PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yunusluk Hayalim :)

Görkem_
20 Nisan 2012, 09:42
6. sınıftan beri en büyük hayalim.
Hatta liseye başladığımda hayatımda uzun vadede 3 hedefim vardı ;

1_)Yunus olmak
2_)Boy gelişimim tamamlandığında Fitness'a başlayıp iyi bi vücut yapmak
3_)Gt 250 r almak (bu ne öyle ya demeyin, 8-10 kere rüyamda kendimi sürerken gördüm, o zamanlar bu işe babam katiyyen karşıydı ve 1 kuruş para yardımıda yapmıyodu)

Son ikisi tamam ama ilkine hala kasıyorum.Gecen sene 280 puan ygs barajı koymuşlardı.Bende ygs sınavına ilk girişimdi(liseyi daha yeni bitirdiğimden), 269,5 puan almıştım, bütün hayallerimi herşeyimi o iş üstüne kurduğumdan başka alternatiflere bakmadım bile, babam falan spor akademilerinin parkurlarına hazırlanmamı istemişti, hiç uğraşmadım bile.
Bu sene Allah izin verdide 301,8 puan aldım hemde bu sene baraj 270 . Ay başında mülakat var, 1 temmuzdada yazılı sınav, evet daha hiç birşey belli değil, 3 büyük aşamanın sadece 1 ini tamamladım ama genede cok sevinçliyim, ve sevinçimi sizinle paylaşmak istedim. :rendeer:

semihg
20 Nisan 2012, 09:44
Tebrikler gerçekten,inşallah devamıda gelir :)

cesur509
20 Nisan 2012, 09:50
Bende yunus olmak isterdim aslında , motorla geziyorsun (BMW genelde) , benzin devletten ne güzel , birde gezdiğin için para alıyorsun:cherry: İnş. bu hayalin gerçekleşir:rendeer:

zenon
20 Nisan 2012, 10:04
Basarılar umarım istedigin olur guzel meslek hersey istedigin gibi olur dışardan göründüğü kadar kolay bir iş olmadığını bişliyorum.

ozrace
20 Nisan 2012, 10:06
hayırlısı diyelim :cat:

skrc
20 Nisan 2012, 10:20
İnşallah hayırlısı olur.
Kardeşim yunus zevkli ama çok yorucu olduğunu söylüyor.
Başarılar dilerim...

lycantrophic
20 Nisan 2012, 10:24
İnsanın hayatta tek bir hedefi olmamalı; bütün yumurtaları tek sepete koyunca insanın elinde avucunda birşey kalmıyor o sepeti taşıyamazsa. Yunusluk hayalinse birinci öncelik olarak kovalaman çok doğal; ama baba sözü dinle alternatifleri de değerlendir.

cakturkc
20 Nisan 2012, 10:48
Hakkında hayırlısı olsun.Emniyet teşkilatı her gün daha da iyiye giden, çalışma şartları düzelen, teknolojik her türlü imkandan sonuna kadar yararlanmaya çalışan ve bünyesinde ciddi sayıda "akil personel" çalıştıran güzide güvenlik kurumumumuz.
Personeli olmak hiç kolay değil.Çalışma şartlarının zorluğu ve sürekli ölüm tehlikesiyle yaşamak kolay kaldırılabilecek bir olgu değil.En azından 90'lı yıllardaki kadar yıpratıcı değil ama birçok ilde çalışma şartları hala çok ağır.
Yunusların karizması vardır, eğlencelidir ama birçok birimden de daha zor şartlarda çalışırlar.Öyle göründüğü gibi devletin parası ile lüks motorlarla gezmek söz konusu değildir. Hızlı oldukları için olaylara ilk müdahale eden asayiş ekipleridirler.Bu durumda ister istemez olaya müdahil oldukları için saldırıya uğrama olasılığını arttırır.Geçen aylarda İstanbul/maltepede yaşanan olaylar gibi.Asayişte en fazla yaralanan/şehit düşen yunuslardır.Doğu ve güneydoğuda bu tehlikeye terör faktörü de eklenir.
Yaz-kış motor kullanmanın ne tür rahatsızlıklara yol açacağından bahsetmiyorum bile.
Kısacası yunuslarda çalışmak zordur ama güzeldir.Kısa süreli çalışmak en iyisidir.Nitekim teşkilata girdiğinde evlenip barklandığında düşüncelerin değişir daha rahat bir birimde çalışmak istersin. Yunuslarda çalışmanın en kolay yolu İstanbul'da görev almaktır.Ekip sayısı oldukça fazla.Seçilme ihtimalin artar.Genelde okuldan yeni çıkan 1-2 yıllık polislerden seçilirler.

eray_uluyazı
20 Nisan 2012, 11:03
Allah gönlüne göre versin kardeş :)

Ramazan Can
20 Nisan 2012, 11:30
hakkında hayırlısı olsun.

brds
20 Nisan 2012, 11:34
hayırlı olsun...

clemenze
20 Nisan 2012, 11:39
Hayırlısı ise olsun kardeşim

Hırtapoz tiplerden olmakta hayallerinin arasındaysa gel vazgeç bu sevdadan.

Görkem_
20 Nisan 2012, 11:42
Arkadaşlar tek tek alıntı yapmadım, destekleriniz için hepinize cok teşekkür ederim.Olumlu düşünmek bile moral veriyo insana inanın.:rendeer:

Hakkında hayırlısı olsun.Emniyet teşkilatı her gün daha da iyiye giden, çalışma şartları düzelen, teknolojik her türlü imkandan sonuna kadar yararlanmaya çalışan ve bünyesinde ciddi sayıda "akil personel" çalıştıran güzide güvenlik kurumumumuz.
Personeli olmak hiç kolay değil.Çalışma şartlarının zorluğu ve sürekli ölüm tehlikesiyle yaşamak kolay kaldırılabilecek bir olgu değil.En azından 90'lı yıllardaki kadar yıpratıcı değil ama birçok ilde çalışma şartları hala çok ağır.
Yunusların karizması vardır, eğlencelidir ama birçok birimden de daha zor şartlarda çalışırlar.Öyle göründüğü gibi devletin parası ile lüks motorlarla gezmek söz konusu değildir. Hızlı oldukları için olaylara ilk müdahale eden asayiş ekipleridirler.Bu durumda ister istemez olaya müdahil oldukları için saldırıya uğrama olasılığını arttırır.Geçen aylarda İstanbul/maltepede yaşanan olaylar gibi.Asayişte en fazla yaralanan/şehit düşen yunuslardır.Doğu ve güneydoğuda bu tehlikeye terör faktörü de eklenir.
Yaz-kış motor kullanmanın ne tür rahatsızlıklara yol açacağından bahsetmiyorum bile.
Kısacası yunuslarda çalışmak zordur ama güzeldir.Kısa süreli çalışmak en iyisidir.Nitekim teşkilata girdiğinde evlenip barklandığında düşüncelerin değişir daha rahat bir birimde çalışmak istersin. Yunuslarda çalışmanın en kolay yolu İstanbul'da görev almaktır.Ekip sayısı oldukça fazla.Seçilme ihtimalin artar.Genelde okuldan yeni çıkan 1-2 yıllık polislerden seçilirler.

Basarılar umarım istedigin olur guzel meslek hersey istedigin gibi olur dışardan göründüğü kadar kolay bir iş olmadığını bişliyorum.

Arkadaşlar inanın bu konuda kimse benim kadar araştırma yapmamıştır.Yani burnum havada "verin bana motoru gezicem ben" diyen birisi değilim.İnanın 100 kadar motorsikletli polisle muhabbetim oldu, aralarında cok icten samimi davranan, yanında yarım saat 1 saat takılmama izin veren bile oldu.Hatta bi tanesiyle önce benim gt R la tur attık o artçı ben sürücü, sonra gs 1200 r la tur attık o sürücü ben artçı.
Benim tek korkum yaz kış motor sürme ve rüzgara mağruz kalmaktan doğacak sağlık sorunları idi.Yanlız araştırmalarımdan biride şuki, o üniformayı sağlam bi ic giyimle desteklersek 2-3 yıl bu birimde calışcağımızdan sorun olmaz, en fazla 3-5 yıl calışacağız.50 yaşında kuryede gördüm ben nokta sağlık sorunu yok, adam giyinmeyi biliyo ama.Örnek termal'ı giyceksin üstüne de termal ince bez dizlik, dizi cok iyi korucaksın... vs. vs.

Olaylara müdahil olmak saldırıya uğramak ise benim icin işin zevkli kısmı, karşıma Türkiye'de sayılı bi kaç derece yapmış sporculardan biri cıkmadığı sürece sorun yok.Hayatımı spora adamış biriyim ben, kolları ortalama bi kızın kolundan daha ince birisi elinde bıcakla bile üstüme gelse sorun olmaz.

quezzap
20 Nisan 2012, 12:04
Hayırlı olsun,Tebrikler.

Görkem_
20 Nisan 2012, 12:11
Hayırlı olsun,Tebrikler.

Teşşekkür ederim, sağolun. :)

Hayırlısı ise olsun kardeşim

Hırtapoz tiplerden olmakta hayallerinin arasındaysa gel vazgeç bu sevdadan.

Yok hocam o dediğin tipleri biliyosun, normal vatandaşa suclu muhamelesi yapan, insanlarla iletişim kurmayı bilmeyen, konuşmayı bilmeyen tipler... Alcak dağları kendi yaratmış gibi triplere girerler.Benimde elbette bu mesleğe duyduğum saygı sonsuz, egom belki tavan yapıcak ama herzaman karşımdaki kişiye göre bi tutum sergilerim, kolay kolay kimseyide ezmem.Zaten aslında suçluyu bile ezmeye, hakaret etmeye bile hakkı olmamalı polislerin, cünkü polislerin işi suçluyu yargılamak/cezalandırmak değil, alıp karakola savcıya sevkedip yargılanmasında aracı olmak.

absolit
20 Nisan 2012, 12:25
İnş istediğin gibi olur ama zor biraz kardeşim. Çünkü daha önceden a2 ehliyetlileri zor yunus yapıyorlar. Polis okulu sana a2 ehliyetini veriyor ve onlar sana motosiklet kullanmayı öğretiyor. O yüzden biraz zor. bende araştırmıştm bu konuyu.

Görkem_
20 Nisan 2012, 12:35
İnş istediğin gibi olur ama zor biraz kardeşim. Çünkü daha önceden a2 ehliyetlileri zor yunus yapıyorlar. Polis okulu sana a2 ehliyetini veriyor ve onlar sana motosiklet kullanmayı öğretiyor. O yüzden biraz zor. bende araştırmıştm bu konuyu.

Hocam bu yüzden ehliyet almadım zaten. :) Şimdi ehliyetsiz motorla nası geziyosun falan demeyin, bu işi riske atamam...
Gerçi şöylede bi durum var, istersen a2 ehliyetin olsun, istersen 10 tane motoru kazada pert et, 35 yaşında ol, bi yerden bağlantıyı torpili buldunmu tamamdır...
Bu arada daha önceleri ehliyet sahibi olanları yunus yapmama konusunda cok katılarmış, son 2 yıldır (torpili falan olmayanları) alım yapıyolarmış diye duydum, ama genede riske atmak istemiyorum.

erro
20 Nisan 2012, 12:40
insan ın istediği bir şeyi yapmasından daha mutluluk verecek bişey yok...istersen dünya nın en ünlü cerrahı ol istemedikten, sevmedikten sonra bi anlamı yok...umarım hayalin gerçekleşir ama yunusluk nedir arkadaşım...:) yunus olmak falan de ama yunusluk falan garip bi ifade:)

inzell
20 Nisan 2012, 12:44
Dün sahilde R1200GS'li bi Şahin'in lastiği patlamıştı, durdum lastiğini onardım sonra birazda muhabbet ettik. Hoşuma gitti valla. :)

[Turan]
20 Nisan 2012, 12:47
İnşallah istediğin herşeyi başarabilirsin ama illa olucak diyede kendini şartlama.

Hayat bu belli olmaz A planın varsa B C D de olmalı.

Küçükken sorarlar hani ne olucan büyüdüğünde diye. eminim herkez doktor polis asker pilot vs vs ya şimdi ?

Görkem_
20 Nisan 2012, 13:51
İnsanın hayatta tek bir hedefi olmamalı; bütün yumurtaları tek sepete koyunca insanın elinde avucunda birşey kalmıyor o sepeti taşıyamazsa. Yunusluk hayalinse birinci öncelik olarak kovalaman çok doğal; ama baba sözü dinle alternatifleri de değerlendir.

;2654108']İnşallah istediğin herşeyi başarabilirsin ama illa olucak diyede kendini şartlama.

Hayat bu belli olmaz A planın varsa B C D de olmalı.

Küçükken sorarlar hani ne olucan büyüdüğünde diye. eminim herkez doktor polis asker pilot vs vs ya şimdi ?

Valla gecen sene sap gibi ortada kaldım, psikolojimde bozuldu, istediğim şey olmayınca ortada kalmışlık hissi oldu.Sudan cıkmış balık gibiydim, kendimi değersiz 5 para etmez hissediyodum. Bu sene polislik olmassa aynı şeyleri yaşamıcam, kendimi hazırladım. Başka alternatiflere en azından psikolojik olarak hazırım, her yolu değerlendircem, polislik tek yolum değil, sadece önümdeki yollar arasındaki en istekli olduğum.

Dün sahilde R1200GS'li bi Şahin'in lastiği patlamıştı, durdum lastiğini onardım sonra birazda muhabbet ettik. Hoşuma gitti valla. :)

Genç polislien coğu bilinçli ve iyi insanlar oluyo.Motorsikletli ekiplerinde nerdeyse hepsi genç olduğundan iyiler yani.Ne varsa eski nesilden kalma orta yaşlı ve yaşlı tayfada var :pl: .

insan ın istediği bir şeyi yapmasından daha mutluluk verecek bişey yok...istersen dünya nın en ünlü cerrahı ol istemedikten, sevmedikten sonra bi anlamı yok...umarım hayalin gerçekleşir ama yunusluk nedir arkadaşım...:) yunus olmak falan de ama yunusluk falan garip bi ifade:)

Cok doğru.Valla yıllardır 1001 türlüsünü söylediğimden artık hiç biri garip gelmiyo bana. :)

cbr125races
20 Nisan 2012, 14:39
yunusluk da yap tabi ama hobi olarak yap

luthier76
20 Nisan 2012, 14:53
İş için motosiklete binsem soğurdum heralde... Hele de tehlikeli bir iş...

Syanur
20 Nisan 2012, 15:38
Öyle veya böyle, Yunus olmayı hiç istemem. Ama bir insanın işini severek yapması kadar güzel bişey de yoktur. İşte benim gibiler çeşitli sebeplerden Yunus olunca arkalarından tonla küfür yiyorlar. İnşallah senin gibi tonla görevli yunus'umuz olur. Çünkü işini severek yapınca herşey daha farklı ve güzel oluyor :wiinkk:

whitetrash
20 Nisan 2012, 16:00
Peki yunus olamazda ne biliyim çevik kuvvet falan olursan ne yapacaksın? Yani demek istediğim iyi düşün, polislik, askerlik gibi mesleklerin geri dönüşü çok zordur. Yunus olucam diye polis, pilot olucam diye asker olunmaz. Eğer yunusluk haricindede polislik benim için uygun meslek diyorsan ne ala ama yunusluk dışında polis olmayı düşünmek dahi istemiyorum diyorsan yol yakınken vazgeç derim.

Görkem_
20 Nisan 2012, 16:07
yunusluk da yap tabi ama hobi olarak yap

Yav he he ...

İş için motosiklete binsem soğurdum heralde... Hele de tehlikeli bir iş...

E tabi orası öyle ama ana amac motor sürmek değil.O birimi komple herşeyiyle seviyorum ben.Motor işi bi süre sonra yorucu olmaya bazen sıkmaya bile başlayabilir.Sonucta oraya yetiş buraya git gel vs. sıkıntılı durumlar olucak...

Öyle veya böyle, Yunus olmayı hiç istemem. Ama bir insanın işini severek yapması kadar güzel bişey de yoktur. İşte benim gibiler çeşitli sebeplerden Yunus olunca arkalarından tonla küfür yiyorlar. İnşallah senin gibi tonla görevli yunus'umuz olur. Çünkü işini severek yapınca herşey daha farklı ve güzel oluyor :wiinkk:

Öyle tabiki ya, sağol iyi dileklerin icin. :)

Peki yunus olamazda ne biliyim çevik kuvvet falan olursan ne yapacaksın? Yani demek istediğim iyi düşün, polislik, askerlik gibi mesleklerin geri dönüşü çok zordur. Yunus olucam diye polis, pilot olucam diye asker olunmaz. Eğer yunusluk haricindede polislik benim için uygun meslek diyorsan ne ala ama yunusluk dışında polis olmayı düşünmek dahi istemiyorum diyorsan yol yakınken vazgeç derim.

Ya yunusluk olmaz, şahin olur. O olmaz doğuda özel harekat olur. O olmaz sivil olur. O olmaz bilişim olur, narkotik olur.... Gözüme kestirdiğim cok birim var ama en gözdem yunusluk elbette polis olup yunusluğa gecememe gibi bi durumda söz konusu olabilir. Hatta bi trafik polisiyle tanışmıştım öyle genç bi cocuktu, tabi onda boy yoktu 170 174 civarı bişeydi.

Ben fiziki olarak bu işe uygun olduğum icin kovalarsam kendimi o birime dahil edebileceğimi düşünüyorum, zor olan polis olmak, birimlere zaten coğunlukla gönüllülük esasına göre veriyolar.Ama tutupda 167-174 aralığındaki adamı kolay kolay yunus yapmazlar.

BatuDede
20 Nisan 2012, 16:29
Hayırlısı olsun abicim, umarım istediklerine, daha doğrusu isteğine kavuşursun.

MuratZF
20 Nisan 2012, 16:40
İnşallah dilediğin hedeflere ulaşırsın ama benim izlenimim polislerin bir kısmı psikolojik sorunlar nedeniyle bir süre sonra meslekten ayrılıyor.Bu dünyada insanın en değerli şeyi akli dengesidir.İyi düşünmelisin.Önceden asker açık hedef olarak biliniyordu şimdi polisler...İşi bitip akşam evine giderken sırtından bıçaklanan polisleri biliyoruz sırf üstündeki üniforma sebebiyle...

Şimdi sana ne desek boş tabii ki :) İnşallah dilediğin her şey gerçekleşir,olmazsa da üzülme belki kaderinde daha da iyi mevkilere gelmek vardır kardeşim:)

badircik
20 Nisan 2012, 17:12
Allah yolunu açık etsin. Senin adına sevindim :rendeer:

Arda_Karaca
20 Nisan 2012, 18:03
Dilerim bu konuda ve hayatta diğer konularda da hayallerinizi gerçekleştirirsiniz.

motorcrus
20 Nisan 2012, 19:27
ha deyince yunus olamazsın;)çevikle başlıcan ilk.

Görkem_
21 Nisan 2012, 16:00
Gene tek tek alıntı yapmıyorum, iyi dilekleriniz icin hepinize cok teşekkür ederim sağolun.

ha deyince yunus olamazsın;)çevikle başlıcan ilk.

Hocam cevik kuvvet oryantasyon birimi, calışmaya adapte olma muhabbeti işte, ondan sonra kısa sürede diğer birimlere dağıtılıyo personel.

poyraz010
21 Nisan 2012, 16:18
Güzel bişey tabi hayalin. Bende girdim polislik sınavına mülakata girdim geçtim, yazılı sınav için kursa gittim herkes LYS hazırlanırken ben polislik sınavı için genel kültür ve genel yetenek için ders aldım. Bende çok istiyordum ki boyum 1.86 kilom 90 :) Sonra sınava girdim çok güzel geçti ama sınav iptal oldu psikolojim alt üst oldu ikinci sınava girdim çok zordu iç açıcı gelmedi zaten kazanamadık.

Ama inşallah kazanırsın Hakkında hayırlısı olsun.:rendeer: