PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzine para vermeye son. Müthiş icat

Sayfa : [1] 2

shooteronur
27 Mart 2012, 01:51
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten 'benzin, mazota zam' açıklaması: 'Bisiklet kullanırsanız benzine ihtiyacınız olmaz!'

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Batman'daki bisiklet oyunları esnasında kendisine, "Mazot, benzin fiyatlarındaki artışı" hatırlatan NTV muhabirine ilginç bir karşılık verdi: "Bisiklete binin, benzin gerekmez!" Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, esprinin biraz soğuk kaçtığını mimikleri ile belli eden NTV muhabirine aldırmadan; "Benzine, mazota vergi yüksek, dünyada da fiyatları artıyor. Bisiklet kullanın. Bisiklet!.."

http://www.ankarameydani.com/root.vol?title=maliye-bakani--39bisiklete-binin-benzin-gerekmez94&exec=page&nid=376665
:pr:

inzell
27 Mart 2012, 01:55
Bisikletin o şekilsiz selesi... :P

shooteronur
27 Mart 2012, 01:56
Dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanan Türkiye...
Aldığı her 100 liralık benzinin 68 lirasını devlete vergi olarak ödeyen vatandaş ve bu vatandaşla dalga geçen bi bakan :D
Ülkemi seviyorum ya

Arda_Karaca
27 Mart 2012, 01:58
Herkes bisiklete binerse bu seferde havadan para alır sürekli zam yaparlar.

Haberler de artık değişir:

Havaya yine zam. Son zamlarla havanın metreküpüne 10 kuruş zam geldi. Zammın hava pompalarına 8 kuruş olarak yansıyacağı beklenmektedir. :P

Güzel Şale
27 Mart 2012, 01:59
Eline yetki geçince halkını düşünmeyen ve dengeli paylaşımı benimsemeyen yöneticilerle ancak ahirette hesaplaşacağız. Ne yazık ki başka çare gözükmüyor. Tok acın halinden anlamaz...

shooteronur
27 Mart 2012, 02:10
yazık ya bu ülkenin yarısından oy al sonrada geç dalganı

Mr.cihans
27 Mart 2012, 02:13
yaa bsy demek ıstemıyorum cunku dersem sıtenınde bası derde gırer bır bakmısın dava acmıslar lutfen hukumet yanlı arkadaslar bu acıklamayada bır kılıf bulunda hee bız de yanlıs anlamısık dıyelım

chemical
27 Mart 2012, 02:14
Verginin vergisini ödemek paha biçilemez.

Alper Kaya
27 Mart 2012, 02:17
Aldığı her 100 liralık benzinin 68 lirasını devlete vergi olarak ödeyen vatandaş ve bu vatandaşla dalga geçen bi bakan :D
Ülkemi seviyorum ya100 liralık benzinin 68tl si vergi dediniz ya içim sızladı

motorsaykıl
27 Mart 2012, 02:17
Kendilerine Ankaralı Turgut'tan "Kaymak Lazım" adlı parçayı hediye etmek istiyorum. :)

http://www.dailymotion.com/video/xdndeh_ankaraly-turgut-kaymak-lazym-2010-y_music

shooteronur
27 Mart 2012, 02:22
%15 % 20 olsun helal ederek ödeyelim dimi. her benzin alışımda kendilerini anıyorum :D

100 liralık benzinin 68tl si vergi dediniz ya içim sızladı

Uğur
27 Mart 2012, 02:24
Adam iyiliğimizi düşünüyor,ya deseydi yürüyün kardeşim sizde diye..
Vicdanlı davranmış,bisikleti layık görmüş bize..

shooteronur
27 Mart 2012, 02:28
motorsaykıl :D parça süpermiş ya öldüm valla :D
bu arada bu haberi tv de izlediğimde tv ye bir cisim fırlattıktan sonra nedense kpss magduru beyin bedava diyen genç aklıma geldi ya :D

rio_mavi
27 Mart 2012, 03:53
zihniyet işte. biri der en az 3 çocuk, öbürü der bisiklete bin. Ekmek alamıyacak durumda insanlar var bu ülkede ne yazıkki. Başbakan derki ananıda al git, bişiy olmaz fakat protesto eden öğrenci okuldan atılır ya da hapse girer.Ne o yumurta fırlattın. Öbür taraftan diğer bazıları 1 mayısta cam çerçeve bırakmaz, devletin malına zarar verir,devletin polisine saldırır,birde devlet onlara kucak açıp maaş bağlar.

brk194
27 Mart 2012, 06:07
yazamıyom ama iyi kaynadım resmen dalga geçiyolar .......ları

ms90
27 Mart 2012, 08:58
motosikletin benzinsizi, serefsizim bnm aklima gelmisti..!!

piyanist_irf
27 Mart 2012, 09:01
kendileri bisiklete binselar ya, altlarında devletin , halkın parasıyla alınmış zırhlı milyonluk arabalar , bide kalk milletle dalga geç , birdahaki seçimlerde alırsın başını :farao:

ortadadogulu
27 Mart 2012, 09:48
-kimim ben
-bir vatandaş.
-kızıyor muyum bu tarz lakayıt muhabbetlere
-evet
la arkadaş iyi de hiç ev sahibinin günahı yok mu?
memlekette aç gezen var diyenin samimiyetine bakalım önce. Altında temiz ss teker yakar virajda yatar rakı balık ayvalık. bırak o kadar da keyfimiz olsun
samimiyet öyle birşey işte. söylerken aksi sırıtıyor insanın üzerinde.
doğuya kardeş okula kitap kampanyası yapalım dedik. eski püskü kitapları postaladı bir çok aç gezen var diyen maddi sıkıntısı olmayan dostumuz. kıyafet gönderelim dedik çamaşır suyu lekeli onlarca pijama tişört.
en sevdiğinizden vermek paylaşmaktır. çöpe atacaklarınızı vermek değil.

bisiklete benzin yok diyen bakanın aklında şimşekler çakmıştır kesin.
-aa bisiklete vergi yok mu. niye yok la. derhal bir komisyon kurup çalışmaya başlayalım.

M.ERKUT
27 Mart 2012, 10:14
100Liralık akaryakıtın 70 Lirasının vergi olduğunu göz önünde bulunduracak olursak; Biraz daha zorladığımızda inanıyorum ki dünyanın ilk vergiyle çalışan motorsikletini icat edebiliriz ?

erro
27 Mart 2012, 10:21
http://galeri4.uludagsozluk.com/112/beyin-bedava_152184_m.jpg

RruDeBoyY
27 Mart 2012, 10:21
yazık ya ......

aytacaksel
27 Mart 2012, 10:41
bu adam hangi partide ise oy falan vermeyin lütfen, allah rızası için.

ZIPPIRMAN
27 Mart 2012, 11:27
Sizi bir Türk olarak ingiltereye bakan yapsalar siz İngilizi iplermisiniz?
e Mehmet beyde İngiliz vatandaşı biliyorsunuz,oda sizi iplemeyip dalgasını geçiyor işte gayet normal,
ABD vatandaşı Tansu Çiller nekadar sizin için çalıştıysa,İngiliz vatandaşı mehmette okadar çalışacaktır hiç şüpheniz olmasın.

Syanur
27 Mart 2012, 11:33
Ülkemi seviyorum ya

Bu adam olamamış bakanın dalga geçtiğine ve zeka açısından sıkıntılı olduğuna katılıyorum. Ancak bozuk saat bile 2 kez doğruyu,,, mantığını hatırlatarak "ÇOK DOĞRU SÖYLÜYOR" diyorum. Büyük-küçük farketmiyor artık, şehirlerde inanılmaz bir araba patlaması var.

Ah hanım da işe gidiyor, araba lazım... çocuk üniversiteyi kazandı ona da bir araba lazım... iş yerim uzak, toplu taşıma yoruyor, araba alayım... Eh olum mezun oldun, bir araba alırsın artık?...

Bu muhabbetler tanıdık gelmiyor demeyim. Bizim milletin bu konuda eğitilmesi, bilinçlendirilmesi lazım. Dünya pahası arabalara 48 ay vs. vadeyle krediler çekilip, borçlar alınarak para ödeniyor. Niye? Çok lazım.. Hadi lazım anladık, okadar para vermesen olmaz mı, ucuzunu alsan?? Olmaz, k.çım rahata düşkün benim...

Bizim evde bile 1 tanesi külüstür olmak üzere 3 tane araba var. Babam hala bana araba alalım felan diyor. Bazı 'okumuş yazmış, bilinçli' arkadaşlarım, evde 3 tane araba var dememe rağmen "olum gerizekalı mısın bırak şu motoru artık, bir araba al" diyor. Şirketteki bazı arkadaşlara diyorum, "eviniz yakın bisikletle gitseniz-gelseniz hem spor olur hem de rahat olur" diyorum, cevap; "hocam saçmalama yaaa..". Varsa yoksa araba...

Evet araba alabilmek de özgürlüktür ancak bizim etrafımdaki bu aç gözlü dengesizlikleri gördükçe arabaların çok daha pahalı olması gerektiğini düşünüyorum. Ne yazıkki bize müstahak. Öncelikle bu tarz aşağılayıcı konuşan kişileri başımıza diktiğimiz için müstahak. Ve bilinçsiz tüketim toplumu olduğumuz için müstahak. "Bisiklet gelişmişliğin sembolüdür" lafını unutmayın. Ama bu lafın bu tarz seviyesiz+saygısız insanların ağzında eğilip bükülüp bu şekilde ifade edilmesini de üzüntüyle izliyorum. Ve diyorum ki; Adam haklı...

Gökbörü
27 Mart 2012, 12:35
http://galeri4.uludagsozluk.com/112/beyin-bedava_152184_m.jpg

Muhteşemsin erro :D sözün bittiği yer...

kursattekin
27 Mart 2012, 12:43
bir kisinin hakkini yersin alirsin bir mukaka ama yonetici olup milyonlarin hakkina girince alacagin mukakanin adedini mastercard bile karsilamaz.
NOT: Bu bakan degil miydi benzine tek kurus vergi zammi olmadi diyen, o zaman inadina benzin almaliyiz ki sukranlarimizi sunalim.

Eline yetki geçince halkını düşünmeyen ve dengeli paylaşımı benimsemeyen yöneticilerle ancak ahirette hesaplaşacağız. Ne yazık ki başka çare gözükmüyor. Tok acın halinden anlamaz...

tigermbz
27 Mart 2012, 12:43
Sizi bir Türk olarak ingiltereye bakan yapsalar siz İngilizi iplermisiniz?
e Mehmet beyde İngiliz vatandaşı biliyorsunuz,oda sizi iplemeyip dalgasını geçiyor işte gayet normal,
ABD vatandaşı Tansu Çiller nekadar sizin için çalıştıysa,İngiliz vatandaşı mehmette okadar çalışacaktır hiç şüpheniz olmasın.

ben iplerdim
hak, ingilizin de olsa haktır

ZIPPIRMAN
27 Mart 2012, 12:45
ben iplerdim

Saygı duyarım
ama ben İngilize köpek olmamayı yeğlerim...

ysn17
27 Mart 2012, 12:49
Bu bakanların hepsini...:pr::pr:

brds
27 Mart 2012, 12:49
her toplum layık olduğu gibi yönetilir -Nietzsche

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

ben iplerdim
elin ingilizi amerikalısı sana öyle demez bırak bu içimde sonsuz insan sevgisi modunu...

tigermbz
27 Mart 2012, 12:52
Saygı duyarım
hakka riayet ne zaman köpeklik oldu?
bu şahıslara hakkını yedikleri insanların hesabı sorulduğunda, "bizler ingiliz vatandaşıyız" deyip te kurtulacaklar mı?
yahut sen hakkını yediğin adamın başka milletten olmasıyla yakayı sıyırabilir misin?

Raphae1
27 Mart 2012, 12:53
köprüden geçişe izin veriyorlarsa , bisiklet alalım. :) gerçi ondanda bgs ücreti alırlar.

ZIPPIRMAN
27 Mart 2012, 12:54
hakka riayet ne zaman köpeklik oldu?
bu şahıslara hakkını yedikleri insanların hesabı sorulduğunda, "bizler ingiliz vatandaşıyız" deyip te kurtulacaklar mı?
yahut sen hakkını yediğin adamın başka milletten olmasıyla yakayı sıyırabilir misin?

Hakka riayet köpeklik demedim,
ingilize hizmet köpekliktir dedim
polemik yaratmayalım lutfen..

tigermbz
27 Mart 2012, 12:58
Hakka riayet köpeklik demedim,
ingilize hizmet köpekliktir dedim
polemik yaratmayalım lutfen..
bize ne ingilizden? ne hizmeti?
burada hak sahibi olmanın milliyetle alakası olmadığına dikkat çekmek istiyorum
çünkü aynı mantıkla ingiliz vatandaşı bir bakan da bizimle dalga geçebilir hak istediğimizde
adamı eleştiriyorsun ama aynı mantığı güdüyorsun emmi
seni de mi yerden yere vuralım?

Syanur
27 Mart 2012, 13:10
Tek sorun bu bakanımızn ingiliz vatandaşı vs. olması değil. Bir ülkede nasıl ingiliz vatandaşı bir bakan, nasıl ABD vatandaşı bir başbakan olur oraya inmek lazım. Bunlar olduktan sonra, bakan açıp bitaraflarını kafamıza s.çsa tartışmak yersizdir...gibi geliyor bana.

ben iplerdim

Beni şaşırtıyorsun, hakkındaki düşüncelerimi değiştireceksin neredeyse:P Neyse şaka bir yana olayı kişiselleştirmeden söyleyeyim; kesinlikle katılıyorum. :cat:

Saygı duyarım

Köpek değil bakan demiştiniz? Sonra, özellikle "ingiliz" olarak siz belirttiniz, şimdi de polemik yapmayalım diyorsunuz. Başka bir toplum olması farketmez, bence insana hizmet söz konusu burada. Bukadar kökenci olursak ayrıca, ben de türk değilim, ihanet mi edeyim yani? Ayrıca hizmet etmek istemediğiniz bir topluma bakan atanırsanız(nasıl oluyorsa) istifa edersiniz olur biter. İstemiyorum diye kötü hizmet etmek-art niyetli olmak yada istemiyorum diye istifa etmek tamamen sizin karakterinize kalmış bir durum(biraz poliyannacı göründü cümle). Neyse çok saptık yine, maksadım tartışmak değil, sadece öneriniz ve sonuçlarınız arasında çelişki varmış gibi geldi.:wiinkk:

17muhammed
27 Mart 2012, 13:11
kendisi bisiklete mi biniyormuş acaba

motutku
27 Mart 2012, 13:17
Teşekkürlerimi ve Saygılarımı sunarım efenim.

ZIPPIRMAN
27 Mart 2012, 13:20
bize ne ingilizden? ne hizmeti?
burada hak sahibi olmanın milliyetle alakası olmadığına dikkat çekmek istiyorum
çünkü aynı mantıkla ingiliz vatandaşı bir bakan da bizimle dalga geçebilir hak istediğimizde
adamı eleştiriyorsun ama aynı mantığı güdüyorsun emmi
seni de mi yerden yere vuralım?
Beni kendi milletim ilgilendiriyor arkadaşım,kı...mıza yılan kaçmış,bitmek üzereyiz banane ingilizin hakkından hukukundan,
Hak hukuk gak guk diyorsun ama tigerim emmim,burada bana ona buna şuna çalım atmaya harcadığın mesaiyi
otur işinde harca,maaşın bu milletin ödediği vergilerle veriliyor,boşver İngilizin hakkını yada sonraya bırak,kendi milletinin hakkını yeme,
habire ayetler yazıyorsun,sağolasın aydınlanıyoruz,malun bizim kalb gözümüz kapalı bilmeyiz
o ayetlerde neler harama giriyor?hak yemek nedir? hakyemek harammıdır değilmidir

acayüp
27 Mart 2012, 13:32
Ekmek bulamiyorlarsa yemesinler e kadar gider bu is.

4 kisilik bir aile icin aclik siniri 960 tl. Asgari ucret 700 tl. 3 cocuk istendigine gore her aileden 2 aca ihtiyac var. 1 ac kurtarmiyor. Bu durumda her 5 kisiden 2 si acsa ne isi var araba ile. Yalniz ac ac pedal nasil donucek onu daha bulabilmis degilim. Gerci sayin bakan onada bakmistir bir care.

Hersey cok iyide herkes hizla fakirlesiyor. Kredi kartiyla gecinen ve daha almadigi maasi borclanan bir millet gelisti. Burada bir yanlis var. Aldiklari maasi nasil yiyebiliyorlar, merak ediyorum. Milletin musvettesi, aslindan 25 kat fazla para ile gecinemiyor. 25 adam bir vekili etmiyor .

Insanligimiz da kalmadi, hatirlatanida doverek uzaklastiriyorlar.

tigermbz
27 Mart 2012, 13:34
Beni kendi milletim ilgilendiriyor arkadaşım,kı...mıza yılan kaçmış,bitmek üzereyiz banane ingilizin hakkından hukukundan,
Hak hukuk gak guk diyorsun ama tigerim emmim,burada bana ona buna şuna çalım atmaya harcadığın mesaiyi
otur işinde harca,maaşın bu milletin ödediği vergilerle veriliyor,boşver İngilizin hakkını yada sonraya bırak,kendi milletinin hakkını yeme,
habire ayetler yazıyorsun,sağolasın aydınlanıyoruz,malun bizim kalb gözümüz kapalı bilmeyiz
o ayetlerde neler harama giriyor?hak yemek nedir? hakyemek harammıdır değilmidir
etme eyleme, ayıptır
işimin gereğini yerine getirmediğimi de nerden biliyorsun? belki karşındaki adam standardın üzerinde bir performansa sahiptir, gün içinde biriki saat boş vakti kalıyordur ha?
sizin kalp gözünüzü ben değil yalnızca Allah bilir, lüzum görüp hatırlatmam okumadığınızı varsaydığımdan, kötü niyetim yok
evet memleket olarak zor durumdayız, ama daha önemlisi insanlık olarak zor durumdayız
burada bazı kısım insansıları benden daha fala yeren bir adam daha yoktur. o konuda en marjinaliniz benim herhal
ama nerde duracağımı da biliyorum sanırım
benim düşmanım-ikisi de ingilizce isim kullanır ama- johhnny guitar değil david rockefeller dır

KUVVETMİRA
27 Mart 2012, 13:34

belden aşağı vuruyorsun yine.

ZIPPIRMAN
27 Mart 2012, 13:38
belden aşağı vuruyorsun yine.
Hakkın aşağısı yukarısı yoktur,
senin yorumundur,
hangi dilden anlıyorsanız o dilden)

tigermbz
27 Mart 2012, 14:11
Hakkın aşağısı yukarısı yoktur,
senin yorumundur,
hangi dilden anlıyorsanız o dilden)
anladığımız dili konuşamıyormuşsun emmi

Lucas
27 Mart 2012, 14:39
Zıt kutuplar birbirini harbiden cekiyormus :p Her konuda ayni cekisme. Kim neyi sucluyorsa, sucladigi merci amacina ulasmis demekki. Gun gelir etnik kökenler kapisir, gün gelir inanclar, sizde alet olursunuz bu kutuplasmaya, hizmet edersiniz amaca...

ZIPPIRMAN
27 Mart 2012, 14:41
anladığımız dili konuşamıyormuşsun emmi

anlayamadığınızı ,yada işinize geldiği gibi anladığınızı herzaman biliyorum,
konu benim için bitmiştir,göstermiş olduğunuz ilgi alakaya teşekkür ederim
.............................

kanucan
27 Mart 2012, 14:43
Biz hala litresine dünyanın VERGİSİNİ vermeye devam edelim.Onlarda bizimle alay etsin.

kartalizma07
27 Mart 2012, 14:47
hep dalga geçiyolarki zaten, hak ediyomu bu millet ediyo... benzin alalımda vergi ödeyelim yoksa ekonomi yamulur falan

cbr1100 xx
27 Mart 2012, 14:48
Söylenecek çooooooooook şey varrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Gökhan
27 Mart 2012, 14:52
Sayın bakanımız o 5000cc'lik benzin canavarı aracını bırakıp 2000cc'lik dizel araç aldıgı gün bizde bisiklet kullanacagız.!

Burda çok güzel cümleler kullanılırdı ama neyse....

Eskidende devlet büyüklerinin mantıksız konuşmaları olurdu ama enazından düşünerek konuştuguna dair o cümle içinde kelimelere rastlanırdı. Malesef bakanımızın konuşmasında o kelimelere dahi rastlayamadım.

Khutuck
27 Mart 2012, 14:57
Sayın Bakan,

De get ya! Testis mi geçiyorsun bizimle?