PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ceza Yer miyim?

frkn32
02 Nisan 2012, 22:58
Arkadaşlar geçen gün ilk defa çevirmeye girdim.Polis ehliyetimi sordu bende heyecanla burada polis bey dedim(ehliyeti alalı 15 gün oluyor).sonra kimliği verdim ve motorlu araç trafik belgesini verdim.geçici ruhsat vardı onun tarihi geçmiş.1 ay olmuş geçeli...onu istemedi gerçi.şimdi, trafik sigortasını yaptırmadığım içinde ruhsatı alamamıştım zaten.sonuçta polis deftere kayıt geçti plakayı ismimi.ceza yer miyim?

Khutuck
02 Nisan 2012, 22:59
Mümkündür. Geçici ruhsat ne oluyor ki?

frkn32
02 Nisan 2012, 23:00
Mümkündür. Geçici ruhsat ne oluyor ki?valla araç tesciline ilişkin geçici belge yazıyor.

samsam
02 Nisan 2012, 23:01
Polis deftere belgeleri okey diye geçti, ruhsat çıkarırken cezalı ödersin o da cüzzi bir meblağ

sessizsakin
02 Nisan 2012, 23:02
Arkadaşlar geçen gün ilk defa çevirmeye girdim.Polis ehliyetimi sordu bende heyecanla burada polis bey dedim(ehliyeti alalı 15 gün oluyor).sonra kimliği verdim ve motorlu araç trafik belgesini verdim.geçici ruhsat vardı onun tarihi geçmiş.1 ay olmuş geçeli...onu istemedi gerçi.şimdi, trafik sigortasını yaptırmadığım içinde ruhsatı alamamıştım zaten.sonuçta polis deftere kayıt geçti plakayı ismimi.ceza yer miyim?

o şartlar altında yapması gereken yasal işlem motoru bağlamak. canını sıkmışsa ve seni de zor duruma düşürmek istememişse başka birşeyden ceza yazmışl olabilir. polisin insiyatifi :) ama bence motoru bağlamadığı için pek de takma kafana :) bu niyetle yaptıysa ağır bir ceza yazmamış olabilir...

öte yandan, ciddi çok tehlikeli yaptığın.

kaza yapsan, yüksek oranda hata sende olsa, karşı tarafın zararını ve varsa sağlık masrafını cepten ödücen... senin sigortan olmadığı için senin masraflarını karşı taraf karşılamayabilecek gibi şeyler oluyor sonucu... üstelik aracının fiilen trafikte bulunmaması gerek :) ordan ayrı ceza...

bence işlemleri tamamlayıp ruhsat ve sigortayı yaptırmadan trafiğe çıkma derim.

frkn32
02 Nisan 2012, 23:07
Polis deftere belgeleri okey diye geçti, ruhsat çıkarırken cezalı ödersin o da cüzzi bir meblağabicim cüzzi derken ne kadar biliyor musunuz? teşekkürler..

---------- Post added at 22:07 ---------- Previous post was at 22:02 ----------

şimdi ceza yedim mi?yoksa ne oldu anlamadım tam.

Sinan Aksu
02 Nisan 2012, 23:09
Mümkündür. Geçici ruhsat ne oluyor ki?

Satış sözleşmesi.

Evet ceza yersin.

frkn32
02 Nisan 2012, 23:12
Satış sözleşmesi.

Evet ceza yersin.ne kadar peki :( ?

my91
02 Nisan 2012, 23:18
Eğer eline makbuz vermemişlerse sanmıyorum ceza yediğini. Bizim orda da polisler belgeleri kontrol ettikten sonra bi çizelgeye yazıyorlar. Günlük şu kadar motor kontrol ettim vs vs diye sanırım.

Sinan Aksu
02 Nisan 2012, 23:18
ne kadar peki :( ?

62 TL.
Tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde ödersen indirimden faydalanırsın.
Fakat en fazla 1 ay içinde ruhsatın sana gelmesi gerekiyordu.
Bağlı bulundugun trafik şube müdürlüğe bi git istersen.

frkn32
03 Nisan 2012, 00:24
Eğer eline makbuz vermemişlerse sanmıyorum ceza yediğini. Bizim orda da polisler belgeleri kontrol ettikten sonra bi çizelgeye yazıyorlar. Günlük şu kadar motor kontrol ettim vs vs diye sanırım.bende öyle düşünüyorum sadece kontrol amaçlı.zaten, aferin ehliyetli olsa herkes sen gibi vs vs. bişiler diyordu.

---------- Post added at 23:24 ---------- Previous post was at 23:20 ----------

62 TL.
Tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde ödersen indirimden faydalanırsın.
Fakat en fazla 1 ay içinde ruhsatın sana gelmesi gerekiyordu.
Bağlı bulundugun trafik şube müdürlüğe bi git istersen.şöyle diyeyim trafik sigortasını yaptırmayınca ruhsatı alamıyormuşuz ?

Sinan Aksu
03 Nisan 2012, 00:31
bende öyle düşünüyorum sadece kontrol amaçlı.zaten, aferin ehliyetli olsa herkes sen gibi vs vs. bişiler diyordu.

---------- Post added at 23:24 ---------- Previous post was at 23:20 ----------

şöyle diyeyim trafik sigortasını yaptırmayınca ruhsatı alamıyormuşuz ?

Öylemiymiş?
Doğrudur, ben yanlış biliyorum demekki.
Kusura bakmayin.

frkn32
03 Nisan 2012, 00:36
Öylemiymiş?
Doğrudur, ben yanlış biliyorum demekki.
Kusura bakmayin.yok ne kusuru estağfurullah.bende sizin dediğiniz gibi biliyorum hatta öyle olması lazım ama benim alırken bir sıkıntı falan mı oldu ki, bende tam bilmiyorum ya da böyle olması gerekiyormuş...

ferhatkars
03 Nisan 2012, 00:45
ceza yediğini sanmıyorum...öyle olsa sana makbuz verirlerdi...
o deftere kayıt ettiği şey... seni bugun kontrol ettiğinin göstergesidir...her kontrol ettiği aracı o deftere kayıt eder...

frkn32
03 Nisan 2012, 01:13
ceza yediğini sanmıyorum...öyle olsa sana makbuz verirlerdi...
o deftere kayıt ettiği şey... seni bugun kontrol ettiğinin göstergesidir...her kontrol ettiği aracı o deftere kayıt eder...İnş. öyledir.teşekkür ederim herkese

motodriftt
03 Nisan 2012, 01:20
yok yememişsindir kardeş o bildigin sorgulama yapmıştır merak etme ama geçici ruhsatın tarihi geçdiyse ondan yersin ama polisle alakalı degil o ruhsatı alırken dewlet yazar