PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cup Vites Düşürme

_halil_
29 Mart 2012, 20:44
Selam arkadaşlar merak ettiğim bir şey var. Kuba cupumda vites düşürünce arka teker 1 kaç saniyeliğine kitliyo bu diğer cuplardada oluyor mu ? ve ben teker kitlenmesin diye vites düşürme levyesine basarken aynı anda gazada hafiften basıyorum bunun bir zararı var mıdır ?

_VuRaL_
29 Mart 2012, 20:55
Bende vites düşürürken hafiften gaz basıyorum. Yoksa geçmiyor :)

_halil_
29 Mart 2012, 20:59
yok geçiyorda arka teker kaydırıyo o zamanda :)

_VuRaL_
29 Mart 2012, 21:12
Bazen bendede kayıyor galiba ama hatırlamıyorum. Vites düşürürken herzaman hafften gaz veriyorum alışkanlık olmuş. :)

ozgurakman
29 Mart 2012, 21:15
benim bildiğim cub'larda zaten vites, gaz vererek değiştirilir. kilitlemeyi de üst devirlerde (erken) vites küçülttüğün için yapıyor

mücahit_89
29 Mart 2012, 21:25
benim bildiğim cub'larda zaten vites, gaz vererek değiştirilir. kilitlemeyi de üst devirlerde (erken) vites küçülttüğün için yapıyor

aynen öyle,yani vites değiştirmek için hızın baya düşmesi gerekiyor birde gaz vermeden vites değiştirirsen o dediğin kitleme olayını yaşarsın...

sercan2667
29 Mart 2012, 21:43
Yüksek devirlerde düşürüyorsan normaldir.Ama fren +vites düşürme yaparsan bir sıkıntı olmaz.Ama sen kilitliyor diyorsun galiba arka frene asılıyorsun kampana olunca bide fren takır tukur kitleme yapar tabi.

ysn17
29 Mart 2012, 21:54
+1

Doğru

ixeywent
30 Mart 2012, 01:42
Bende vites düşürürken hafiften gaz basıyorum. Yoksa geçmiyor :)
o kanuni cup un sorunu ya bizim arkadaşınkide 4 binden sonra senin dediğin gibi oldu gaz vermeden kırsan geçmiyor ama gaza dokununca çok rahat geçiyor belkide işin raconu budur :)

arzhela4
30 Mart 2012, 02:01
vites düşerken direk tak diye basmayın yarım bastıgınızda debriyaja alacaktır hafif frenleyip öyle düşürün