PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bütün Şehri Kask Takmaya Davet Eden Adam Kask Takmamaktan Ceza Yedi

rapidhacker5
27 Mart 2012, 17:41
Arkadaşlar alanya iskelesinde arkadaşın motoruyla 350 metre bi tur atayım dedim ne olsun kırmızıda polis çağırdı korumalı mont eldiven her şey tamam kask niye takmıyorsunuz dedi abi dedim sığmıyor yukarıya koyunca çalıyorlar dedim.Bir şey olmaz dedi okulda dalga geçiyorlar dedik kaskı yukarı taşıyınca dedim.Bir dahakine takın dedi.Abi dedim şu gördüğün gişelerden geliyorum dedim sadece ben anlamam ilk cezan hayırlı olsun dedi.Bende şu geçenlerin kafasındaki ne dedim?Kask var mı?Durdursa ya arkadaş dedim dur senin ki bitsin öyle dedi.Bende senin 2 elin dolu onunki boş dedim o çevirse ya dedim.Bir şey demedi geçmiş olsun dedi.Giderken de şey diyor "belki bir şeyler yapabiliriz"diyor yalvarıp çorba parası vereceğim sanıyor ama yanılıyor.Ve 15 dk geçiyor önüneden kask ve ikaz yeleğimle geçiyorum durduruyor diyor ki ehliyet ruhsat diyor al bakalım dedim demin ki genç değil misin? dedi evet bir sorun mu var?Sigara camel mi?dedim arkasından bir şey demeden hemen ben şu kameralar kayıtta değil mi dedim evet dedi bastım gittim bakakaldı.Şimdi benim suçum suç mu evet 300 metre kasksız gitmek düz bi yolda tamam bu suç diyelim.Peki ben korumalı gezerken millet korumasız bana yapılan adil mi?

psyche
27 Mart 2012, 17:44
O değilde durdurmak için gizemli ormanlardan kaçıp bir anda motorun önüne fırlıyorlar ya sanırsın altımızda abs otomobil var motor bu yahu ha deyine durmuyor ki.

MotorKafa
27 Mart 2012, 17:46
al dedi çocuklarını dedi çocuklarını istiyorsan dedi kendini dedi al kendini dedi git dedi nerede kalırsan kal dedi bana ben de kaynanamla kavga ettim o yüzden dedi kaynanam dedi kızım bak dedi madem kocan öyle yapıyor dedi ne yaparsan yap kızım sen de dedi al kendini git dedi benim çekicek halim yok dedi bana

KAYA28
27 Mart 2012, 17:49
polis gayet güzel görevini yapmış

alkış...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

al dedi çocuklarını dedi çocuklarını istiyorsan dedi kendini dedi al kendini dedi git dedi nerede kalırsan kal dedi bana ben de kaynanamla kavga ettim o yüzden dedi kaynanam dedi kızım bak dedi madem kocan öyle yapıyor dedi ne yaparsan yap kızım sen de dedi al kendini git dedi benim çekicek halim yok dedi bana

demedi deme ibrahim

toujours09
27 Mart 2012, 17:50
Evet bende çözemedim.Önlerinden onlarcası geçiyor,artçılı artçısız...
Bizim tipimizi mi beğenmiyorlar acaba...

rapidhacker5
27 Mart 2012, 17:51
polis gayet güzel görevini yapmış

alkış...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

demedi deme ibrahim
polise bir şey dedim mi?ben ağzında sigara ve yalvarmamı bekleyip benimle laf dalaşına girip önünden 12-13 yaşında today süren kırmızıda geçen gözü önünde çocuklara bir şey dememesi beni ilgilendiriyor.Alkışlayacağın polis buysa bende seni alkışlıyorum

kalyo
27 Mart 2012, 17:53

hahaha konudan çok daha başarılı yorum
@2 :))

Hakanİnan
27 Mart 2012, 17:54
Polisin askerin karşısında boynumuz kıldan incedir :) Polise alıkış haketmişsin sen cezayı :)

KAYA28
27 Mart 2012, 17:57
yarın birgün allah razı olsun o polise o cezayı kesmeseydi şimdi polise değilde imama yalvaracaktık o pamuk büyük diye dedim.

rapidhacker5
27 Mart 2012, 17:58
ağacın arkasında saklanarak sigara içen biri,emniyet amiri gelince sigarayı atıp,çevirmede sigara sorup sigarası varsa ceza yazmayan birine boynum benim kıldan ince olamaz olmazda.

serotizm
27 Mart 2012, 18:00
ofisin orta yerinde sesli kahkaha attım senin yüzünden :) koptum.

Hakanİnan
27 Mart 2012, 18:00
ağacın arkasında saklanarak sigara içen biri,emniyet amiri gelince sigarayı atıp,çevirmede sigara sorup sigarası varsa ceza yazmayan birine boynum benim kıldan ince olamaz olmazda.

İyi git vur ozaman konuşturacaksınız illa beni

MotorKafa
27 Mart 2012, 18:26
ofisin orta yerinde sesli kahkaha attım senin yüzünden :) koptum.

Bende yazarken monitröle yüzümü gizledim, ama gülmekten sallanan vücuduma siper bulamadım :mrgreen:

bY_aLp
27 Mart 2012, 18:28
Bende yazarken monitröle yüzümü gizledim, ama gülmekten sallanan vücuduma siper bulamadım :mrgreen:
hıçkırarak güldüm değişik melodiler benden mi çıktı diye 4 dakikadır düşünüyorum

Hakanİnan
27 Mart 2012, 18:29
:cherry: ben ilk izlediğimde 1 hafta aklımdan çıkaramamıştım :pr: sagopanın bi beatiyle süslemişler onu deli olmuş :thumleft:

ERROR88
27 Mart 2012, 18:35
:sunny:NOLMUS NOLMUS:thumright

erro
27 Mart 2012, 18:49
http://imageshack.us/photo/my-images/291/sakino1283531344.jpg/sr=1

selo001
27 Mart 2012, 19:05
Sen hiç kendisine makas atılsa bile takmayan trafik polisi gördün mü? Adamlar dürüst insanlara anca ceza yazmayı bilir.Serseriye bulaşmak zor geliyor onlara.

tigermbz
27 Mart 2012, 19:07
gelip birde burada belgeselden başkasını izlemem diye hava atıyorsun
basbaya kadın programı izliyorsun sen

KAYA28
27 Mart 2012, 19:13

pu ha ha ha buna gülünür işte monitörün arkasında saklanmayada gerek yok sal gitsin....

birde bu akdeniz tarafında yaşayan insallarımızda bu ne polis düşmanlığı be..

selo001
27 Mart 2012, 19:35
Düşmanlık değil bu Tuncer Bey.Sadece sıkıntımızdan bahsettim.Buyrun araştırın isterseniz ben polis yeğeniyim ve sürekli trafikle ilgili bu sıkıntılardan ona da bahsederim.Ayrıca biraz üsluplu konuşursanız foruma daha uygun olur .

MotorKafa
27 Mart 2012, 19:48

Kim demiş onu yahu ?
Hem ne ara izleyecem kadın programını bütün gün iş yerindeyken.
Videolar facebookta youtubeta hatta şirket maillerinde bile dönüp dururken kaçırmamak mümkün mü ?
Al işte gırdın kalbimi gırdın gırdınn!

brds
27 Mart 2012, 20:04
birde bu akdeniz tarafında yaşayan insallarımızda bu ne polis düşmanlığı be..
ne alaka şimdi...sizin oralarda şimdi bi vekilin yakını çıkar filan diye herkez pek kibar galiba...buralarda uyuşturucu-kadın satıcıları polisi
vurur içeriye bile girmez...ifadesini almaya korkarlar...çalıntı motorla gezen tinerciler aylarca aynı motora biner...hele bir yer varki polis muhtemelen
giremez bile...elin garibanının gözlerindeki masumluğu hissettiği an basar cezayı...tinerci-hapcı vs vs ne durdururlar ne ceza yazarlar...
buralarda biraz da bol heleki sezon açıldı ne kadar it-kopuk varsa antalyaya yerleşmeye başladı...mesele adaletsizlik meselesidir polis vs diil

tigermbz
27 Mart 2012, 20:14
Al işte gırdın kalbimi gırdın gırdınn!

özürlerimi kabul et lütfen :P
http://www.trabzonflowers.com/resim/komik-resim09.jpg

rapidhacker5
27 Mart 2012, 20:40
bana gelmiş orada diyor ki biraz uğraşsan yazmayız ya yapıyor sakalını okşuyor şimdi buna ne yapılabilir ki?

alp_tunay
27 Mart 2012, 20:44
bana gelmiş orada diyor ki biraz uğraşsan yazmayız ya yapıyor sakalını okşuyor şimdi buna ne yapılabilir ki?
Bence polisin niyeti bozuk... :)
Al makbuzunu hemen kaç :queen:

BestMachine
27 Mart 2012, 21:04
Öncelikle geçmiş olsun ben polisleri çok seviyordum hatta sınavlara girip mesleğe atılacaktım :sunny: ama bu son zamanlar yaşadığım adaletsizlikler düz yolunda yayan giderken çevrilip hapçı muamelesi görmeler vs. yüzünden soğudum yanlış anlaşılmasın düşman değilim.. Tersine hâla polise kalkan eller kırılsın düşüncesindeyim.. ama sistem nasıl sistemse çok yanlış.. Sizede üzüldüm gerçekten böyle vatan görevini yapıyorrmuş gibi görünüp masum insanlardan aldığı paraları HARAM PARALARI EVDE ÇOCUKLARIYLA RAHAT RAHAT YİYEN İNSANLAR VAR.. İnşallah bidaha karşılaşmazsınız...

Gökbörü
27 Mart 2012, 21:08
Arkadaşlar alanya iskelesinde arkadaşın motoruyla 350 metre bi tur atayım dedim ne olsun kırmızıda polis çağırdı korumalı mont eldiven her şey tamam kask niye takmıyorsunuz dedi abi dedim sığmıyor yukarıya koyunca çalıyorlar dedim.Bir şey olmaz dedi okulda dalga geçiyorlar dedik kaskı yukarı taşıyınca dedim.Bir dahakine takın dedi.Abi dedim şu gördüğün gişelerden geliyorum dedim sadece ben anlamam ilk cezan hayırlı olsun dedi.Bende şu geçenlerin kafasındaki ne dedim?Kask var mı?Durdursa ya arkadaş dedim dur senin ki bitsin öyle dedi.Bende senin 2 elin dolu onunki boş dedim o çevirse ya dedim.Bir şey demedi geçmiş olsun dedi.Giderken de şey diyor "belki bir şeyler yapabiliriz"diyor yalvarıp çorba parası vereceğim sanıyor ama yanılıyor.Ve 15 dk geçiyor önüneden kask ve ikaz yeleğimle geçiyorum durduruyor diyor ki ehliyet ruhsat diyor al bakalım dedim demin ki genç değil misin? dedi evet bir sorun mu var?Sigara camel mi?dedim arkasından bir şey demeden hemen ben şu kameralar kayıtta değil mi dedim evet dedi bastım gittim bakakaldı.Şimdi benim suçum suç mu evet 300 metre kasksız gitmek düz bi yolda tamam bu suç diyelim.Peki ben korumalı gezerken millet korumasız bana yapılan adil mi?

arkadaş seninkide bahtsız bedevi durumu oluyo galiba. :mrgreen:

Kusura bakma

rapidhacker5
27 Mart 2012, 21:12
Öncelikle geçmiş olsun ben polisleri çok seviyordum hatta sınavlara girip mesleğe atılacaktım :sunny: ama bu son zamanlar yaşadığım adaletsizlikler düz yolunda yayan giderken çevrilip hapçı muamelesi görmeler vs. yüzünden soğudum yanlış anlaşılmasın düşman değilim.. Tersine hâla polise kalkan eller kırılsın düşüncesindeyim.. ama sistem nasıl sistemse çok yanlış.. Sizede üzüldüm gerçekten böyle vatan görevini yapıyorrmuş gibi görünüp masum insanlardan aldığı paraları HARAM PARALARI EVDE ÇOCUKLARIYLA RAHAT RAHAT YİYEN İNSANLAR VAR.. İnşallah bidaha karşılaşmazsınız...
çoğu böyle olunca karşılaşmamak imkansız

fz6_fazer
27 Mart 2012, 21:16
Öncelıkle gemıs olsun, ceza yasması dogru acı gercekler(:(:
Dün aksam alanyada heykelın ordakı gobekten ıskeleye gıderken polısler yolda beklıyordu agızlarında sıgara, lımana dogru gıttım
arkadaslar otururken 2 tane cevık kuvvet polısı ıkısının agzında sıgarada. amırlerını gorunce yıldırım hızıyla sonduruyor

exile
27 Mart 2012, 21:21
Sende cakalla cakal ol al gizli kameraya. Yolla ic isleri bakanligina yada yollamayada gerek yok youtube ayukeyip haber kanallarina mail at zaten gorevden alirlar o memuru, digerleride korkar gorevini iyi yapmaya calisir ;)

rapidhacker5
27 Mart 2012, 21:41
Öncelıkle gemıs olsun, ceza yasması dogru acı gercekler(:(:
Dün aksam alanyada heykelın ordakı gobekten ıskeleye gıderken polısler yolda beklıyordu agızlarında sıgara, lımana dogru gıttım
arkadaslar otururken 2 tane cevık kuvvet polısı ıkısının agzında sıgarada. amırlerını gorunce yıldırım hızıyla sonduruyor
hemen o iki ayak yapışır sağ el şapkaya gider birde o kavşağın orada palmiyelere pusuyorlar sigara içiyorlar çaylarınıda yudumluyorlar amir gelince hemen yola geçince arabanın içine geçip muhabbete devam

shooteronur
27 Mart 2012, 22:13
acıkca rüşvet isteyen bile olsa ( ki sakalı falan oksamış ) vermeyip cezayı ödeyin gecin derim. şikayet falanda etmeyin haksız çıkarsınız demedi demeyin :D burası türkiye :D

fz6_fazer
27 Mart 2012, 22:20
hemen o iki ayak yapışır sağ el şapkaya gider birde o kavşağın orada palmiyelere pusuyorlar sigara içiyorlar çaylarınıda yudumluyorlar amir gelince hemen yola geçince arabanın içine geçip muhabbete devam
Dogru soze can kurban, Benım anlamadıgım olay su; Kask, eldıven,mont, dızlık, ekıpmanlar tam, evrak eksık degıl, orjınal egsoz. sehır ıcınde
durdurlar, evraklarıma bakıp ıyı yolculuklar dedı, bende az ıler gıttım, polıslere bakıyom, kasksız, acık egzoz, plakalık kalkık bunlara ellemedı
Kendı kendıme soylendım evrakları tam olanları kaydedıyorlar :):)

rapidhacker5
27 Mart 2012, 22:42
Dogru soze can kurban, Benım anlamadıgım olay su; Kask, eldıven,mont, dızlık, ekıpmanlar tam, evrak eksık degıl, orjınal egsoz. sehır ıcınde
durdurlar, evraklarıma bakıp ıyı yolculuklar dedı, bende az ıler gıttım, polıslere bakıyom, kasksız, acık egzoz, plakalık kalkık bunlara ellemedı
Kendı kendıme soylendım evrakları tam olanları kaydedıyorlar :):)
şimdi alanyada olay şu o açık egzozlu arkadaşları durdursalar ehliyet yok ruhsat yok evrak yok e kayıt edemeyecekler o yüzden bizi durdurup kaydedip işte ben bugün 50 tane kaydettim diyip amirlerine rapor veriyorlar.

KAYA28
28 Mart 2012, 10:28
ne alaka şimdi...sizin oralarda şimdi bi vekilin yakını çıkar filan diye herkez pek kibar galiba...buralarda uyuşturucu-kadın satıcıları polisi
vurur içeriye bile girmez...ifadesini almaya korkarlar...çalıntı motorla gezen tinerciler aylarca aynı motora biner...hele bir yer varki polis muhtemelen
giremez bile...elin garibanının gözlerindeki masumluğu hissettiği an basar cezayı...tinerci-hapcı vs vs ne durdururlar ne ceza yazarlar...
buralarda biraz da bol heleki sezon açıldı ne kadar it-kopuk varsa antalyaya yerleşmeye başladı...mesele adaletsizlik meselesidir polis vs diil

türkiyede polisin - askerin emir aldıktan sonra giremiyeceği yer yoktur.

gideceksiniz savcılığa suç duyurusunda bulunacaksınız.yoksa bir eksiğiniz mi varda gidemiyorsunuz savcılığa ben şahsen suçum yoksa ve görevlerini kötüye kullanıyorlarsa gider suç duyurusunda bulunurdum.

brds
28 Mart 2012, 11:10
kaya28...
ne alaka yine...mesele girmek ile şöyle bi görünmek arasındadır...benim kardeşim yıllarca kiliste öğretmenlik yaptı hertarafta koca koca yazılar
''kaçak sigara bulunur'' hemde kıyı köşe filan diil karakolun karşısındaki büfedevs vs...formaliteden yılda bir-iki baskın tamam...gerisi fasarya...
polis girerde bir şey bulamayacağı zaman girer...arada fark olur...
-----------------------------------------------------------------------
savcılık meselesine gelince
önce yazdığın laflara dikkat et...bir eksiğinizmi var demen çok ayıp...ben ömrü boyunca karıncayı incitmemeye özen gösteren biriyim...
-saka diil gerçek..bazen yolumu değiştirdiğim olur..-
gördüğü aksaklıkları kanunsuzlukları savcılığa gitmiyorsa kesin bi namussuzlukta o yapıyordur iması yanlış...her gün onlarca kere kırmızı ışık
ihlali...yanlış yere park...kaçak sigara satan...karısını döven...vs vs görüyorsun bunlarda suç sen neden savcılığa gitmiyorsun..gidemezsin
çünkü onlarcası yüzlercesi var görmekten bıktın...ayrıca senin yerine mücadele etsin diye devlete vergi veriyorsun...sonuç...hüsran...

psyche
28 Mart 2012, 13:45
Anladığım kadarıyla polis ılık,haline şükret :P

KAYA28
28 Mart 2012, 14:02
kaya28...
ne alaka yine...mesele girmek ile şöyle bi görünmek arasındadır...benim kardeşim yıllarca kiliste öğretmenlik yaptı hertarafta koca koca yazılar
''kaçak sigara bulunur'' hemde kıyı köşe filan diil karakolun karşısındaki büfedevs vs...formaliteden yılda bir-iki baskın tamam...gerisi fasarya...
polis girerde bir şey bulamayacağı zaman girer...arada fark olur...
-----------------------------------------------------------------------
savcılık meselesine gelince
önce yazdığın laflara dikkat et...bir eksiğinizmi var demen çok ayıp...ben ömrü boyunca karıncayı incitmemeye özen gösteren biriyim...
-saka diil gerçek..bazen yolumu değiştirdiğim olur..-
gördüğü aksaklıkları kanunsuzlukları savcılığa gitmiyorsa kesin bi namussuzlukta o yapıyordur iması yanlış...her gün onlarca kere kırmızı ışık
ihlali...yanlış yere park...kaçak sigara satan...karısını döven...vs vs görüyorsun bunlarda suç sen neden savcılığa gitmiyorsun..gidemezsin
çünkü onlarcası yüzlercesi var görmekten bıktın...ayrıca senin yerine mücadele etsin diye devlete vergi veriyorsun...sonuç...hüsran...

bir polis çocuğu ve damadı olarak yazıyorum .. (ankarada çalışıyorum babam şuan Şırnak/Silopi' sınırda görevinde - k.peder ankara eski emniyet müdürü rahmetli )
benim korkacak(çekinecek manasında) açığım yoksa polis-savcı-bakan makama saygı haricinde kimseden ne çekinir nede geri adım atarım.

uslubumda bir yanlış varsa şikayet et motosiklet.net yetkililerine çekinecek bir şey yok bunda.

bu arada
mersinde liseyi okudum (hacı sabancı lisesinde)
antalyada orta okulu (naciye hava manav uşak i.ö.o)
ilk okulu (ağrı-doğubeyazıt'ta)
istanbulda (a.ö.f okudum ve 6 yıl orada kaldım)

yani türkiyeyi tanıyorum gözlemlerimi söyledim.antalya mersin antep buradaki 100 motor ve motorcudan 96sı abartısız trafikten men şekilde geziyor.