PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ben Hayatım Boyunca...

HaydarBıçak
25 Mart 2012, 17:34
motordan ve motorcudan bu kadar nefret etmedim.

iş nedeniyle bir haftadır 4 tekerlikli araçla antalyadayım ve kaldığım yer cadde üzerinde

antalya merkez, finike, demre, kaş ve kalkanda işlerimiz vardı hepsinde kısa süreli bulundum.

burada kimle tanışsam ilk söylediği şey trafikte motorlara dikkat et ben geçenlerde birini altıma aldım, arabama çarptı, önümde düştü.

şimdi laf söyleyemiyorum çünkü 1 haftada binlerce motor gördüm, cup ve commuter patlaması var burada ama gördüğüm kask sayısı en fazla 10

full koruma 2 kişi görebildim onlarında motorları 07 plaka değildi. kaldığım yer cadde üzerinde olduğundan dolayı sürekli açık egsozlu motorlar geçiyor

az ileride ışıklar var oradan kalkış yapan gürültüsüyle herkesi rahatsız ediyor. gece doğru düzgün uyku bırakmadılar bende.

kullanılan motorların çoğunda ayna yok ama koltuklar değişmiş yazı yazılmış baya bir para harcanmış. aklı başında motorcularda var yok değil ama

0 koruma ile aynasız motorlara binip arabanın önüne kıran, açık egsozla gece beni uykumdan eden gün içinde çıldırtan, gördüğüm kadarı ile yaşı küçük

ehliyeti olmayan o kadar çok bilinçsiz motorcu var ki şuraya 10 tane yunus polis 10 tanede çekici getirip aynası olmayan kasksız ehliyetsiz binilen motorlar

toplansa yollarda 10 - 15 motordan fazlası kalmazdı. 11 yaşımdan beri motosiklet hastasıyımdır ama bir hafta içinde egsoz sesinden tiksindim burda

Allah burada yaşayanlara sabır versin.

c3nk
25 Mart 2012, 17:39
antalya bu konuda fena ya bilinçlendirilmesi gerekiyor :)

[Turan]
25 Mart 2012, 17:40
Koyucan trafik polislerini bu gibi zibidilerin olduğu bölgelere..

Çeviricek önüne geleni kask varmı ? Yok yaz 300 kaat ceza. Ehliyet varmı ? Yok trafikden men. Ayna varmı ? Yok 250 Kaatta ona ceza..

Kısacası vericen eline makbuzu göndericen yoksa uğraşılmaz bunlarla.

Tekir
25 Mart 2012, 17:41
Demek ki ülkemizdeki motorsiklet kullanımının yaygınlaşmasındaki/yaygınlaşmamasındaki en önemli etken hava sıcaklığı. Cahillik oranı sabit diye düşünüyorum çünkü, olur da yaygınlaşırsa Antalya'daki gibi, Marmara ve Ege Bölgeleri'nde de, bilinçsizlerin eline daha çok geçecek ve böyle tablolar göreceğiz.

safakk
25 Mart 2012, 18:01
ege bölgesinde de motosiklet yeterince yaygın hatta izmirin zengin semtlerinde 600cc altı motosiklet bulmak (kuryeler haric) cidden çok zor. Kıyı ve göç alan mahallelerde ise 125cc üstü motosiklet yok

Ha bilinçli kullanım deyince de

zengin ve orta gelir kesiminde kask kullanım oranı %50, full ekiman kullanım oranı %30, açık egzos yada orjinali haricinde egzos kullanımı %10

Kenar mahallelerde kask kullanım oranı %2 full ekipmanlı görene madalya takıyorlar. Açık egzos oranı ise %70/%80

Bu veriler benim tesbitim olup ptt eczacı pizacı vs dahil değildir.

Antalyayı da gezdim gördüm çok güzel memleket ama gelin görün ki iş insan faktörüne gelince ben izmiri tercih ederim (kimse alınmasın antalyanın tamamı kötü demiyorum ancak benim kişisel görüşüm bu yönde)

Allah tüm bilinçsiz antalyalı ve diğer motorculara akıl fikir versin

Felon
25 Mart 2012, 18:03
Motosikletle yapılacak ege turundan antalya kesinlikle çıkartılmalı.:pale:Tulumla antalya sokaklarında dolaştığımı düşünemiyorum

Sinan Aksu
25 Mart 2012, 18:10
Şaka makinesi denilen kıro grubu onlar.

http://www.izlesene.com/video/saka-makinalari-antalya-07/2894449

HaydarBıçak
25 Mart 2012, 18:23
Motosikletle yapılacak ege turundan antalya kesinlikle çıkartılmalı.:pale:Tulumla antalya sokaklarında dolaştığımı düşünemiyorum

taşlarlar seni :P

nere.f
25 Mart 2012, 18:28
Çok tehlikeli insanlar yaklaşmamak lazım şakacılara :sunny:

[Turan]
25 Mart 2012, 18:33

Tırla dalıvericen aralarına Allah ne verdiyse catır cutur. :mrgreen:

Alper Kaya
25 Mart 2012, 18:38
ali biz oraya gitsek ışıklarda ybr125 ler drag yapalımmı kapışalımmı die tahrik ederler bizi :D adamlar tshörtle biz full takım :D

http://www.izlesene.com/video/saka-makinalari-antalya-07/2894449allah akıl fikir versin adam ybr125 lastik yakıyor sanki marifetmiş gibi kaldırıma dayıyıp lastik yakmak arkadaş :D antalyadan S1000RR bile almam oradakilerin yaşam tarzı farklı :D

HaydarBıçak
25 Mart 2012, 18:44
motorlarında ayna yok şerit değiştirecekler dönüp arkaya bakıyolar motor baktıkları tarafa doğru gitmeye başlıyo haberleri yok

gözümün önünde düşmediki biri bi düşse çekicem milyon tane fotoğrafını paylaşıcam heryerde

Sinan Aksu
25 Mart 2012, 18:48
ali biz oraya gitsek ışıklarda ybr125 ler drag yapalımmı kapışalımmı die tahrik ederler bizi :D adamlar tshörtle biz full takım :D
allah akıl fikir versin adam ybr125 lastik yakıyor sanki marifetmiş gibi kaldırıma dayıyıp lastik yakmak arkadaş

Viteside debriyajı çekmeden eliyle atıyor :)

Tekir
25 Mart 2012, 18:53
dün gece e5'te bahçelievler şirinevler arası aynasız, kasksız 150'lik çinli bir scooter gördüm. baktım kapanıyor motora, ben de verdim gazı solladım. şirinevlerin girişinde durdurdum, gaza getirdim önce biraz içini dökmesi için, iyi gidiyormuş motorun vs. dedim kask yok kafanda, düşsen ne yapacaksın. abi ben askerim dedi. dedim askerler ölmüyor mu? biz kask takmayı sevmeyiz abi dedi. iyi, madem dikkat etmiyorsun kendine, ölürsen boşu boşuna şehit demeyelim arkandan dedim ben de. sonra yine başladım kask ve koruma konusunda ısrarıma, hiç sallamadı tabi. kapandığında kaçtı son hızın diye sordum, 130 falandı abi dedi. 100 ile geçtim seni o sırada haberin olsun, düşersen korkma madem dedim.

F54
25 Mart 2012, 19:00
zaten apache likte antalya 1.sırada angara 2. sırada bu tipler yüzünden forumda ybr em var yazmaya utanıyorum:queen:

arca94
26 Mart 2012, 12:22
Şöyle bi söz var..
"Dünya üzerindeki toplam zeka bir sabittir, dünya nüfusu artmaktadır."

Bu gibi tiplere gayet açıklayıcı oldu sanırım.. :)

Şansıma bu aralar galiba emniyet amirimi ne değişmiş. Bizim burada gelenektir. Değiştiği zaman yeni gelen kesinlikle motosikletli kontolüne başlar..

Ben de geçen hafta -nihayet- bu kontrollerden birine denk gelipte ehliyetimi gösterme fırsatım oldu.. -1 Aralıktan beri ilk defa- Durdurduğunda benimle beraber 2 motorlu daha durdurdu.. Biri GT250R biri de ramzey vitesli bişeydi bakamadım onun modeline.. :)

Ben bi de kask, eldiven, dizlik filan ful korumaydım.. :) Yalvaranlar, yakaranlar, kask yok diye abi iki dk bakkala kadar çıktım almadım kaskı diyenler.. Neler neler.. :)

ortadadogulu
26 Mart 2012, 12:40
bir bayram arefese istanbuk başakşehrir iett garajı önünde polis çevirme yapıyor. çevirdiği bir çocuk beni işaret etti. polis beni de çevirdi. ama üzerimde reflektörlü yeleğe kadar herşey var. çocukta da var. ama mevzuyu az sonra anladım.
çocuk ful koruma olunca polis çevirmez diye düşünmüş.herşeyi var ehliyeti yok şansa polis de çevirmiş.abi herkes böyle diye iddia ediyor. her geçeni çevirmişler. en az 15 motor var. çoğunun anahtarı poliste. kimini bağlıyor kimine de ceza yazıyor. bende ehliyet ruhsat ekipman tam olunca
-görün lan örnek alın abinizden dedi genç polis.
öyle utandım ki :) ne utancam la. ooooh mis gibi. diğerleri yiyecek gibi bakıyorları ben giderken.

151rsfa
26 Mart 2012, 12:40
Şaka makinesidir.

acayüp
26 Mart 2012, 12:50
Birde polislere en cok kizanlar antalyalilar. Ne garip.

Guven
26 Mart 2012, 12:59

:santa:
Şaka gibi gerçekten.:pale:

cekokk
26 Mart 2012, 13:07
Antalyada Yaşayan Biri Olarak Bende Utanıyorum Bu tiplerden.:pr: Ayrıca Bende Er-5 varken bile bu cocuklarda ne hikmetse bir kapışma isteği oluyor ybr veya king 135 ile er-5 ?:sunny: Dikkatımi birşey çekti polisten de öyle güzel kaçıyorlar ki anlatamam ogun tanık oldum beat motor var gencte 2 kişiler motorda, arkada 2 tane yunus polis birinde valedero birinde bmw f650 :) Arkada da bitane polis arabasını net 45 dk oyum oyum oynattılar fırlamalar sokak sokak dolandılar sonuçta yakalanmışlardır ama :farao:

ozrace
26 Mart 2012, 13:13
beyinsiz mahlukatlar...

Uğur
26 Mart 2012, 13:14
Videodaki toplu sürüş ensasında,yapılan tek tekerde birisi dengesini kaybetse,alayı domino taşı gibi dağılacak,zaten kask vs de yok çoğunda,işte o zaman hakkaten şakayı görecekler.
Allah akıl,fikir versin...

brds
26 Mart 2012, 13:26
bunlar kişiliği yerine oturmamış gariban çapulcular...heryerde var ve sayıları az da diildir...mevzu antalya ile ilgili diil....
havaların sıcaklı ile bi ilişki vardır doğrudur motor üstünde geçirilebilen zaman daha uzundur doğal olarak atraksyon çok olur
full korumalı hergün işine gücüne giden gelen gezen bunlarla ilgisi olmadığı için göze batmazlar...bunlar batar... durum bundan ibarettir...
sağlıcakla kalın...

Lucas
26 Mart 2012, 13:26
Babalari zamaninda kask taksaymis keske :)

eod
26 Mart 2012, 13:29
çok doğru söylemişsin... bu antalyadaki bilinçsiz motosiklet kullanıcıları denizde kum misali . yunuslara ve trafik ekiplerine gelince hiç bir işe yaradıkları yok .beni keyfine durdurur hiçbirşey bulamazsa plakana laf eder egzosunu değiştir motoru bağlarım der şunu yapar bunu eder ama o bahsettigin motorcuların hiçbirini durdurmazlar.

zeda3000
26 Mart 2012, 13:35
Zamaninda cok dilekce verdik cok sikayetlerde bulunduk antalya trafik amirligine her sey lafta. Resmen polisin ve denetimlerin bilincsizligi. Gostermelik cevirme yapiyorlar ayda bir kurunun yaninda yas ta yaniyor. Buyuk kucuk tum motorlulara saldiriyorlar. Sonra ortaliktan kayboluyorlar. Hava hep kuru ve yollar cok duz Antalyada. Motorcunun kudurmasi icin bire bir. Adamlar resmen suru halinde serserilten baska bir sey yaptiklari yok. O motorlarin cogunda ne ruhsat var ne plaka. Yakalandilarmi kaptiriyorlar motoru , sonra baska yerden yenisini aliyorlar.

psyche
26 Mart 2012, 13:45
Son şakalarını yapmalarını zevkle bekliyorum :wiinkk:
Antalyada zirve yapmış fakat Antep,adana,kilis,hatay vb.yerlerde de ziyadesiyle mevcut.