PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tahminimce Benzine Zam Gelecek !

Gökbörü
30 Mart 2012, 16:07
Haberleri okurken gözüme takıldı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız "Libya'dan petrol alımı başlattık, İran'dan alımı azaltıyoruz. Libya'dan yapacağımız alım, İran'dan yaptığımızın yüzde 10'u civarında olacak." dedi. Ama bana göre petrole bir zaman daha gelir. Bu petrolün nakliye bedeli falan var dahada zaman gelir muhtemelen.

erro
30 Mart 2012, 16:13
libya petrolü daha ucuzdur panpa..boşuna mı girdik oralara...

[Turan]
30 Mart 2012, 16:21
amerika İran'dan petrol almıyacaksın dedi bizim iktidarda tabi efendim emriniz olur dedi şaşılacak birşey yok yani herzamanki olaylar getir götür işleri yani..

onursakin
30 Mart 2012, 16:25
yakında araçların deposundan benzin çalmalar başlıycak bu gidişle.

Güzel Şale
Bize az bile! İnşallah litresi 10TL olur.

chemical
irana yaptırım işte çıkıp diyemiyolar alımı değiştiriyoruz diyolar. libyadan nekadar ucuzada gelse bu saatten sonra benzine indirim falan olmaz dua edelim biraz geç 5lirayı görelim olası iran krizinde falan dünyada fiyatlar uçucak:cat:

bassturbin
30 Mart 2012, 16:27
Bizim gibi birkaç kişinin umrunda bu zamlar millet çatır çatır vasıtasını kullanıyor.Hatta gittikçe arabalar fazlalaşıyor...

tigermbz
30 Mart 2012, 16:31
bu bir maliyet yönetimi
önce petrolü ucuza alabileceğin ülkeyi ele geçirirsin, tabi bir miktar masrafın olur
sonra müttefiklerine buradaki petrol şirketinden petrol almalarını öğütlersin ki bir an evvel zararı karşılayıp kar edebilesin
arap devrimlerinin finansörleri shell ve bp olmasın :)

Gökbörü
30 Mart 2012, 16:32
irana yaptırım işte çıkıp diyemiyolar alımı değiştiriyoruz diyolar. libyadan nekadar ucuzada gelse bu saatten sonra benzine indirim falan olmaz dua edelim biraz geç 5lirayı görelim olası iran krizinde falan dünyada fiyatlar uçucak:cat:

Birde mevcut Petrolümüzün %50'sini irandan aldığımızı var sayarsak. İran misilleme yapmayacakmı fiyatlara. O zaman zammı görün siz.

kanucan
30 Mart 2012, 16:39
Hala işareti alamadık demi? Yeni zam gelmeden büyük bir eylem lazım.

acayüp
30 Mart 2012, 16:40
bunu tahmin etmek icin muneccim olmaya yada haber takip etmeye gerek yokki, mutemadiyen zam var zaten :)

wallaby
30 Mart 2012, 16:44
hissediyorum bunlar artçı zamcıklardı büyük "ZaM" kapıda. :silent:

ZIPPIRMAN
30 Mart 2012, 16:45
Gelirse 1 zamcık,
gelmesse 550 zamcık
boş koyduk gidiyoruz artık

chemical
30 Mart 2012, 16:55
Birde mevcut Petrolümüzün %50'sini irandan aldığımızı var sayarsak. İran misilleme yapmayacakmı fiyatlara. O zaman zammı görün siz.
yapıcak tabiki biz olsak yapmazmıyız. İrandan en çok petrol alanların başında çin,hindistan,güney kore geliyor sıkıysa çinede yaptırım uygulatsaya amerika yemez:cat: anca bizim gibi ülkere yaptırım uygulatırlar...malezya singapur pakistan filipinler:)

ozgurakman
30 Mart 2012, 17:05
yapıcak tabiki biz olsak yapmazmıyız. İrandan en çok petrol alanların başında çin,hindistan,güney kore geliyor sıkıysa çinede yaptırım uygulatsaya amerika yemez:cat: anca bizim gibi ülkere yaptırım uygulatırlar...malezya singapur pakistan filipinler:)

bu dünya böyle, gücü yeten, gücü yetene...

kanucan
30 Mart 2012, 17:06
Okuyup örnek alalım!

http://www.ahaber.com.tr/Dunya/2012/03/30/benzin-116-lira-oldu-protestolar-siddetlendi

ramizan83
30 Mart 2012, 17:32
amerikadan önce iranı bizmi vursak benzin o zaman ucuzlarmı acaba yapabilirmiyiz bunu eheheee:)

Hakanİnan
30 Mart 2012, 17:34
amerikadan önce iranı bizmi vursak benzin o zaman ucuzlarmı acaba yapabilirmiyiz bunu eheheee:)

O senin dediğin anca hayal olur :) millet askere gitmemeye yer arıyor Türkiye bitmiş durumda ::pala::

MotorKafa
30 Mart 2012, 17:39
O senin dediğin anca hayal olur :) millet askere gitmemeye yer arıyor Türkiye bitmiş durumda ::pala::

Hayal olarak bile kalmasın bi zahmet !

Soykan67
30 Mart 2012, 18:26
Biz İran'dan petrol alımını kısalım, Çin, İran'dan ucuz petrol alsın destek veriyorum ayağına.

shooteronur
30 Mart 2012, 18:28
öle demeyin ya dünyada benzin tükeniyor devlet te litresinden %68 vergi almasına ragmen hergun boşunamı zam yapıyor. yeni bir teknoloji geliştiriyorlar benzin bitince onu gemicikte kullancaz :D yada stok yapıyodur :D yani çalmayı çırpmayı karşılamak için yapmıyorlar halkın söğüşlenmesi gibi bişe de yok :D sağlık reformları :D şükredelim halimize :D benzinliğe gidince 10 tl le verdiğimizde 6,8 tl sini devlete veriyoruz ne mutlu bize hemde hergün :D

ysn17
30 Mart 2012, 18:34
Bisiklet kullanın :P
şart mı motosiklet, taksi kullanmak :cherry:
kıyamet kopar, petrol bitmez.

Tropiksera
30 Mart 2012, 19:08
Benzin konuları artık iyice baydı kabak tadı vermeye başladı... günlük neden konu açılıyor ???:pr:

mayısda benzin tam Sayı ile : 5 Yazı ile: Beş Türk lirası olacak...

shooteronur
30 Mart 2012, 19:22
tropiksera :D madem baydı sen niye yorum yazdın :D olaya son noktayı koydun galiba :D
günlük konu açılıyor çünkü hergün benzin alıyoruz dimi. biz alışamadık daha alışınca yazmayı bırakırız alışamazsak yazmaya devam.

aykan
30 Mart 2012, 20:00
Kardeşim poretosto edeceksin bikaç kişi yapsa ama yapmıyor rahat herşeyden önemli bin meye cek sin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1hafta bak ozaman kime petrol satıp sövüşleyecekler ..........insanımız koyun gibi ...yeminle işe yayan git deseler ben 1 hafta değil 2 hafta nekadar gerekirse bu fiyatlar düşene kadar giderim......

sessizsakin
30 Mart 2012, 21:06
bu her gün birisine ciddi ciddi " bir gün öleceksin " diyerek moral bozmak :D.. hepimiz biliyoruz :D...

Tropiksera
31 Mart 2012, 12:33
tropiksera :D madem baydı sen niye yorum yazdın :D olaya son noktayı koydun galiba :D
günlük konu açılıyor çünkü hergün benzin alıyoruz dimi. biz alışamadık daha alışınca yazmayı bırakırız alışamazsak yazmaya devam.

ee ne yapalım o zaman hızlı ve öfkeli 3 filmindeki gibi dominic toredo gibi petrol tankerlerini çalıp benzini bedava insanlaramı dağıtalım ? hey allahım ya Türkiyede yaşıyorsunuz ama sanki amerikadasınız gibime geliyor :P başımızda tayyib gibi birisi varken benzinin litresi 10 lira olsa bile kullanıcaz.. biri çıkıp yok ben kullanmam yok şöyle yaparız böyle yaparız diyemez derse bile foss :P

Mr.cihans
31 Mart 2012, 13:25
ee ne yapalım o zaman hızlı ve öfkeli 3 filmindeki gibi dominic toredo gibi petrol tankerlerini çalıp benzini bedava insanlaramı dağıtalım ? hey allahım ya Türkiyede yaşıyorsunuz ama sanki amerikadasınız gibime geliyor :P başımızda tayyib gibi birisi varken benzinin litresi 10 lira olsa bile kullanıcaz.. biri çıkıp yok ben kullanmam yok şöyle yaparız böyle yaparız diyemez derse bile foss :P

ufak bır duzeltme fılm 3 deıl 4tu. 3te bol bol yanlama dıye tabır edılen drıft yapıyordular hastası oldugumdan dayanamadım yazma geregı duydum yanlıs anlama:P

Chronix
31 Mart 2012, 14:14
hava kararınca gaz lambası mı kullanasak acaba ? (http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/729751-elektrige-zam)

burdurlu1985
31 Mart 2012, 17:50
Normaldir alistik artik turkiye de benzine zam gelmeyecek diyen bi falci bile cikmadiki daha (indirimi gectim artik)

Hakanİnan
31 Mart 2012, 17:58
Bizde depoya işeriz :cherry: sorun mu var iran :flower:

arca94
31 Mart 2012, 17:59
Benzine zam gelecek galiba.. Gıçım kaşınıyor..

kursattekin
31 Mart 2012, 18:06
sen zammi tahmin edinceye kadar adamlar sonraki zam zamanlamasini biliyor, adamlardaki islemci bizden ustun, zammi da zamanlamasi da hatasiz yapiyorlar, bizi hic kizdirmiyorlar, cikip ta konusuyorlar, tek kurus zam yapmadik ta diyorlar, bisiklete binin de, enflasyon artik yok zaten