PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu ilandaki dil ne dili ?

Zippo's
24 Mart 2012, 18:52
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-by-poxer-61-honda-stylet-79422593/detay

İlanı 2 kez okudum ama yazdıklarından hiçbişey anlamadım :sunny:

---------- Post added at 16:52 ---------- Previous post was at 16:49 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-keeway-custom-chopper-79437280/detay

Bununde egzostlarına anlam veremedim

eren özer
24 Mart 2012, 18:52
Dengesizin Birinin koyduğu saçma sapan bi ilan

ms90
24 Mart 2012, 18:53
harbiden o ilandaki dil nedir öyle ya : )
o eksozun ucundakileri bizim köyde traktöre takıyolardı su girmesin diye.. Ama tabi zevk meselesi.

kursattekin
24 Mart 2012, 18:54
motorun poxunu cikarmis, ustten bakinca motorun ici gorunuyor, kmde 140-160 kurus yakiyor, satici ayrica herkese cok kolay veriyormus, bak bu da artisi iste

musakka
24 Mart 2012, 18:59
Çok iyide oldu çokta güzel oldu taammı :D
http://www.youtube.com/watch?v=v5LfPucCIwo

eren özer
24 Mart 2012, 19:05
Hocam bunlar bildiğimiz soba borusu ya egzos değil :)

immortalboss
24 Mart 2012, 19:08
O değil de arkadaş yabancı heralde çevirme programıyla çevrilmiş gibi sanki cbr 125 ilanı.:)Xenonun kompleksine baktım mı diyor ne diyor.:)Kompleksliyiz.

turbocharge
24 Mart 2012, 19:25
valla bende şimdi tam bu cbr ilanına bakıyodum daha doğrusu anlamaya çalışıyodum :D Piyasada çok lüzumsuz adam var böyle ilan mı olur cık cık

piyanist_irf
24 Mart 2012, 19:52
honda cbr 125 r xenon ve içine komplesi baktım super gibi iyimiş ve km giderken 140 ve 160 gidiyor ve fresi 5 otomatik ;) sana kolay vercem ;) ınsallah alırsın zaten al ben bile işitme engelileri ;)

:cherry:::xblink:::queen:::xs06::

FinalCUT
24 Mart 2012, 19:53
Arkadaşlar...Bu ilanı veren arkadaş muhtemelen işitme engelli bir motorcu dostumuz..
okumayı ve yazmayı bi şekilde bu kadar sökmüş..
Yorumlara biraz daha itina göstermelisiniz diye düşünüyorum..
Belki de aramızda ve yazdıklarınızı okuyor..

Zippo's
24 Mart 2012, 20:30
Arkadaşlar...Bu ilanı veren arkadaş muhtemelen işitme engelli bir motorcu dostumuz..

Evet bende şuan onu düşündüm açıkçası.Fakat duyma engelli birinin motosiklet sürebileceğine inanmadım.Ama eğer öyleyse affola

aya
24 Mart 2012, 20:42
tamam da, işitme engeli, okuma yazmaya engel mi? kaldı ki motor almışsa sanırım ehliyet de almıştır (inşallah). ehliyet için de bu seviyedeki bir okuma yazma yeterli değil sanırım...

ByR3D
24 Mart 2012, 20:49
oHa bizim burdanmis bu ilan . Ilk baktığımda sağır birinin sandım çünkü onlar dili tam konuşup yazamıyorlar. Fakat bafrada yani burda hiç sağır ve repsol kullanan birini tanımıyorum :o

mstfkrfk
24 Mart 2012, 20:56
zippos senin konuna devam edeyim dil değilde bu kafa ne kafası:sinyalleri yok zaten mz e binen adamın sağı solu belli olmaz sinyale ne hacet bizim buralarda yeruça diyorlar.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mz-mz-251-cc-canavar-79403044/detay
bu arada yeruça ne demek ?

motoseyyah
24 Mart 2012, 21:04
Arkadaslar o yazıyı yazan işitme engelli,yani sağır ve dilsiz.
İşitme engelliler genelde devrik cümle kullanırlar ve cümlenin tamamını özne,yüklem vs. gibi sıralayamazlar.
Biraz hoşgörü lütfen ....:thumright

adem80
24 Mart 2012, 21:04
ikinci ilandaki o eksozlarla vizeden nasıl geçmiş acaba? Plakasıda yok.

cagan_hell
24 Mart 2012, 21:08
yeruçağı demek istemiş sanırım :)

Zippo's
24 Mart 2012, 21:25
Arkadaslar o yazıyı yazan işitme engelli,yani sağır ve dilsiz.
İşitme engelliler genelde devrik cümle kullanırlar ve cümlenin tamamını özne,yüklem vs. gibi sıralayamazlar.
Biraz hoşgörü lütfen ....:thumright

Tamamda sanki işitme engelli olduğunu bile bile yazdık bizde.İşitme engelli biri ehliyet alabiliyo mu acaba bilen var mı ?

alp_tunay
24 Mart 2012, 21:33

İşitme engelliyse tamam..Tamam ama gözüde mi görmüyor....
Bence apaçi.... Yazdıklarından bariz belli..... :cat:

motoseyyah
24 Mart 2012, 21:59
Tamamda sanki işitme engelli olduğunu bile bile yazdık bizde.İşitme engelli biri ehliyet alabiliyo mu acaba bilen var mı ?

Sakin ol arkadas bu ne siddet bu celal:silent:.

İşitme engeliler B sınıfı ehliyet alabiliyorlar.
A2 ise henüz alamıyorlar,bu konuda talepleri var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

İşitme engelliyse tamam..Tamam ama gözüde mi görmüyor....
Bence apaçi.... Yazdıklarından bariz belli..... :cat:

İşitme engellilerin aldıkları eğitim bizimkilerden biraz farklı oluyor.
Yazıya baksalar bile devrik cümle olduğunu anlamıyorlar onlar için ses düzeni ,işaret dilinin bir parçası gibi.
Anlatması biraz zor kusura bakmayın. Nerden biliyorsun derseniz bir yakınım iştme engelli ve aldığı eğitimi biliyorum.

alp_tunay
24 Mart 2012, 22:05
İşitme engellilerin aldıkları eğitim bizimkilerden biraz farklı oluyor.
Yazıya baksalar bile devrik cümle olduğunu anlamıyorlar onlar için ses düzeni ,işaret dilinin bir parçası gibi.
Anlatması biraz zor kusura bakmayın. Nerden biliyorsun derseniz bir yakınım iştme engelli ve aldığı eğitimi biliyorum.

Eğer işitme engelliyse bu arkadaş çok tehlikeli....
Verdiği özelliklere bakarak söylüyorum...
Ama şunu da anlamıyorum...Sahibinden ciddi çalışan bir site...
Kontrol aşamasından nasıl geçmiş bu ilan....:bounce:

ByR3D
24 Mart 2012, 22:11
[QUOTE=motoseyyah;2621865]Sakin ol arkadas bu ne siddet bu celal:silent:.

A2 ise henüz alamıyorlar,bu konuda talepleri var.[COLOR="Silver"]

ıyıde hocam ben bızım burda motosıklerın arkasına '' dikka duyma engelli'' yazısı olduğunu gördüm.bu palavra mı ? yoksa işgüzarlık mı ? yoksa Ehlıyetı once almıs sonrada bır sıkıntı yasayarak sagır mı olmuş ? :O

motoseyyah
24 Mart 2012, 22:19
Eğer işitme engelliyse bu arkadaş çok tehlikeli....
Verdiği özelliklere bakarak söylüyorum...
Ama şunu da anlamıyorum...Sahibinden ciddi çalışan bir site...
Kontrol aşamasından nasıl geçmiş bu ilan....:bounce:

Aslında bu ilan için doğru söylüyorsununuz . Neresinden baksanız tutarsız.

Tolme
24 Mart 2012, 22:20
---------- Post added at 16:52 ---------- Previous post was at 16:49 ----------

[/COLOR]http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-keeway-custom-chopper-79437280/detay

Bununde egzostlarına anlam veremedim

..tüme kaş göz yapsam bundan güzel olurdu heralde

motoseyyah
24 Mart 2012, 22:23
[QUOTE=motoseyyah;2621865]Sakin ol arkadas bu ne siddet bu celal:silent:.

A2 ise henüz alamıyorlar,bu konuda talepleri var.[COLOR="Silver"]

ıyıde hocam ben bızım burda motosıklerın arkasına '' dikka duyma engelli'' yazısı olduğunu gördüm.bu palavra mı ? yoksa işgüzarlık mı ? yoksa Ehlıyetı once almıs sonrada bır sıkıntı yasayarak sagır mı olmuş ? :O

Hepsi bir olmuyorki,onların arasında da apaçi var tıpkı bizlerin arasında olduğu gibi.
Ehliyeti önce alıp herhangi bir sebepten engelli olmuş da olabilir.
Biliyorsunuz ülkemizde bir kere ehliyet aldınızmı iş tamamdır. Sonradan kör de olsanız 110 yaşına kadar da yaşasanız o ehliyet yollarda geçer akçedir.

Ahmet N.
24 Mart 2012, 23:37
Yahu moralim sıfırdı,sinir küpü olmuş,agzım salya sümük homuradana homurdana pc başına oturdum...

Daldım konuya,
Abi sizin bana kastınızmı var nerden buldunuz bu konuyu,gülmekten yazamıyorum inanırmısınız :queen:
İlana,yorumlara bakarken karnım yırtılacak diye korktum yahuuu yapmayın az insafff :queen:
İnsan azar azar sulandırarak verir daaaaa:
Yeruça süpermiş buarada
hahahaha yeruçağımıymış mz,ben tekerlekli gidonlu tabut olarak biliyordum :queen:

omeruby
25 Mart 2012, 00:53
İlan sahibinin facebook sayfası
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000797330480
Ben anlayamadım valla olayı

Acil112
25 Mart 2012, 00:56
Ders: Türkçe
Konu: Egzost, egsoz, egzos, eksoz(şu dakikaya kadar doğrusu yazılmadı).
Doğrusunu ilk ben söyleyeyim:

Egzoz

anaconda84
25 Mart 2012, 15:21
kardeş 2 kere okuyupta anlamadığın ilan duyma özürlü bir vatandaşın ilanı ki ğer ilanı okuduysan sonunda da bu özrünü belirtmiş adam

brds
25 Mart 2012, 15:32
duyma özürlü olabilir..geçmiş olsun inş.çözümü vardır ve bulur...ama...
ilanı vermeden önce bir yakınından yardım isteye bilirdi...bu kadar salla pati ilanda vermeye gerek yoktu...

anaconda84
25 Mart 2012, 15:38
bu ilanı veren kardeşimiz bir yakınından yardım istemeyi düşünememiş olabilir bu o kadar büyük bir sorun değil. asıl önemli olan, o arkadaşımızın ilanın sonunda işitme engelli diye belirttiğini kimsenin görmemiş yada görmüş olmasına rağmen aldırış etmemiş olan okuması hiç olmayan yada okuduğunu anlamayan anlam veremeyen ve bu arkadaşımızın eksik yönüyle dalga geçmeye çalışan arkadaşlarımızdadır bütün suç. ağır oldu ama kusura bakmayın

brds
25 Mart 2012, 15:54
sonunda işitme engelli gibi bir şey okudum ama onuda diğerleri gibi anlamak zor bunuda düşünebilirdi
kardeşime de geçmiş olsun diyorum...umarım bi çözüm vardır...

turbocharge
25 Mart 2012, 16:52

oovv onu düşünemedim hiç.yorumumdan dolayı özür olsun :pale:

Brs.
25 Mart 2012, 17:56
İşitme engellidir, olabilir. Allah herkese herşeyden önce sağlık versin. Gerisi zaten zamanla gelir.
Ancak, işitme engelli bir insanın araba, motosiklet veya trafiğe çıkabilen herhangi bir aracı kullanması ne kadar doğru?
Hem kendi hayatını, hem başkalarının hayatını tehlikeye atmak? Korna bazen candır, can kurtarır. Ama engelli insanlar kritik yerlerdeki kornaları ne yazık ki duyamazlar?
Açıkcası garipsedim. Hani renk körleri de ehliyet alamıyor ya oda bana anlamsız geliyor, tıpkı işitme engelli insanların ehliyet aldığı gibi..