PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorda xenon far yasakmı

ahmetusta61
26 Mart 2012, 12:58
merhaba
motorumun muayenesi geldi çattı xenon far var mavi park ledleri var yakında muayene yaptıran varmı acaba yasak diyorlar motor içinde geçerlimi
konu hakkında bilgisi olanvarsa sölerse memnun olurum

iyi günler

Slayerrr
26 Mart 2012, 13:07
Xenon far kullanan araçlarda otomatik yükseklik ayarlayıcısı olma şartı aranıyor. Bu motosiklet için pek mümkün olmadığından, evet yasak.

Syanur
26 Mart 2012, 13:11
Ayrıca sürücülerin(benim mesela) ciddi anlamda gözlerini rahatsız ediyor. Çoğu zaman bu tarz far sahiplerinin arkasına geçtiğimde uzunlarımı yakarak gidiyorum! Genel olarak da çıkarmanı tavsiye ederim

Hakanİnan
26 Mart 2012, 13:40
Bir Fikrim yok :) Allah yardımcın olsun :rendeer: İyi günler..:cat:

ixeywent
26 Mart 2012, 13:49
motoru bilmem ama arabamızda vardı bi sorun olmadı geçti.

Raphae1
26 Mart 2012, 15:02
Mercekli xenon ise sıkıntı olmaz. merceksizler hem yasak hemde karsı tarafı cok rahatysız edıyor.

Slayerrr
26 Mart 2012, 15:12
motoru bilmem ama arabamızda vardı bi sorun olmadı geçti.

Mercekli xenon ise sıkıntı olmaz. merceksizler hem yasak hemde karsı tarafı cok rahatysız edıyor.

Mercekli dahi olsa eğer yukarıda yazdığım gibi otomatik yükseklik ayarlayıcı çalışmıyorsa 15 Şubat'tan beri muayeneden geçemiyor araçlar.

_w_
26 Mart 2012, 15:15
Mavi parkta geçmiyor sarıya çevirmen gerek haberin olsun.

istanbulccc
26 Mart 2012, 17:46
Mercekli dahi olsa eğer yukarıda yazdığım gibi otomatik yükseklik ayarlayıcı çalışmıyorsa 15 Şubat'tan beri muayeneden geçemiyor araçlar.

Geçen ay yaptırdım(15 şubattan sonra), Mercekli bi-xenon mevcut sorunsuz geçti.

Slayerrr
26 Mart 2012, 19:35
Geçen ay yaptırdım(15 şubattan sonra), Mercekli bi-xenon mevcut sorunsuz geçti.

Ya öyle denk geldi, ya da motosikletleri genelde fazla incelemedikleri için göz yumuluyor.

Gotcha
27 Mart 2012, 00:39
Muayene den geliyorum - maalesef xenonlar gidiyor ....

istanbulccc
27 Mart 2012, 17:08
Ya öyle denk geldi, ya da motosikletleri genelde fazla incelemedikleri için göz yumuluyor.

Gayette güzel incelediler, hatta mercekler sonradan mı takıldı dedi, evet dedim geçtim. Bilmiyorum kıyakta geçmiş olabilirler :)

Muayene den geliyorum - maalesef xenonlar gidiyor ....

Merceksiz sanırım, geçmiş olsun.

ahmetusta61
28 Mart 2012, 10:54
bayağıbır araştırma yaptım xenon ve mavi park lambaları olan motorlar muayeneden geçmiyor bende xenonları soktum eskı lambalarının taktım pazartesi muayeneye gideceğim muayeneden sonra eski xenonları takacağım 2 sene rahatım cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim