PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu ürün hakkında bilgi verirmisiniz?

Seger125
29 Mart 2012, 15:30
Selamlar nette dolasırken bu lınkı buldum, kafa grenajı cok hosuma gıttı. Bu sıteden alısverıs nasıl olur, kac gunde gelır ve bu urun turkıyeye gelır mı ? kargo ucretı ne olur? Ve urunun boyutları nedır. Ingılızcem olmadıgı ıcın sızlere soruyorum ıllakı anlayanız cıkacaktır.
Lınk: http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220933851635&ssPageName=STRK:MESE:IT

aya
29 Mart 2012, 15:51
türkiye'ye gönderi var görünüyor. kargo ücreti olarak da 43.99USD girilmiş. yaklaşık 1 hafta-10 gün içinde gelir.

ücret olarak gümrüğe takılırmış gibi görünmüyor ancak, boyut ve ağırlık olarak gümrüğe takılabilir de geçebilir de. biraz şans işi. gümrüğe takılırsa size bir kağıt gelir. o kağıtla gümrüğe gider, %15-20 civarı gümrük bedeli öder alırsınız.

satıcıyla iletişim kurun. gümrük bildirimini "hediye" olarak bildirsin (gerçi çoğu satıcı zaten öyle yapıyor). o zaman gümrükten geçmesi daha kolay olabilir...

EaréndiL
29 Mart 2012, 15:57
75$ altındaki ürünlere gümrük vergisi alınmıyor araştırdığım kadarıyla.(kargo ücreti hariç 75$)

kursattekin
29 Mart 2012, 16:05
herhangi bir deger yok aslinda, ordaki gorevliye bagli, 1000 dolarin gecer, 50 dolarin takilabilir, buyukse takilma olasiligi cok, adamlar degerini kendi tayin ediyor, yoksa hediye falan hikaye, bazen hic acmadan salliyorlar, rusvet alabildigine had safhada, takilan urun takilmaz, yaklasik 12-13 sene oncesinden beri yurtdisi urun aldigim icin biliyorum, ayni urunun biri gelir digeri takilir, zamaninda 3000 dolarlik sony minik projektorum gecti, 35dolarlik gozlugum takildi, ayrica kargo dahil isliyorlar, yani tamamen sans, bir de yilbasi bayram sezonu takilma olmuyor gibi, kisacasi belli bir kural yok, sozde cep telefonu artik posta ile hicbir sekilde gecmiyor ama bir tanidigim var, nerdeyse gunluk cep aliyor cinden, hic daha takildigini gormedim, yok yilda 3-5 adet ile sinir varmis, o da yalan, yok ikinci el parca gecmezmis o da hikaye, gumruk isine insan akli ve mantigi ermez

dürümdöner
29 Mart 2012, 16:16
bide buna bak bu daha orijinal birsey zx6r.com/zx6r/20063-i-wrecked-today-how-do-i-get-street-fighter-headlights-3.html