PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sebep'siz Kısa Far Söndü.

quezzap
22 Nisan 2012, 22:20
Başlıktada dediğim gibi dün gece yolda ilerlerken kasisten geçtim ve KM gösterge ışığı ve Kısa Far söndü. Sonra bi kasisten daha geçtim tekrar yandı KM ışığı.. Ama kısa far çalışmıyor.. Temazsızlık olabileceğini düşünüp kendim,özenle söktüm soketleri-kablo bağlantılarını temizledim.. Genede çalışmıyor kısa far. Ampül e baktığımda ise sağlam görünüyor. Servis e götüreceğim ama genede size sormak istedim.. Belki bilenler vardır,yardımcı olurlar.. Bende bakarım(Elektronikciyim). Servislere güvenmiyorum çünkü motosikletim Çinli diye özen göstermiyorlar.. Not:Sigorta atmış olabilirmi ? Kontrol etmedim zamanım yok malesef :S

glock
22 Nisan 2012, 22:36
geriye sadece sigorta kalmış zaten...

kemboo
22 Nisan 2012, 22:45
benimde eski çin malı scooter ım da aynı problem olmuştu aynı şekilde. temassızlıktan dolayı kısa devre yapıp ampülü patlatmıştı bende

poyraz010
22 Nisan 2012, 23:15
Benımde basıma geldı. Ben baktığımda deponun altından borunun ıcınden gıden birsürü kablo var. Onlardan bir kaç tanesi direksiyon döndükçe ezilip kırılmış. Tabi zor bulduk orda oldugunu degıstırdım kabloları sorun duzeldı. sigorta olacagını sanmıyorum sıgorta olsa hıc bı yere gıtmez elektırık ?:silent: Kaç sigorta var senın motorda ? Bende bi tane var diye biliyorum.

Ama dediğim gib büyük ihtimal kablo kırığı, ezikliği vardır.. :rendeer:

Samet Ağır
22 Nisan 2012, 23:21
far ampulüne yanması gereken pozisyonda parmağınızla hafif serçte tık tık vurun..

kesik lamba ya yanar yada flash gibi çakar..

olmadı duya elektrik gelip gelmediğine bakın..daha kolay olur...

quezzap
22 Nisan 2012, 23:48
Doğru 1 tane sigorta olması lazım.. Teşekkürler kontrol edeceğim kabloları tekrar.