PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İkaz Yeleği Başıma İş Açıyordu

rapidhacker5
21 Nisan 2012, 11:29
Arkadaşlar Spacyimle normal süratle giderken bir anda telefon çaldı hemde uzun uzun bende hemen sağa çektim bir aracın arkasına.Durdugum mahalle pek tekin bir yer değil yani etnik köken ayırmak istemiyorum ama doğulu arkadaşların,çete gibi olduğu mahalle.neyse ben çektim telefonla görüştüm kapattım,kaskımı giydim bağladım kaskı tam kontağı açtım önümdeki araca bir abla yaklaşıyor 45-50 yaşlarında.Bana " burada da mı arabaya ceza yazılıyor işiniz gücünüz bizle uğraşmak gidin burdan şerefsizler"dedi.Ben o an şoke oldum.Aynaya baktım arkamda biri varda ona mı diyor diye.Dedim ki "Ablacım polis değil ben".

Kadın- Gidin buradan aracım normal yerde
ben-ablacım polis değilim ben
Kadın-Burada bir işaret var mı yasak diye?
Ben-Ablacım bak ben 17 yaşımdayım ne polisi
Kadın-sen o zaman parkomatçı mısın?(yusuf gelin buraya !!)
Yusuf-Buyur gardaş rüşvet yemeye mi geldin?
Ben-ARkadaşlar ben ne polisim ne de parkomatçıyım sizin gibi vatandaşım dedim
Yusuf-Arkadaşlar gelin bir buraya!!
6-7 kişi gelmeye başlar ben hemen kontağı açtım marşa bastım(lanet olsun pgm-fi ışığı sönmeden çalıştırdım içim rahat değil :D ) marşı gazla beraber bir açtım bastım kaçtım...
Eğer kaçmasam adamlar dalacaktı herhalde :D

Soykan67
21 Nisan 2012, 11:32
Cahil adama ne kadar anlatırsan anlat anlamıyorlar işte.100 kere polis değilim desende anlamaz, basmaz kafa.

Bu siteden aldığım yelekte başıma iş açmasada birkaç kez polis sandılar beni.Bir taksiciye yaklaştım adres sormak için bakar mısınız demeye kalmadan buyrun memur bey dedi adam :)

Bu aralar eski polis motorundan buldum birtane çok ucuza acaba alıp polisçilik mi oynasam :)

greyhorse
21 Nisan 2012, 11:39
Amacı seni dövmek degil'de elinden motoru almak'ta olabilir.(polis,parkomat sadece tezgahın bır parcası olabılır.Karsılasıyor , duyuyoruz) 20 sene once durum daha vahımdı

c3nk
21 Nisan 2012, 11:41
ülkemizin çeşitler yerlerinde bölelerine rastlamak mümkün, birkaç ay önce ümraniyeye işim düşmüştü, ara sokaklarda bi motorcuyu arıyorduk elemanın teki geldi beni şu ileriye atsana birader dedi, yok acelem falan var dedim itekledi arkasındanda arkadaşları yanaşmaya başladı, gazı açıp uzaklaştım :)

Mengu16
21 Nisan 2012, 11:42
İkaz yeleği gereksiz birşey, trafik tabelası gibi gezmek anlamsız bence. Bazı adamlar var dana gibi motor kullanıyor 650'lik enduro yinede ikaz yeleği giymiş, adam senin dana gibi motorunu görmeyecekse ikaz yeleği ne değiştirir ki. Kim aynaya bakıyor? Trafikte en azından diğer araçlara arkadan yaklaşırken görünmez olduğunu varsayacaksın, yoksa çok sorun yaşarsın. Gece gündüz daima farın açık olsun, gerekliyse arka çanta üzerine de ışık taktır yeter. Bir de çoğu korumalı montta da beyaz reflektörler var gayet şık ve görünürlüğü artırıyor.

psyche
21 Nisan 2012, 11:55
Bu tür ceketleri giyenleri genelde trafik işçisi sanıyorum ben yol yapım çalışması yapan adamlarla karıştırıyorum.
Konu hakkında ise bence arkadaş en doğrusunu yapmış topuklamakla,o tür kekolarla,barzolarla uğraşılmaz hele ki birden çok ve kendi mıntıklarında ise arkadaşı biraz ufak görmüşler gaftilemek istemişler motorunu,polis olayı tamamen dümen ulu orta durmazsın umarım bundan sonra.

ozgurakman
21 Nisan 2012, 11:57
videonun kalitesi kötü kusura bakmayın. ama aklıma gelen ilk şey bu oldu :)

http://www.youtube.com/watch?v=Vrjib9McdP4

sansürlenen yerde g.tüne güvenen varsa onu bilemem diyor. :queen:

ha bir de şu vardı:
http://www.youtube.com/watch?v=SqPW2rkYAEg

Annemin ve babamın mesleği gereği türkiyenin tüm coğrafi bölgelerine gittim. (iç anadolu-g.d.a.-ege-marmara v.s.) şu anda balıkesirdeyim, memleketimde yani. memleketimin taşına toprağına kurban olurum...
Farklı kültürler bir araya gelince, hele ki karşındaki hem kültürel olarak hem de dinen zır cahil olunca yapacak bişey yok. Eğitim şart.

fat280
21 Nisan 2012, 12:00
geçmiş olsun acaba nerede gerçekleşti bu olay Alanyanın neresinde bizde tedbirli olalım

canerol
21 Nisan 2012, 12:04
vallahi hiç uğraşmaya deymez bas kaç böyle insanlara hiç bulaşmayacaksın

ozrace
21 Nisan 2012, 12:05
İkaz yeleği gereksiz birşey, trafik tabelası gibi gezmek anlamsız bence. Bazı adamlar var dana gibi motor kullanıyor 650'lik enduro yinede ikaz yeleği giymiş, adam senin dana gibi motorunu görmeyecekse ikaz yeleği ne değiştirir ki. Kim aynaya bakıyor? Trafikte en azından diğer araçlara arkadan yaklaşırken görünmez olduğunu varsayacaksın, yoksa çok sorun yaşarsın. Gece gündüz daima farın açık olsun, gerekliyse arka çanta üzerine de ışık taktır yeter. Bir de çoğu korumalı montta da beyaz reflektörler var gayet şık ve görünürlüğü artırıyor.

arkadaşım kusura bakma ama saçmalamışsın....

Mengu16
21 Nisan 2012, 12:11
arkadaşım kusura bakma ama saçmalamışsın....
Öyle olsun sen trafik tabelası gibi gezmeye devam et arkadaşım çok daha güvenli olur eminim :mrgreen:

rapidhacker5
21 Nisan 2012, 12:14
geçmiş olsun acaba nerede gerçekleşti bu olay Alanyanın neresinde bizde tedbirli olalım
hacetteki a101 varya hocam onu geçince ilk aradan sağa gir o yol

tigermbz
21 Nisan 2012, 12:24
ne yani
polis olsaydın suç muydu?

deacht
21 Nisan 2012, 12:27
Geçmiş olsun

yashukawa
21 Nisan 2012, 12:36
memlekette yanına 3-5 ziibidi alan kendini çete sanıyo ne hale geldik

skrc
21 Nisan 2012, 12:53

Doğru söylüyorsun:sunny:. Oyüzden bütün trafik görevlileri ikaz yeleği giyiyor:cat:. Saçma olduğu için, Hayat o kadar ucuz olduğu için, Herkesi usta şoför sandığı için:pr:...
" Görmedim, ne işin vardı orda" diye bir cümleyle karşılaşmazsın, inşallah:salut:.

:bestmt:

Ahmet N.
21 Nisan 2012, 13:00
yelek sırtımda asansörle şirkete çıkarken banada polis abi,amirim diye hitab ediyorlar :) hoş olmuyor ama yinede ben polis değilim diye açıklama yapıyorum her seferinde :)

babaçi
21 Nisan 2012, 13:17
yelek giymemin sebebi daha erken fark edilmek.....son anda görülmenin pek bi manası yok

acayüp
21 Nisan 2012, 13:22

Bazen dana kadar arabalar bile görülmüyor. Kazaların büyük çoğunluğunda adam " Abi Vallahada billahada görmedim " diyor. Ayrıca birinin seni görmesi oradaki varlığını önemsemesi manasına gelmiyor. Ve forforlu renkler beyinde farklı tepkilere yol açtığından insanların dikkatini sana yoğunlaştırmasına neden oluyor.
Ayrıca da motosikletlerin çarparak karıştığı kazalara bak , motosiklet sürücüleri hep adam göre göre önüme atladı der. Çünki görmüştür ama umrunda bile değilsindir.
Ayrıca daha erken farkedilirsin. Geçen bir kazada yaralının birisini kaza yerinde unutmuşlardı. Hatta geçen kum fırtınasında birbirine giren 50 araçtan bir kaçı farkedilemediği için geç mudahele yapıldı.
Sonra cross motorlar neden turuncu renk ? çok yakıştığı içinmi .
Hattan uçakların kara kutusu bile fosforlu turuncu rektedir.

VSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSV sence de bir bildikleri yokmudur ??????????????

Ayrıca bırak saçmalamış olarak kal aklımızda.
İçerisinde can güvenliği riski olan her yerde bu yelekler kullanılır.

Mengu16
21 Nisan 2012, 13:35
Bazen dana kadar arabalar bile görülmüyor. Kazaların büyük çoğunluğunda adam " Abi Vallahada billahada görmedim " diyor. Ayrıca birinin seni görmesi oradaki varlığını önemsemesi manasına gelmiyor. Ve forforlu renkler beyinde farklı tepkilere yol açtığından insanların dikkatini sana yoğunlaştırmasına neden oluyor.
Ayrıca da motosikletlerin çarparak karıştığı kazalara bak , motosiklet sürücüleri hep adam göre göre önüme atladı der. Çünki görmüştür ama umrunda bile değilsindir.
Ayrıca daha erken farkedilirsin. Geçen bir kazada yaralının birisini kaza yerinde unutmuşlardı. Hatta geçen kum fırtınasında birbirine giren 50 araçtan bir kaçı farkedilemediği için geç mudahele yapıldı.
Sonra cross motorlar neden turuncu renk ? çok yakıştığı içinmi .
Hattan uçakların kara kutusu bile fosforlu turuncu rektedir.

VSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSVSV sence de bir bildikleri yokmudur ??????????????

Ayrıca bırak saçmalamış olarak kal aklımızda.
İçerisinde can güvenliği riski olan her yerde bu yelekler kullanılır.
Öff tamam peki çok hatalıyım, şimdi bi hafta kin tutarsınız bana hiç bi mesajıma cevap yazmazsınız :P Ama bilinki aynasız kasksız gezen biri değilim. Kaskım, korumalı montum, eldivenim, dizliğim, belliğim var. Bellik hariç diğerlerini sürekli takıyorum. Kaskım da öyle dandik marka değil Nolan.

Bu arada sözü geçen ikaz yelekleri turuncu renk değil, yeşilimtrak sarı.

acayüp
21 Nisan 2012, 13:40
:) ne alaka be kardesim alinma hemen ama bazi seyleri asman lazim ne zamandir buralardasin. Ben sahsen o yazdigini yakistiramadim sana.

Bak mesela ben sahilde oturuyorum , birgun motorla denize dussem beni suda hemen farkederler. En azindan cesedim curumeden bulurlar :) bak bi fayda daha

Bende turuncuda var sarida, turuncuda belediye iscisi, sarida polis saniyorlar :)

yesewi
21 Nisan 2012, 13:43
Demekki istanbulda ikaz yeleği pek yaramıyor ama ben ilerde bir Varadero beyaz kask ikaz yeleği alıp gezicem BİRDE SİRENMİ TAKSAK ? vaaaavvvv DAT DAT ! :D

safakk
21 Nisan 2012, 15:00
deseydin abla ısmarla bi çorba yazmayayım ceza falan :cherry: bak ısmarlamazsan çekici geliyor ona göre deseydin :P

Valla ben olsam laf anlatmaya bile tenezzül etmezdim..

rapidhacker5
21 Nisan 2012, 20:30
deseydin abla ısmarla bi çorba yazmayayım ceza falan :cherry: bak ısmarlamazsan çekici geliyor ona göre deseydin :P

Valla ben olsam laf anlatmaya bile tenezzül etmezdim..
ilk anlattım ama olmadı sonra telefonla uğraştım mesaj attım sinirlendi yusufu çağırdı :D

safakk
21 Nisan 2012, 21:00
ilk anlattım ama olmadı sonra telefonla uğraştım mesaj attım sinirlendi yusufu çağırdı :D

yusufu çağırmışsa yanmışsın sen abicim :cyclopsan ben o yusufu yakinen tanırım. nerden mi? yağmurlu havalarda duro marka naylon lastikle hızı ayarlayamayıp aşağı dönen virajlarda hep arkama artçı olarak biner :P

rapidhacker5
21 Nisan 2012, 21:02
yusufu çağırmışsa yanmışsın sen abicim :cyclopsan ben o yusufu yakinen tanırım. nerden mi? yağmurlu havalarda duro marka naylon lastikle hızı ayarlayamayıp aşağı dönen virajlarda hep arkama artçı olarak biner :P
valla gelen tip pek hayırlı değildi yussuff gelin lan bi şuraya polis geldi dedi bastılar zaten :D

emocan
21 Nisan 2012, 21:32
Dostum amma abartmışsın .
çalıştır motorunu git.
beni polis sandılar.yusufu çağırdılar. Puhahaha çocuk musun dicem ama öylesin ne yazık ki :)
he evet polisim ben desen dayak mı atacaklardı ?
o bahsettiğin insanların en korktukları unsur polisdir senin haberin yok . orda polis bile yok Jandarma bölgesidir allah bilir.
herkese gider yapar polis görünce abi çekerler bunu unutma . muhtemelen hepsinin de nezarette güzel anıları vardır.
kimse scooterli bir çocuğu polis sanacak kadar aptal değildir. çakal bunlar arbedede kaşla gözle artık cüzdanın mı giderdi yoksa motorun mu bilemiyorum.

uğuR1000
22 Nisan 2012, 00:12

650 lık dana gibi bir f650 enduro kullanıyorum avatar daki resimdeki gibi geziyorum,inan tavsiye ederim o trafikte motor'u görse bile görmemezlikten gelen oto sürücüleri,sırf yelek yüzünden trafik polisi sandıklarından beni istemeye istemeyede olsa yol açıyorlar,iri bir motosiklet sahibi olduğunda dene anlarsın :)

Ezquero
22 Nisan 2012, 00:48
İlginç gerçekten

pompei
22 Nisan 2012, 01:04
Bi boşvermişlik var gidiyor her şeye karşı.Bu tip insanları boşlaya boşlaya aslan kaplan kesildiler.Yedire bildiğine kabadayı yediremezse abisin.Boşlaya boşlaya toplum bu hallere geldi.Yazık.

rapidhacker5
22 Nisan 2012, 01:15
Dostum amma abartmışsın .
çalıştır motorunu git.
beni polis sandılar.yusufu çağırdılar. Puhahaha çocuk musun dicem ama öylesin ne yazık ki :)
he evet polisim ben desen dayak mı atacaklardı ?
o bahsettiğin insanların en korktukları unsur polisdir senin haberin yok . orda polis bile yok Jandarma bölgesidir allah bilir.
herkese gider yapar polis görünce abi çekerler bunu unutma . muhtemelen hepsinin de nezarette güzel anıları vardır.
kimse scooterli bir çocuğu polis sanacak kadar aptal değildir. çakal bunlar arbedede kaşla gözle artık cüzdanın mı giderdi yoksa motorun mu bilemiyorum.valla oradan yazmasi guzel bir anda etrafini cevirsin 8 adam arkadasimi o mahallede bicakladilar cocuk bagirsaklarini kendi tuta tuta goturdu kendini hastaneye.benm yasim bu olayi etkilemez boy 180 kafada kask adam tutup kucuk cocuk mu diyecek? Ha sen erkeksinn ya halledersin herseyi burayada polis bakiyor sehrin ici

kimi
22 Nisan 2012, 01:20
Polis olsaydın döveceklerdi yani, bu ne ya. :silent:

halepli
22 Nisan 2012, 01:22
geçmiş olsun... eşşek hoşafdan ne anlar hesabı olmuş seninkide

arca94
22 Nisan 2012, 01:46
Ohoo o da bişey mi? Bizim buraya geçen sene tayip, kemal, devlet üçlüsü gelmişti.. -Ayrı ayrı zamanlarda tabii ki- 1 hafta boyunca öğle yemeğine giderken defalarca kez üzerimizi aradılar..
Bi ara da indim minibüsten gidiyorum, üstümü aradılar geçtim -dershaneye gidiyodum- kulağımda da kulaklıklar var.. Üzerimde işte kabarık bi mont filan.
Arama noktasından geçtim 2-3 adım attım 3-4 tane ilk okul öğrencisi bi duraksadılar, birbirlerine sokuldular fısır fısır konuşmaya başladılar.. Ama duyuyorum ne dediklrini..
"aa bak sivil polis", "ne sivil polisi lan korumadır o", "özel ekipten filan olmasın?" haliyle yanlarından geçerken hayal güçlerine hayran kalmıştım..
Bende hiç bozuntuya vermeden sanki telsiz kullanıyo gibi bi elimi kulaklığa bastırdım -tek kulaklık takmıştım zaten.-, etrafı kolaçan ediyo gibi bakındım. Bunlar iyice inandılar polis olduğuma.
Sonra biraz ilerledikten sonra başladım gülmeye.. Gençler işte.. :queen:

Bu arada sana da geçmiş olsun ucuz yırtmışsın.. Deseydin ya "birader ben trafik değil.. TEM 'den geliyorum, ihbar yapıldı bu araç hakkında.." :)

safakk
22 Nisan 2012, 01:50
Bi boşvermişlik var gidiyor her şeye karşı.Bu tip insanları boşlaya boşlaya aslan kaplan kesildiler.Yedire bildiğine kabadayı yediremezse abisin.Boşlaya boşlaya toplum bu hallere geldi.Yazık.

Ne yapalım hacım ordu gibi çeteye, battal gazi gibi tek başımıza mı dalalım :P

Polise şikayet etsek adamlar bi tarafına takmıyor zaten. Eh bu durumda da haliyle herkes, adamlar salça olmadan topuklamaya bakıyor.

Ezquero
22 Nisan 2012, 15:15
İkaz yeleği çok belediye işçisi gibi gösteriyo giymeyin onu yav

rapidhacker5
22 Nisan 2012, 15:20
İkaz yeleği çok belediye işçisi gibi gösteriyo giymeyin onu yav
bu adam kulak verin ! tamam hocam söz giymeyeceğiz