PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial MR 150 vulture hk.

skystar
02 Nisan 2012, 11:39
Öncelikle herkese merhaba...

Ben İzmir'den Gökhan

Arkadaşlar uzun bir aradan sonra motorsiklet almaya karar verdim.Aslında cbf 150 almaya niyetliydim ancak 4.550 gibi bir fiyat görünce :jocolor: motordan direk soğudum ve mecburiyetten çinlilere yönelmek durumunda kaldım...Mondial mr 150 vulture gayet hoşuma gitti ve fiyat olarak da 2.971 benim için uygun...Birde ruhsat plaka tahminen 250 ye patlar...

Motorsiklet almamda ki neden her gün otobüse binmekten artık bunalmam,kendime ait bir aracımın olma isteği ve kafam esince atlayıp yeni yerler keşfetme isteği :mrgreen:

Ancak motor bir çinli açıkcası bu beni düşündürüyor.Bu motor kendime ait ilk motorum olucak ve onunla uzun km ler yapmaya niyetliyim...Sizce bu seçim doğrumu değilmi ? Özellikle bu motoru kullanmış ve kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum...

Tekrar tekrar konu açmamak için mont ve kask önerisini de buradan isteyeyim...

Maksimum 350-400 tl kask ve mont için ayırdım hangi modelleri önerirsiniz ve İzmir'de uygun fiyatlı nereden bulabilirim...

Yardımcı olursanız sevinirim...

AGunak
02 Nisan 2012, 12:04
Skystar merhaba. şu link yardımcı olabilir diye düşünüyorum.
http://www.motosiklet.net/forum/almak-isteyenler/100608-arkadaslar-motosiklet-alacagim-mr-150-hakkinda-goruslerinizi-bekliyorum-acil-yardim.html

eray_uluyazı
02 Nisan 2012, 12:26
bakarsan bağ bakmazsan dağ olur demiş atalarımız...
mondial de olsa honda suzuki yamaha da olsa bakımlarını aksatırsan üzülürsün mondial'in parçaları da ucuz ve 150 MR güçlü bi motora sahip alırsan pişman olmazsın diye düşünüyorum...

harun27
02 Nisan 2012, 13:04
bana sorarsan üzerine biraz daha koy honda cb125e al derim

eray_uluyazı
02 Nisan 2012, 13:06
ki özellikle bugün forumdan okuduğum hondanın kol gibi her motora en az 400 TL zam yapmış olmasının yanında parçalarının neredeyse ikinci el çinli bi motosiklet fiyatı olması dolayısıyla mondial kanuni tarzı motorlara yöneltiyor.
honda'nın kronikleşen yağ yakma sorununu ve son modellerde ki elektronik sorunu da cabası...

F54
02 Nisan 2012, 13:23
arkadaş sen mondial falan boşver birde uzun geziler demişsin aman diyorum ne kadar benzin yaktığından haberin yok sanırım he ben sana git honda da aldemiyorum çünkü ben senin yerinde olsam yağ yakan motor almam markası honda olsada illa mondial alacaksan 2.el temiz mr150 al servis bakımlı olsun gidip sıfırına bir dünya kdv ötv verme en azından 1 yıllık benzin paran cebinde kalır
hatta sana biraz da yardımcı olayı bak bu motor gayet temiz gibi duruyo

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-takasali-1700km-de-sifir-gibi-tasima-cantali-garaj-motoru-80567261/detay

skystar
03 Nisan 2012, 16:20
Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim...

Haftaya durumu netleştiricem inşallah...

burdurlu1985
03 Nisan 2012, 22:36
Dusundugun motor bence gayet guzel arkadasimda var kullandim da gayet guclu uzun yol yapacaksan en kotu alacagin motor bu olsun diyebilirim
gecen hafta egirdire gidip geldigini soyledi arkadasim 100km civari burdurdan kontak kapamadan sorunsuz birde donusu yaklasik 300km gayet memnun
bende dun drift aldim oda guzel motor bakimlarini yapinca sorun yok hayirlisi olsun

94CanRR
03 Nisan 2012, 22:58
Ben de var vulture.Eğer 2 sene kullanıcam başlangıç yapıcam sonra büyütürüm diyorsan daha iyi bir seçim yapamazsın.Hem kuvveti diğer 150cc lere göre güçlü ,tipi fena değil.Detaylar dışında sağlam, motoruna deniz suyu kaçtıktan sonra bile gidiyor (DENEDİM).çok yakıyor falan demişler 13 lt depo 350 gidiyor ki hep yüksek devir gösteriyorum.şimdiden hayırlı olsun