PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Tutkunları, yardım lütfen!

SoderoS
26 Nisan 2012, 17:39
Merhabalar.. Motor kullanma isteğim çok fazla ama viteslileri kullanmaktan ilginç bir şekilde korkuyorum.. Başlangıç için Scooter tarzında birşey düşünüyorum fakat onda da handikap 190 boyum 98 kilom olması.. Şişman değilim ama kalıplıyım :) Ve bir de herkeste olduğu gibi maddi sorunlar da cabası.. En fazla 3000 liraya, yazdığım kriterlerde bana önerebileceğiniz motor var mıdır?

Not= Bisikletim bile olmadı bu güne kadar, 34 yaşında ilk kez araç sahibi olucam inşallah :))

quezzap
26 Nisan 2012, 17:46
3.000 tl nin 400 e yakın bi kısmı 'orta seviye' korumalıklara gider. Kaldımı 2,600.. 2,600 e kaliteli bir motosiklet almak zor.. Kalıplı olmanda cabası :))) Yanlış yönlendirmek istemem ama,bence biraz daha sabredip,para biriktirmelisin.. 250 cc scooter alırsın daha sonra. Uzun yıllar kullanırsın.

SoderoS
26 Nisan 2012, 17:49
Korumalık işleri hariç bu para :) Onu ayrı şekilde karşılıcam, hazır onlar :p

quezzap
26 Nisan 2012, 17:52
Genede 3.000 tl pek yeterli olmayabilir..

EverHarD*
26 Nisan 2012, 17:54
illa ki scooter istiyorsan 2. el honda beat iyi gider o olmazsa
2. el mondial mh drift in pazarı 2.500 tl civarında temizini bulursan al derim bakımını eksikmedikçe çin min bişi olmaz götürür.

c3nk
26 Nisan 2012, 18:11
fiziksel yapına uygun olarak maxi scooter senin için uygundur, ilk motorun olcağını varsayarsak ve maddi durumunuda göz önünde bulundurursak çinli birşeyle başlayabilirsin, zat150 senin isteklerine ilk etapta yanıt verebilir.

semich
26 Nisan 2012, 18:13
fiziksel yapına uygun olarak maxi scooter senin için uygundur, ilk motorun olcağını varsayarsak ve maddi durumunuda göz önünde bulundurursak çinli birşeyle başlayabilirsin, zat150 senin isteklerine ilk etapta yanıt verebilir.

kesinlikle katılıyorum..

safakk
26 Nisan 2012, 18:17
bence 2.el kymco super8 de bakabilirsiniz yada sym fiddle ancak tabii sizin bütçenize çok yeni modellerin geleceğini pek sanmıyorum.

erro
26 Nisan 2012, 18:31
mete_han gelip sana kalıp konusunda bilgi verebilir...honda activa aldı kendisi yanlış hatırlamıyosam...

yaqizak
26 Nisan 2012, 18:35
Merhabalar.. Motor kullanma isteğim çok fazla ama viteslileri kullanmaktan ilginç bir şekilde korkuyorum.. Başlangıç için Scooter tarzında birşey düşünüyorum fakat onda da handikap 190 boyum 98 kilom olması.. Şişman değilim ama kalıplıyım :) Ve bir de herkeste olduğu gibi maddi sorunlar da cabası.. En fazla 3000 liraya, yazdığım kriterlerde bana önerebileceğiniz motor var mıdır?

Not= Bisikletim bile olmadı bu güne kadar, 34 yaşında ilk kez araç sahibi olucam inşallah :)) bende senin gibi vitesliden çok korkardım hayatımda bırak vitesliyi scooter ın koltuğuna bile oturmadım geçen ay bugün tam 1 ay oldu 125cc lik 2.el aldım hiçte pişman değilim 3günde zorlukları atlattım şimdi hiç zorlanmadan kullanıyorum görende 10 yıllık motorcu sanacak bu arada benim boyum 193 kilom 96 yaşım 32 bence korkunu yen vitesliye bak çok zevkli saygılar

brds
26 Nisan 2012, 19:32
scooter bence geç...tabiki bu tavsiye ama ben almam yada almamaya çalışırım...kolay sanıyorsunuz ama daha zor...al bi çinli vitesli ben yarım saatte
öğrendim sizde öğrenirsiniz...otomatik vites kaiteli olmalı o kadar paran yok ama manuel hepsi idare ede...kendini kasma vitesli al...

Karlıyollar
26 Nisan 2012, 20:46
Mondial mh 125 drift alabilirsin:2800 TL
Yamaha ybr alabilirsin 2. el
Apache alabilirsin
motor çok dostum :) ama vitesli al bence vitesli daha iyi oluyor benim scooter'ler hiç hoşuma gitmiyor ama renkler ve zevkler tartışılmaz.

SoderoS
26 Nisan 2012, 22:16
Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar..
Aslında ben de chopper seviyorum ama ne bileyim kullanması çok zor gibi geliyor bana :) Bi elin gaz bi elin fren bi ayağın debriyaj bi ayağın vites noluyo yav, kafam karışır kullanırken düşerim diye korkuyorum :)) Harbiden korkuyorum.. Ama bi yerden başlayayım ileride illaki değiştiririm gibi geliyo bana.. Doyumsuzluk hepimizde var ne de olsa.
Arkadaş güzel bi motor söylemiş.. Bütçeme çok çok uygun :) Zat 150 ile başlasam mı acaba? Yorumlarınız ne olur?

quezzap
26 Nisan 2012, 22:34
Zat 150 aslında iyi bir seçim. Bakımları aksatmaz çok temiz kullanırsan memnun kalırsın. Ama biraz hantal bir motosiklet(artçın varsa özellikle). Tavsiyem Kymco Super8. Küçük gibi görünebilir ama seni asla üzmez..