PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motora Başlangıç

sphynxia
26 Mart 2012, 19:56
Merhaba, uzun suredir forumu takip ediyorum ve kendime bir motor edinmeyi dusunuyorum, fakat aklimda bazi soru isaretleri var tabi bunuda sizlerler paylasmayi istedim. İlk olarak Uzun sure scooter deneyimim var (trafik dahilinde). SS'e gecmeyi dusunuyorum ama gozlemledigim kadariyla bu is kolay olmayacak sabir ve emek isteyen bir is. Bu yuzden hepinizi tebrik ediyorum oncelikle. Bir Naked tarzi motor hastasi olarak, baslangic icin Hyosun GT250 Naked dusunuyorum. ama ondan once motosiklet egitimi almak istedigimi belirtmeliyim cunku daha onceki konulardada sizin sıklıkla uzerine basmis oldugunuz konu bu. Vitesli motorlarda birkac deneyimim oldu ama kendimi hazir hissetmiyorum. Eger sizin de önerilerini ve bu konu hakkindaki dusunceleriniz varsa benimle paylasinirsaniz gercekten memnun ve size borclu kalacagim. Simdiden tesekkur ederim zaman ayirip okudugunuz icin. Bu arada yaş 18, Can Bulut.

Tekir
26 Mart 2012, 20:06
Bilincli bakis acindan ve kararlarindan oturu tebrik ederim :) Ben de uzun sure scooter kullanip daha sonra bir CG125 aldim. Vitese alisiliyor ancak kendimi fazla guvende hissedemedim kullandigim sure boyunca bacaklar acikta oldugu icin ve scooter oldu yine bir sonraki tercihim. Supersport bambaska bir olay, ben de en azindan denemek istiyorum. Paylasima devam edersen bu surecte de memnun olurum.

sphynxia
26 Mart 2012, 20:14
Bilincli bakis acindan ve kararlarindan oturu tebrik ederim :) Ben de uzun sure scooter kullanip daha sonra bir CG125 aldim. Vitese alisiliyor ancak kendimi fazla guvende hissedemedim kullandigim sure boyunca bacaklar acikta oldugu icin ve scooter oldu yine bir sonraki tercihim. Supersport bambaska bir olay, ben de en azindan denemek istiyorum. Paylasima devam edersen bu surecte de memnun olurum.
Tesekkur ederim "Tekir". birkackez vitesli motor deneyimim oldu kendimce gayet basarili oldu diye dusunuyorum sopsuz kaldirdim ve devam ettim, soyle bir sorun varki vites gecislerinde insan biraz endise duyuyor. bunlari asmak icin bir egitim sart diye dusunuyorum. Ayrica Hyosung GT250 Naked'i tercih ediyorum ama daha sonra ust modele gecerken satisi konusunda sorun yasarmiyim satis piyasasi nasil, bu gibi sorular aklimda kaldi. onerileri bekliyor olacagim.

Mengu16
26 Mart 2012, 20:33
Tesekkur ederim "Tekir". birkackez vitesli motor deneyimim oldu kendimce gayet basarili oldu diye dusunuyorum sopsuz kaldirdim ve devam ettim, soyle bir sorun varki vites gecislerinde insan biraz endise duyuyor. bunlari asmak icin bir egitim sart diye dusunuyorum. Ayrica Hyosung GT250 Naked'i tercih ediyorum ama daha sonra ust modele gecerken satisi konusunda sorun yasarmiyim satis piyasasi nasil, bu gibi sorular aklimda kaldi. onerileri bekliyor olacagim.
Vites geçişlerini güzel yapmak için, yokuşta kaldırmak yokuşta vites değiştirmek için elinin ayarının iyi olması lazım. Elinin ayarının eğitimi olmaz, bolca pratikle kazanılır. Bu arada bence başlangıç için GT250 çok büyük ve güçlü, daha hafif ve az torklu yavaş hızlanan bir motor almanızı tavsiye ederim motosikletten korkmadan keyifli keyifli binersiniz, ama 250'lik motoru E5'te Tem'de rahat etmek için istiyorsanız bence eğitime gerek yok, orada orman kanunları geçerli, alın GT250'yi ilk 2000km'de fazla hızlı viraja girmeyiverirsiniz yeter.

sphynxia
26 Mart 2012, 20:56
Vites geçişlerini güzel yapmak için, yokuşta kaldırmak yokuşta vites değiştirmek için elinin ayarının iyi olması lazım. Elinin ayarının eğitimi olmaz, bolca pratikle kazanılır. Bu arada bence başlangıç için GT250 çok büyük ve güçlü, daha hafif ve az torklu yavaş hızlanan bir motor almanızı tavsiye ederim motosikletten korkmadan keyifli keyifli binersiniz, ama 250'lik motoru E5'te Tem'de rahat etmek için istiyorsanız bence eğitime gerek yok, orada orman kanunları geçerli, alın GT250'yi ilk 2000km'de fazla hızlı viraja girmeyiverirsiniz yeter.
Ya zaten egitim alisma safhasini hizlandirmak icin. yoksa egitime gerek duymadan alirim motoru pratik yaparim. maksat sureyi hizlendirmak. hem bilirkisiden ogrenmek. daha yararli olur. bazi seylerin pratikle gelisecegi kesinlikle dogru. bu da o durumlardan biri olsa gerek. once egitim sonra pratik sonra trafik.

furkanmg
26 Mart 2012, 22:04
Bence bı tane cbr 250 alabılırsın hem oturus sürüş pozisyonu rahat hemde racing gibi gibi.Hemde beygiri yeterli.
Satışı da kolay olur.
Eğitimide hondadan alırsın motoru alırken belki eğitim için indirimde sağlıyabilirsin.

NOT: Söylemeden geçemiceğim kardeşim yaş 18 bu kadar bilinçli olmana çok sevindim hep böyle devam edersin umarım.

sphynxia
26 Mart 2012, 22:16
Bence bı tane cbr 250 alabılırsın hem oturus sürüş pozisyonu rahat hemde racing gibi gibi.Hemde beygiri yeterli.
Satışı da kolay olur.
Eğitimide hondadan alırsın motoru alırken belki eğitim için indirimde sağlıyabilirsin.

NOT: Söylemeden geçemiceğim kardeşim yaş 18 bu kadar bilinçli olmana çok sevindim hep böyle devam edersin umarım.

Tesekkur ederim hocam goz onunde bulunduracagim.

Hakanİnan
27 Mart 2012, 00:35
Bana sorarsan hiç tecrübem yok baştan söyleyeyim lakin bu forumun tabiri caizse faresi oldum diyebilirim :) Bana sorucak olursan önce Yzf r125 al derim kullanımı zor zoru öğrenirsin önce lakin kendine güvenmeden asılma gaza fazla.Daha sonra hyosung gt250 yi al ama dikakt et arka fren dokunmanla kilitler ön fren tutmaz :) devir engelleyicisi olmadigi icin fazla basma hasar verirsin :) gt 250 senin o iri vucuduyla cezbedecektir ve hiç tecrübem olmamasına rağmen altini cizerek söylüyorum 1- 2 sene geçmeden 600 lüğe geçme Mazallah şeytan kulağına kursun :santa: o sırada paran birikir felan Yzf r6 alirsin oh senden kralı yok :thumleft: Tabiki sunu söylemek isterim her daim büyüklerimiz daha iyi bilir :cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

''Tem'de rahat etmek için istiyorsanız bence eğitime gerek yok, orada orman kanunları geçerli'' Güldürdün beni eyvallah :thumleft: