PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : El yapımı egzozlar nasıldır?

mstfkrfk
25 Mart 2012, 03:57
arkadaşlar bildiğiniz gibi egzoz fiyatları çok uçuk.smokehead egzozları bile ortalama 750 lira.yosi veya arrow gibi markalara yaklaşılmıyor bile.tabii bunlar yüksek kaliteyle üretim yapan önemli markalar.artık her yerde egzozcu var ve işini bilen adamlarda vardır.özel yapım bir egzoz motosiklete ne gibi zararlar verebilir veya dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?çin markaları bile 400-500 liradan egzoz satıyorlar bizim ülkemizin canıım egzozcuları çekik gözlülerden daha kaliteli ve sağlam bir ürün yapamazlar mı :D

shooteronur
25 Mart 2012, 04:00
yaparlar neden yapmasınlar küçük egzozcular bıle seri üretim yapıp motorculara egzoz satıyorlar.

sapo
25 Mart 2012, 07:15
hicbir riski yok biraz guc kaybi olabilir yada benzin sarfiyatinda artis olabilir eksoz dedigin onemli bir parca ama ayni zamanda zurnanin zirt deligi gibi birsey cok fazla kafani takmaya degmez o yuksek kalite dedigin eksozlarda da ustunde zilyon tane delik olan bir boruyu yanmaz malzeme ile sarip ustunu susleyip giydiriyorlar millete.ben kendi ekzozumu bizzat kendim yaptim.motorun eksozunu sokup eksoz borusundan az genis paslanmaz celik bir boru aluyorsun 3 mm yada 4 mm matkap ile delebildigin kadar deliyorsun delikler birbirine cok yakin olmasi lazim sonra istege bagli olaraktan sert aluminyum yada paslanmaz celik sacdan bir kilif yapiyorsun kilifi duzgun bukememe durumuna karsi soba imalatcilarina saci ayni boru seklinde kivirttirabilirsin. icinede yanmaz malzemeyi doldurup kapattinmi al sana mis gibi eksoz. eger eger eksozunda sensor yoksa duz bir boru bile taksan olur

mstfkrfk
25 Mart 2012, 13:01
kendimi yapabilecek düzeyde görmüyorum ama.egzozcuya karbon kaplı tri oval egzoz istediğimizi söylesek bence yapabilirler ve okadar da yüksek maliyetleri olmaz.

UğuR.
25 Mart 2012, 14:34
hicbir riski yok biraz guc kaybi olabilir yada benzin sarfiyatinda artis olabilir eksoz dedigin onemli bir parca ama ayni zamanda zurnanin zirt deligi gibi birsey cok fazla kafani takmaya degmez o yuksek kalite dedigin eksozlarda da ustunde zilyon tane delik olan bir boruyu yanmaz malzeme ile sarip ustunu susleyip giydiriyorlar millete.ben kendi ekzozumu bizzat kendim yaptim.motorun eksozunu sokup eksoz borusundan az genis paslanmaz celik bir boru aluyorsun 3 mm yada 4 mm matkap ile delebildigin kadar deliyorsun delikler birbirine cok yakin olmasi lazim sonra istege bagli olaraktan sert aluminyum yada paslanmaz celik sacdan bir kilif yapiyorsun kilifi duzgun bukememe durumuna karsi soba imalatcilarina saci ayni boru seklinde kivirttirabilirsin. icinede yanmaz malzemeyi doldurup kapattinmi al sana mis gibi eksoz. eger eger eksozunda sensor yoksa duz bir boru bile taksan olur

peki bu değişik sesler için ne yapıyorlar aynı motorda f1 sesi veya traktör gibi bağırması için , delinen delikleremi bağlı