PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benim Yerimde Siz Olsaydınız Ne Yapardınız?

Tekir
24 Mart 2012, 22:42
Tek şeritli ara caddede, her zamanki gibi kontrollü bir şekilde, önüme her an bir çocuk atlayacakmış ya da park halindeki aralardan veya sokaklardan bir araba çıkacakmış gibi uygun bir hızda seyir ediyorum... Arkamdan gelen araç yol istedi. Önüme baktım, açık değil. Biraz hızlanıp, önümdeki aracı belirli bir takip mesafesiyle yola devam ediyorum. Artık önümdeki aracın dibine mi girmemi istiyor, ne yapıyorsa bir kaç kez daha korna öttürdü... Derken caddenin sonunda trafik durdu, ben de yerimi değiştirmeyerek beklemeye başladım. Bu vatandaş da nereden cesaret bulduysa yaklaştı ve arka tekere dokunup ittirdi hafiften... Bu anı bekliyormuşum gibi önce kontağı kapattım sakince, aldım yan ayağa indim. Baktım arabanın içine doğru, benim gibi 25-30 yaşlarında bir çocuk, yanında da iki tane kız...

Benim yerimde siz olsaydınız ne yapardınız?

sapo
24 Mart 2012, 22:51
allah yaratti demez agiz burun dalardim muhtemelen cok iyi araba kullandigini yanindaki kizlara ispatlamaya calisiyordur hava atacak ya sirin gozukecek ya kizlara herseyi bilen adam ayaklari ..sen ne yaptin hocam bu arada arac surucusune ?????

Soykan67
24 Mart 2012, 22:54
Şiddet ve kavga meraklısı değilim fakat dövülmeyi haketmiş bir tip kanımca.Yanında ki kızlara artistlik yapmak için böyle bir harekete girmiştir kesin.

Peki sen ne yaptın?

[Turan]
24 Mart 2012, 22:57
Ağız burun girmek olmaz belki ama göz korkutma olur. Tabi burdan yazması kolay o durumda işler değişir sinir bu ne yaptıracağı belli olmaz .

Sen ne yaptın peki ? Sonu mutlu bitti gibime geliyor :mrgreen:

Sinan Aksu
24 Mart 2012, 22:58
Kardeş öyle bi anket yapmışsın ki, bana göre seçenek yok :pale:

Soykan67
1'i kim işaretledi? :) Kendi halinde gidiyormuş suçu yok ki özür dilesin.

Lucas
Mutlu sonla biten bir masaj yapardim arkadasa :)

jawa
d) şıkkı, son kararım. :)

Mr.cihans
24 Mart 2012, 23:03
bu olay gercek mı yoksa mt aılesının psıkolojısını mı olcuyoruz? Korumalarımı cıkardmadan once kapı camı kapalıysa yumruklar kırardım sonra onu aasagı alır estetık amelıyat yapardım en sonda arabaının vıtes kolunu sokerek elıne vererek bugunu unutmamasını dıleyerek ordan ayrıldım tabı motoru calısyırıp bırazcık lastık yaktıktan sonra:)

rapidhacker5
24 Mart 2012, 23:05
polise bildirsek ne olacak ki kendin hallet yani d :D

emocan
24 Mart 2012, 23:05
ilk yol istediğinde yol verirdim. angutla angut. kroyla kro. gerizekalıyla gerizekalı olmayınız . yol veriniz ve geçiştiriniz. Motosiklet sürücü tüm arkadaşlara tavsiyem , sizden yol isteyen 4 tekerlere hemen yol veriniz. en kökten çözüm budur. önünüz açık olsun olmasın bunu yapınız. yüksek IQ ve düşük Ego böyle davranmayı gerektirir. bunun dışındaki hertür davranış sıkıntı ile sonuçlanır.

GP500-1st
24 Mart 2012, 23:06
Şimdi şöyle bişey vay ben araç kullanırken yanımda kız varsa daha anlayışlı itle kopukla yüz göz olmadan geç git kardeşim takılırım..

Çünkü çıkacak bir tartışmada araç içindeki kadının, kız arkadaşım da da olsa normal arkadaşta olsa korkup keyfinin kaçıcağından buna izin vermem..

Şimdi bu arkadaş tam tersini yapmış.. Tatsızlık çıkarmak için özel çaba harcamış kafa tersine çalışıyor! Baya sert bi şekilde uyarılmayı çıkacak tartışmada alttan almassa kızların yanında rezil olmayıda haketmiş

Ne yapılacağı konusu o günkü sinir durumuna da bağlı ama kaskla sürücü camını patlatsan inip hiçbirşey demeden yeridir kardeşim..

Dokunmak ne demek önde karna çaldığı arabay yol vermiyince tamponla dokunuyomu millet?

RacingHaRd
24 Mart 2012, 23:09
motordan hiç inmeden yol verip senin yanına gelmesini bekleyecektin aslında:jocolor:.
sonrada Kaportasına sağlam bir tekme indirip devam edecektin:farao:

MuTLu.
24 Mart 2012, 23:10
allah yaratti demez agiz burun dalardim muhtemelen cok iyi araba kullandigini yanindaki kizlara ispatlamaya calisiyordur hava atacak ya sirin gozukecek ya kizlara herseyi bilen adam ayaklari ..sen ne yaptin hocam bu arada arac surucusune ?????

İşte sırf bu yüzden adamı döverdim. Normal şartlarda olsa sakin karşılardım ama bu yüzden saldırırdım o hışımla! Ben virajı alırken taksici az kalsın çarpacaktı, hani görüyor, arkada aynaya baktım dibime kadar girdi. Viraja girdim ben, adam resmen üzerime çıkacaktı sağ kapısına girecektim, virajdayım keskin viraj bir de. Bekle lan diye bağırdım kask vardı duymadı ama elimle hareket yaptım, uzadı gitti. Hiç yoktan camını patlatırdım kavgaya karışmam kolay kolay. Veya üstüne yürürdüm.

Faruk.UZN
24 Mart 2012, 23:11
yanındaki kızlara sulanırdım:thumleft::thumleft:

sezer aykaç
24 Mart 2012, 23:32
buna benzer bir olaya şahit oldum.

4 kollu ışıklı dönersiz kavşakta içinde 3 adet kız ve bir dallama bulunan bir araç kırmızı ışık ihlali yapıp yeşil ışıkta geçen bir motosikletliye çarpacaktı. motosikletli eliyle uyarıda bulundu. sonrasında araçtaki dallama küfür etti.

sonuç olarak motosikletli arkadaş motorunu ayaklıga bile almadan oldugu yere yatırdı o araçtaki dallamayı araçtan indirdi ve iki eliyle kafasını tutarak göbek hizasına çekti diz çekecektiki diger araç sürücüleri yetişti. o küfür eden dallama korkudan altına edecekti.

trafikte öyle hayvanlar var ki hangi birini adam edeceksin. öncelikle böyle durumlarda sakin olmak gerekir. karşıdakinin haraketleri ve sözlerine karşı davranmak gerekir.

anlattıgın olayda tahrik söz konusu böyle bir durumla karşılaşsam öncekle derdinin ne oldugunu sorar olumsuz ve agresif bir cevap aldıgım taktirde gözüm hiçbirşeyi görmezdi.

Tekir
24 Mart 2012, 23:33
ilk yol istediğinde yol verirdim. angutla angut. kroyla kro. gerizekalıyla gerizekalı olmayınız . yol veriniz ve geçiştiriniz. Motosiklet sürücü tüm arkadaşlara tavsiyem , sizden yol isteyen 4 tekerlere hemen yol veriniz. en kökten çözüm budur. önünüz açık olsun olmasın bunu yapınız. yüksek IQ ve düşük Ego böyle davranmayı gerektirir. bunun dışındaki hertür davranış sıkıntı ile sonuçlanır.

Evet arkadaşlar bir kaç gün önce benzer bir tavsiyede bulunurken forumda, bugün şahsıma böyle bir terbiyesizliğin yapılması, çileden çıkarttı.

D seçeneğini harfiyen uygulamak üzere yaklaştım kapıya. Açılan kapının çerçevesini tutup, bağırdım. Bir kaç kere kapıyı üstüne doğru vurup aşağı indirdim. Sizin anlayacağınız konsantrasyonum bozulmuştu. Buna sebep de kızlardan birinin çocuğa "abi" diye seslenmesiydi... Kask hala kafamda, boyumu da gördü 1,92. Hem bağırıyor, hem de yanaşamıyor. Bir-iki üzerine yürüyüp elimle suratına dokundum, "Yanında kızlar var" diye uyararak esnafın da ayırmasıyla uzaklaştım. Hadi bin git oğlum uzatmayın dediler. Tam çalıştırıyorum motoru, diğer kız arkamdan geçerken ittirdi motoru yana doğru. Bir şey demedim. Çocuk da benden önce çalıştırıp yine üzerime sürdü biraz da gaz sesi çıkartarak, hemen ilk sokağa sapar gibi yapıp yol verdim. Bu sefer ben başladım arkasından takip etmeye kovalayacakmış gibi. Salak kendisiyle beraber soldaki yola gireceğimi sandı, el freni çekti hesapta önümü kesmek için. Ben de "oldu ben de salaktım" gibi bir baş sallama hareketi yapıp, normal yolumdan devam ettim. Kaldırıma tam 90 derece çevirdiğinden burnunu, geri almaya falan çalışırken, seyretmek de keyifli bir hal aldı.

alp_tunay
24 Mart 2012, 23:35
İshal mi oldun diye sorarım.... ;)

kursattekin
24 Mart 2012, 23:38
hic inmeden uzaklas, devir kotu, bakarsin aracta 2 kiz 1 erkek var, yakinlasinca anlarsin ki aslinda 3 erkek :) yani burdaki durum boyle, % 90 :queen:

kanmix_x
24 Mart 2012, 23:43
Arabanın vites kolunu kökten bi şekilde kopartırdım :)

_w_
24 Mart 2012, 23:46
ben olsam dayak yiyeceğimi bilsemde de yalattırırdım Şamarı ... :pl:

Tekir
24 Mart 2012, 23:48
bu olay gercek mı yoksa mt aılesının psıkolojısını mı olcuyoruz? Korumalarımı cıkardmadan once kapı camı kapalıysa yumruklar kırardım sonra onu aasagı alır estetık amelıyat yapardım en sonda arabaının vıtes kolunu sokerek elıne vererek bugunu unutmamasını dıleyerek ordan ayrıldım tabı motoru calısyırıp bırazcık lastık yaktıktan sonra:)

tam dün akşam da arkadaşıma standart bir arabanın yan camı kaç paradır diye sormuştum Mr.cihans :) yok yok, bu adam kesin bunun için çıktı karşıma bugün.

Kardeş öyle bi anket yapmışsın ki, bana göre seçenek yok :pale:

sizin tepkiniz ne olurdu SinanAksu? :)

nedenamaya
24 Mart 2012, 23:50
hic inmeden uzaklas, devir kotu, bakarsin aracta 2 kiz 1 erkek var, yakinlasinca anlarsin ki aslinda 3 erkek :) yani burdaki durum boyle, % 90 :queen:

:queen::queen::thumleft:
http://www.inciarsiv.com/caps/hg-hrn-abi.jpg

Tekir
24 Mart 2012, 23:57
ben olsam dayak yiyeceğimi bilsemde de yalattırırdım Şamarı ... :pl:

_w_ Genellikle böyle durumlarda haklı olan insanlar değil de, haksız olmalarına rağmen cahil ve saldırgan ruhlu insanlar kavga çıkartırlar ya, insan o anda o pozisyona düşmek istemiyor esnaf önünde. Ne yaptıysam da sinirimden yaptım zaten. Ondan sonra konuşacaklar arkandan, yok işte trafiğe çıkılmaz artık, sokaklar serseriyle dolu, eşkiya bunlar vb.

Önce:
"Haklı olduğumu anlatmaya çalışır, yaptığı hareketin çirkin olduğunu söylerdim."
Seçeneğini kullanırdım..

%97 yanındaki kızlara hava atmak için; ya laf dalaşına girer, ya tehdit etmeye çalışır ya da laf sokmaya kalkardı..
O anki ruh halime göre ya laf sokar, 1 hafta kendini toparlayamayacak hale getirirdim.. (sadece lafla, çünkü o kızların yanında ayar yemek, çok küçük düşürücüdür tahminimce)
Eğer ruh halim normal değilse, dersten, kurstan, dershaneden filan çıktıysam.. Cama yaklaşır, açmasını ister, sağlam bi tokat -duruma göre yumruk- atıp, motoruma geri dönerdim..
Ha adama zarar vermeden de aynasını kırıp eline verebilirsin..

Edit: Bu arada motoruna yeni baktım, tavrımı değiştiriyorum..
Benim PCX ime arkadan dokunacak.. Yanındaki kızları adamın gıçına sokardım..

arca94 eğer pcx'ime zarar verseydi bunların hiçbirini yapamayacaktım ya kanuni haklarımdan mahrum kalmamak için; en çok ona üzülürdüm :)

Soykan67
25 Mart 2012, 00:08
Vallahi yaptığın D şıkkını işaretleyenleri hiç tatmin etmedi :) El frenini çekip önüne kırmaya çalıştığı zaman dalmak gerekirdi.Şöyle bir dövseydin rezil etseydin bir daha kimseye bulaşmayacağını anlardı.Şimdi motorculara gıcık bir şekilde araç kullanacak, kim bilir kimleri sinir etmeye devam edicek.

takendy
25 Mart 2012, 00:16
Plakasini tek hamlede soker , beni karakola kadar takip etmesini saglardim :)
Yasal bir eksigi de çıkarsa Kizlarla hayal ettiğinin aksine sorunlu bir gece gecirnesi icin ugrasirdim :)

Tekir
25 Mart 2012, 00:20
Vallahi yaptığın D şıkkını işaretleyenleri hiç tatmin etmedi :) El frenini çekip önüne kırmaya çalıştığı zaman dalmak gerekirdi.Şöyle bir dövseydin rezil etseydin bir daha kimseye bulaşmayacağını anlardı.Şimdi motorculara gıcık bir şekilde araç kullanacak, kim bilir kimleri sinir etmeye devam edicek.

Plakasini tek hamlede soker , beni karakola kadar takip etmesini saglardim :)
Yasal bir eksigi de çıkarsa Kizlarla hayal ettiğinin aksine sorunlu bir gece gecirnesi icin ugrasirdim :)

Çok şık fikirlerdi tebrik ederim ikinizi de Soykan67 takendy :)

kanucan
25 Mart 2012, 00:23
Allah yarattı demeden kafa göz girişip kızların yanında rezil ediceksin.Daha sonra trafik kuzu gibi olucaktır.

Hatta yetmedi arabasının anahtarını alıp civarda orman yada göl gibi yer varsa oraya fırlatıcaksın uğraşsın dursun. :queen:

Halil Karamanoğlu
25 Mart 2012, 00:24
Tek şeritli ara caddede, her zamanki gibi kontrollü bir şekilde, önüme her an bir çocuk atlayacakmış ya da park halindeki aralardan veya sokaklardan bir araba çıkacakmış gibi uygun bir hızda seyir ediyorum... Arkamdan gelen araç yol istedi.
Benim yerimde siz olsaydınız ne yapardınız?
Ben senin maceranı bu anlattığın yere kadar yorumlamak isterim :) madem yavaş gidiyorsun biri yol istediği zaman vereceksin. Adamlar kişisel alıp gaza geliyor sonra hiç gereği yok. Motoruna da dokunur daha kötüsünü de yapabilir.. Fakat yol isteme olayı olmadan gelip dokunuyorsa işler değişir aga :)

canerol
25 Mart 2012, 00:25
önce motora bakıp hasar varmı diye sonra ne yapıyorsun kardeşim sen derim tabi korumalar eldiven ve kask üzerimdeyse :mrgreen: baktım ters ters konuşuyor dayak cennetten çıkmadır deyip kızların önünde bi güzel hacamat edip ferahlardım :D dahada motorcu görünce bi tırsardı :D

Tekir
25 Mart 2012, 00:38
Ben senin maceranı bu anlattığın yere kadar yorumlamak isterim :) madem yavaş gidiyorsun biri yol istediği zaman vereceksin. Adamlar kişisel alıp gaza geliyor sonra hiç gereği yok. Motoruna da dokunur daha kötüsünü de yapabilir.. Fakat yol isteme olayı olmadan gelip dokunuyorsa işler değişir aga :)

ben bu hız konusuna çok taktım. yol verdiğimde gidip gözümün önünde birisini ezerse ne olacak? sol şeride hiç geçmedim mesela şimdiye kadar küçük hacimli motor ile. bahsettiğim gibi, bir mahalle içinde oluyor bu olay.

bence toplum olarak böyle bir bilinç uyandırmalıyız ve yolların hipodrom değil, kendilerinin de at olmadıklarını anlamalı bu insan müsvetteleri.

BatuhanK
25 Mart 2012, 00:42
O kişi şeref yoksunu hareketlerde bulunmuş olsada kızların yanında, özellikle kardeşinin yanında bişey yapılmaz. Ayıp. E kardeşi vs arabadayken o niye şeref fukarası gibi davrandı derseniz haklısınız ama doğrusu @Tekir in yaptığıdır :)
Alkol alınca cumle kurmak zorlaşıyor yav

Not: Bu kullanıcı adını alıntı yapmak nasıl oluyor :silent:

ysn17
25 Mart 2012, 00:59
Ben sivil polisim gel benimle karakola derdim..
Bakalım tepkisi ne olacaktı ?
gelseydi gerçekten götürürdüm polis karakoluna :mrgreen:
yada tozar giderdi :cherry:

safakk
25 Mart 2012, 09:32
önce elinizdeki sağlam bir anahtarı işaret ve orta parmak arasına sıkıştırıyoruz

Sonra arabaya sakince yaklaşıyor ve birden anahtarı arabaya saplayıp sürücü kapısına kadar çiziyoruz. Sonra sürücü çıkmamışsa arka koltukta bayan arkadaşı oturuyorsa arabanın arka kelebek camını kırıyoruz (ki bayan arkadaşa zarar gelmesin. Muhtemelen artık bunun üzerine arabadan çıkmaya çalışcak işte tam bu anda elinizdeki anahtarla allah ne verdiyse geçiriyorsunuz (gözlere dikkat)

Tüm bunları yaparken isteğe bağlı olarak biber gazı kullanabilirsiniz. Ozaman tadından yenmez..

Mutlaka full ekipman ve kafanızda kask olmadan denemeyin

Konuray
25 Mart 2012, 09:55
acaba bu biber gazları nereden temin edilebiliyor....tek kişide sorun yokda 2-3 kişide çok lazım olur...

Tekir
25 Mart 2012, 14:52
önce elinizdeki sağlam bir anahtarı işaret ve orta parmak arasına sıkıştırıyoruz

Sonra arabaya sakince yaklaşıyor ve birden anahtarı arabaya saplayıp sürücü kapısına kadar çiziyoruz. Sonra sürücü çıkmamışsa arka koltukta bayan arkadaşı oturuyorsa arabanın arka kelebek camını kırıyoruz (ki bayan arkadaşa zarar gelmesin. Muhtemelen artık bunun üzerine arabadan çıkmaya çalışcak işte tam bu anda elinizdeki anahtarla allah ne verdiyse geçiriyorsunuz (gözlere dikkat)

Tüm bunları yaparken isteğe bağlı olarak biber gazı kullanabilirsiniz. Ozaman tadından yenmez..

Mutlaka full ekipman ve kafanızda kask olmadan denemeyin

MT Fight Club diye bir kategori açılsa yeridir :)

[Turan]
25 Mart 2012, 15:17
http://www.youtube.com/watch?v=MSuSoKO5hK4

Döner bıcaklarıyla dalalım abi :mrgreen:

Sadistleşmeye başladık iyice :)

maxi97
25 Mart 2012, 16:13
peki;

elemanda silah olsaydı ne olur? sadece şu sorunun cevabını verir misiniz?

ülkede kaç milyon tane ruhsatlı, kaç milyon tane kurusıkıdan bozma (namluyu torna makinasına sokmaya bakar) tabanca var biliyor musunuz?

ülkede kaç adet bıçak var; Allah'tan başka kim bilebilir?

zor işler bunlar.

Llama
25 Mart 2012, 16:19
kafadan kaskıda çıkarmıcan direk dalacan esasen de işte yanında bayan varmiş 2 tane yakışmaz

safakk
25 Mart 2012, 16:21
MT Fight Club diye bir kategori açılsa yeridir :)

Malıma zarar gelmesinden hiç haz etmem...

Ha kazadır gerçekden görmemiştir ozaman bişi demem insanlık halidir olur derim

Ama baba parasıyla altına araba çekip içine karı kız doldurup motoruma dokundurmaya kalkıyorsa da deyim yerindeyse canını okurum doğduğuna pişman ederim...

Kolay kazanılmıyor mal mülk ve kimsenin keyfine göre zarar vermesine de seyirci kalamam...

Tekir
25 Mart 2012, 16:30
peki;

elemanda silah olsaydı ne olur? sadece şu sorunun cevabını verir misiniz?

ülkede kaç milyon tane ruhsatlı, kaç milyon tane kurusıkıdan bozma (namluyu torna makinasına sokmaya bakar) tabanca var biliyor musunuz?

ülkede kaç adet bıçak var; Allah'tan başka kim bilebilir?

zor işler bunlar.

o da benim egsozumun tek tuşla ok fırlatmadığını nerden biliyor da gelip vuruyor arkadan :)

haklısın maxi97 başında da belirttiğim gibi kesinlikle şiddet yanlısı bir insan değilim ve tepkileri ölçmek istedim motorsiklet sürücülerindeki, kendim ne derece ileri bir sabıra sahibim/sahip değilim öğrenmek için.

kanmix_x
25 Mart 2012, 17:40
Bu mahlukatlar seslenmeyince yerli korkak sanıyor daha da ileriye gitmeye kalkıyor

Motorun arkaya halatla bağlar bir güzel süründürürdüm :P