PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklette stop etme sorunu

umit_yaman
26 Nisan 2012, 01:10
Motorum kuba cg100 sport daha 2700 km deyim 2400 de bakım yaptırdım daha, fakan süreki stop etmeye başladı vites ne olursa olsun fark etmiyor tık diye sönüyor hareket halinde olmasamda kırmızı ışıkta beklerken vites boştayken bile sönüyor fakat gariptir hareket halindeyken stop ettiğinde debriyajı motor freni yapar gibi bıraktığımda tekrar çalışıyor servise götürdüm benzinden dedi opetten al benzini dedi opetten almaya başladım değişen bişey yok sizce sorunum nedir ? genelde debriyajı kullanırken sönüyor vites atarken veya seyir halinde giderken gazı bırakıp debriyaja basıp kendi hızıyla giderken veya kırmızı ışıkta beklerken 1. viteste debriyajda beklerken oluyor, viteste sabit gazla debriyajla işim olmadığı zamanlar çook nadir sönüyor ...

Mengu16
26 Nisan 2012, 01:16
Subab ayarı bozulmuş, 2000km bakımında subap ayarına bakmıyolar. Küçük motorları aşırı zorlayınca subab ayarı bozulabiliyor malesef. Benim motorum da yapıyor anlattığınız olayın birebir aynısını.

ero__
26 Nisan 2012, 01:17
Aynı şey benim de başıma geldi. Benim motor xt600. 94 model. Km si çok küsür.

Ben sorunumu bu akşam iş çıkışı yolda kalınca çözmek zorunda kaldım :) (Kadim dostum tayfun imdadıma yetişti açıkçası.)

Çözümümüze gelirsek; buji pipomun çok eskidiği ve ateşlemeyi taşıyamadığına kanaat getirdik. Aynı zamanda bobinden gelen ateşleme akımını taşıyan kablonun da çok eski olduğunu ve değişmesi gerektiğine kanaat getirdik. Bu ikisini değiştirince hiç bir sorun kalmadı bende. Sizdeki belirtilerin aynısı bendede vardı ama çözüm aynı mı ya da aynı yollardan mı bir bakmanızı tavsiye ederim.

ümit_150_zc
26 Nisan 2012, 01:28
subap ayarı uzun bi işlemmidir ??

Mengu16
26 Nisan 2012, 01:34
subap ayarı uzun bi işlemmidir ??
10-15 dakika sürer en fazla.

yasin_942
26 Nisan 2012, 01:41
yan ayak müşürü varmı bu motorda

serkanADH13
26 Nisan 2012, 01:56
Motorun Rolantisi Çok Düşük Olabilir...
Karbüratöründe su olabılır,
karbüratörün alt kısmında düz tornavıda ile açılabilen vıda olmalı onu gevset ve bır çorba kaşıgı aksın sonra sık,
subap ayarına baktır,
ve bırde karbüratör hava ayarına baktır,

stop etmedekı en pratık sebepler bunlardır...

motodriftt
26 Nisan 2012, 02:03
rölanti yükselt

umit_yaman
26 Nisan 2012, 20:31
rölantiyi yükselttim değişen bişey yok , yan ayak müşürü var motorda dediklerinize baktıracam ilk boş vaktimde çok teşekkür ederim ...

Karlıyollar
26 Nisan 2012, 20:48
Motor soğukken bendede stop ediyor boştaken veya gaz vermiyorken ama seyir halindeyken bende böyle bir şey olmuyor.