PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun yol hazirligi nasil yapilir

Deepzone
25 Nisan 2012, 22:08
Merhaba abilerim

Ornegin 400-500 km bi tur yapcam ne hazirlik yapmam gerekiyor

adem80
25 Nisan 2012, 22:55
benim gibi 10 dkda hazırlanmada :) bakım yağ değişimi, takım taklavat,para, lastık tamir aparatı vs vs okadar çok şey varki. Formda biçok kere açılmıştır bu konu. Cepten yazıyom link atamam. Üstatlarımdan ricam şuraya bir iki link atıverin be. Arkadaş faydalansın. Arkadaşım arama kısmı var sende oraya tarattırıver.

kanmix_x
25 Nisan 2012, 23:21
Burdan tıkla var faydalı bilgiler (http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98544-uzun-yol-icin-yardim-ve-fikirleriniz.html#post2574809)

Deepzone
25 Nisan 2012, 23:35
Tesekku ederim

mustafaat
26 Nisan 2012, 03:34
Her yüz km'de ya da saatte bir mola ver.
Mola verdiğinde oturma, her molada en az beş dakika yürü.
Her molada su iç (sıvı al demiyorum, su iç)

500 km. sekiz saat sürer dersek son üç saate dikkat et. Hem bedenin hem de zihnin yorulacak, dikkatin ve reflekslerin azalacak. Son üç saatte bakışını düşürmemeye ve önündeki araca kilitlenmemeye, manzaraya dalmamaya özen göster. Son üç saatteki molalarında çikolata gibi şeker takviyesi almak yardımcı olabilir. Son üç saatte karanlığa kalmamaya dikkat et. Şehre girince daha bir dikkat et.

Hafif ye, yağlılardan kaçın, ya da yağlı yemek sonrası molana +20 dk. kahve sigara molası ekle.

qsTah
26 Nisan 2012, 04:03
motosikletin marka ve moedilide önemli, goldwingmi, today50 mi dimi ama?

YILDIRIMBORA
26 Nisan 2012, 05:05
Zen ve motosiklet bakım sanatı kitabı okunur geziye çıkmak ne kelime zihnin de bir yolculuğa başlamış olur :)

delicocuk61
26 Nisan 2012, 09:02
Her yüz km'de ya da saatte bir mola ver.
Mola verdiğinde oturma, her molada en az beş dakika yürü.
Her molada su iç (sıvı al demiyorum, su iç)

500 km. sekiz saat sürer dersek son üç saate dikkat et. Hem bedenin hem de zihnin yorulacak, dikkatin ve reflekslerin azalacak. Son üç saatte bakışını düşürmemeye ve önündeki araca kilitlenmemeye, manzaraya dalmamaya özen göster. Son üç saatteki molalarında çikolata gibi şeker takviyesi almak yardımcı olabilir. Son üç saatte karanlığa kalmamaya dikkat et. Şehre girince daha bir dikkat et.

Hafif ye, yağlılardan kaçın, ya da yağlı yemek sonrası molana +20 dk. kahve sigara molası ekle.

yorum için özel teşekkür ederim. cidden süper...

KAYA28
26 Nisan 2012, 10:13
çantanda her ihtimale karşı 1 paket sigara ve 1 adet çakmak olsun.

Deepzone
26 Nisan 2012, 10:43
Tesekkur ederim peki teknik hazirliklar nasil olmali lastik basinci yağ vs vs ..

binbaki
26 Nisan 2012, 12:02
Tesekkur ederim peki teknik hazirliklar nasil olmali lastik basinci yağ vs vs ..
400-500 km. uzun yol sayılmaz. koy benzini git, ne hazırlığı :)

lastik basıncı, yağ vb. kontroller; zaten motosiklete binerken her seferinde yapılması gereken rutin kontroller..
iyi gezmeler.. :)