PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : zincir gevsemesi

Okur_tr
19 Nisan 2012, 20:41
selamlar,
bir konuda yardıma ihtiyacım var;
2012 motorumda sürekli zincir gevşiyor. en son 50 km önce 3. defa olmak üzere gerdirdim. bugun bindim zincir yine surtuyor bir yerlere. çok ses ve ısınma yapıyor. sorun ne olabilir ve nasıl çözerim acaba? servise gideceğim sabah ama size de danışmak istedim.

Re!S*33
19 Nisan 2012, 20:43
Zıncır korumalıgına surtuyor olabılır.

canerol
19 Nisan 2012, 21:30
zincir korumalığına sürtüyor olabilir gevşememesi içinde gerdirme somunlarının arkasına bir somun daha tak ve 2.sini iyice sık

Okur_tr
19 Nisan 2012, 21:53
Teşekkür ederim. yarın bakarım artık.

ferhatkars
19 Nisan 2012, 22:04
zincir korumalığına sürtüyor olabilir gevşememesi içinde gerdirme somunlarının arkasına bir somun daha tak ve 2.sini iyice sık
kontra somun sıkacak yani...
ayrıca arka tekerın sağdan soldan tam ortalı durduguna da bakın...
gerdirme yerlerinde çentikler vardır...her ıkı tarafınki de aynı sayıda olsun...

dürümdöner
19 Nisan 2012, 22:05
güneşli tarafına yakın mısın? yakın isen motorunu incelemek (binmek değil) karşılığında zincir ayarını bozulmayacak şekilde yapabilirim:) aklım kayıp duruyor cbra da:)

Okur_tr
19 Nisan 2012, 22:14
güneşli tarafına yakın mısın? yakın isen motorunu incelemek (binmek değil) karşılığında zincir ayarını bozulmayacak şekilde yapabilirim:) aklım kayıp duruyor cbra da:)
güneşli çok uzakta kalıyor ya. ben cekmekoydeyim. arada ise( havalimanına) motorla gidiyorum. bir inceleme imkanı olabilir o sekilde.

ozgurakman
19 Nisan 2012, 22:21
güneşli çok uzakta kalıyor ya. ben cekmekoydeyim. arada ise( havalimanına) motorla gidiyorum. bir inceleme imkanı olabilir o sekilde.

doğru şekilde yağladığınızdan ve gerdiğinizden emin misiniz? aşırı gererseniz ya da tekeri dengelemeden gererseniz çabuk bollaşır.

Okur_tr
19 Nisan 2012, 22:24
doğru şekilde yağladığınızdan ve gerdiğinizden emin misiniz? aşırı gererseniz ya da tekeri dengelemeden gererseniz çabuk bollaşır.
servis yapti hepsini. ben pek anlamam. ama belli oldu öğreneceğiz. servislere güven olmuyor.