PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu çantaya kask sığar mı ?

Muhendis45
24 Nisan 2012, 21:43
http://www.feyizoglu.com/32-Lt-Arka-canta_46824.html#0

Arkadaşlar çok basit bir soru gibi gelebilir fakat bu çantaya şu kaskı sığdırabilirmiyim ? Tek kask alabilir diye yazmış fakat sığmayabiliyor.

http://www.feyizoglu.com/FF-350-Single-Mono-Kask_45441.html#0

151rsfa
24 Nisan 2012, 21:56
SHAD 33lt cantama nitro f347 ve ls2 kasklar ayri ayri sigabiliyordu atrica bir iki defter yada kasm cantasi falan da sigiyordu.

Muhendis45
24 Nisan 2012, 21:59
SHAD 33lt cantama nitro f347 ve ls2 kasklar ayri ayri sigabiliyordu atrica bir iki defter yada kasm cantasi falan da sigiyordu.

Peki ebatlar değişiyormu bu çantalarda bu bana biraz basık gibi geldi, sığmaz diye korktum

151rsfa
24 Nisan 2012, 22:01
Bence gor dene. Netden aldigin zaman geri donusu olmayabilir.

ozgurakman
24 Nisan 2012, 22:04
7 gün içinde cayma hakkın var. al, takmadan bak sığıyor mu. sığmazsa daha büyüğünü almak için geri gönderirsin...

dürümdöner
24 Nisan 2012, 22:11
adamları arayıp bi rica etsen onlar kaskın sığıp sığmadığını denerler senin için

K o r @ y
24 Nisan 2012, 22:15
sığar sığar merak etme bendede kappa 32l var.. kaskım rahatça sığıyor.. sıkıntı yok hemen siparişini ver

Muhendis45
24 Nisan 2012, 22:45
Teşekkürler arkadaşlar, siparişi veriyorum :) En garantisi alırken sorayım sığıp sığmadını kontrol etsinler madem. İlginiz ve alakanıza hayranım :cat::cat::cat:

skrc
24 Nisan 2012, 23:02
Ben de Kappa26 var. Aynı model kask için tam oluyor. Hatta içine eldiven, buff, yelek bile sıgıyor. Hiç dert etme.

:bestmt:

sezer aykaç
24 Nisan 2012, 23:22
bu çantaya kapalı yada çeneden açılır kask sıgmıyor. bende var motosikletin üzerinde geldi söktüm hemen. uyduruk bir çanta. tabiki parasına göre. kesinlikle tavsiye etmiyorum. eger motosikletinizde çanta kullanmak istiyorsanız kaliteli markalara yönelin. sinir bozucu tıkırtılar ve uyduruk kilit mekanizması ile ugraşmak istemiyorsanız paraya kıyın.

cbf 500 ümde kappa 52 lt kullanıyordum. aynı şekilde yamaha ybr de 46 lt kappa kullandım. her ikisindende memnundum.

safakk
24 Nisan 2012, 23:42
bende 35lt çanta var

Ful face nitro dynamo m beden kask
Bellik
Dizlik
2 adet killt (1i ufak diğeri büyük)
koltuk naylonu

çok rahat alıyor

Yada Kask yerine mont da koysanız sığıyor

Size önerim monte ederken mutlaka metal 2 plaka kestirip çanta içinden ve altından monte etmenizdir. Böylece hem daha sağlam olur hemde tıkırtı sesi kesilir. Güle güle kullanın :)

Ahmet N.
25 Nisan 2012, 00:36
Eğer o çantayı almadıysan almayı düşünüyorsan kesinlikle almaa...Ben maxem,cox gibi türlü türlü ucuz markaların topcaselerini kullandım,kilidi bozuluyor,kırılıyor,kapak bi tarafa çanta altı birafa yamuluyor,motoru yatırırsan kırılıyor,titreşim varsa çanta çatlıyor vs.vs.vs...ucuz etin yahnisi misali...Bütceyi zorla al bitane 36 lt cocoose,kappa yada givi ömürlük olsun...en fazla 150 tl tutar.

Muhendis45
25 Nisan 2012, 00:38
Parayı kıyıp sağlam bir tane alalım madem. Çabuk kırılacaksa çatlayacaksa iyisini ve daimi olanını almak en mantıklısı. Teşekkürler arkadaşlar.

151rsfa
25 Nisan 2012, 00:56
Dostum SHAD i oneririm 33lt olanini kullandim. Anahtarini kaybetmistim cilingir bile zor acti cantayi. Kesinlikle SHAD diyorum.

maxi97
25 Nisan 2012, 01:00
cox 52 lt ilk düşmemde kırıldı. alta ve üste demir tabla koyarak arka demire sabitleyeceğim.

eski 32 lt çantamı da plakanın olduğu yere monte edeceğim. tabi ki yan çanta demirine vidalı ek yaparak oradaki tablanın üstüne. artçı kaskı taşımak yoksa çok sorun oluyor. zaten bi 30 ltlik çantada tamir malzemelerimleıvır zıvırım oluyor. mont, kendi kaskım, bellik+ dizlik ancak...

zaten bu 4lü çanta sistemini yaparsam clio hbden fazla bagajım olacak sanırım :). yaklaşık 150 litre.

Muhendis45
25 Nisan 2012, 01:18
Dostum SHAD i oneririm 33lt olanini kullandim. Anahtarini kaybetmistim cilingir bile zor acti cantayi. Kesinlikle SHAD diyorum.

Biraz araştırayım siteyi keseme ve aklıma uyanı alacağım artık mecburen. Teşekkürler önerin için

cox 52 lt ilk düşmemde kırıldı. alta ve üste demir tabla koyarak arka demire sabitleyeceğim.

eski 32 lt çantamı da plakanın olduğu yere monte edeceğim. tabi ki yan çanta demirine vidalı ek yaparak oradaki tablanın üstüne. artçı kaskı taşımak yoksa çok sorun oluyor. zaten bi 30 ltlik çantada tamir malzemelerimleıvır zıvırım oluyor. mont, kendi kaskım, bellik+ dizlik ancak...

zaten bu 4lü çanta sistemini yaparsam clio hbden fazla bagajım olacak sanırım :). yaklaşık 150 litre.

Bana bi tane çanta kafi :) Gariban işi. Kaskımı taşısın yeter. Tabi düşünce ( düşmem demiyorum ama dikkatliyimdir) kırılmazsa iyi olur :)

Ahmet N.
25 Nisan 2012, 01:27

o lanet 53 lt lik coxu bende takmıştım, irfana sorun tamir etmek için neler yaptı kırıklarına :)))5 ay bile olmadı satın alalı şuan çöpte :)

Muhendis45
25 Nisan 2012, 16:35
Evet arkadaşlar iyice araştırdım Kappa mı Shad mı :) Oylama yapacağım

Kappa : http://www.feyizoglu.com/Kappa-K26-canta_43835.html#0

Shad: http://www.feyizoglu.com/SH33-Arka-canta_47150.html#0

Shadin rengi hoşuma gitti, malum apache ye bağlayacağım ve titreşimde olacak haliyle. Bindim test ettim arkadaşlar 3.4 viteste devir yükselince başlıyor yağları eritmeye, Shat veya Kappa veyahut Cocose, hangisi bizim kara oğlanın titremesine dayanır :)

ERROR88
25 Nisan 2012, 17:14
Arkadaş çin malı çanta var 4 aydır ne olduğu belirsiz tık yok ama kilidi hoşuma gitmiyor daha önce shad 25 lt kullandım çok kaliteli gerçekten kilit özellikle

Muhendis45
25 Nisan 2012, 17:23
Çin malı dayanıyosa sıkıntı yok :) Ama Shadın kilidinin sağlam olması hoşuma gitmedi değil hani

Mengu16
25 Nisan 2012, 17:32
Bu motor çantalarının litrelerini nasıl ölçüyorlar anlamıyorum. Mesela 33 litre diyor ama 19 litre damacana'nın aldığı suyu içine alsa öp de başına koy. 35 litre çanta içine 5 litrelik scooter benzin deposu koyuyorsun çantanın hacminin yüzde 80'ini kaplıyor.

Muhendis45
25 Nisan 2012, 17:55
O yüzden soruyorum ya, litre olayını bir türlü çözemedim

RedCBR125
21 Mart 2017, 21:54
•Kappa k28 almayı düşünüyorum. 28 - 33 litre arasındaki hacim farkı nedir acaba birinde madşallı dizlik sığıp diğerinde sığmaz mı?

• CBR 250 de kullanacağım. O yüzden boyut olarak en ufak olmasını ve MT Blade kaskımın sığmasını istiyorum. Boyut ve farklı marka topcase önerisi olan var mı? Fiyat uygun olmalı 😁

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Kappa k28 veya shad 33 de karar kılacağım gibi. Kappa sök tak özellikli diye biliyorum, shad33 sök taklı mı bilen var mı MT ahalisi ???

yedimsi
21 Mart 2017, 23:23
Hafta sonu denedim hocam sığıyor, sorunsuz alabilirsin :) Benim hjc cs14 ve ls2 ff352 fan kaplı kask var ikiside rahatlıkla sığdı. Ben tex marka büyük çanta aldım ikisinide koyabiliyorum, mis.