PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzine yeni zam..

Sayfa : [1] 2

Sinan Aksu
01 Nisan 2012, 20:29
Biraz önce haberlerde Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız yeni bir zam açıkladı.
İranın petrol akışını kestigini ve buna bağlı olarak petrole yeni bir zamın söz konusu oldugunu söyledi.
Zam oranı hakkında bir bilgi vermedi.
Bu hafta içinde zam oranı netlik kazanacakmış.
Hadi hayırlı olsun.

alp_tunay
01 Nisan 2012, 20:31
Oooh yarasın....... :pr:

Soykan67
01 Nisan 2012, 20:32
Taner Yıldız bugün show yaptı.Batı İran ile ilişkini kes dedi biz de kesiyoruz tam bağımsız bir ülke olarak.Tabi bunun sonucunda benzine zam yeriz.

Bu arada Çin ne yapıyor biliyor musunuz? İran'a destek veriyorum diye piyasa fiyatının da altında ucuz petrol alıyor.Akıl işte...

Sinan Aksu
01 Nisan 2012, 20:35
Benim merak ettiğim acaba zam oranı ne olacak?
Ve İranın bu ambargosu ne kadar sürecek?

adem80
01 Nisan 2012, 20:38
alıştık artık millet olaraktan hergün zam yemeye.

motorsaykıl
01 Nisan 2012, 20:39
Amerikan politikalarının maliyetlerini sen ben ödüyoruz. Ama sonuçta tayyip bize ödetiyor. Uyanalım lütfen.

ysn17
01 Nisan 2012, 20:48
TR deki Tüm akaryakıt istasyonlarını havaya uçuracaksın kimse ne benzzin alacak ne mazot herkes ayak yolu
ondan sonra istedikleri kadar zam yapsınlar.

Sinan Aksu
01 Nisan 2012, 20:49
TR deki Tüm akaryakıt istasyonlarını havaya uçuracaksın kimse ne benzzin alacak ne mazot herkes ayak yolu
ondan sonra istedikleri kadar zam yapsınlar.

Abi sen ne yaptin ya.. :silent:
Arabayi garaja kilitlemek daha mantikli değilmi?

kanucan
01 Nisan 2012, 20:53

Birazcıkta petrol şirketleri zarar etsin. Aslında çok mantıklı ya. :mrgreen:

McWarnaly
01 Nisan 2012, 20:57
Elektrikli araclara hucuuum..

Raphae1
01 Nisan 2012, 21:06
depoyu fulleyelım bari

Aykut009
01 Nisan 2012, 21:06
Elektrikli araclara hucuuum..

elektiriğe de zam geldi...

Toplum olarak dayanışma yok ki, 2-3 ay hiç benzin almayarak tepki gösteremiyoruz. Herkeste özel araca binmek gibi bi takıntı var. Köprüden geçerken bakıyorum. 10 aracın 8 tanesinde bir kişi var. Nedir bu düşkünlük anlayamıyorum.

ysn17
01 Nisan 2012, 21:13
Sinan abi bu adamlar yani akaryakıt satan şirketler Tr ye 1954 te girdi amaçları petrol çıkarıp satmaktı, o günden bu güne tek yaptıkları şey akaryakıt istasyonları kurmak oldu.
Akaryakıt istasyonlarını havaya uçurmak sadece bir öneriydi.

Arabayı hurda niyetine satıp parasıyla bisiklet alsak, bu adamlar da akaryakıt satamasa fiyatlar düşer.

motodriftt
01 Nisan 2012, 21:13
ARKADAŞLAR petrol şirketlerinin ne günahı var akış olmassa napsın adamlar

McWarnaly
01 Nisan 2012, 21:20
elektiriğe de zam geldi...

Toplum olarak dayanışma yok ki, 2-3 ay hiç benzin almayarak tepki gösteremiyoruz. Herkeste özel araca binmek gibi bi takıntı var. Köprüden geçerken bakıyorum. 10 aracın 8 tanesinde bir kişi var. Nedir bu düşkünlük anlayamıyorum.
Buralarda ise toplu tasima araclarini yada bisiklet kullanma takintisi var.Hemen herkes ozellikle yerliler tram,bus,metro ve bisikletleri tercih ediyor.Karda kista etekleri ile takim elbiseleri ile ise bisikletle gidip geliyorlar.Trafikte asiri derece ozel arac yok,zaten trafikteki ozel araclara da bakinca cogunun yabancilara ait oldugu goruluyor.

Tropiksera
01 Nisan 2012, 21:23
Benzin zammı konu vol123456790 versiyon100000..

kanucan
01 Nisan 2012, 21:25
Benzin zammı konu vol123456790 versiyon100000..

Benzine yapılan zamlardan memnun olan kişi vol1 versiyon -1

Soykan67
01 Nisan 2012, 21:38
Buralarda ise toplu tasima araclarini yada bisiklet kullanma takintisi var.Hemen herkes ozellikle yerliler tram,bus,metro ve bisikletleri tercih ediyor.Karda kista etekleri ile takim elbiseleri ile ise bisikletle gidip geliyorlar.Trafikte asiri derece ozel arac yok,zaten trafikteki ozel araclara da bakinca cogunun yabancilara ait oldugu goruluyor.

Medeniyet işte medeniyet.Adamlara demediğimiz kalmıyor ama medeniler işte.Fakat şunu da göz ardı etmemek gerekir; Türkiye'de toplu taşıma berbat.Bu yüzden ister istemez bazı kişiler özel araçlarına yöneliyor.Fakat sonradan görme olupta tuvalete bile araçla gidenlerde azımsanmayacak kadar az değil.

ysn17
01 Nisan 2012, 21:40
Fakat şunu da göz ardı etmemek gerekir; Türkiye'de toplu taşıma berbat.Bu yüzden ister istemez bazı kişiler özel araçlarına yöneliyor.Fakat sonradan görme olupta tuvalete bile araçla gidenlerde azımsanmayacak kadar az değil.
:cat:
Özellikle gösteriş ve tek kişi araba kullananlar.

McWarnaly
01 Nisan 2012, 21:40
Medeniyet işte medeniyet.Adamlara demediğimiz kalmıyor ama medeniler işte.Fakat şunu da göz ardı etmemek gerekir; Türkiye'de toplu taşıma berbat.Bu yüzden ister istemez bazı kişiler özel araçlarına yöneliyor.Fakat sonradan görme olupta tuvalete bile araçla gidenlerde azımsanmayacak kadar az değil.
Haklisin kardesim.Uzun yillardir Turkiye den uzaktayim ama televizyondan gordugum kadari ile Turkiye de toplu tasimada buyuk eksiklikler var.

Uğur
01 Nisan 2012, 21:51
Devletin toplam vergi gelirinin %17'si akaryakıttan elde ediliyor. Ve hepinizinin malumu %60 gibi bir oranda benzinde vergi yükü var. Devlet benzine zam yapmayıp da ne yapsın... :pr:

kanmix_x
01 Nisan 2012, 21:55
İrana ona buna muhtaç olursak daha çok zam yeriz biz
Tahminimce 4.99 ytl olur gibi

Mr.cihans
01 Nisan 2012, 22:03
yeapp 5 olcak bes hadı az kaldı bakalım:)

Carbon
01 Nisan 2012, 22:21
Valla ben bu işin altından kalkamadım.200 lira gelirim var benziniydi vergisiydi bakımıydı.Ucuz diye çayna aldık 1000 km doğru düzgün gidemiyor motor.Okulu bitirip düzgün bir gelir olana kadar düşünmeyeceğim sanırım.Özledim minübüse binip o kadar yola 1 lira vermeyi...

ZIPPIRMAN
01 Nisan 2012, 22:43
yok deve....

ysn17
01 Nisan 2012, 22:45
yok deve....

Hocam zürefa olmasın o ..:cherry:

ZIPPIRMAN
01 Nisan 2012, 22:46
Hocam zürefa olmasın o ..:cherry:

Şimdilik deve,
onada zam yapıp zürafe ederler merak etmeyelim)
durmak yok yolmaya devam....

erol 62
01 Nisan 2012, 22:49
oooooohhhh, suyundanda koy
Nasıl olsa millet kuzu oldu

kursattekin
01 Nisan 2012, 22:51
toplu tasima isini secim donemlerindeki gibi yapabilirsek isi cozeriz

harun27
01 Nisan 2012, 22:51
Biz Türkler Dünyanın en zengin milletiyiz tabi dünyanın en pahalı benzinini kullanacağız:pl:

Sinan Aksu
01 Nisan 2012, 22:54
Bu arada armatörler birliği karara itiraz edecekmiş.
E tabi adamların bilmem kaç tane gemisi var.

shooteronur
01 Nisan 2012, 22:57
10 tl olsa bırıleri çıkıp dicek bak ne kadar zenginiz ki alabiliyoz :D takım tutar gibi parti tutmayın artık ya doğrusuna doğru yanlışına dur demek lazım artık.
%18 kdv ile benzinin şuan pompa fiyatı 1lt de 1,77 tl olarak almamız lazım. 2,94tl her litrede fazladan dünyada eşi benzeri olmayan vergi ödüyoruz.
3060 tl lik motor aldım 750 si ötv kdv. 250 plaka :D ya benzini düşür yada motor satarken ötv alma dimi.

ZIPPIRMAN
01 Nisan 2012, 22:58
Bu arada armatörler birliği karara itiraz edecekmiş.
E tabi adamların bilmem kaç tane gemisi var.
Hadi canım daha neler
çamur atıyorsun
İnaanmam hamdolsun
yapmazlar öyle şey,daha iki gün önce cumada beraber saf tutuk onlarla

Gökbörü
01 Nisan 2012, 23:01
Ben dedim, ben dedim :D daha zam gelecek 5TL yi 1 ay içinde görcez...

:pr:

kocaolgun
01 Nisan 2012, 23:02
sorgusuz sualsız herseyı kabullenen bır toplumun uyesı olarak dıyorumkı hak edıyoruz sustukca kabullendıkce nemelazımcı oldukca hak edıyoruz bastırılmıs korkutulmus toplum bu ıste sesız koyunlasmız tabayız bız devlet bılır

shooteronur
01 Nisan 2012, 23:05
Vezirler huzura çıkmışlar:
- Padişahım, hazinede para kalmadı.. Yeni vergilere ihtiyacımız var,
diyerekten.. .

Padişah, kavuğunun altından kafasını kaşımış,
- Eeee! Ne vergisi koyalım? , demiş...

Vezirler:
- Köprülere adam koyalım, geçenden bir akçe alsınlar!

Padişah,
- Tamam, demiş.

Aradan bir süre geçtikten sonra sormuş vezirlerine:
- Nasıl, halk hayatından memnun mudur? Her hangi bir şikayet var mı?
- Hiç bir tepki yok Sultanım!
- İyi o zaman köprünün diğer tarafına da bir adam koyun, çıkandan da bir akçe alsın!

Aradan bir süre geçmiş, Padişah tekrar sormuş vezirlerine:
- Var mı halinden şikâyet eden?
- Yok!

Halkının tepkisizliğine kızan Padişah, gürlemiş:
- Köprülerin ortasına da birer adam koyun, gelip geceni köprünün ortasında becersin!

Aradan birkaç gün geçmiş, halktan bir tepkinin olmamasına içerleyen Padişah, çağırmış vezirlerini,
-Halkı dinleyelim hele bir, demiş.

Gitmişler köye, Padişah sormuş:
- Halinizden memnun musunuz, var mı bir şikâyetiniz?
Ses yok.

Padişah tekrar :
-Ulan demiş, taş üstünde taş omuz üstünde baş komam!!! Var mı şikayeti olan hemen söylesin!

diye gürleyince arkalardan cılız bir ses duyulmuş:
- Şey padişahım, o köprünün ortasındaki adam var ya!..
- Eeee!, demiş Padişah bir umutla... Ne olmuş o köprünün ortasındaki adama???
- Aksamları çok kalabalık oluyor, sıra uzuyor, eve geç kalıyoruz, mümkünse bir adam daha koysanız......

Gökbörü
01 Nisan 2012, 23:06
İrana ona buna muhtaç olursak daha çok zam yeriz biz
Tahminimce 4.99 ytl olur gibi

bu da iyi 5TL olsa napardık :)

Gökbörü
01 Nisan 2012, 23:08
Örnek1 Fransa: Kraliçe Marie Antoinette : Ekmek bulamıyolarsa pasta yesinler!

Örnek2 Türkiye: Mehmet Şimşek: Bisiklete binsinler!

kanmix_x
01 Nisan 2012, 23:11
bu da iyi 5TL olsa napardık :)

5 tl olsa göze batar ::winkwink

Volkan Serezli
01 Nisan 2012, 23:16
Bukadar zam olucağına milletvekillerinin maaşlarından kesinti yapsalar.
Beşpara etmez salaklara dünyanın maaşını veriyoruz...

srhtsglm
01 Nisan 2012, 23:42
iddaa ediyorum agustos-eylül benzin 5 tl olur hatta geçebilirde !!! yurdum insanıda anca söylenir ama, iş eyleme gelince işte o yok!Maalesef alıştırıldık,kandırıldık resmen bağımlı hale getirildik.Onca araç satışı cazip kampanyalar krediler vs. Bunlar iyi günler, İran'ın nükleer programıyla ilgili gerginlik önümüzdeki aylarda tavan yapacak ve petrol fiyatları alıp başını gidecek sıkı durun, ortadoğunun son petrol rezervleride böylece önümüzdeki 10-15 yıl boyunca fahiş fiyatlarla depomuzu doldurmaya devam edecek. Yaşasın kapitalizm ve yaşasın onun kukla ve yandaş haysiyetsiz ve şahsiyetsiz satılmışın önde giden uşakları!!!!

Lucas
01 Nisan 2012, 23:43
Yazmıyorum arkadaş birşey..!

MotoRizeli
01 Nisan 2012, 23:45
Aracımı seviyorum ama bu zamnlar beni aracımdan ayıracak.. Sevenleri ayırmak günahtır :(

arca94
01 Nisan 2012, 23:50
Üff acmayın artık söyle başlıklar..
Türkiye de hayatın olağan akışı bu.
Koy koy koy koy..

Tropiksera
01 Nisan 2012, 23:57
Benzine yapılan zamlardan memnun olan kişi vol1 versiyon -1

hey allahım ya benzinin litresi 10 lira olsun yine katıcaksın o zıkkımı motoruna bunu bil burası türkiye.. laf var ama icraat yok icraat:jocolor:

Sinan Aksu
01 Nisan 2012, 23:58
Üff acmayın artık söyle başlıklar..
Türkiye de hayatın olağan akışı bu.
Koy koy koy koy..

Böyle bir başlık ilk defa açılıyor bu forumda :)

Chronix
02 Nisan 2012, 00:02
sinan bey, 1 nisan demeniz için son 60 dakika!!!

Volkan Serezli
02 Nisan 2012, 00:02
Her seferinde her hafta başlık açmaya gerek yok tek başlık altında toplıyalım :cherry:

Felon
02 Nisan 2012, 00:04
Yemezler bu kez :) Bu arada geçen senelerdeki forumun klasik doğum günü şakası bu yıl neden yapılmadı acaba

arca94
02 Nisan 2012, 00:05
Böyle bir başlık ilk defa açılıyor bu forumda :)

Sonuçta benzin başlığı.. Alıştık artık g.te giren şemsiye açılmaz hesabı..
:) zam girmeden bari depomu fulleyim.. Zaten uyarı veriyor.. :)