PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motordan sesler geliyor

TIGERSHARK
01 Nisan 2012, 15:59
herkeze selam
gece motorumla ilerlerken birşey farkettim motorda gazı kestikten sonra motorum'dan ses geldiğini fark ettim ama sesin yerini tam belirleyemedim motorum ybr 125 gelen seside tarif ederim şimdi motorda gazı veriyorum ses gelmiyor ama gazı bırakır bırakmaz sanki iki demir birbirine çarpıyormuş gibi tangır tungur ses geliyor ve bu(ki ben kaskın içinde bu sesi rahat duyuyorum) sadece 2 kere arka arkaya bu ses geliyor 3. olmuyor ama bu her gazı iyice verip baya hızlanıp bıraktıktan sonra bu ses geliyor sanki bosta iki demir birbirine çarpıyormuş gibi motordanmı geliyor ön çataldanmı bir türlü çıkaramadım bu konu hakkında yorum yapabilecek olan varmı şimdiden teşekkürler

ebu ahmed
01 Nisan 2012, 16:07
hocam uzun bir yıldız tornavida bul uç tarafını silindir ile bloğun birleştiği yere deydir sapının yuvarlak yerinide kulağına tut ve sonra boşta gazver...bahsettiğin ses tornavidaya yaslı kulağınamı geliyor yoksa diğerinemi ona dikkat et...ses boştaki kulağına geliyorsa dert etme...

TIGERSHARK
01 Nisan 2012, 17:22
yalnız bu ses motor durduğu yerde gelmiyor gaza iyice basıp hafiftende frene dokununca geliyor yani hani ön frene basınca motor hafif öne yatarya sanki bazı parçalar boşta fren esnasında savruluyormuşta biryerlere çarpıyormuş gibi hissediyorum ama iyice baktım boşta oynayan haraket eden bir parçada göremedim herhalde bana usta yolu göründü :(

ebu ahmed
01 Nisan 2012, 17:26
arka tekerin içinde dişlinin olduğu tarafta kaplin var http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-motosiklet-cbf-150-arka-disli-takozu-kaplin-lastigi-76470004/detay ...belki o dağılmış olabilir...

psyche
01 Nisan 2012, 17:46
Umarım motor bloğundan gelmiyordur,motor bloğundan geliyorsa krank bilyalarıdır(sadece gazı bırakınca ses bariz belli oluyorsa),egzantrik zinciri de olabilir.Buradan net tahmin imkansız servise göster.

ferhatkars
01 Nisan 2012, 18:29
arka maşa nın bağlantı saplaması gevşemiş olabilir...
ön maşanın bağlantı yerinede bakın...
motoru orta sehpaya alıp arka salınımı ileri geri sağa sola sallayın...inş motor blaoğundan gelmiyordu o ses...

ygk
01 Nisan 2012, 20:44
hiç kimse söylememiş garip. sorunun büyük ihtimalle zincirden. çekide ses gelmiyor motor çekişi bırakınca yada sabit hızla gidince zincir çekiştekinden daha fazla boşluk yaptığından ses gelir. ikinci ihtimal mafsal olabilir. mafsal dağılmışsa da aynı durum oluşup zincir ses yapar. zincirin deforme olmuş yada gevşemiştir.

TIGERSHARK
01 Nisan 2012, 22:11
zincir olabilir birkaçgün önce yolda giderken durduk yere atmıştı cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim anlaşılan bana servis yolu gözüktü :(