PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 19 mayıs kortejinde benzin zamlarını protesto edeceğim

boraerdin
19 Nisan 2012, 14:32
"Benzin zammını protesto edelim" diye yüzlerce başlık açıldı.
19 Mayıs'ta bireysel olarak protesto edeceğim.
Benzin 3,90 TL olduğunda ben bile açtım.
Şimdi 4,77 TL oldu.
Hiç bir zaman büyük bir grup bir araya gelip benzin zammını protesto edemedi.
19 Mayıs'ın anlam ve önemine uygun olmayacağına dair birçok sey yazılacaktır eminim.
Fakat başka fırsatımız da olmayacak.
Zaten 19 Mayıs gibi milli birliğimizi pekiştiren günler yok ediliyor yavaş yavaş.
Hey, motosikletli, şimdi, susma, o pompa hep bize girmesin. 19 Mayıs'ta gençlik sesini yükseltsin.

Grafiker bir arkadaştan 19 mayıs benzin protestosu afişi daveti tasarlamasını rica ediyorum.
Sizlerden o gün taşıyacağımız sloganları belirlemenizi...
İnsanlar internetten organize olup kral devirdi, hükümet devirdi.
Biz motosiklet sürücüleri bir vergiyi mi protesto edemeyeceğiz.
Herkes ARTIK taşın altına elini soksun.

djan
19 Nisan 2012, 14:42
Destekliyorum,katılacağım,gerekirse slogan da atarım fakat organizasyon işini moderatörlerden biri veya forumun demirbaşlarından biri yaparsa iyi olur düşüncesindeyim.

boraerdin
19 Nisan 2012, 14:45
motosiklet.net'in böyle bir misyonu olduğunu, ya da olması gerektiğini düşünmüyorum. Keza bu tür konularda moderasyonun işin içinde olması tarafsız bir sosyal medya mecrası olan motosiklet.net ailesini zor durumda bırakır.
Bizler organize olabiliriz.

inzell
19 Nisan 2012, 15:10
İlgini çekerse böyle bir şey var: http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-duyurulari/100567-15-nisan-pazar-mt-benzin-zammi-protestosu.html

sinan08
19 Nisan 2012, 15:33
eee benim şimdi kafam karıştı :sunny: son olarak bu benzin zammı protestosu hangi tarihte ? nerde ve ne zaman yapılacak ?

boraerdin
19 Nisan 2012, 15:33
Protestoyu organizde eden arkadaş forumdan uzaklaştırılmış iyi mi? Valla hem 15 mayıs hem 19 mayıs olmaz. Bence 19 mayısta daha büyük bir katılım olur. Keşke bu başlığı daha önce görseydim. Mutlaka fikir beyan ederdim. 15 mayıs'a da katılırım. 19 mayıs'ta da kişisel olarak protesto ederim. bana farketmez.

sinan08
19 Nisan 2012, 15:37
o 15 mayıs değil 15 nisanda olacaktı, sonra en son 13 mayıs falan dendi, Daha sonrada bi ses çıkmadı. zaten konuyu açan arkadaşda forumdan uzaklaştırılmış.

inzell
19 Nisan 2012, 15:48
2 güne uzaklaştırması bitecek. Dert etmeyin onu. :)

anamur.spor
19 Nisan 2012, 16:19
2 güne uzaklaştırması bitecek. Dert etmeyin onu. :)

Bu protesto konusunu güncellerseniz yine uzaklaştırılır:)

35emre35
19 Nisan 2012, 17:34
Bu protesto konusunu güncellerseniz yine uzaklaştırılır:)
güncellenmesin de, protesto da edilmesin yani hocam, öylemi diyorsunuz??

Acil112
19 Nisan 2012, 17:55
Protesto derken? Tam olarak ne yapmayı planlıyorsunuz? En iyi protesto bir-iki gün boyunca yakıt almamaktır.

greyhorse
19 Nisan 2012, 18:42
Aksine günün anlam ve önemine uygun bir protesto olacaktır.Darbe sonrası sahte Atatürk'çüler genclık ve spor bayramını ; Ataturk'u anma gençlik ve spor bayramı olarak değiştirmiş olsada ataturk hıcbır zaman boyle bırsey ıstememıstır.Bu bayramın ozel kılan Ataturk'un genclere verdıgı onemdır.Sizde bu vatanın dusunen ve ataturk'un yolundan gıden bır genc olarak devletın yonetımınde soz sahıbı oldugunuzu gosterecegınıze ınanıyorum.Umarım destekcıler artar.

eray_uluyazı
19 Nisan 2012, 18:50
1-2 gün benzin almama olayı sadece münferit olacaktır be benzinciler biliyolar ki bizler seve seve o benzini alacağız. o yüzden 1-2 gün benzin almazsan bi ses geleceğini sanmam.
daha etkili yöntemler bulunmalı...

anamur.spor
19 Nisan 2012, 19:17
güncellenmesin de, protesto da edilmesin yani hocam, öylemi diyorsunuz??

Yok yahu arkadaşa takılmak için yazılmış mesaj.Hemen de çekersiniz uç noktalara:)

En güzel tepki bisiklete binmek sanırım.

boraerdin
19 Nisan 2012, 19:31
Benzin almamak da bir eylem türü ancak onca kişi toplanmışken benzin zamlarını protesto etmek daha iyi olur gibi...

safakk
19 Nisan 2012, 19:35
ARTIK POMPA CEBİMİZE DEĞİL DEPOYA GİRSİN !

gibi bir slogan kullanılabilir :)

piyanist_irf
19 Nisan 2012, 20:50
19 mayıs kortejine katılamayacağım, ama kendi imkanlarımla yaptığım el emeği göz nuru hediyemi sizlere sunarım :cherry:

DİKKAT ! serin nemli, ıslak ortamda muhafaza ediniz ve mümkünse yakınlarında bir yerlerde yağdanlık bulundurun .

http://img51.imageshack.us/img51/812/img123j.jpg (http://img51.imageshack.us/i/img123j.jpg/)