PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu motor nasıl ??

TATLIHIZ
24 Nisan 2012, 13:37
Evet arkadaslar motor almaya meyilliyim Honda Cb125 e baktım yamaha crypton lara fln baktım fakat yeni ögrenicem motoru ögrenmek istiyorum bozulunca napıcagımı bilmek istiyorum

Bu motor nasıldır lütfen yamaha honda kymco demeyin kalitesini biliyorum fakat maddi yönden gücüm buna yetiyor

http://i40.tinypic.com/f27nnt.jpg

ygk
24 Nisan 2012, 13:50
tek söyleyeceğim şey alma. arora alma.
yuki mondial bisan bu markadan kat kat üstün. sıradan bir cup sadece gösterişli, çekiş çok güzel değil.

ERROR88
24 Nisan 2012, 14:01
Tıpı güzel dıkkat çekiyor ikinci el markalı bisi al diyebilirim

kartalizma07
24 Nisan 2012, 14:01
geçenlerde yanımdan geçti ne markası bunun diyodum buymuş demekki, şekli falan güzel seside iyi, sıska ama hoş duruyodu.
bencede görüntüye aldanma kullananlara sor ve fiyatı ne bunun

power türk
24 Nisan 2012, 14:10
mobiletin kaslı hali gibi geldi bana çok hafif bir görüntüsü var fakat yeni başlangıç için ve maddi durum için düşünebilirsiniz diye düşünüyorum.hayırlısı olsun

TATLIHIZ
24 Nisan 2012, 14:17
Fiyatı vadeli 36 ay 2.100 tl gecen gittim dükkana ilk bu cekti dikkatimi cokda hosuma gitti Super Sport gibi ön tipi var Lambaları

brooklynnn
24 Nisan 2012, 14:53
alma dostum dinle siteyi

serseric
24 Nisan 2012, 14:54
dostum bizm bi arkadaşta var 6 ay falan oldu alalı çok da memnun aldıgımdan beri tek bir sorun çıkartmadı tek bir hata vermedi diyodu bende ona güvendim arora scooter aldım ve duruşu sesi çekişi çok iyi mondial falan yanında hikaye

Lucas
24 Nisan 2012, 15:06
Karsindan gelen insanlari hic gecmeyeceksen ön görünümü icin alinir. Ama sen sabit dursan bile tüm insanlari sabit tutamayacagindan, yanindan gececekler ve sagini solunu hatta arkasini bile gorecekler motorun.
Kisaca evet tip onemli ama, sadece tipe bakip motor alma.
Hem 36 ay vadeden bahsediyorsun, iyi dusun tasin, seni en az 2 yil uzmeyecek seceneklere bak. Bu motor nasildir ben bilmem, ama aklinda olan tum modelleri kullanicilarina sor. Kimse kullandigi motoru kotulemez, bunu da aklindan cikarma. Biraz havuz problemine benzedi sanki :) Sen yinede acele karar verme.

semich
24 Nisan 2012, 15:10
ben 1 hafta sonra alıyorum.. hatta az önce açtığım başlıkta bu motordan bashetmiştim.. yakışıklı bir motor evet ama 2 ay sonra "ya bu motor yağ kaçırıyor" diye bi sıkıntıyla bu foruma dönmemiz çok normal olacak :D motordan pek bişey beklememek gerek diye düşünüyorum..

TATLIHIZ
24 Nisan 2012, 16:56
Öyle fakat motoru bugun yakından gördüm gercekten cok hos bi motor arkada canta demiri yok cbr125 gibi arkası yani kısacası yamaha 135 lik motorun aynısı keske 125 ligi olsaydı

semich
24 Nisan 2012, 17:04
arka tekeri çok ince gibi geldi bana.. bende iyi bi şekilde inceleme fırsatı yakaladım, hatta bugün gidip tekrar kontrol ettim.. satıcı satmak için öyle şeyler söylüyorki gülmemek için kendimi zor tuttum.. dikakt ettiysen ibre 180 koymuşlar :D

baktım ibreye ve "ulan utanmadan 180 ibre koymuşlar" dedim, oradan satıcı atladı, abicim sen benim söylediklerimi uygularsan 2 ay sonra 180i görmezsen bana gel motorunu geri alıcam dedi.. içimden "HASSKTR LAN" dedim ama gerçekte sadece bi gülümseme yapabildim adamın suratına karşı.. tek söylediğim "rodajı ne kadar mükemmel yaparsam yapayım bu motor 140'ı görürse öpüp başıma koyarım" dedim.. adam ozaman bni sustu :D baktı anlıyorum az da olsa :D

TATLIHIZ
24 Nisan 2012, 17:11
Hız için deyil zaten ben ybr de almasını bilirim cok sıkarsam fakat gerek yok ben motoru kullanıcam bozucam yapıcam modifiye yapıcam egzoz yanak xenon cokda hız istemiyorum nedersiniz işimi görürmü

Karlıyollar
24 Nisan 2012, 17:16
Kuba Bisan :) al

semich
24 Nisan 2012, 17:18
benim fikrim bakımlı olan her motor gayet sağlamdır.. ne olursa olsun, isterse somali malı olsun.. bakımını düzenli tutup ucuza kaçmadığın sürece ömürlük olaiblir bir motor marka gözetmeksizin.. bazı insanlar motorun bakımını ihmal ettikleri zaman ya da ihmal eden başka arkadaşlarıyla muhabbet ettikleri zaman o motor hakkında oluşan kötü izlenimi direk marka kötülemesi için kullanıyorlar.. bakımlı motora hiçbirşey olmaz bence..

TATLIHIZ
24 Nisan 2012, 17:28
Semich olurda motoru alırsan adına bi sayfa acalım bende 1 aya kadar alıcam nasipse orda anlatıp alıcaklara yardımcı olabilir

Her motor yag yakar tabi honda yamaha baska fakat Manisalıyım sehir içi yollar cok temiz toprak yol dahi yok ben kime sorsam ya honda ya yamaha dediler öyle fakat maddi durum kahretsin maddi durum ya beklerim 3 ay alırım fakat tipide cok hosuma gitti Yamaha nın tr de olmayan bi modeli aynı bu kasadan fakat 135 lik eger bu motor 125 +4 vites olsa cok satardı antalyada gördüm simdi magazada 2012 model ybr egzosu var 2.400 +12 ay taksit diyor hosumada gitti herkez cup diyor buda cup fakat kasa farkı var

semich
24 Nisan 2012, 17:36
şimdi bende alacağım fiyatı söyleyeyim.. arkadaşlar biraz yadırgayabilirler lakin başka çarem yok.. burada evkur tarzında bir alışveriş merkezi var, oradan alacağım motoru.. senetli 12 taksit 2800tl.. büyük bir vade farkı koymuşlar motora bende farkındayım lakin dediğim gibi başka çarem yok, nakit o kadar param yok.. kredi kartımıda başka şeylere kullanıyorum, ki zaten limiti motorun fiyatı kadar değil.. o nedenle mecburi olarak 2800tl/12taksit şeklinde alacağım bu motoru mayısın ilk haftası inşallah.. ayrıca bu motor cup kasa, her ne kadar diğer cuplardan daha sert hatlara sahip olasada genel olarak kasa yapısına baktığımızda cup kasası..

bu motosiklet için sayfa açmaya değermi bilmiyorum ama izlenimlerimi paylaşacağım..

kanmix_x
24 Nisan 2012, 17:43
Gel Honda verelim sana en azından marka konusunda için rahat olur :bounce:

TATLIHIZ
24 Nisan 2012, 17:44
Bak burada manisada motor dünyası diye bi yer var

Sattıgı markalar

Celik
Asya
Kuba
Kanuni
Arora

Kredi kartına ben Asya As125 i sordum 350 peşin 12 ay mı ne dedim 2.200 e geldi motor Peşin 1.950 idi
Fakat bide banka kredisi ile var arkadasım 3.000 olan Arora YEBERE modelini gene 3000 tl ye aldı eger öyle kefilsiz senetzi olan yer varsa durma al derim

semich
24 Nisan 2012, 18:03
var valla :D alayım dimi :D

TATLIHIZ
24 Nisan 2012, 18:07
Al bence gidipte 2.800 ve + plaka ruhsat 3.000 tl olucak 100 lük motor

EverHarD*
24 Nisan 2012, 19:58
görüntüye değil motor iş yapıyorsa alın :)

semich
24 Nisan 2012, 20:04
evladiyelik almayı planlamıyorum, alacak arkadaşada çok büyük beklentilere girmemesini temenni ediyorum lakin önceki yorumlarda yazdığım gibi, bakımlı motora hiçbirşey olmaz..

YILDIRIMBORA
24 Nisan 2012, 21:58
şeklini beğendiğini alsın çocuk işte.Hepsi aynı yolun yolcusu zaten.

Mengu16
24 Nisan 2012, 22:40
Her gün hız denemesi yapıp zorlamazsan 10 bin km sorunsuz götürür, sadece 1000km de bir yağ değişimi ve arada bi vidalarını sıkmayla. Zaten bu motorla 10 bin km yapsan çoktan sıkılırsın gidecek değişik yol kalmaz çevrende. Pek uzun yol motoru da değil.

semich
24 Nisan 2012, 23:05
fiyat/performans olarak bence yeterli.. cup tercih eden bi insan honda innova alamıyorsa yada yamaha crypton alamıyorsa diğer ne alırsa alsın aynı olacak.. herşeyi aynı olacak.. işte o "diğerleri" diye geçen cup'ların arasında arora kartal en iyisidir.. gidip paket servisci motoru gibi düz bi cup almaktansa tasarımlı bi cup almak daha mantıklı bence.. sonuç olarak; teknik özelliklerin fark etmediği bir katalogda şekle bakmak mantıklıdır bence ::cat:

teocan94
24 Nisan 2012, 23:22
http://1.bp.blogspot.com/-eePzIa1rkWc/TijAsNTD4SI/AAAAAAAAAwY/M7iAaZwyzWE/s1600/prayin-manits.jpg

Peygamber Devesine Benzettim :flower:

blt_59
24 Nisan 2012, 23:28
Evet arkadaslar motor almaya meyilliyim Honda Cb125 e baktım yamaha crypton lara fln baktım fakat yeni ögrenicem motoru ögrenmek istiyorum bozulunca napıcagımı bilmek istiyorum

Bu motor nasıldır lütfen yamaha honda kymco demeyin kalitesini biliyorum fakat maddi yönden gücüm buna yetiyor

http://i40.tinypic.com/f27nnt.jpg çin motoru alacaksa hiç deilse azda olsa kendini kanıtlamış belli bi müşterisi olan makinaları degerlendirin,bunları bende yakından gördüm ve önümüzdeki yaz piyasada olmayacaklarına kalıbımı basarım,çok basit ve kalitesiz oldugunu bagıra bagıra sölüyo zaten,uzaktanda elektrikli motorlara benziyo :)