PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cross motor bulmak bu kadar zormu

o3ah
25 Mart 2012, 19:00
merhaba çinli olmayan önerebileceğiniz en ucuz cross motor hangisidir..
ayrıca sıfır olarak nereden alabiliriz? ben bodrumdayım nedense burda honda kawasaki yamaha vb hiçbir markanın sıfır cross
motoru YOK. Türkiye de sıfır cross motor kıtlığı var da bizim haberimiz mi yok? bizi çin malı motorlara mahkum ediyorlar.

UğuR.
25 Mart 2012, 19:19
kaçlık bakıyosun ona göre önerebiliriz

tcs
25 Mart 2012, 19:57
bodrum da var diye biliyorum japon markaların olduğu bayiler bodrum a yakınsan eğer

mehmetmumtaz
25 Mart 2012, 20:32
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2011-yamaha-wr-125-r-beyaz-stoklarimizda-mevcuttur-72234969/detay

bberksan
25 Mart 2012, 21:26
aradiginiz sey nedir spesiyalmi enduro mu cross mu? kac cc , amaciniz ne? butceniz ne?

o3ah
25 Mart 2012, 22:11
doğrusu ben cross bakıyordum ancak fiyatı önemli bir etken benim için. Rusya dan 1 ay oldu geleli orda 2000 dolara mercedes alabiliyorsunuz. motor fiyatlarını ise siz tahmin edin. motora ehliyet bile sorulmuyor bazı ülkelerde. ülkemiz kazık ülkesi vergiler çok malesef. çinli motorları kakalıyorlar Türkiyemize yani Bizlere. avrupada bunlara para veren yok. bu yüzden enduro veya cross olması pek farketmez zaten dağa çıkıp cross yapmıycam ama bodrumun yolları berbat ben merkezde oturduğum halde. tek bir otoyol yapmışlar ortaya diğer yerler bildiğin dağda gidiyorsun. tek farkı asfalt dökmüşler dağa. yani motorun şasisi kuvvetli amortisörleri sağlam lastikleri dişli olmalı burda.ayrıca yerden yüksek olması lazım. eğer anayol dışında gidicekseniz max 5-10 km ile gitmeniz lazım hertaraf çukur-tümsek.

o3ah
26 Mart 2012, 11:46
Yok mu hic tavsiyesi olan?

Mengu16
26 Mart 2012, 11:54
doğrusu ben cross bakıyordum ancak fiyatı önemli bir etken benim için. Rusya dan 1 ay oldu geleli orda 2000 dolara mercedes alabiliyorsunuz. motor fiyatlarını ise siz tahmin edin. motora ehliyet bile sorulmuyor bazı ülkelerde. ülkemiz kazık ülkesi vergiler çok malesef. çinli motorları kakalıyorlar Türkiyemize yani Bizlere. avrupada bunlara para veren yok. bu yüzden enduro veya cross olması pek farketmez zaten dağa çıkıp cross yapmıycam ama bodrumun yolları berbat ben merkezde oturduğum halde. tek bir otoyol yapmışlar ortaya diğer yerler bildiğin dağda gidiyorsun. tek farkı asfalt dökmüşler dağa. yani motorun şasisi kuvvetli amortisörleri sağlam lastikleri dişli olmalı burda.ayrıca yerden yüksek olması lazım. eğer anayol dışında gidicekseniz max 5-10 km ile gitmeniz lazım hertaraf çukur-tümsek.
Abartıyorsunuz bence, bodrum'un istanbuldan bir farkı yok hatta istanbulun yolları daha kötü sanırım istanbulu bilmiyorsunuz, çukurlar arasından düzgün yol aramakla geçiyor hayatımız. Ben bodrumda scooter kiraladım 1 günde 190km yaptım bütün yarımadaları gezdim, kesinlikle istanbuldan daha kötü değil yolları.

ozrace
26 Mart 2012, 12:03
çoğu yer kargo ile gönderiyor diye biliyorum Türkiye nin her yerine.ayrıca Rusya'dan alıp getirseydin daha mantıklı değilmiydi?zaten ucuz diyorsun getir buraya kaçak maçak her türlü binerdin.ütelik vergi kazığıda yemezdin...

o3ah
26 Mart 2012, 23:17
çoğu yer kargo ile gönderiyor diye biliyorum Türkiye nin her yerine.ayrıca Rusya'dan alıp getirseydin daha mantıklı değilmiydi?zaten ucuz diyorsun getir buraya kaçak maçak her türlü binerdin.ütelik vergi kazığıda yemezdin...

Yurtdışından nasıl getiriliyor ki bilmiyorum. internette araştırdım 6 ayda bir yurtdışına çıkmak lazımmış.
doğru söylüyorsun da kaçak olduktan sonra burda da bulurum. bu kazığı öyle yada böyle yiyicez zaten.
ben bi ömürlük bi makine bakıyorum aldım mı 10 sene en az bineyim arıza çıkartmasın istiyorum. en iyisi benim gözümde şu anda cross motor.