkıntısı yoksa karma sınıf bir motor olarak en başarılısı diyebilirim. Ha şehir içinde (yoğun trafikte) o kadar rahat olmadığını da eklemek isterim.

yesewi
27 Nisan 2012, 01:27
Bir SS alıp Naked gibi gidonu yükseltirsen sorun olmaz :) her şekle uygun olmuş olur

babasado
27 Nisan 2012, 10:29
Babafazer güzel olabilir :Dd

Boy 1.87
Kilo ... Yorum yok :))) (artçiyla sürüyomuş gibi düşünelim)
:D

Lucas
27 Nisan 2012, 11:12
Fazer, Bandit, DL 650
Secenekleri 3'e indirdim bile :)

babasado
27 Nisan 2012, 12:57
Fazer çok hoşuma gidiyo açıkçası ama 'altın elbiseli adam'ın fazer 800 testini izleyince bu kafa karenajıyla deponun arasında parmak girecek kadar boşluk olması gidona bakıp asfaltın görünmesi gibi tasarım sıkıntıları soğuttu beni biraz.

quezzap
27 Nisan 2012, 13:32
Fazer çok hoşuma gidiyo açıkçası ama 'altın elbiseli adam'ın fazer 800 testini izleyince bu kafa karenajıyla deponun arasında parmak girecek kadar boşluk olması gidona bakıp asfaltın görünmesi gibi tasarım sıkıntıları soğuttu beni biraz.
İtalyan tasarımında olur böyle şeyler :) Esneme payı farzet. Hem 800 de öyle. 600 de öyle bi problem yok,bildiğim kadarıyla :)

djan
27 Nisan 2012, 13:54
Naked-Enduro-Cruiser-SS tarzları demişsin. Dur ben senin aklını çorba edeyim, Neden süpermoto düşünmüyorsun şehiriçinde trafiğin verdiği eziyeti ancak bir süpermotoyla eğlenceye dönüştürebilrsin:cherry:
Şaka bir yana,benim de isteiğim her motor tipini kullanmak ve her değiştirdiğim motosiklette farklı bir türe geçiyorum. Bence sende öyle yapmalısın:cat:

KAYA28
27 Nisan 2012, 14:02
al bi hyo gv 650 ne olduğu belli değil zaten. :)

sezer aykaç
27 Nisan 2012, 14:25
senin alacagın motosiklet ss olmamalı ama naked de olmamalı. olması gereken sport touring yada sadece touring olmalı.

örnegin suzuki gsx650f-yamaha xj diversion f

yada bandit 650

honda cbf600-1000

bu tür modeller seni fazlasıyla tatmin eder.

babasado
27 Nisan 2012, 16:37
al bi hyo gv 650 ne olduğu belli değil zaten. :)

Bu iyiymiş :cherry: