PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maltepe'deki münübüsçünün akla ziyan hareketleri

Sayfa : [1] 2

GP500-1st
26 Nisan 2012, 19:55
Dün arkadaşla iki motor gezerken yolumuzun üzerinde diye maltepe münübüs yoluna girdik. Maltepe-cevizli arasındaki bi ışıklara yaklaşıp durmak üzereyken sağ seritte iki motor ben ön sağda arkadaşım arkamda şeridin solunda giderken aynadan hızla gelen hatlı münübüsü gördüm. Kırmızı yanmasına rağmen herif ezicek gibi iki şeridin ortasından yardırarak geliyordu.

Arkadaşımı tam uyaracak vakti bulamadım çünkü 3-4 saniyedir aynaya bakarak gittiğimden önüme döndüm. durduktan sonra münübüs yanımıza geldi durdu. Ben de o sırada vizörü açıp bak bu yoldaki münübüs söförlerinin hepsi ayıdır insan değildir katil tiplidir dikkat et dicektim ben demeden bu orta kapıyı açtı bişeyler söylmeye başladı sürücü koltuğundan. münübüsün içinde nerden baksan kadınlı çocuklu 10-12 kişi var. Ben başta ne söylediğini anlamadım heralde motorlara merakı var zekası yettiğince motorlar hakkında bişey söylüyo zannettim. Sonra elemana daha dikkatli baktım bu ne anlatıyor diye?

Ben size bi çarpsam burdan karşıya uçarsınız diye devam ediyor bu sözlerine gayet sohbet edasında... 23-25 yaşlarında kirli sakallı bi tip! Zeka 15 yaş civarına henüz ulaşamamış belli. Ben kafamı sağa sola sallamaya başladım kaskın içinden sen akla ziyan cevrene ziyan bi insan müsvettesisin gibisinden.. Zaten bu ondan öncede bişeyler söylemiş ve yeşil yandı sonra biz devam edip gittik.

5 dakika sonra durup bende tam bu ayılar için seni uyarıcaktım dediğimde. Adamın yaptığı haraketi gördünmü dedi? tam yanımıza gelirken arkadaşın endrosunun üstüne kırıp kasıtlı sıkıştırma hareketide yapmış. Ve önceki söyledikleride siz normalde kırmızı ışıkta geçersiniz ama durdunuzmuş:pr: Daha öncesinden 100 km yol yaptığımızdan ve aşırı uykusuz olduğumdan ben bu kromagnon'la tartışacak enerjide değildim:pl: Aslında adam yerine koymayıp cevap vermemek en iyisi oldu çünkü cevap alamayınca kapıyı kapadı sustu!

Bu münübüs söförlerinin hepsimi böyledir bir tane istisna, içlerinde bir tane adam olan yokmudur arkadaş:farao:

-unnamed-
26 Nisan 2012, 20:05
ya hiç muhattap olmayacaksın...
yada cevabını sağlam vereceksin...
geçen gün benzin alırken bi tanesi yanıma geldi...
bu motor kaç para? bende almayı düşünüyorum gibilerinden aynı lafları söyledi...
cevabım ise belliydi;
trafikte minibüsle yetiyorsunuz, birde motor alıp motorculara sövdürmeyin dedim...
bozuldu gitti...

motoseyyah
26 Nisan 2012, 20:06
İstisnalar var elbet ama gerçekten de azınlıkta kalıyorlar. 25 sene kadar önce İstanbul'da kısa bir süre bende minibüsçülük yapmıştım ama o zamanki şoförlerle şimdikiler arasında dağlar kadar fark olduğu üzücü bir gerçek.

Sepetçioğlu
26 Nisan 2012, 20:08
Bizim insanlarımız böyle ne yapalım, insanlarımızın ahlaki ve bilişsel seviyeleri çok düşük, İstanbul'daki motosiklet sürücülerine gerçekten üzülüyorum, çok risk altındalar, yakın bir arkadaşım vardı başına bir şey gelmesinden korkuyordum ve de geldi, hepiniz Allah'a emanet olun.

adem80
26 Nisan 2012, 20:12
minibüsçülerle motorcular arasında harp çıkacak. Vaziyet öyle gösteriyor. Hemen stok yapmaya başlıyayım :)

Ramazan Can
26 Nisan 2012, 20:17
Dün arkadaşla iki motor gezerken yolumuzun üzerinde diye maltepe münübüs yoluna girdik. Maltepe-cevizli arasındaki bi ışıklara yaklaşıp durmak üzereyken sağ seritte iki motor ben ön sağda arkadaşım arkamda şeridin solunda giderken aynadan hızla gelen hatlı münübüsü gördüm. Kırmızı yanmasına rağmen herif ezicek gibi iki şeridin ortasından yardırarak geliyordu.

Arkadaşımı tam uyaracak vakti bulamadım çünkü 3-4 saniyedir aynaya bakarak gittiğimden önüme döndüm. durduktan sonra münübüs yanımıza geldi durdu. Ben de o sırada vizörü açıp bak bu yoldaki münübüs söförlerinin hepsi ayıdır insan değildir katil tiplidir dikkat et dicektim ben demeden bu orta kapıyı açtı bişeyler söylmeye başladı sürücü koltuğundan. münübüsün içinde nerden baksan kadınlı çocuklu 10-12 kişi var. Ben başta ne söylediğini anlamadım heralde motorlara merakı var zekası yettiğince motorlar hakkında bişey söylüyo zannettim. Sonra elemana daha dikkatli baktım bu ne anlatıyor diye?

Ben size bi çarpsam burdan karşıya uçarsınız diye devam ediyor bu sözlerine gayet sohbet edasında... 23-25 yaşlarında kirli sakallı bi tip! Zeka 15 yaş civarına henüz ulaşamamış belli. Ben kafamı sağa sola sallamaya başladım kaskın içinden sen akla ziyan cevrene ziyan bi insan müsvettesisin gibisinden.. Zaten bu ondan öncede bişeyler söylemiş ve yeşil yandı sonra biz devam edip gittik.

5 dakika sonra durup bende tam bu ayılar için seni uyarıcaktım dediğimde. Adamın yaptığı haraketi gördünmü dedi? tam yanımıza gelirken arkadaşın endrosunun üstüne kırıp kasıtlı sıkıştırma hareketide yapmış. Ve önceki söyledikleride siz normalde kırmızı ışıkta geçersiniz ama durdunuzmuş:pr: Daha öncesinden 100 km yol yaptığımızdan ve aşırı uykusuz olduğumdan ben bu kromagnon'la tartışacak enerjide değildim:pl: Aslında adam yerine koymayıp cevap vermemek en iyisi oldu çünkü cevap alamayınca kapıyı kapadı sustu!

Bu münübüs söförlerinin hepsimi böyledir bir tane istisna, içlerinde bir tane adam olan yokmudur arkadaş:farao:

bende hafta sonları ek para olsun diye çıkıyorum minibüs e... hatta en çok pendik kadıyöy ve gebze harem de sefer atıyorum.... o kadar çok şöför varki o kadar çok şöförün arasında her tip insan var.... ben kimsenin üstüne kırmıyorum kimsenin müşterisinide çalmıyorum ama malesef öyle yaptığım içinde gün sonunda millet 150 lira ile evine dönerken ben elli lira alıyorum.. ama çok şükür karnım doyuyor.... bu arada ban yemeyeceğim, bilsem taksici ile minibüsçü ile ilgili çok güzel bir fıkra var onu anlatırdım...

cyberdanger
26 Nisan 2012, 20:19
dolmuşçuların doğasında var bu, babadan oğula geçiyor.
dolmuşçu olan kuzenimi artçı olarak aldım yanıma geziyoruz kırmızı ışık yandı durdum, niye duruyosun devam etsene diyo :)) motoru araç olarak değil bisiklet olarak falan görüyorlar.

safakk
26 Nisan 2012, 20:54
allahım şu minibüslere gps takıp hız sınırını an ve an takip edip anında ceza yazmak çok mu zor? Bu şekilde devlet ihya olur tonla insan minibüslerini taksilerini bırakır trafik rahatlar kazalar azalır daha ne ya ? Maliyeti ne kadar olacak sanki hepsini toplasan araç başı 300tl yi geçmez eh bu da bir minibüsün 1 günlük karı denebilir

Plakasını alsaydınız polise söylerdiniz dicem de polisde ilgilenmiyor ki. Neyse allahından bulsun.

Geçmiş olsun yine ucuz atlatmışsınız

bpk
26 Nisan 2012, 21:01
Yalova , İstanbul , Muğla , Kocaeli , İzmir . Bugüne kadar bulunduğum yerler ve her ilde toplu taşıma araçlarının şoförleri ile kavga etmişimdir . Hemde günde bir taneyle yetinmiyorum . Yada onlar yetinemiyor . Anlamıyorum açıkcası bu insanları . Sevmiyor musunuz derseniz eğer evet gerçekten hiç birini sevmiyorum 90 yaşında dedenin ne işi var minibüs tepesinde ... 1 , 2 samimi olduğum istisnalar dışında . Kronik bir olay sanırım bu farklı şehirlerde de olsak minibüs şoförüyüz biz edası ...

zeda3000
26 Nisan 2012, 21:03
Yuzlerce defa polise minibus plakasi ihbar ettim. Gece yarisanlarimi istersin, yolun ortasinda yol kesip yolcu alan mi , ana avrat kufur eden , elinde tornavida ile inenimi.

Halk mecburiyetten biniyor, ama bu cadde boyunca insanlar nefret ediyorlar. Trafik kurallarini hice sayiyorlar, ciddi bir sehir teroru halindeler.

Otomobiller yayalar, zaten nasiplarini aliyordu senelerdir simdi motorlu sayisi cogaldi , motorlarda nasibini aliyor.

Ne bizim bunlari dovmemiz nede suratlarina tukurmemiz bu hayvanlari insan yapmaz.

Polis bu vurdun duymazligi ile en buyuk sucu aslinda kendisinin islediginin farkinda degil.

Bugun bu minibusculer boyle hayvanca arac kullaniyorlar ise, ve bu kadar rahatlar ise bunun tek sorumlusu ve suclusu Trafik polisleri ve Buyuk sehir belediyesidir.. Gunahlari boynuna...

CBR'S
26 Nisan 2012, 21:25
bende dün minibüs caddesinde tam maltepe hacıoglunun onunde bir arkadasimi bekliyordum. nerdeyse kaldirima ciktim yani o derece kenardayim. arkamda ve onumdede park etmis arabalar var. geldi minibusun biri, yanasti yolcu indirdi ve kapi acik gitmeye basladi. baktim bunun acik kapısı benim aynayi aldı. sonra motorun üstünden kasktı eldivendi düstü. neyse en onemlisi aynaydı allahtan sadece yamuldu. arkasindan gittim sonra. usta aynayi aldin dikkat et dedim bana cevabi motorunuda almayayım oldu. kız arkadasım olmasa haddini bildirirdim o kıyafetlerle yururdum ustune ama yapamadım :) uğraşmaya deymez. zorunlu kalmadıkça cıkmayın arkadaslar minibus yoluna.

Arjantinli69
26 Nisan 2012, 21:41
al aşağı edeceksin bir kaçını belki biraz zekaları çalışmaya başlar,ama zaten zeka için kafa lazım O kafada bunlarda yok en güzeli yaklaşmamak yanlarına.dağların teröristi ayrı bunlarda yolların teröristi,kural tanımaz canlı bedenler.ben daha kurallara uyan minibüs şöförüne denk gelmedim.gittiginiz yolda minibüs çalışıyorsa sakın yeşil bana yanıyor diye hemen geçeyim demeyin keza bir ticari taksi veya yolcu minibüsü çıkabilir önünüze.

Samet Ağır
26 Nisan 2012, 22:06
al aşağı edeceksin bir kaçını belki biraz zekaları çalışmaya başlar,ama zaten zeka için kafa lazım O kafada bunlarda yok en güzeli yaklaşmamak yanlarına.dağların teröristi ayrı bunlarda yolların teröristi,kural tanımaz canlı bedenler.ben daha kurallara uyan minibüs şöförüne denk gelmedim.gittiginiz yolda minibüs çalışıyorsa sakın yeşil bana yanıyor diye hemen geçeyim demeyin keza bir ticari taksi veya yolcu minibüsü çıkabilir önünüze.

bunu yapmaya kalktığın an malesef 1 dakika içinde en az 5-10 minibüs durur ve linç edilirsiniz...

insan sormadan edemiyor,
tüm minibüsçülermi böyle yoksa minibüsçü olmak için böylelerinimi seçiyorlar,yada minibüsçü oluncamı böyle oluyorlar....:pr:

bilenleriniz vardır..

pendik şahinbakkal ısıklar mevki vardır..hergün yüzlerce minibüs ters taraftan yukarı döner,yolun ortasında durur yolcu alır,trafiği kilitler bazen bir yeşil ışıkta bir sivil araç geçemez o ışıklardan..peşpeşe takılırlar yolu kapatırlar..yolcu almak için sağda durur aniden sola döner tepenize çıkarlar..

diğer yerde kartal minibüs yolu istasyon mevki...ışıklarda sağlı sollu dururlar yolu kapatırlar bazen abartmıyorum 2 bazen 3 ışık değişir ve hareket etmezler..karşıda da trafik polisi olduğu halde kimse onlara bişey demez..

hatta iki yerde de tepelerinde mobese ve eds kameraları olduğu halde hiçbirine ceza yazılmaz..

neden acaba?? yoksa aylık yıllık aidat ödedikleri ve bu yüzden ceza yazılmadığı doğrumudur acaba???:pr:

osmanba
26 Nisan 2012, 22:19

Böyle durumlarda etkısız kalırsan ZIPPIRMAN 'nı arayacaksın.:)

Ahmet Orhan
26 Nisan 2012, 22:36
İstanbul'un ilk trafik çözümüne minibüsleri kaldırarak başlayacaksın. Kadıköy-Pendik hattında trafiği mahfediyorlar. Yolcu indirme bindirmeyi yolun ortasında durup trafiği tıkayarak yapıyorlar. Hiç bir ülkede minibüsle taşımacılık kalmadı. Devletin ithal ettiği petrolle para kazanıp, gelirlerine göre komik vergi veriyorlar.

poyraz
26 Nisan 2012, 22:39
Metro işledikten sonra minibüsler iptal olunca görürüm ben o şahinleri
nasıl kargaya dönüştüklerini

otopsici
26 Nisan 2012, 22:47
Yuzlerce defa polise minibus plakasi ihbar ettim. Gece yarisanlarimi istersin, yolun ortasinda yol kesip yolcu alan mi , ana avrat kufur eden , elinde tornavida ile inenimi.

Halk mecburiyetten biniyor, ama bu cadde boyunca insanlar nefret ediyorlar. Trafik kurallarini hice sayiyorlar, ciddi bir sehir teroru halindeler.

Otomobiller yayalar, zaten nasiplarini aliyordu senelerdir simdi motorlu sayisi cogaldi , motorlarda nasibini aliyor.

Ne bizim bunlari dovmemiz nede suratlarina tukurmemiz bu hayvanlari insan yapmaz.

Polis bu vurdun duymazligi ile en buyuk sucu aslinda kendisinin islediginin farkinda degil.

Bugun bu minibusculer boyle hayvanca arac kullaniyorlar ise, ve bu kadar rahatlar ise bunun tek sorumlusu ve suclusu Trafik polisleri ve Buyuk sehir belediyesidir.. Gunahlari boynuna...
aga bu aralar şu youtubedeki scooter cı gibi bi balta almayı düşünüyorum ortaçağ kelt leri gibi sapı sağ elime gelecek şekilde sırttan kılıfada koyacam baktım yolda laga luga ediyor direk çekecen böyle samuray kılıcı gibi aynasını indirecen korkup kaçar mı sana silahmı çeker bilemem artık

GP500-1st
26 Nisan 2012, 23:23
minibüsçülerle motorcular arasında harp çıkacak. Vaziyet öyle gösteriyor. Hemen stok yapmaya başlıyayım :)

al aşağı edeceksin bir kaçını belki biraz zekaları çalışmaya başlar,ama zaten zeka için kafa lazım O kafada bunlarda yok en güzeli yaklaşmamak yanlarına.dağların teröristi ayrı bunlarda yolların teröristi,kural tanımaz canlı bedenler.

Böyle durumlarda etkısız kalırsan ZIPPIRMAN 'nı arayacaksın.:)

aga bu aralar şu youtubedeki scooter cı gibi bi balta almayı düşünüyorum ortaçağ kelt leri gibi sapı sağ elime gelecek şekilde sırttan kılıfada koyacam baktım yolda laga luga ediyor direk çekecen böyle samuray kılıcı gibi aynasını indirecen korkup kaçar mı sana silahmı çeker bilemem artık

SametAgır'ın dediği gibi orda biz motordan inip münakaşa çıkarsak istediğide bu. Ben bu nediyor diye anlamaya çalışırken arkamızda 2 münübüs daha geldi oldu 3 münübüs:) 1-2 dakikika tartışşak sayı 5-6 olur...İş kavgaya dönse bu yol bizim yolumuz burda orman kanunları geçiyor diyecekler sopalarla inip.

Zıppırman ve Otopsici toplam şuan toplam 4 kişiyiz. sayının 100'e tamamlanması için 96 adet iskoç kanı taşıyan motorcuya ihtiyac var!:) (yada Kurtuluş savaşındaki Türk'lere:cat:)

http://d1204.hizliresim.com/w/u/4y3u4.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Bunların devlet tarafından dağıtıldı gün kadıköy- kartal arası gerçekten daha medeni olacak. Münübüsçüler tamamen kaldırılıcaktı ama bi anda nesterle kesip atılamadı. O günü iple çekiyoruz.

blue white
26 Nisan 2012, 23:24
taksicileri bir ara kesiyorlardı. bide minibüsçüleri kesseler çok iyi olacak.

TATLIHIZ
26 Nisan 2012, 23:27
Cok canavar var bugn sabahta bizim basımıza geldi böyle hergün gibi okula motorla gitmek için cıktık neyse sakince geldik 250 metre birsey kaldı yol bostu bizde 60-65 arası gidiyoruz Aradan bir araba cıkmazmı dümdüz yol adam bakmadan atladı resmen korna feryat figan motor durdu yanına yanastık arkadasım konusuyor körmüsün diyor geldigimi görüyorsun daha ne cıkıyorsun adam ne dese beyenirsin ben simdi ckıcam arabadan asagıya zaten 2 dk gec kalmıs durumdayız muhattap bile olmadı bastık gittik Manisanın belli yerleri cok tehlikeli

mehmetmumtaz
26 Nisan 2012, 23:27
Muğlada Yaşıyorum :)
Minbüs Yok = sorun yok

ZIPPIRMAN
26 Nisan 2012, 23:34
Camia sağolsun
görev verilirse yine yaparız:bounce::bestmt:

Alper Kaya
26 Nisan 2012, 23:36
aman aman arkadaşlar uzak durun 1-minibüs 2-taksiciler bunlar farkı gezegenden gelmişlerdir sizi ezseler üstünüzden geçseler yine sizi suclu cıkarırlar kendilerini minibüs değilde F1 pilotu sanırlar edaları öledir bir keresinde 1taksiciyle mc donaltd kuryesi tartışmıştı gözümün önünde kavga başlıyınca bütün taksiciler sopalarla kuryecinin üstüne koştuklarında bu ülkede yaşamak Güven-Özveri-Tecrübe ister demiştim . aman uzak durun hiç bulaşmayın

motorsaykıl
26 Nisan 2012, 23:48
inübüs şöförlerinin evrimin ilk aşamalarında takılı kaldığı ve bu hallerinin evrimin ilk zamanlarındaki takılmadan kaynaklandığına dair bbir görüş var. Maymun ile insan arası bir form olan minübüs şöförlerine, yine aynı zamanlarda takılı kalmış halk otobüsü şöförlerini eklemesek haksızlık etmiş oluruz.

Bir diğer görüşe göre bu iki sınıf aslında maymundan gelmedi, fakat yine ormandan geldi. Bu görüşe göre ise bu iki tür, balta girmemiş ormanlardan kütük olarak getirildi ve kabukları soyulmadan çeşitli şehirlere bırakıldı. Bu kütüklerden takoz, kereste vs ürünler de yapılıyor. Fakat kütük veya kereste gibi ürünlerde değerlendirilemeyecek olan budaklı kütükler minübüs ve otobüs şöförü olarak istihdam edilerek ekonomiye kazandırılıyor.

En son görüş ise insan yavrularının "ormanlar çocuğu mogli" benzeri bir yolla dağdaki ayılar tarafından büyütülüp zamanla mutasyona uğraması ve genetik gerileme ile ayı ve insan arası bir mutant yaratık olduklarıdır. Bu görüşe göre afrika'ya yapılan seyahatlerde gemilerle gelen bu türler zamanla toplum içinde yer edinmiş ve itlaf edilemeden büyük bir sayıya ulaşmıştır.

acayüp
27 Nisan 2012, 00:03
Bu tipler yaptıkları işi ve yaşadıkları hayatı çektikleri bir ceza gibi algılayıp , bu cezaya sebep olanları da kendileri dışında ki herkes gibi düşünüyor ve herkese karşı bir kin ve düşmanlık sergiliyorlar.

Polisin idareciliği bu hale getirdi bu mahlukları. en başlardan avrupadaki gibi toplu taşıma yapanlara normal vatandaşın ödediğinin 5- 10 katı cezalar hiç acınmadan kesilseydi bir şekilde insan olurlardı. Fakat ne yazıkki bırakın katını ceza bile kesilmiyor. Burada polisin ve polisi denetlemeyenlerin büyük suçu var. Karakollar zamanında az beslenmedi bu hatlardan. Topkapıdan kalkan minibüsler 3 gün haracı geciktirdiklerinde hepsi otoparka çekilir türlü bahanelerle trafikten men edilirlerdi. Başkada hiçbir neden için çevrilmezlerdi zaten.

Ah ah herkesin bildiği ama kanıtlayamadığı ne ..ok lar var bu işlerin içinde.

İbrahim Büyükcevher
27 Nisan 2012, 00:37
yaklaşık 1,5 yıl falan oldu altunizade köprüsünün orada minibüs sabah trafiğinde aralardan gideyim derken bir öğrenciyi altına alıp öldürüyor..olaydan 5 dakika sonra geçtik baktım yerler olduğu gibi kan...zavallı çocuk okula giderken yok yere canından oldu...o gün akşama kadar kendime gelemiştim..

cezaevinden çıkan mı dersin, sabıkası kabarık olan mı dersin, eli iş tutmayan kişiliksiz haysiyetsizler mi dersin..alayını toplamışlar şöför yapmışlar...içlerinde dürüst olanı, aklı başında olanı elbette var ama onlar da kurunun yanında yanıyorlar malesef..

geçenlerde çok enteresan bir olay yaşadım...kadıköyden yakacık/uğur mumcu minibüsüne bindim...soğanlık'a yaklaştıkça şöför kendi kendine sövüp dellenmeye başladı..zaten eşgali ne tür biri olduğunu aşikare belli ediyordu..vitesi öyle bir değiştiriyordu ki ancak vitesi kırıp aracı bozmak isteyen biri böyle davranabilirdi..içimden dedim ulan babanın malı değilya istediğin gibi hırpala elin minibüsünü..ama ben hayatımda böyle vites atan görmedim..tak tuk atıyor debriyaj falan hak getire..artık alenen bir yandan kürtçe konuşup bir yandan da ana avrat sövmeye başladı..bayanlar rahatsız oldu ben de açıp ağzımı bişey demedim Allah için neme lazım adamın gözü dönmüş alsa tornavidayı levyeyi yandan da başka bir minibüs denk gelse bok yoluna gidecem..en son Soğanlık'ta benzincide durdu 23-25 yaşlarında genç biri geldi aldı minibüsü..herkes adamı çocuğa şikayet etmeye başladıçocuk da bıkmış olmalı ki o da adamı bize şikayet ediyor..arayın minibüsçüler odasını şikayet edin diyor..biri dedi ki mal sahibine şikayet edin, çocuk ne dese beğenirsin; abla adam zaten mal sahibi !!! :silent: acaba bir insan kendi malına neden böyle davranır ?? binen çocuk da pek tekin birine benzemiyordu..sanki işin içinde birşeyler var gibi sezimledim...sanki biri adamın minibüsünü gasp etmiş ve zorla elinden alıp başkasını çalıştırıyor gibi geldi...malum artık eşkiya dağdan inmeye ve yavaş yavaş şehri zaptetmeye başladı..sahil şeridinde büfeler, bir çok elit muhitte cafeler vs. birçok kilit noktada adamları olduğunu biliyorum..minibüs hatlarına da el atmış olmaları hiç de mantıksız gelmedi o an..

kadıköy-kartal metrosu hizmete girdiğinde birçok insanın bu belalardan kurtulacağını düşünüyorum..

motodriftt
27 Nisan 2012, 00:47
sizde onlara makasatın dostlar yada gıcık edin altınızdakinin gücünü hissettirinki fazla gewezelik yapmasınlar ama şahsen eniştem şoför biliyorum işleri çokzor görmeyen bilemez sabah 5 de kalkıyor akşam 10da geliyor

motorcu48
27 Nisan 2012, 01:02
istanbul için uydurulmuş en güzel yalan istanbul avrupanın kültür başkenti olmalı...

burda dağdan inme çok artık normal karşılıyorum

Lucas
27 Nisan 2012, 01:52
Şehirler arası minibüs kullanıyorum. Hatta sahibiyim. Bizde pek indi bindi olmaz, yolcuyu terminalden alır terminale bırakırız.
Bazen diyorum ki, Allahım nereden düştüm ben buraya. Adam sırf karı kız göreceğim, muhabbet edeceğim diye hat almış, gözlükleri takınca çok karizma oluyormuş. O kadar çeşit insan var ki. Yazsam 3 cilt kitap olur herhalde...
Pek durağa takılmıyorum artık, aracımı bir kamu kuruluşuna kiraladım sırf bu muhabbetlerden uzak kalmak için. Sadece haftasonları gidiyorum, onda da sürekli kavga içerisinde tüm hat sahipleri.
Bir de madalyonun öteki yüzü var ki, gerçekten bazı yolcular minibüs şoföründen de beter oluyorlar. Yol ücretini veren minibüsle birlikte sizi de satın aldığını zannediyor.
Reklamda da denildiği gibi "eğitim şart".

bboy_iced
27 Nisan 2012, 02:48
Ben o istisna olan kısma hiç rastlamadım malesef cevizlideki bir benzin istasyonunun yetkilisiyim ve sürekli o hatı kullanmak durumunda kalıyorum. Profil olarak ya içeri girip çıkmış bir baltaya sap olamamış yada 15 25 yaş arası harçlık çıkarmaya çalışan andavallar topluluğundan oluşmakta ve ortak özellikleride hep kafaları dumanlı ya alkol yada uyuşturucu kullanıyorlar. İnsanmı hayvanmı taşıyorlar belli değil herkesin canını kendilerininkide dahil hiçe sayarlar. Pendik Kadıköy ve e5tede gebze harem minübüslerinde çok dikkatli olmak gerekli. Ben 1.5 ay önce çok şiddetli bir kazaya karıştım benim bindiğim minübüse kartal ışıklarda arkadan sözde freni tutmayan bir minübüs çarptı ve 5 araca ve onlarca insana ciddi zararlar verdi. Hatta benim bindiğim minübüs ile önündeki araba arasına hamile bir bayan sıkıştı ve ezildi Allahtan ölümlü bir durum olmadı ama çok ağır yararlananlar oldu bir hafta üstümden şoku atamadım.

halepli
27 Nisan 2012, 03:06
allahdan buunları e-5 den felan kaldırdılar hatlarını yoksa hergün e-5 boks ringine dönerdi

c3nk
27 Nisan 2012, 07:26
ahh ahh bende bilirim minibüs yolunu, motosikletler için direk 1.derecede tehlike, extra bi durum olmadıkça kullanmamaya çalışıyorum.

safakk
27 Nisan 2012, 07:57
en son taksiye bindiğimde emniyet kemerini takmaya çalışıyordum ama bir türlüde beceremedim tokası bozuk galiba.

Taksinin şöförü ne dese beğenirsiniz. Beyfendi ben 17 yıllık şöförüm merak etmeyin takmanıza gerek yok.

Bu muhabbetten sonra ne taksiciye ne minibüsçüye dert anlatmaya çalışmadım. Mümkün olduğunca da sadece adres sormak için muhatap oldum...

skystar
27 Nisan 2012, 11:16
Bunun kısa çözümü hitler yöntemidir...

Alıcan böyle davrananları direk sabun yapıp halka bedavadan dağıtacan...Yada fırınlarda yakıcaksın...

Hepsi aynı model tek tip fabrika çıkışlı gibiler.Nerde vasıfsız hırto tip hepsi minibüs şöförü(İstisnaları var tabii işi adam gibi bilinçli yapanlar sözüm sizlere değil)...Ulen sen bu işten para kazanıyorsun...O araçların içinde un çuvalı taşımıyorsun insan taşıyorsun ama hiç bir şöför bunun bilincinde olmadığından dolayı böyle davranıyorlar polislerde neden minibüs ve taksi şöförlerine ses çıkartamazlar bunuda anlamış değilim...Adam minibüsü ağzına kadar dolduruyor tüm trafik kurallarını ihlal ediyor kendi canını geçtim minibüsün içindeki insaların ve etraftaki insanların canını tehlikeye atıyor ama ne polis durduruyor nede ceza yazılıyor...

Kısacası eğitim şart hemde şöyle sağlam sopalı bir eğitim...

Tolga Can
27 Nisan 2012, 11:47
Muğlada Yaşıyorum :)
Minbüs Yok = sorun yok

Muğlaya motorbisiklet akınını başlatacaksın :D

Bunun kısa çözümü hitler yöntemidir...

Alıcan böyle davrananları direk sabun yapıp halka bedavadan dağıtacan...Yada fırınlarda yakıcaksın...

Bunların sabunu insanın suratında sivilce yapar. Dumanı da çevreye zarar. :pr:

Bizim buralarda en meşhur haraket 4. şeritten sağ yola dönüp gitmek yerine, düz gideceklerin ve sola döneceklerin önüne kırıp sola giden minibüscülerdir.
Saatte 7-80 km ile giderken bir den önünüze kırıp ani fren yapıp yolcuda alırlar. Tam bir ............ diyorum.
Minibüsün içinde durmakta ayrı bir yetenektir. Balık gibi dizilirsiniz. Keşke tüm minibüsler iptal edilsede yollarda ki kaos bitse :thumleft:

Tekir
27 Nisan 2012, 12:14
dun haznedar'da hastanelerin onunde yolcu aldiktan sonra cepten cikti bir tanesi. sag seride girip, beni gecip sikistirmaya kalkti. yumruklamaya basladim minibusu. yolcular ne oluyor gibilerinden tedirgin oldular, sofor hic umursamiyor. yaklastim kapisina vuruyorum, dumduz gidiyor adam. birsey kullaniyor bence bunlar ya da ayni muameleyi gorup uzaklastirilmalilar aramizdan.

turbocharge
27 Nisan 2012, 13:26
Aslında dolmuşlar hiç yakışmıyor bir metropol kentine.Belediyenin kaldırması lazım zaten birçok ulaşım yolu var ekstra yük bence trafik için.Dolmuş ne ya hangi çağda yaşıyoruz beyler:D

MotorKafa
27 Nisan 2012, 14:32
Yavşaklık adamın kanında varsa yapacak bişey yok.
Daha bu sabah şerefsizin birinin yüzünden kamyonun altında kalacaktım.
Yalayarak geçti beni virajda. Ne korna var ne sellektör. Gidonu son anda kırmasam kesin çarpacaktı ve sağ arkadan gelen kamyon beni asvalta gömecekti !
Eniştemin scooterıyla gidiyordum işe.
Motoru zor toparladım kıçı başı ayrı kaydı motorun.
O şaşkınlığı atlattıktan sonra açtım gazı. Ama lanet olası motor bi türlü hızlanmadı ! Kornaya basıyorum durmuyor. Kaçırdım iti !
İlerde trafiğin kilit olduğunu biliyorum. Bi şekilde yakalayacam şerefsizi !
Adamın beni öldüreceğni bilsem, yinede kapısını açıp ya da adamı bi şekilde dışarı çıkarıp, sıkacam biber gazını gözünün bebeğine!
O trafiğin içinde bütün gri arabaların yanına gidip adamı bulmaya çalıştım ama tanıyamadım bi türlü.
O anki korkuyla ne plakasına bakabildim itin ne de arabanın modelini anlayabildim. Aklımda kalan tek şey gri renkti !
Deliye döndüm. Sinirimi atmak için bütün yol boyu deli gibi bağıra bağıra küfür ederek geldim işe. Şu anda sesim kısık !

tombo
27 Nisan 2012, 15:16
Yavşaklık adamın kanında varsa yapacak bişey yok.
Daha bu sabah şerefsizin birinin yüzünden kamyonun altında kalacaktım.
Yalayarak geçti beni virajda. Ne korna var ne sellektör. Gidonu son anda kırmasam kesin çarpacaktı ve sağ arkadan gelen kamyon beni asvalta gömecekti !
Eniştemin scooterıyla gidiyordum işe.
Motoru zor toparladım kıçı başı ayrı kaydı motorun.
O şaşkınlığı atlattıktan sonra açtım gazı. Ama lanet olası motor bi türlü hızlanmadı ! Kornaya basıyorum durmuyor. Kaçırdım iti !
İlerde trafiğin kilit olduğunu biliyorum. Bi şekilde yakalayacam şerefsizi !
Adamın beni öldüreceğni bilsem, yinede kapısını açıp ya da adamı bi şekilde dışarı çıkarıp, sıkacam biber gazını gözünün bebeğine!
O trafiğin içinde bütün gri arabaların yanına gidip adamı bulmaya çalıştım ama tanıyamadım bi türlü.
O anki korkuyla ne plakasına bakabildim itin ne de arabanın modelini anlayabildim. Aklımda kalan tek şey gri renkti !
Deliye döndüm. Sinirimi atmak için bütün yol boyu deli gibi bağıra bağıra küfür ederek geldim işe. Şu anda sesim kısık !

Geçmiş olsun fazla takılma her arabanın peşinde koşarsan evin yolunu zor bulursun,o an yakalayamadıysan gereksiz maceralara girmeye değmez kaplanım motorkafam :)

Muktedirs
27 Nisan 2012, 15:23
Ben Kayserideyim minübüsler kalktı burda hacıı :flower:

eray_uluyazı
27 Nisan 2012, 15:26
http://www.youtube.com/watch?v=V6S-juKzibA

bunlar sevimli halleri :P

MotorKafa
27 Nisan 2012, 15:44
Geçmiş olsun fazla takılma her arabanın peşinde koşarsan evin yolunu zor bulursun,o an yakalayamadıysan gereksiz maceralara girmeye değmez kaplanım motorkafam :)

Eyvallah abi. öyle her dengesizin peşinden gitmiyorum kavga zaten etmek için.
Zaten karşı tarafın bana dayak atma olsılığını %80 görüyorum herzaman :cherry: 180 boya 62 kiloyla anca bu olasılık çıkıyor çünkü :mrgreen:
Ama bu sabah resmen gözüm döndü.
Eğer bulsaydım adamı, muhtemelen biber gazından da öteye gidecekti olay.
Belkide adamı bulamamam iyi oldu. Daha yeni geçiyor üstümdeki sinir.

Ama sabahki halim çok komikti :mrgreen:
Trafik zaten kilit olmuş gidemiyor arabalar. Sağ şeritte gri araba görüyorum,gidiyorum yanına adamı iyice süzüyorum. Mal mal bakıyolar napıyo bu diye :mrgreen:
Sonra en solda başka bi gri araba görüyorum 90 derece açıyla onun yanına gidiyorum :mrgreen:
Teallaam yaa sabah sabah nelerle uğraştım :cherry:

eray_uluyazı
27 Nisan 2012, 15:45
http://www.youtube.com/watch?v=V6S-juKzibA

bunlar eğlenceli olanlar :P
ama böyle değiller ne yazık ki :pr:

Serdarrr
27 Nisan 2012, 16:00
Taksiciler bile illallah ediyor minibüs yolundan..
Beni minibüslerden ve halk otobüslerinden kurtaran belediye başkanına parti ayırmaksızın oy vermeyi taahhüt ediyorum.

Hakanİnan
27 Nisan 2012, 16:04
Tam korumalı giyinip mobese olan bir yerde atar yapmak lazım 10 sn de 50 kişi olup üstünüze yürüdüklerinde teker teker şikayet edeceksiniz tehdit ediyorlar diye (:

MotorKafa
27 Nisan 2012, 16:06
Tam korumalı giyinip mobese olan bir yerde atar yapmak lazım 10 sn de 50 kişi olup üstünüze yürüdüklerinde teker teker şikayet edeceksiniz tehdit ediyorlar diye (:

Çalışmaz o mobese :)

h.k.216
27 Nisan 2012, 16:35
erenkoy'de otruyorum ve gecen sene ilk motor kullanmaya basladıgım zamanlar e-5 e cıkmaktan biraz tırstıgım icin , kadıkoy'e surekli minibus yolundan gidiyordum. bana motoru ogreten arkadasıma söyledigimde adam şoka girmişti "olum manyakmısın e-5 mnibus yolundan cok daha guvenli emin ol" demisti , gülüp gecmistim. ama kısa sure icinde anladım ne kadar haklı oldugunu. simdi çok zorunlu olmadıkca kullanmıyorum minibus yolunu.

turbocharge
27 Nisan 2012, 17:09
Ben Kayserideyim minübüsler kalktı burda hacıı :flower:

İyi de oldu tramvay en iyisi kendi yolu var akıyo gidiyo yılan gibi kimseye zarar vermeden:) Tabi önüne atlayan kekolar oluyo neyse büyük konuşmayayım Allah korusun...:queen:

egelim 43
27 Nisan 2012, 17:10
Geçmiş olsun arkadaşım takma kafana bunların %99.9 u Orhan.Çolpan dur. Kalan 0.01 ise bu işe henüz yeni başlamışlardır..:cherry:

mete_han
27 Nisan 2012, 17:15
abicim her mesleğin zorlukları vardır ama bu denyolar gerçekten mesleğin yüzkaraları...

inan dövmeye ne ömrün ne gücün yeter...bitmiyorlar yani...racon gereği öküz olan çok şoför var...bu öküzlüğün altına sığınıp istedikleri tavrı sergiliyorlar...