PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cup sorunlarım

Ezquero
22 Nisan 2012, 00:25
Yeni cup aldım 1 hafta oldu fakat sorularım var şimdi 1. viteste mesela 5-10 metre gitmek bile zor gazı kesince frenlemiş gibi oluyor gazı tekrar verince bi anda gidiyor motor bide çok gürültülü olduğu için böyle sakin sakin gitmek istiyorum tümsekli yerlerde sürüyorum genelde sakin sakin hangi viteste gidebilirim?

Muhendis45
22 Nisan 2012, 00:29
Bu konuya benzer bir konu daha öncede açıldı. Motora alışman gerek. Belli bir süre kullanınca birinci viteste gazı sabit tutarak kullanabilirsin. 1 de çok yavaş gidersin ve motora hakim olma şansın daha azdır. Tak 2 ye yavaş yavaş sür :)

Mengu16
22 Nisan 2012, 00:30
2. viteste kalkabilirsin, sürebilirsin. Yokuş yoksa ve 2. viteste dip gaz kalkmamak şartıyla.

Karlıyollar
23 Nisan 2012, 18:36
Yeni cup aldım 1 hafta oldu fakat sorularım var şimdi 1. viteste mesela 5-10 metre gitmek bile zor gazı kesince frenlemiş gibi oluyor gazı tekrar verince bi anda gidiyor motor bide çok gürültülü olduğu için böyle sakin sakin gitmek istiyorum tümsekli yerlerde sürüyorum genelde sakin sakin hangi viteste gidebilirim?
Dostum yeni olduğun için öyle geliyordur sana 1. vites çok hassastır gaz kolunu çok iyi ayarlaman lazım sakin gitmek için 3le git bence en iyi vites 3 ama ben genelde 2 ile gidiyorum :)