PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaskım montum pantolonum hiç bir şeyim yok.marka tavsiyelerinizi rica ediyorum

sefulik
30 Mart 2012, 22:41
merhaba arkadaşlar .kısmetse haftaya motorum geliyor.bende elbiseleri düzmek istiyorum.

kask ve güvenlik elbiseslerinden hiç biri yok.hepsini alacağız artık.hiç birinin ,hiçbir markasını bilmiyorum.

kask nasıl olmalı ybr ye uyan kasklar nelerdir.kaliteli olsa iyi olur.kaliteli kask ne kadardır.80-100 liraya iyi bir şey alınır mı, markası nedir.

mont ne tavsiye edersiniz.korumalı olsun istiyorum.ama yazın neler giyilir.pişmeyelim montun içinde.

pantolonda yine aynı durum.korumalı pantolon için marka varmı.yaklaşık bu masraflar kaça çıkar.

izmir de bunlar nerede satılır.tavsiye edeceğiniz yer varmı?muğlada pek yok galiba.
cevap veren herkese çok teşekkür ederim.

beyaz atlı
30 Mart 2012, 22:49
80-100 lira arası kaskların pek işe yarar olacağını zannetmiyorum dostum... mont bering kullanıyorum ben çok rahat ama sıcak havada giymedim henüz... içliğini çıkarınca çok pişirmez diye tahmin ediyorum... yazlık montlar var ucuz yollu file gibi ama pek guvenli gelmediler bana... ybrde biraz basarsan usursun o montlarla zaten... sahsi fikrim tabi denemeden bilemem...

sefulik
30 Mart 2012, 22:54
çok teşekkür ederim beyaz atlı.
güvenli kasklar kaçtan başlar ve marka olarak nelerdir.file güvenli değil dedin.üç kuruş için güvenli olmayan bir şey almayalım.bering mi tavsiye ediyorsunuz.

151rsfa
30 Mart 2012, 22:55
Orta yollu kask ls2 uyar dostum. Motomax'a git izmirde subesi varmis. Onlar zaten en iyi sekilde yardimci oluyorlar emin ol!

sefulik
30 Mart 2012, 23:05
demek motomax
teşekkürer

samsam
30 Mart 2012, 23:09
Kask :

http://www.hudsonderi.com/?urun-2564-LS-2-FF-370-EASY-MAT-SiYAH.html

Güzel Şale
30 Mart 2012, 23:13
Ben ls2 aldım 85TL. Gayet memnunum. Zaten 150cc motosiklet kullanan için bence fazlasına gerek yok . Tabii daha kaliteli olsa, buğu tutmayan camı olsa, airbagi olsa güneş vizörlü olsa... Olsalar da fiyata aynen yansıyor. 80 - 120TL arası ls2 ler yeterli.

sefulik
30 Mart 2012, 23:22
cevaplarınız için çok sağolun peki mont nasıl olmalı?

F54
30 Mart 2012, 23:26
mont pantolon olarak prohell hariç başka markalara bak bende var rüzgarı sanki hissediyorsun:farao:

sefulik
30 Mart 2012, 23:26
yani deri mi tekstil mi.deri yazın kullanılır mı acaba.

Güzel Şale
30 Mart 2012, 23:32
Sanırım 100cc-150cc arası bir motosiklet kullanacaksın. Bu yüzden deri mont gereksiz ve kullanışsız olur. Bunun yerine yaz kış kullanabileceğin korumaları olan tekstil mont ve pantolon daha amaca uygun olacaktır. Tekstil mont daha rahattır ve kullanışlıdır. Deri montlar dört mevsim kullanmak için uygun değildir.

samsam
30 Mart 2012, 23:32
deri ile yazın pişersin , zaten izmirdesin 4 mevsim al

Olcan138
30 Mart 2012, 23:36
Mesajınızı okuyunca büyük bir bütçe ayırmayacağınız anlaşılıyor koruma ekipmanına, bunun ışığında ihtiyaçlarınıza göre tercih yapmalısınız bence...

Nispeten büyük meblağlar tutacak korumalı bir pantolon yerine, kaska ayırdığınız bütçeyi artırıp, bir dizlik almanız çok daha mantıklı olacaktır fikrimce. Pantolonun gerekliliği de yadsınamaz ama, ileride bir tarihe ertelemeniz şimdilik daha mantıklı olabilir.

80-100 TL aralığında bir kaska güvenmektense, mecburen gidip bir LS2 almaktansa en azından bir Lazer LZ6 veya Vertigo alabilirsiniz. (ki şimdi bir baktım da 100 liraya LZ6 bulmak da mümkünmüş, bu durumda kesinlikle önerim bu olacaktır)

Monttaysa hem maddi olarak sıkıntıya sokmayacak, hem işinize yarayacak olarak tekstil montlara yöneleceksiniz sanırım; yazın dayanmak da bir etken tabii. Korumasız hiçbir monta güvenmeyin deme ihtiyacı bile duymuyorum bu noktada. Seçenekleriniz şimdilik yazlık ve 4 mevsim montlar olacak, çok terleyen bir bünyeye sahip değilseniz, 4 mevsim montlar bile içlikleri çıkartıldığında yaz süresince kullanılabilirler veya daha ince, fileli, hava almaya daha müsait yazlık mont tercih edip, daha soğuk aylar için 2. bir mont edinmeniz gerekcek.

sefulik
30 Mart 2012, 23:38
tamam çok sağolun tekstil mont ve ceket alıyorum.ls2 kask alıyorum.buğu tutmayan istiyorum fark vererek.peki ayıptır sorması airbag ne kask ta?çarpmada şişiyor demeyin inanmam.:mrgreen:

platipus
30 Mart 2012, 23:44
merhaba arkadaşlar .kısmetse haftaya motorum geliyor.bende elbiseleri düzmek istiyorum.

kask ve güvenlik elbiseslerinden hiç biri yok.hepsini alacağız artık.hiç birinin ,hiçbir markasını bilmiyorum.

kask nasıl olmalı ybr ye uyan kasklar nelerdir.kaliteli olsa iyi olur.kaliteli kask ne kadardır.80-100 liraya iyi bir şey alınır mı, markası nedir.

mont ne tavsiye edersiniz.korumalı olsun istiyorum.ama yazın neler giyilir.pişmeyelim montun içinde.

pantolonda yine aynı durum.korumalı pantolon için marka varmı.yaklaşık bu masraflar kaça çıkar.

izmir de bunlar nerede satılır.tavsiye edeceğiniz yer varmı?muğlada pek yok galiba.
cevap veren herkese çok teşekkür ederim.

ben de kara kara bu konuyu düşünüyordum sefulik arkadaşım. ben de haftaya ybr alacağım ve ekipmanlar konusunda kararsızım. bandırmadayım ve burada da bildiğim kadarıyla ekipman konusunda mağaza sıkıntısı var .konuyu cevaplayan arkadaşlar özellikle kullandıkları ekipmanlar konusunda tecrübelerini aktarırsa ikimize de çok yardımcı olurlar. sonuçta 125 cc lik bir motor kullanacağız ve bilinçsizce gereksiz pahalı ekipmanlar almak yanlış olur. ama bir taraftan da maksimum koruma sağlamak lazım. bilmeyen için çok alengirli konular.
konuyu açtığın için teşekkür ederim, cevaplayan ve cevaplayacak arkadaşlara da şimdiden teşekkür ederim.takipteyim.

samsam
30 Mart 2012, 23:45
Olcan hocam 200 TL ye kapalı bir kask bana önerebilir misiniz ? Alacam ama hangi marka iyidir hangisi kötüdür bilemiyorum

sefulik
30 Mart 2012, 23:48
evet büyük bir bütçe ayırmayacağım.ancak güvenliği önemsiyorum çünkü acemiyim.en azından düşebilirim.kask önemli benim için.ayırdığım belli bir meblağ yok.gereken şu derseniz alırım.vertigo daha mı iyi.kask ta 200 e kadar maliyet gözüme batmaz aslında .tabi gerekliyse.siz bana
asgari düzeyde gerekli olanı söyleyin.

bu yaştan sonra hız delisi olacak değilim.tabi büyük konuşmamak gerek:pl: yaşım 37.süreceğim
motor ybr . cevap yazan tüm arkadaşlara tekrar teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

pantolon olayına gelince bir forumda dizliklerin kaza anında kaydığını ve dizi korumadığını okumuştum.dizlik bu sebeple beni tedirgin ediyor.

Olcan138
31 Mart 2012, 00:09
Olcan hocam 200 TL ye kapalı bir kask bana önerebilir misiniz ? Alacam ama hangi marka iyidir hangisi kötüdür bilemiyorum
Açıkçası çok göreceli kavramlar sanki bunlar, kulandıkça ettikçe herkes bir şeylerin iyi/kötü yanlarını görüp anlatabiliyor. Mesela son zamanlarda Nitro çok önerilir, konuşulurken, elimi bile sürmediğim için hakkında bir şey diyemiyorum. Denediklerim, kullandıklarım arasından o civarda bulunabilecek Lazer ve Vemar modellerini sonuna kadar öneririm ama.:cat:
LS2 ve GDR gibi kasklara bir şey söyleyerek hiç kimsenin şevkini kırmak istemem ama, anlaşılır bir kalite ve güven farkı var bence aralarında.
Son zamanlarda Türkiye'deki fiyatlardan da çok haberdar değilim ama, dediğim gibi Lazer'in LZ6'sı veya Vertigo'su veya hala var mıdır bilmiyorum ama Motomax'ın hakettiğinden çok daha ucuza sattığı Vemar'lar hem dünyaca kabul görmüş, hem fiyatlarından oldukça fazlasını vadeden kasklardır.

evet büyük bir bütçe ayırmayacağım.ancak güvenliği önemsiyorum çünkü acemiyim.en azından düşebilirim.kask önemli benim için.ayırdığım belli bir meblağ yok.gereken şu derseniz alırım.vertigo daha mı iyi.kask ta 200 e kadar maliyet gözüme batmaz aslında .tabi gerekliyse.siz bana
asgari düzeyde gerekli olanı söyleyin.

bu yaştan sonra hız delisi olacak değilim.tabi büyük konuşmamak gerek:pl: yaşım 37.süreceğim
motor ybr . cevap yazan tüm arkadaşlara tekrar teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

pantolon olayına gelince bir forumda dizliklerin kaza anında kaydığını ve dizi korumadığını okumuştum.dizlik bu sebeple beni tedirgin ediyor.
Lazer modelleri LS2'den kesinlikle daha iyi, daha köklü daha deneyimli, daha uzun ve başarılı bir geçmişe sahip, bana göre takıldığında ve kullanıldığında da belirli olacak derecede fazla güven sağlıyor. Hızdan ziyade, beklenmeyen anlardaki talihsizlikler yol açıyor zaten kaskın kullanım alanına :) (kaldırımdan yola inen bir yayanın üstünüze adım atması bile olası), o yüzden hız veya marka/model far etmiyor çok.

Pantolonun güvenliği tabii ki dizlikle kıyaslanamaz, mümkün olsa motosikletin üstünde olduğumuz her anda tulum içinde olmanın gerekliliğini savunurum ama pantolon aldığınızda her sürüşte giymediğinizi farkedeceksiniz bir noktadan sonra. Dizlik hem çok daha pratik hem de daha kullanışlı gelecek ve çok daha sık takmak mümkün olacak.

Daha bu korumaların, ayakkabısı, botu, bellik, sırtlık, dizlik, daha da abartılırsa airbag (montun altından şişerek boynu korumayı amaçlayan airbagler var, evet:) ), kaskların da iç pedleri şişebilen, dolayısıyla yüze daha iyi oturanları var bu arada, ve en önemlisi eldiveni gelecek... Hepsini bir anda almak da oldukça yüklü bir maddiyat gerektirecek... Bu yüzden söyledim sıraya koyup, en hayatilerden başlanmalı, yavaş yavaş hepsi toparlanmalı diye.

sefulik
31 Mart 2012, 00:18
anladım çok teşekkürler .masraflı uzun bir süreç bu .
neyse biz kask, mont, dizlikle başlayalım o zaman.
çok teşekkür ederim olcay138 bana çok yardımcı oldunuz.

Olcan138
31 Mart 2012, 00:22
anladım çok teşekkürler .masraflı uzun bir süreç bu .
neyse biz kask, mont, dizlikle başlayalım o zaman.
çok teşekkür ederim olcay138 bana çok yardımcı oldunuz.

+ eldiven, muhakkak... Rica ederim :)

Cgty
31 Mart 2012, 00:29
Nıtro aıkıdo veya dynamo olabılır derım kask ıcın :) bana ls2'ye gore gercekten daha saglam bır yapıya sahıpmıs gıbı gelıyor. Mont ıcın de venom aır , venom tamıno dıyebılırım. Butcenıze uyacagını dusunuyorum , motomax'a gıdersenız orada farklı cesıtler bulabılmenız mumkun olabılır :)[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

beyaz atlı
31 Mart 2012, 00:35
eldiven konusunda kesinlikle katılıyorum olcan 138' e... kask kadar önemli....

hocaseko
31 Mart 2012, 00:36
arkdaşımız proheli önermemiş ama 3 katlı 3007 model montunu balaklava ile kullanıyorum...soğuk neymiş unuttum...pantolon içinde kışlık 6007 model var elimde o da güzel...yazlık mont ve pantolon olarakta difi kullanıyorum..idare ederler...

bence 4 mevsim mont alma,yazın durduğun yerde pişersin...motor işinde herşeyin yazlık ve kışlığını kullanmak biraz pahalı olsada en akıllıcası ve sağlıklısı aslında...

Ufuk İnkaya
31 Mart 2012, 00:46
Şimdiden hayırlı olsun.

Kask : Nitro Street Racing öneririm gayet kullanışı 130 tl.

Mont : Deri mont en güzeli temizliği ve sağlamlığı yeter. Kushitani sjl-4 sağlam ve derisi çok iyi. Renklerde herhangi bir solma yapmıyor. Ayrıca iç astarını çıkarabiliyorsun yazlık da kullanabılırsın. Bu arada montun tulum olma özelliği de var pantalon için fermuarlı bağlantı aparatı üzerinde mevcut. Fiyatı 350 tl.

Pantalon : Bence pantalonda geniş bir araştırma yapmalısın.

Eldiven almayı da ihmal etme. Korumalı ve gaz kolunu kavrayışı iyi bir eldiven olmalı. Ben bu eldiveni kullanıyorum. NITRO NG 101 / 85 tl

hepsinin kodunu verdim googleden rahatlıkla ulaşabilirsin. Her şey gönlünce olsun :)

sefulik
31 Mart 2012, 00:55
bu forum ne kadar güzel bir paylaşım alanı.bilgi istediğin anda insanlar çekinmeden yardımcı olmaya çalışıyor.çok teşekkür ederim.tüm
yazılanları defalarca okuyup araştırıyorum.

dentcan
31 Mart 2012, 01:22
dostlar Ümraniyede yıldız ticaret YAMAHA var. İnternetten de alışveriş yapabilirsiniz. Shark markasının eski distribütörleri.... Ellerinde hala kaliteli ve son kasklar var bence çok uygun fiyata kaçırmayın derim.....

sefulik
31 Mart 2012, 01:28
shark nasıl bir marka acaba ben bilmiyorum da

nezih77
31 Mart 2012, 01:35
Ben de yeni tamamladım ekipmanları linki bir inceleyin.
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/100301-yeni-aldigim-ekipmanlarim.html

reverse
31 Mart 2012, 15:03
Yakın zamanda ben de bu tip bir alışveriş yaptım. Gerçi şimdilik sadece mont ve kask aldım ancak motorun elimde olması 2 hafta kadar daha sürebilir ve şimdi bellik, eldiven ve dizlik de alarak koruma olayını bitirmek istiyorum.

Kask olarak LS2 FF370 EASY çeneden açılır kask aldım. Fiyat 185TL civarı. Büyük ihtimalle gözlük ile kullanacağımdan ve daha kullanışlı olacağını düşündüğümden çeneden açılır tercih ettim.
http://www.feyizoglu.com/FF370-ceneden-Acilir-Kask-Beyaz_47030.html#0

Mont olarak ise VENOM Dynamic fileli, yazlık bir mont aldım. Mont gerçekten görüntü olarak çok güzel. Dirsekte ve omuzda sert, sırtta ise soft korumalar var. Dirsek ve omuz korumaları tam olması gerektiği yerde ve insana güven veriyor. Çıkartılabilir içliği var ve kaliteli bir şeye benziyor. Henüz motor üzerinde deneyemedim tabi. İçliği çıkarınca fileli kısımlar tiril tiril oluyor.:)
Fiyat 185TL oldu nakitte. Fotoğraflarda gözüktüğünden daha yakışıklı bir mont.
http://www.feyizoglu.com/Dynamic-Fileli-Mont_46027.html#0

Sırada eldiven, dizlik ve bel koruması var.

Mengu16
31 Mart 2012, 20:38
Dizliği mümkünse içten bantlı bir model alın, dıştan bantlılar düşünce ya cırt cırtları atar yada bantlar kopar gider bence, ben dizlik alırken bunu akıl edemedim sonradan fark ettim iş işten geçti, biraz pahalı olsun ama güvenilir birşey alın.

Mr.cihans
31 Mart 2012, 21:24
Şimdiden hayırlı olsun.

Kask : Nitro Street Racing öneririm gayet kullanışı 130 tl.

Mont : Deri mont en güzeli temizliği ve sağlamlığı yeter. Kushitani sjl-4 sağlam ve derisi çok iyi. Renklerde herhangi bir solma yapmıyor. Ayrıca iç astarını çıkarabiliyorsun yazlık da kullanabılırsın. Bu arada montun tulum olma özelliği de var pantalon için fermuarlı bağlantı aparatı üzerinde mevcut. Fiyatı 350 tl.

Pantalon : Bence pantalonda geniş bir araştırma yapmalısın.

Eldiven almayı da ihmal etme. Korumalı ve gaz kolunu kavrayışı iyi bir eldiven olmalı. Ben bu eldiveni kullanıyorum. NITRO NG 101 / 85 tl

hepsinin kodunu verdim googleden rahatlıkla ulaşabilirsin. Her şey gönlünce olsun :)

derı mont arıodum aldıgım motor beyaz oldugu ıcın sıyahlı beyazlı karısık arıyordum ama bulamıyordum yarın gıdıp bakıcam buna resımlerden cok begendım. Bazı arkadaslar derı mont kullanıssız demıs ıstda yaz kıs gıyemezmıyım acaba yaa...

selcukcbr
01 Nisan 2012, 14:47
bende yeni motorcu olarak çok araştırma yaptım bütçeme göre kaliteli neler alabilirim diye çok sordum gezindim her kez yardımcı oluyor sağ olsunlar.arkadaş paran varsa malın kalitelisini alırsın düşünmezsin zaten sorun yok, ama benim gibi geçimden bütçe ayıracaksan,kılı kırk yarman bin kere düşünmen kıyaslaman gerekli motomax da scorpion exo 400 kask var 300 tl ben ondan aldım bugu yapmaz vizör var başa güzel oturuyor nitro aikido da tercih edilebilir bütçeye göre tabi. prohel marka mont aldım 4 mevsim 180 tl deri montu boşverin eldiven yazlık bir tane aldım 45 tl ama aklım korumalı bir eldivende motomax da fiyat düşerse diye umut edip etiketledigim bir iki eldiven var nedeni ise düşme durumunda elimizi içgüdüsel yere dayarız sürtünmede elimin derisi sürünecegine eldivenin derisi ya da koruması sürünsün, bot kesin düşünüyorum yine aynı sitede gözüme kestirdigim diadora ya da forma bot var nitro nb41 bot var parası uygun olursa onu alacagım numara kalmamış şansıma artık.
keyifli sürüşler dilerim.
her zaman kaskınız kafanızda olsun.

mustafaat
02 Nisan 2012, 14:06
Ceket: 99 Lira,
Kushitani iyi markadır: http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/KUSHITANI-SHIGERU-CEKET-pmu1886.html
Kask: 219 Lira
NITRO AIKIDO KAPALI KASK (kapalı kask al, açılabilir kaskı alır ve yazın kırmızı ışıkta açıp öyle devam edersin. Oysa ölümle sonuçlanan kazaların %70'i çeneden alınan darbe ile oluyor. Kapalı ile başla ona alış, öyle güvenli şekilde devam edersin.) : http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/NITRO-AIKIDO-KAPALI-KASK-pmu1441.html kaskını siyah alma güneş çok güçlü ülkemizde.
Pantalon Lira
Yazlık Bot 139 Lira (İhmal Etme Ayak Koruması Önemlidir)
http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/BERING-JAG-BOT-pmu53.html
Eldiven 50 Lira
Kushitani: http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/KUSHITANI-AKIRA-AIR-YAZLIK-ELDIVEN-pmu1895.html
Difi: http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/DIFI-CALYPSO-YAZLIK-ELDIVEN-pmu1432.html

Böylesi pantalon hariç 500 liraya, pantalon dahil 750 liraya bitmiş oluyor.

---------- Post added at 12:06 ---------- Previous post was at 11:48 ----------

Bu arada Motomax'ın yanında 50 -100 metre içerisinde bir çok başka dükkan da var. Onlara da girp alternatiflere ve fiyatlara bakabilirsin.

İhmal edilen bir nokta da kaskın içine giyebileceğin bir "buff" diye tabir edilen kumaş. Yazın saçının yağı ve ter birleşince kaskın süngerleri onları çok güzel emiyor ve bir süre sonra koku başlıyor. İlla 30 liraya "buff" marka almak zorunda değilsin ama kaskı giymeden kafana geçireceğin bir şey ayarla. Böylece yağı ve teri o bez alıyor, kaskın daha kuru kalıyor. Kaskın kuru sen mutlu oluyorsun yani :)

Yazlık Ceket Konusu
Ülkemizde verim alabildiğimiz tek mont bu aslında: http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/BERING-AERO-YAZLIK-CEKET-pmu567.html
http://www.motomaxonlineshop.com/pictures/200X-PRB783.jpg Bu ceketin farkı ön tarafının komple file olması. Dört mevsim bir mont alayım hep kullanayım dersen, o iş olmuyor, zira yazın fazla sıcak. Biz öyle düşündük ama gittik yazın dayanamayıp bu fileli montu aldık :)

Dört mevsim montlar da var mesela, geçenlerde gittiğimde baktım Motomax'ta, 350 liraya kolları ve göğüs üstleri fermuarlı fileli bir mont vardı, Difi ya da Bering'in çok da güzel monttu; ama biliyorum ki o açılan yerler yazın yeterli olmayacak ve ön kısmım terden sırıl sıklam olacak.

O sebeple ben sana derim ki; git o yazlık montu al, kışa kadar bir kampanya yakalayıp 100 liraya bir kışlık mont alırsın.