PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyajlı Motor Kullanımı

DaffyDuck
02 Nisan 2012, 02:19
Merhaba arkadaşlar daha önce 100 cc cup kullanmıştım ve devir saati yoktu egsoz sesinden anlıyordum vites aralıklarını ama 150 cc xr plus aldım ve bu motorda eksoz sesi yok gibi kaç bin devirde kullanmalıyım motosikletimi çok bagırtırırsam benzin sarfiyatı artıyor galiba az bagırtırıp attıgımdada vites zor geçiyor ideali kaç bin devirdir ve debriyajı bıraktıgımda motor biraz öne atıyormuş gibime geliyor nası önüne geçerim :pale::pale::pale:

Motor Şu : http://b1204.hizliresim.com/w/2/40s6g.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

serkanADH13
02 Nisan 2012, 02:42
Dostum yenı motorun hayırlı ugurlu olur ınş,,
Motor yeterınce bagırdıgından zaten hıssedersın vıtes değişim zamanı geldıgını,
yanı buradan kım ne derse desın dusunme o kadar,
Alışman uzun surmez,

enesergul
02 Nisan 2012, 03:50
uygun aralığı deneyerek kendinde bulabilirsin.. unutma çok yüksek devir yakıtı arttırdığı gibi çok düşük devirde yakıtı arttırır.. vites büyüttüğünde arabanın çekişi düşük olmasın çok gaz açmak zorunda kalma ivmelenmesi yada çekişi düşükse erken vites büyütmüşsün.. bu şekilde uygun aralığı bulabilirsin

151rsfa
02 Nisan 2012, 04:05
motosikletinin vites geçişlerinde öne attırması(kafa kaldırması) debriyajı sert bıraktığından kaynaklanıyor. debriyajı sevgili eli bırakırmış gibi bırakmalısın ki ürkmesin:thumleft:

poyraz010
02 Nisan 2012, 04:15
motosikletinin vites geçişlerinde öne attırması(kafa kaldırması) debriyajı sert bıraktığından kaynaklanıyor. debriyajı sevgili eli bırakırmış gibi bırakmalısın ki ürkmesin:thumleft:

Ne güzelde ifade etmişsin usta .. Aynen öyle narin narin bırak başlarda, biraz geç kalkarsın ama olsun zamanla alışırsın hatta 2 3 gün diyebilirim. scooterden geçiş yaptığımda bende öyle olmuştum .. Zamanla düzelir.. Hatta debriyajı sıktığın, vitesi değiştirdiğini farketmezsin bile :rendeer:

EverHarD*
02 Nisan 2012, 17:53
alışırsın debrajlıya diyorlar banada bende kullanmadım ama alışırsın diyorlar

egsoz sesi fazla gelirse vites at ;) olay bu

motorcu48
02 Nisan 2012, 18:05
dostum bizim oralarda o işe vitesli motor diyorlar

vites atarken kafa atması elini hızlı debriyajtan bırakıyon birde hafif gazda farkında olmadan elin kalıyosa olur
bende cbf150 ilk aldığımda aynısını yapıyodum sonra sorun morun kalmadı meğer sorun acemilikmiş

Mengu16
02 Nisan 2012, 18:06

vites atarken kafa atması elini hızlı debriyajtan bırakıyon birde hafif gazda farkında olmadan elin kalıyosa olur
bende cbf150 ilk aldığımda aynısını yapıyodum sonra sorun morun kalmadı meğer sorun acemilikmiş
Belki hızlı kalkış yapmak istiyoruz ondan kafa atıyo ne biliyon :flower:

DaffyDuck
03 Nisan 2012, 16:09
Vitesli Motor Kullandım Dostm Ama Debriyajlı Degil