PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorumu çalmaya çaıştılar

Sayfa : [1] 2

ygk
23 Nisan 2012, 21:16
arkadaşlar iş yerinin önünde motorumu park ettim. hep direğe bağlardım ama bu gün pazar kurulması nedeniyle direğin önünde araç vardı araya giremedim. tam kapının önünde direksiyon klidini kitleyip arka tekeri amartisöre zincirle bağladım.

işim çok daha uzundu tesadüf ekmek almaya çıkmak için kapıyı bir açtım motor yok. kafamı çevirmemle motoru gördüm. üç kişi iki kişi önden bi kişi arkadan yüklemişler götürüyorlar. bir anlık sinirle bağırarak üstlerine koştum ve birini devirdim. çıktım üstüne bu arada diğer ikiside beni dövmeye başladı. bir kaç saniye de komşular ve iş yerinde dayım koşarak yanıma yetiştiler ancak yetişene kadar bi temiz dayak yedim diyebilirim. üçüde kaçmaya çalıştı birini yakaladık ve polisi aradık. bu arada motorda kavga esnasında yattı sol sinyal ayna kırıldı depo biraz içe göçtü ve fulleyeli 4 km olan benzin deposunun hemen hemen yarısı boşalmış.
canım çok sıkıldı bütün olanlara

RunemagicK
23 Nisan 2012, 21:19
öncelikle geçmiş olsun
umarım adamı iyice bir dövüp öyle polise teslim etmişsinizdir, yakında serbest kalacak çünkü.

serotizm
23 Nisan 2012, 21:21
Gecmis olsun :(( Evet, eşek sudan gelinceye kadar dövmek lazimmis.

gugukk
23 Nisan 2012, 21:26
geçmiş olsun güpe gündüz ne cesaret yaa hayret ediyorum. Umarım bir temiz dövmüşsünüzdür

tr100a
23 Nisan 2012, 21:31
yeri değil ama telefonumu çucuğun cebinden caldılar çalanlar yakalandı uzun zamandır mahkemeye gidiyorduk geçen gün sonuçlandı malesef hırsız suçlu bulunmadı berat etti poliste cıkışta ilahi türk adaleti dedi

Soykan67
23 Nisan 2012, 21:35
Umarım polis gelene kadar bir güzel dövmüşsünüzdür.Hatta kalıcı bir zarar vermeden bırakmamak lazım.

Böylesi lanet bir ülkede motosikletle rahat gezemediğin gibi için rahat bir yere bırakamıyorsun.

Ankara'da yaşıyorum ve ne zaman bir yere park edip uzaklaşsam aklım devamlı motosikletimde.

TATLIHIZ
23 Nisan 2012, 21:36
Motorunu kurtarmana cok sevindim İstanbul sanırım gercekten dikkat edilmesi gerekiyor En cok üzüldügüm depo nun yamulması gecmiş olsun

suatsm
23 Nisan 2012, 21:38
abi benim motoru caldılar polis hırsızı üstünde yakaladı şikayetci oldum, adamı serbest bıraktılar,ben ne diyeyim artıkk gerisini siz düşünün .
bir polise sordum ceza evleri cok kalabalık herkesi içeri atmıyorlar dedi gldü gecti :))))

adem80
23 Nisan 2012, 21:39
bende olsam dayak yiyeceğimi bilsem bile dalardım. Adi ciğeri beş para etmez adamlar. Sinirleniyorum. Küfür etmemek için zor tutuyom kendimi formda. Ban yemek istemem. Ama alayına .... Bastım küfrü. Sesli olarak. Neyse geçmiş olsun arkadaşım.

Muktedirs
23 Nisan 2012, 21:40
Büyük geçmiş olsun ...

kanmix_x
23 Nisan 2012, 21:40
Senin için tekrar gelebilirler

ozanguneri
23 Nisan 2012, 21:42
Motor ne bu arada ?

makseli
23 Nisan 2012, 21:45
Senin için tekrar gelebilirler öyle bile olacak olsa yazmasanız iyi olurdu.

ben zannetmiyorum geleceklerini.

bu arada @ygk geçmiş olsun.

bir kaç gün hatta 5-6 gün temkinli gezin. gezerken yanınızda en azından sopa felan bulunsun

yamyamaha
23 Nisan 2012, 21:52
büyük geçmişler olsun.

ozgurakman
23 Nisan 2012, 21:55
geçmiş olsun... bir süre (bir kaç ay) yanında koruyucu birşeyler bulundurmanı tavsiye ederim. örneğin biber gazı

Burak Daylan
Geçmiş olsun, 1.5 ay önce benim motorumu çaldılar http://www.burakarub.com/motosikletim-calindi-2006-kawasaki-er-6n-siyah/ ve benim tahmin ettiğim senaryoyu anlattığında her şey netleşti kafamda, sürekli bağlamak lazım motoru ihmale gelmiyor...

TATLIHIZ
Acaba motorun ön diske disk kilidi + zincire disk kilidi ve saglam 2 kilitle gezseniz baglasanız nasıl olur acaba 1000 lik bi motor 170-180 kilo kaldıramazlar diye düşünüyorum

c3nk
23 Nisan 2012, 21:57
geçmiş olsun, o yakaladığınız kişiyi bir güzel benzetmişsinizdir umarım, eğer konuşturabilirseniz diğer arkadaşlarınıda bulabilirsiniz.

Raphae1
23 Nisan 2012, 21:59
Çok geçmiş olsun. hasarda olsa motorunu kurtarabildiğine sevindim. Bir süre motoruna ve kendine dikkat etmelisin . Bunu yaparken paronayakta olma sakın. Motorunu sağlam yerlere bırakıp, biber gazı bulundurmanı tavsiye ederım.

KEşke polisimiz uğraşıp diğer hırsızlarıda bulsa. Kim bilir belkide bir hırsızlık çetesi.

Shrieker
23 Nisan 2012, 22:03
Suçlular toplumdan/adaletten müsmaha gördükçe daha da azıyorlar. Suçun ve suçlunun ortaya çıkmasını engelleyecek yaşam şartlarını temin etmek devletin görevi. Ancak suç işlendiği zaman da suçlu veya bir başkası tarafından tekrar işlenmesine engel olması gereken de adalet. Malesef son 10 yılda hiçbir alanda ilerleme katedemedi Türkiye (ilerlemek bir yana geriledik) ve bunun toplum hayatına olan olumsuz etkileri açıkça görülüyor; çok üzücü. Bir insan ve vatandaş olarak kahroluyorum, biz bunu haketmiyoruz...

EverHarD*
23 Nisan 2012, 22:11
öyle kişileri iyi bi sopa dayak atacan öyle teslim edeceksin polise :@

geçmiş olsun hakkaten beterin beteri var canını sıkma

CanTR
23 Nisan 2012, 22:13
çok geçmiş olsun öncelikle.. hem size aldığınız darbeler için hem motorun yara beresi için, bunun yanında ellerinize sağlık vurduğunuz her yumruk ayrı bir helal..
bunları yazdıktan hemen sonra ise kendi içimdeki siniri bastırıp şunlarıda belirtmem gerekliki keşke ülkemizdeki ileri hukuk ve önleyici kuvvetler çok daha etkin olsada bizler (ben) bunları yazmak zorunda kalmasak.. birşeyin çalındığında hırsızların (adi suç) serbest bırakılacağını bilmesekte polise teslim etmek için onları yakalasak ama bunun yerine keşke biraz daha vursaydınız veya diğer ikisinide iyice benzetseydiniz demek çok daha MANTIKLI geliyor..
tekrardan geçmiş olsun..

EverHarD*
23 Nisan 2012, 22:23
öyle kişileri iyi bi sopa dayak atacan öyle teslim edeceksin polise :@

geçmiş olsun hakkaten beterin beteri var canını sıkma

safakk
23 Nisan 2012, 22:57
biber gazını hep yanımda taşırım bu tip vakalarda acaip etkili

tıpkı sinek ilacı gibi bir sıkıyorsunuz pıssss diye sonra sinek gibi hepsi yerde debeleniyor.

Geçmiş olsun. Yine allah korumuş ki çalınmadan kurtarmışsınız

motorsaykıl
23 Nisan 2012, 23:01
Yasama organı suçu cezalandıracak yasalar çıkarmıyor mu yoksa ?
Yoksa yürütme suçluları mı yakalamıyor ?
Yargı mı cezaları vermiyor ?

Bu üçünü şu anda kim kontrol ediyor ? Tayyip.
Neyse... Geçmiş olsun kardeşim.

Kendini koruyarak bir hayat yaşamak en iyisi. Çünkü seni ne kanun ne de kolluk kuvvetleri korumuyor.

Allah kötüyle karşılaştırmasın...

hello_moto
23 Nisan 2012, 23:01
Geçmiş olsun. Kötü bir tecrübe olmuş. Pazarla bir ilgisi olabilir mi ? Pazara gelmiş uyanıklar ?

Muhendis45
23 Nisan 2012, 23:05
Geçmiş olsun dostum aman diyeyim arkadaşların dediği üzere temkinli gez. Yanında muhakkak biber gazı bulundur. Birkaç arkadaşıma biber gazı alın dediğimde bileğim var yetmez mi dediler. Bileğin gücüde bi yere kadar sonuçta. 2-3 kişiyi aynı anda etkisiz hale getirebiliyorsun (sıkma becerine bağlı). Hemde 10 tl ye. Acilinden 1 adet temin etmeye bak.

cyberdanger
23 Nisan 2012, 23:06
geçmiş olsun, neyse ki motoru kurtarmışsınız. bu da bize ders olsun.

eralpt
23 Nisan 2012, 23:38
2 si aynı gün olmak 4 tane motorum çalındı. Hiçbirini de bulamadık.. Allah cezalarını verecek inşallah

ozrace
23 Nisan 2012, 23:38
geçmiş olsun çalamamaları iyi olmuş...

Volkan Serezli
23 Nisan 2012, 23:53
Dövmek yetmez.Dayım oto pazarında parasını çalan kışının tekmeyle 2 parmağını kırdığını gördüm.Tabi önce kendi parmağı kırıldığı için böyle birşey yaptı :cherry:

nedenamaya
24 Nisan 2012, 00:06
hocam sende ne talihsiz adammışsın be. Umarım şimdi önlemlerini arttırmışsındır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

bi keresinde beni sakin olmaya davet etmiştin. Şimdi ben seni sakin olmaya davet ediyorum. Haklı yere küfür etsende adminler ağzına acı biber çalar bak :) şimdi küfürlerini klavyede değil, ağzınla söyle. Burdakiler duymaz :) veya benim gibi bol bol küfür ettim de. Ben öyle yaptım. Tabi küfürde ettim.
sana hak veriyorum ama
milletin malını çalan suçsuz, ona küfür eden suçlu

ysn17
24 Nisan 2012, 00:10
Ben baltayla kafasını uçururdum kalan hesabını öteki dünyada çeksin...
Geçmiş olsun bu kansızlardan ne zaman kurtulacağız belli değil.

adem80
24 Nisan 2012, 00:11
buraya küfürleri yazdım yazdım geri sildim. Ban yemek istemem :)

RunemagicK
24 Nisan 2012, 00:23
x: çağlayanda en büyük adalet sarayı varya
y: eee?
x : işte o sana kurban olsun:)

aquarist4
24 Nisan 2012, 02:45
Geçmiş olsun. Aklıma gelen şeyleri diğer arkadaşlar söylemiş zaten ama ben bir kere daha vurgulamadan edemeyeceğim, en azından bir süre çok temkinli gezin. Hem hırsızlık yapmaya kalkarlar hem de başarısız olduklarında şerefsizce kin güdebilirler..

qsTah
24 Nisan 2012, 03:01
yakaladıngınızı tanınmaz hale getırseydınz barı

Arjantinli69
24 Nisan 2012, 03:35
geçmiş olsun.
baya bir zamandır düşünürüm motor'un ön gidonuna şöyle sağlam bir haydar (jop ) monte etmeyi,üzerine'de numune yazacağım ama yoksa suç aleti oluyormuş :) belki ara sıra işe yarar .
bu tarz şerefsizlerin soyu tükenmez hiç bir zaman.
vatandaşın birinden davacı oldum üzerinden 1 ay geçti güzelim adalet çarkları hayla ne zaman işleyecek merakla beklemedeyim.

seigen
24 Nisan 2012, 04:01
Geçmiş olsun.

Çalıntıya karşı 120 dB alarmlı fren kilidi kullanıyorum ben mesela. Öyle bir inliyor ki, dağ başı değilse etraftaki herkes toplanır artık diye düşünüyorum. Piyasada 110 dB'lik olanları da var ama onları havluyla falan kapatıp götürüyorlarmış yine de. Ama bunu havlu falan kesmiyor. Sele altında duruyor, her park ettiğimde takıyorum.

Tavsiye ederim. Firma ismi Xena ama Türkiye distribütörü 120 dB olanları getirmemiş, ben ABD'den aldırmıştım. Fren diskinde delik büyüklüklerine göre modelleri var, bendeki bu: http://www.xenasecurity.com/product/motorbikes/alarm/XXSeries/XX14StainlessSteelFinish/page1/.

sapo
24 Nisan 2012, 04:11
Acaba motorun ön diske disk kilidi + zincire disk kilidi ve saglam 2 kilitle gezseniz baglasanız nasıl olur acaba 1000 lik bi motor 170-180 kilo kaldıramazlar diye düşünüyorum

yanlis dusunuyorsun birkeresinde bir hirsizlik olayina sahit oldum 1000 lik motorlari calmak icin kamyonet ve dort kisi oluyor motor biryere bagliysa once zinciri kesiyorlar.sonra 2 tane 10X10 kalasi motorun jantindan gecirip 4 u birden ayni anda motoru kaldirip kamyonetin kasasina bok cuvali atar gibi atiyorlar sonra kacis. bu yazdiklarim 15 -20 saniye icinde gerceklesiyor..kaldiramaz maldiramaz falan hikaye..

poyraz010
24 Nisan 2012, 08:08
Büyük geçmiş olsun.

Ahmanamra
24 Nisan 2012, 09:10
Geçmiş olsun dostum .

K o r @ y
24 Nisan 2012, 10:17
çok geçmiş olsun, motorun sizde kalması iyi; devrilmesi ve darp almanız kötü.. ne diyelim canım memleketim ne halde..

fat280
24 Nisan 2012, 10:24
büyük geçmiş olsun tam götürmeden yakalamışsın Allahtan az daha geç kalsan gidecekmiş

bY_aLp
24 Nisan 2012, 10:30
şeriatın gözünü seveyim hırsızlık yaptığı kolu kesiliyor bak bakalım bidaha milletin canını dişine takarak kazanıp aldığı malı çalınıyormu daha

F54
24 Nisan 2012, 10:38
benim yanımda çalışan arkadaşında evinden çalmışlar motoru çalan adam da şemsiyesini bırakmış jandarma gelir bunda parmak izi yoktur demiş yalandan biraz inceleyip gitmişler:farao:
sana da geçmiş olsun

jackonbir
24 Nisan 2012, 10:48
POLİSİ ÇAĞIRMAN SENİN BU İŞLERDE ACEMİ OLDUĞUNU GÖSTERİYOR
adamı yakaladıysan kesinlikle polis çağırma bi de adamı dövdüğün için başın belaya girer

ygk
24 Nisan 2012, 11:28
teşekkür ederim hepinize ayrı ayrı. tüm yorumları okudum.
orası benim mahallem diyebilirim. ben tek kişiydim bir anda komşular ve iş yerindekiler sayesinde 20 kişiden fazla oluverdik. ne yazıkki pazar dezavantajdı. biini ben o hınçla yakaladım ama diğe ikisi pazarın içine girince tanıdıklar üstüne düşmeyip bıraktılar benimle ilgilendiler.

yakaladığımı biraz tartakladım. jackonbir arkadaşın yazdığı gibi polis gelince uzamasın diye dövmedik. ama tartakladım. kalıcı hasar gelmeyecek şekilde parmaklarını felan çevirip bir güzel bağırttım iti.

disk klidi kullanıyorum alarmlı değil. bir kere 120 tl verip 110 db lik almıştım. üstelik kumandalıydı da. evin önünde kilitlediğimde kaldırım olduğu için insanlar gçerken çarpıyor, uyarı seside yok direk bağırmaya başlıyor. yukarıda evden düğmeye basınca almıyor. şöyle bir şansım var kilitlediğim yer tam apartman kapısının yanı. önünde direk bir ışık var. ve karşıda da iki apartmanın güvenliği mevcut. onlardan da rica ettim bu güne kadar ev önünde bir sorun yaşamadık.

ne yazıkki temkinli gezemiyorum. burada biber gazı satan bir yer bulamıyorum, bulup alsam bile o biber gazından daha çok her zaman kafamda duran kaskıma güveniyorum. daha önceden test ettim buruna sağlam indirince bir daha adam kalkamıyor. iki kişi bir derece ama daha fazla olunca malesef işe yaramıyor ya, her türlü dayak yiyoruz. biber gazını çıkartıp sıkana kadar da aynı şey olacak. iyie bir ders oldu bana. sinirlenip koşmadan içeridekileri çağırsam üçünü birden yakalardık. bir daha olursa kendimi tutmaya çalışıp, motorumu da her zaman avlunun içerisine alacağım.

yashukawa
24 Nisan 2012, 12:27
millet malına göz dikenin allah belasını versin diyorum başkada birşey demiyorum nasıl bir ülke olduk ya güpe gündüz milletin kapısının önünden alıp götürüyorlar ondan sonrada yok bizim ülkemiz böyle şöyle ayıp ya adamı alıyorsun karakola sabah serbest anlamıyorum :pr:

halepli
24 Nisan 2012, 12:33
@ ygk kardeşim ilk önce geçmiş olsun allah beterini göstermesin

motorunu belirlememişsin merak ettim

istanbulda yaşıyorsan eminönü beyazıt mercan tarafında güvenlik eşyaları satanlar var ordan biber gazı alabilirsin bende yanımda taşıyorum