PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cross kasklarının neden vizörü yoktur ?

Mengu16
25 Mart 2012, 11:54
Cross kasklarının neden vizörü yoktur ?

ByR3D
25 Mart 2012, 11:58
aracın kullanıldigi alan gereğince yoktur bence. Malum asfalt yolda olmayacasin haliyle yüksek hızlardada olmayacaksın bu sebepten dolayı gözüne hasere girme ihtimali düşük. Ben böyle düşünüyorum ama biraz daha düşününce arazide börtü böcek daha fazla olur :s bu nasıl bir çelişki .d

zeda3000
25 Mart 2012, 12:00
Surekli camurda , tozda giden biri o vizor ile basa cikamaz. Gozluk kaskin icine gomuldugunden daha az kirlenir.

Mengu16
25 Mart 2012, 12:05
aracın kullanıldigi alan gereğince yoktur bence. Malum asfalt yolda olmayacasin haliyle yüksek hızlardada olmayacaksın bu sebepten dolayı gözüne hasere girme ihtimali düşük. Ben böyle düşünüyorum ama biraz daha düşününce arazide börtü böcek daha fazla olur :s bu nasıl bir çelişki .d
Vizör yok gözlüklü kullanılıyor, gözlük te olmazsa büyük tehlike, ince ağaç dallarına takılabilirsiniz arazide giderken, normalde insanı motordan düşüremeyecek bir dal parçası vizör yada gözlük olmazsa yüzünü yada gözlerini yaralayabilir.

bberksan
25 Mart 2012, 17:35
cross sadece bilgi ve tecrube ile olan birsey degil anormal kondusyon gerekiyor. bazen insan nefes nefese kaliyor nabiz 160 a cikiyor vizor bugu yapar aninda kullanmak mumkn degildir normal kaski arazide. cross kasklarda cene. de ilerdedir bunun icin . rahat nefes al alan genis olsun diye nefes nefese kalinca kendi nefesin cenene burnuna yapisir normal kaskda
bu nefes nefeşe kalma olayi normal toprak yolda basip giderken olmaz. ama cok dik cikis inis derin izli kayalik cikis inislerde hele tecrubeli degilsen cok zorlanir insan bir gun sonra yataktan kalkamazsin her yerin tutulur arazide kolun elin bacagin tutmaz kondusyonlu degilsen

kashmar54
25 Mart 2012, 19:32
cam olmamasının nedeni camın buhar yapmasıdır.

nezih77
25 Mart 2012, 23:24
Bence düşme kalkma durumu diğer motorlardan cok fazla olduğu için,vizörün kırılıp sürücüye zarar vermemesi için olabilir.

Okan Sinan Ocan
26 Mart 2012, 11:52
cam olmamasının nedeni camın buhar yapmasıdır.

Aslında bu kadar basit , cross kaskları gözlük ile beraber kullanılır , gözlük içerisinden nefes almadığımız için buğu riski yoktur . Vizörlü kasklar kadar konforlu değildir ama croos a binen adamın konfor ile ne alakası olurki zaten :))))

Mengu16
26 Mart 2012, 12:01
cross sadece bilgi ve tecrube ile olan birsey degil anormal kondusyon gerekiyor. bazen insan nefes nefese kaliyor nabiz 160 a cikiyor vizor bugu yapar aninda kullanmak mumkn degildir normal kaski arazide. cross kasklarda cene. de ilerdedir bunun icin . rahat nefes al alan genis olsun diye nefes nefese kalinca kendi nefesin cenene burnuna yapisir normal kaskda
bu nefes nefeşe kalma olayi normal toprak yolda basip giderken olmaz. ama cok dik cikis inis derin izli kayalik cikis inislerde hele tecrubeli degilsen cok zorlanir insan bir gun sonra yataktan kalkamazsin her yerin tutulur arazide kolun elin bacagin tutmaz kondusyonlu degilsen
Teşekkür ederim şimdi anladım neden vizörü yok.

Okan Sinan Ocan
26 Mart 2012, 12:15
.......................................

Syanur
26 Mart 2012, 13:14

Süper izah etmişsin, eline sağlık.

Ayrıca buğu sadece nefes sebebi ile olmayabilir, yoksa yüzücü gözlükleri de hiç buğu yapmaması gerekirdi ancak yapıyorlar... Sıcaklık farkı ve nem buğuya neden olur.

Ra_Messu
26 Mart 2012, 13:18
Cidden ben de bilmiyordum, öğrendim.

lycantrophic
26 Mart 2012, 13:33
Daha ucuza geliyormuş öyle. Devir ekonomi devri.