PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Web servisi aracılığıyla araçların son muayene Kilometreleri öğrenilecek'MİŞ.

Muhendis45
21 Nisan 2012, 14:01
Yeni hazırlanan ve sektörün kullanımına açılan ARAÇ KM BİLGİSİ SORGU WEBSERVİSİ 02.04.2012 tarihi itibariyle devreye alınmıştır. #aracKmSorguPlaka ya da #aracKmSorguSasi fonksiyonları aracılığı ile var ise
“son muayene tarihi” ve “son muayene tarihindeki kilometre bilgisi” verilmeye başlanmıştır.
Teknik dokümana, http://www.sbm.org.tr/sbm-net/uygulama/list.sbm adresindeki "ARAÇ KM BİLGİSİ SORGU WEBSERVİSİ" uygulamasından erişebilirsiniz.
Konuyu önemle bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi - (TRAMER)

Arkadaşlarım uygulama iyi hoşta ben sorgulatamıyorum. Üye girişi yapmam gerekiyormuş lakin üye kayıt yeride göremedim.

Sms göndereyim dedim ama ondada aracın hasarı yoktur dedi. Fakat en son muayenedeki kilometreyi göremedim Sms'te. Sms gönderirken ne yapmamız gerekli Yada üye olma olayı nasıl halledilecek ?

Grado
21 Nisan 2012, 14:49
Uygulama güzel, ama bundan sonra insanlar muayeneye götürmeden önce km leri düşüreceklerdir. 2 yılda 15binkm yaptı muayeneye gitmeden önce 3binkm ye düşürür işi hallederler.

Muhendis45
21 Nisan 2012, 15:07
Uygulama güzel, ama bundan sonra insanlar muayeneye götürmeden önce km leri düşüreceklerdir. 2 yılda 15binkm yaptı muayeneye gitmeden önce 3binkm ye düşürür işi hallederler.

Öyle fakat uygulamayı kullanamıyorum, işin kötü tarafı da o. Sms atıyorum yine gelmiyor km si.

Muhendis45
21 Nisan 2012, 21:35
Bilen yokmu arkadaşlar ?

bluebird64
21 Nisan 2012, 21:57
Arkadaşlar sanırım sadece sigortacılar şifreleriyle ulaşıyor olabilir..

eralpt
21 Nisan 2012, 22:33
Sadece sigorta acenteleri tramer girisinden bu bilgiye ulasabilirler halkın kullanımına açık değil malesef..
Aslında tuvturk yapabilir ama..

Muhendis45
21 Nisan 2012, 22:56
Arkadaşlar sanırım sadece sigortacılar şifreleriyle ulaşıyor olabilir..

Bende sigortalıydım fakat kullanıcı adı vb birşey almadım. Sanırım acenteler girebiliyor sadece "eralpt" abimizin dediği gibi.

Peki SMS ile sorgulatma imkanımız yokmu ? Örneğin; Ben HASAR yazıp plakayı yazdıktan sonra 5664 e gönderdim fakat bana gelen mesaj şöyle idi : "***0334 sasi nolu aracın 2003 sonrası TRAMER kayıtlarına göre geçmiş bir hasarı yoktur. Ruhsatınızdaki Sasi no ile sorgulamanızı öneririz. Örnek HS S SasiNo" . Mesaj şu şekilde fakat muayeneye girdiğindeki kilometresi yazmıyor.

< iLk@yy >
21 Nisan 2012, 23:19
Sadece sigorta acenteleri tramer girisinden bu bilgiye ulasabilirler halkın kullanımına açık değil malesef..
Aslında tuvturk yapabilir ama..

evet eralpinde dediği gibi sadece sigorta acentalarının giriş yetkileri bulunmakta buraya.
yaptığım iş gereği baya iyi kurcalamıştım ama henüz km bilgisi göremedim ben burada daha geçtiğimiz hafta içi sistemdeydim

direk kullanıcı adı şifre herkese verilmiyor ne yazıkki
sabit bir ip numarası isteniyor ve bu ip numarasına kayıt yaptırmanız gerekiyor sigorta acentası olarak.

Muhendis45
21 Nisan 2012, 23:35
evet eralpinde dediği gibi sadece sigorta acentalarının giriş yetkileri bulunmakta buraya.
yaptığım iş gereği baya iyi kurcalamıştım ama henüz km bilgisi göremedim ben burada daha geçtiğimiz hafta içi sistemdeydim

direk kullanıcı adı şifre herkese verilmiyor ne yazıkki
sabit bir ip numarası isteniyor ve bu ip numarasına kayıt yaptırmanız gerekiyor sigorta acentası olarak.

Sisteme giriş yapabiliyorsan plakayı versem bakabilirmisin peki ?