PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Durmak ya da Durmamak [Dikkat RADAR]

cyberdanger
26 Nisan 2012, 01:56
Radara yakalandığınızda duruyor musunuz yoksa plakayı saklayıp devam mı?
bazı forumlarda eski tarihli çok tartışmalar okudum genellikle pek durulmadığını gördüm. güncel olarak piyasanın durumunu merak ettim.
teşekkürler.

qsTah
26 Nisan 2012, 01:59
nasıl bir piyasaymış o ya?
-öldürdüğünüz adamları gömüyormusunuz, gölemi atıyorsunuz diye başlık acacağım bende..

motorcu48
26 Nisan 2012, 02:07
yakalandımda motoru durduruyom hemen yoldan bi balcık çamur atıp yola devam ediyodum hey allam:D

adem80
26 Nisan 2012, 02:11
hacı radara girersen öpülmüş yanağın davası olmazmış. Bikere radar arabasının yanından 110 la geçtim. Çevirmeye varmadan sağa köy yolu giriyodu. Ordan kaçtım :) çevirmeye kadar gitmedim yani. geçen yazdı sanırsam. Plaka filan sorgulattım borcu harcı gözükmüyo. Bikaç kez sorgulattım yok. Elimede evrak gelmedi zaten. Bilmemkine plakayımı kapatsak, kaçsakmı? :) bu arada evrak mevrak koruma falan tamdı. Deneme maksatlı. Nerdeyse giriyodu kazık :)

ozgurakman
26 Nisan 2012, 02:15
125lik motorla kaçmayı denemem. ama büyük motorum olsa katlanır plakalık yaptırırım. neden mi? motosiklet için hız sınırı 77 km/s olmamalı da ondan. 94le radara girdim diye 105 lira ödemiştim geçen sene. hala canım yanıyor

shooteronur
26 Nisan 2012, 02:21
32 tl lik benzin için 68 tl vergi veriyoruz..... radara yakalanınca tabiki duruyorum 100-200 lira ceza bize dokunmaz alışkınız biz :D
biraz gereksiz konu olmuş gençlere yanlış örnek olur.
özetle durmak lazım kanun kaçağı değiliz ki polisten kaçalım.

motorcu48
26 Nisan 2012, 02:37
arkadaşlar boşuna uğraşmayın çevirmeye km öncesinden girerseniz sonra istediğiniz kadar plakayı kapatınız nafile
o plaka ekrana taaaa km önceden gelir kaçamazsınız
ancak plakayı hepten sökmek lazım onuda tavsiye etmiyoruz durduk yere cezayı kitlerlerrr hemde daha beterini

polisten kaçılmaz ayrıca adamlar bütün yolları kesip bütün heryerde ekipleri var .liselilere kötü örnek olunmasın durumu farklı sancaklar

motodriftt
26 Nisan 2012, 02:42
arkadaşlar radara girdiginizi farkettiginiz anda saga yol warsa yırttınız çünkü polis durdurmadan ceza yazamaz ya ben şunu merak ediyorum 3 kere saçmasapan sebeplerden ceza yedim toplamı 365 tl itelediler ya bu polisin imzalattıgı pembe ceza kagıdını imzalamasak neolur ? suçun günahın yokken bile bazı pisikopat kendini bipoksanan memurlar iteliyor temiz çocuguzya millet kasksız plakasız biniyor ama nesse

TATLIHIZ
26 Nisan 2012, 08:28
Genelde biz cevirmelerde durmuyoruz Ya görüp geri dönüyoruz veya önünden hızlı bir sekilde geciyoruz Plaka olmadıgından pek sorun olmuyor Eger durulsa Ehliyet+Ruhsat+Plaka+Ayna+Kaska Vs sonuclardan 1.200-1.300 tl ceza kesiyorlar

harun27
26 Nisan 2012, 08:32
sehir içinde (gaziantep için) 60 km yeterli oluyor e doğal olarak durdurmadıkları için durmuyorum rutin çevirme olmadıgında:)

canerol
26 Nisan 2012, 09:42
sıkıyorsa durma bakim :queen:

nasıl bir piyasaymış o ya?
-öldürdüğünüz adamları gömüyormusunuz, gölemi atıyorsunuz diye başlık acacağım bende..

ben genelde gömüyorum :queen:

wers
26 Nisan 2012, 09:46
Genelde biz cevirmelerde durmuyoruz Ya görüp geri dönüyoruz veya önünden hızlı bir sekilde geciyoruz Plaka olmadıgından pek sorun olmuyor Eger durulsa Ehliyet+Ruhsat+Plaka+Ayna+Kaska Vs sonuclardan 1.200-1.300 tl ceza kesiyorlar

bunların hiçbiri olmadan mı biniyorsunuz ? :sunny:

fearlesboyy
26 Nisan 2012, 11:05
gerçekten tebrik ederim cok güzel cevaplar sonrada bir araba sizi sıkıştırdıgında veya polisten kacarken kazara vuruldugunda veya kacmak için manevra yapıp yoldan cıkıp kaza yapılan birisi görürdüğümüzde sayfalarca yazıyoruz...vallahi helal olsun...bumudur doğru cevap sizce buysa bence yapın....polis uygulamasından yada radardan kaçarken ölen bir motorcuya asla üzülmem....ve hiç bir şekilde kaçanı da haklı çıkaracak sebeb yoktur.evet yapılan yanlış varmıdır vardır elbette 66 km ile normal yolda seyretmek ama bu bizi haklı cıkarmaz kanun yasa belli bu kanunlar yeni mi çıktı yıllardır gelen karayolları kanunu...Radarların amacının ceza kesmek oldugunumu sanıtyorsunuz bence değil bence caydırıcılık ve hızı engellemek mesela bizim buralarda bellidir radar yerlerı ve saatlerı g... yiyen o saatlerde bassın gaza bende dahil : ))

safakk
26 Nisan 2012, 11:21
yav beni hiç durdurmuyorlar yav gerçi durdursalarda ceza yazamıyorlar maalum motorun hız göstergesi 80 e kadar olunca :cherry:

Hep ful koruma geziyorum rutin çevirmedekilerde bunun herşeyi tamdır deyip hiç çevirmiyorlarda.

Valla sıkıldım artık bi gün sırf atraksiyon olsun diye beni çevirmeselerde gidip durcam beni kontrol edin dicem :P :cherry:

babasado
26 Nisan 2012, 11:26
Dostum kağıdı imzalamaman birşey değiştirmiyor. Ben bazen sinir oluyorum imzalamıyorum sinirden. Geçen şehir içinde 72km hızla giderken ceza yedim(hızım yüksekti kabul ediyorum). Ama ne
yapayım 319 lira ceza kesince sinir oldum imzalamıyom lan dedim. Polis te hiç istifini bozmadan ceza kağıdını verdi bana.
Böyle durumlarda imza atılan bölüme "imzadan imtina" diye bir ibare düşüyorlar.

Saygılar

Soykan67
26 Nisan 2012, 11:35
Şu ana kadar hiç durdurulmadım fakat bir gün çevirmeye yakalanırsam durarım gibime geliyor.En azından derdimi anlatmaya çalışarak şansımı denerim.

Lucas
26 Nisan 2012, 12:15
Ben degilde bir arkadasim, bolunmus yolda yasal sinirin 90 km + %10 ile 99 km oldugu yolda, 101 ile radara girip durdugunda, polisin keske durmasaydiniz, durdugunuz icin ceza yazmak durumundayim, kameralar kayit yaptigi icin, kusura bakmayin demesi uzerine artik bende durmam diyorum.
Kimse kusura bakmasin, kacmayi yanlis goren cogu insan, basina geldiginde nasil kacacagini sasiriyor.

reis007
26 Nisan 2012, 12:42
Ben degilde bir arkadasim, bolunmus yolda yasal sinirin 90 km + %10 ile 99 km oldugu yolda, 101 ile radara girip durdugunda, polisin keske durmasaydiniz, durdugunuz icin ceza yazmak durumundayim, kameralar kayit yaptigi icin, kusura bakmayin demesi uzerine artik bende durmam diyorum.
Kimse kusura bakmasin, kacmayi yanlis goren cogu insan, basina geldiginde nasil kacacagini sasiriyor.

Vay be :cyclopsan: ciddimisiniz...

Lucas
26 Nisan 2012, 13:02
Vay be :cyclopsan: ciddimisiniz...

Ciddiyim, dayim trafik polisi olmasina ragmen sevemem bir turlu trafikcileri, ama arada iyi ve insaflilarida var demekki.

Sepetçioğlu
26 Nisan 2012, 14:24

İlginç :cyclopsan ...

ZIPPIRMAN
26 Nisan 2012, 15:42
Gaz çıkartıp çakmakla yakıyorum(çakmak zippo olmalı yoksa zor oluyor o rüzgarda)
alevlerden plaka okunamıyor
tavsiye ederim.
mevzuya bakın yahu )))

yürekçe
26 Nisan 2012, 15:58
Gaz çıkartıp çakmakla yakıyorum(çakmak zippo olmalı yoksa zor oluyor o rüzgarda)
alevlerden plaka okunamıyor
tavsiye ederim.
mevzuya bakın yahu )))

Challenger gibisin gürol abi, sen bu gazla aya varırsın artık...

_oXXo_
26 Nisan 2012, 16:46
arkamdan kurşun sıkılması hoşuma gitmez sanırsam. nede olsa kaçana terörist muamelesi yapılıp sılah sıkıyorlar ama gelip teslim olan 5 tana şerefsizin lafı ile bütün paşaları içeri alıyorlar. nede olsa onlar terörist değil biz terörist !.....