PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Triumph Daytona 675 ikiye bölündü

kerem182
25 Mart 2012, 19:50
http://www.gaskrank.tv/tv/motorrad-fun/triumph-daytona-675-explodiert-16851.htm

videodaki Triumph nasıl ikiye bölünüyor anlamadım.
Çin malı motorumu yan yatırdım ikiye bölündü diye konu açılsa bin tane yorum gelir. buna ne dersiniz:)

kanucan
25 Mart 2012, 19:56
Acaba çin malı motoru aynı şekilde kaza yaptırsak kaça ayrılır?

kerem182
25 Mart 2012, 19:58
anladım kanucan, önemli olan kaça bölündüğü demek ki. ikiye bölününce daha sağlam oluyor, anladım. çin malı olsa 10,15 parça olur, çinlikler çok dandik ya...

kanucan
25 Mart 2012, 20:02
Hadi gönlünüz olsun diye şöyle yazayım.Triumph o kadar dandik motor ki bir çuval parayı dandik motora verenlere acıyorum.Çin varken Triumph mu alınır?

Oldu mu? :)

kursattekin
25 Mart 2012, 20:04
o motor hava sogutmali, kaza sonrasi havasini atmis disari, rahatlamis.

[Turan]
25 Mart 2012, 20:04
Boşuna kendini komplekse sokuyorsun herkezin kendi motoru en iyisidir.

Bu videoyla motorun kalitesini tartışmamızı bekleme yani .

10SuzAsLa
25 Mart 2012, 20:06
bende çin malı kullanıyorumda dogrusunu söylemek gerekirse o kazayı çin motorla yaptıgını düşünemiyorum bile :D

c3nk
25 Mart 2012, 20:08
gözlerime inanamadım !!!

kerem182
25 Mart 2012, 20:11
benim anlatmak istediğim bu olay çinli bi motorun başına gelse, efsane olur. ''arkadaşda vardı x marka, bi yatırdı motoru, motor ikiye ayrıldı. patladı. alınmaz, parana yazık. onun yerine 100.000 km de japon al.... '' falan diye konu uzar gider

Sepetçioğlu
25 Mart 2012, 20:49
.............:santa:

sessizsakin
25 Mart 2012, 20:51
öyle düşmelerin ardından motor ikiye üçe beşe bölündü diye düşünülmez aga :) koluna bacana bakarsın. herşey tamamsa motoru boşver :)

psyche
25 Mart 2012, 21:01
Havada taklalardan sonra ferrariler,lambolar ortadan ayrılıyor triumph ayrılmış çokmu :P
Pist motoru,pist sürüşü limitlerin zorlandığı,normal çinli ile ne alakası var anlayamadım triumph yerinde yamaha yada honda olsa o taklalardan sonra ortadan bölünse yadırganmaz,kaza ekstrem :cat:

Ahmet N.
25 Mart 2012, 21:12
öyle düşmelerin ardından motor ikiye üçe beşe bölündü diye düşünülmez aga :) koluna bacana bakarsın. herşey tamamsa motoru boşver :)

Öncelikle hoşgeldin,nerelerdesin sen Kadirim,
arada bir kendini göster özletme kendini üstadım,
zaten projenide çektin üzdün bizi,neyse senin canının sağlığı yerindeyse oda yeter bize..

Kerem,motosikletin savrulma hızına ve açısına,zemine çarparak havada attığı taklaya ve motorcunun motoru yatırdığı hıza bağlı olarak,2 ye az bile ayrılmış :)dikkat edersen savruluyor takla atıyor,kendi ekseni etrafında dönüyor,ağırlık merkezi motor bloğunda olduğu için hafif olan geriye kalan aksamlar bağlantı yerlerinden kopuyor...İsterse triumph değil çelikten yapılmış şaseli bir şey getirsende o kadar savrulmaya uygulanan kuvvete sayanabileceğini zannetmiyorum...
Kadir söylemiş zaten adam tek parça,çiziği bile yok,motoru kim takar :)

Tekir
25 Mart 2012, 21:18
http://www.gaskrank.tv/tv/motorrad-fun/triumph-daytona-675-explodiert-16851.htm

videodaki Triumph nasıl ikiye bölünüyor anlamadım.
Çin malı motorumu yan yatırdım ikiye bölündü diye konu açılsa bin tane yorum gelir. buna ne dersiniz:)

Niye bölünmesin ki ben de onu anlamadım? Araba mı bu, ona göre mi ölçüyoruz güvenlik, performans vb özelliklerini?

GP500-1st
25 Mart 2012, 21:21
Kabul etmek lazımki filmlerin aksiyon sahnelerinde bile böyle motor parçalayamıyorlar:bounce:

ozgurakman
25 Mart 2012, 21:51
benim anlatmak istediğim bu olay çinli bi motorun başına gelse, efsane olur. ''arkadaşda vardı x marka, bi yatırdı motoru, motor ikiye ayrıldı. patladı. alınmaz, parana yazık. onun yerine 100.000 km de japon al.... '' falan diye konu uzar gider

o momente dayanabilecek motor şasesi henüz üretilmedi. ayrıca bu motorun ikiye bölünmesi çinlilerin rezalet kalitesinin iyi olduğu anlamına gelmez....

Terapist
25 Mart 2012, 22:02
Bu kazanın birebir aynısını çin malı motorla gerçekleştirme şansımız olsaydı aradaki farkı görebilirdik. Sokaktaki yan yatıp parçalanan çinliyle bunu kıyaslamak çok mantıklı olmamış.

babaduru
25 Mart 2012, 22:11
Motor Parçalandı ama adam kalktı yürüdü....

greyhorse
25 Mart 2012, 23:01
komplekslerimizden bir turlu kurtulamıyoruz .çinli kullananda ayrı japon kullananda ayrı bir lakırdı.Artık çin-japon kıyaslamalı baslıklı konulara bakmıyorum. Yanlız burada da karsılacagım tahmın edemezdım.500 yada 1000 avroluk çinli scooter'la,20bin-30 avroluk taklalar atan daytona SS nasıl kıyaslanır ? scooter 10 parcaya'mı bolunecektı?O scooter'la pıste'mı cıkacaktınız?anlamak mumkun degıl.Geçen buna benzer bır vıdeo vardı paylasılan adam tek teker yapayım derken motoru haşat edıyordu.Biraz daha teknik yonune bakılsa ders cıkarılmaya calısılsa.yok.Polemik veya geyige acık bır konu.hayırlısı

Süvarİ
26 Mart 2012, 00:10
o şartlar altında o motorun öyle olmasından daha normal birşey olacağını sanmıyorum. ne bekliyordunuz tek parça halinde dökülmüş 500 kg lik bir şasi mi kullanacaklardı. birleşim yerleri ne yapsın kaynak ne yapsın. kırmaya çalışsan bu kadar zorlayamazsın motoru.