PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : modifiye icin motosiklet secimi

kursattekin
24 Mart 2012, 14:00
ikinci el birsey alip modifiye etmek istiyorum, acikcasi modifiye edecegim ama asil istedigim birazda kullanimdisi parcalari yenilemek, yeni bir parcayi yeni bir parca ile degistirmek pek mantikli gelmiyor, o yuzden ikinci el ama motoru saglam bir motosiklet bakiyorum, honda wave dusundum ilk basta ama mantigima cok modifiye edilecek bir urun degil gibi geliyor, alttaki resimdekini almayi dusundum ama karar veremedim, kmsi 18000de ama gercek kmsi degil dedi sahibi, cok uzun zamandir km gosergesi calismiyor, 60.000de olabilir 90.000de kesin birsey diyemem cunku firmadaki elemanlar isleri oldukca karma kullandilar, cok kisi binmis yani, birde motor kisminda cok ses var dedi, hava filtresi yokmus, siparis verirsen 1haftada gelir dedi firmadan, 20-30tl tutar maksimum, satici isyerinin sahibi, acikcasi adam durust geldi, 18000de km saati yeni bozuldu v.s. de diyeblirdi, hava filtresi uzun zamandir yokmus, bu da acaba motorun cani cikmis midir diye suphe uyandirdi icimde, 15km uzagimda motosiklet, bakmaya gidecegim ama rahatsizligim nedeni ile bir sure daha evden cikamiyorum, fazla masraf cikarir mi sizce? yoksa bildigim bir wave mi alayim? bir arkadasimin var, gun asiri duser gerci :) hergun ayna masrafi var, grenajlari iyi sayilir, ayda bir tamire gider ama dusmesinden dolayi, normalde motoru iyi durumda, onu mu alsam kararsiz kaldim.

http://image.ohozaa.com/i/214/VWtUBv.jpg
http://image.ohozaa.com/i/5ed/hVEvWK.jpg

immortalboss
24 Mart 2012, 14:18
Hayırlı olsun Kürşat abi.Lc135 değil mi bu alet.Abi aynı kafamdaki düşünceyi yapıyorsun.Madem hem bakım hem de modifiye istiyorsun o zaman ana elemanlara bak derim.Şase,motor bloğu vs...90 000 km olduğunu varsayalım.Bu alet motor isteyecektir.Hava filtresi olmaması tabi ki bir sorun.Büyük ihtimalle toz aldı.Ve piston zımparalandı...Bu aletlerin fiyatı nedir abi oralarda.Söyle de üzülelim biraz.:)Açacağın konuyu takip ediyorum sık sık.Hayırlı olsun diyelim.Başka motosikletlerde varsa onlara da bak derim.:)

kursattekin
24 Mart 2012, 14:39
yeni aldigim click ile modifiye yapmak acikcasi mantikli gelmiyor, yeniyi bozmak degilde eskiyi yada bozugu sekle sokmak istiyorum, forumdaki arastirmalarima gore hava filtresi olmazsa toz,toprak motorun omrunu bitirir deniliyor, bu resimdeki bir nevi gelen gecenin kullandigi ve belki de dogru duzgun yagi falan da degismemis birsey, aslinda modifiye icin uygun ama motor kismi bitikse o zaman hem cok masrafli olur hem de eski orjinali gibi olur mu bilmiyorum, evet motosiklet lc135, motor kisminda modifiye dusunmuyorum, zaten 135cc 16beygir ve 3. vitesle 120kmyi 4.vites ile 165-170kmyi modifiyesiz goruyor ki bu hizlar zaten benim icin fazlasi ile yeterli, 120kmyi kolay kolay gecmek gibi bir dusuncem yok zaten, km gostergesini degistirecegim koso dusunuyorum asagidaki videodaki gibi, koltugu ve amortisorlerini, aydinlatma sistemini ve egzosu degisecegim,frenler ve ek grenaj ile asagi yukari resimdekine benzetecegim
http://1.bp.blogspot.com/-vUwPiJ5kaoY/Tcn6LzN-keI/AAAAAAAAAoE/P13dNJrvP_w/s400/00004236-2.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=gSgOD3uYXgI

DarkSeleCT93
24 Mart 2012, 14:58
abi gösterge şahane hangi motorlara takılıyor bu bide ne kadar fiyatı?

kursattekin
24 Mart 2012, 17:24
her marka modele takiliyor, universal ama ninja 250 icin ozel uretimi var, tak calistir seklinde, digerleri icin ya teknik bilgi lazim yada isin ehline yaptirmak gerek, beyaz rx-1n modeli de var ama ben siyahi begeniyorum, bu gosterge zaten wave ile gitmez, wave alirsam baska seceneklere bakacagim, yerimde durmaktan bunaldim, insallah en kisa surede duzelebilirsem bakmak istedigim motosikletler var, sekildeki rx-2n modeli 700tl civari dolar ile 450dolar gibi olmali

DarkSeleCT93
24 Mart 2012, 17:31
honda titan almayı dùşünüyorum 98 model gider mi abi o modele

safakk
24 Mart 2012, 18:02
valla abi bence hondanın yamahanın ürettiği motorlar modifiye edilecek türden gibi gelmiyor bana.. En azından burdakiler için öyle düşünüyorum :)

Olacaksa bmw yada jawa olacak. Eh jawa nın da sizin memlekette olmadığını düşünürsek geriye bmw kalıyor :)

Bence bmw nin eski model bi motosikletini toplasan daha güzel olur gibi :)

immortalboss
24 Mart 2012, 19:04
Abi yamaha lc 135 almanı kesinlikle tavsiye ederim.Senin bildiğini düşündüğüm bir site var. http://www.racingboy.com.my Bu siteyi incele derim.Çok araştırdım zamanında.Kafayı kırdım bu işle...Ama imkanlar dahilinde her şey...Burada en beğendiğim 2 ürün Lc 135 için arka mafsal.(Umarım doğru söyledim.)Diğeri ise Uma Racing gösterge...Bu alet müthiş...
Yağ,su sıcaklığı,voltmetre,rpm göstergesi ıvır zıvır ne ararsan monte edebiliyorsun...Koso...Kalite.Bu arada Lc 135 için yapılmış body-kit ve değişik boya çeşitli grenajlar oldukça mevcut.Mercekli ve angel eye bulunan farlar da cabası.Sanırım dünyada en çok modifiye parçası olan cub Lc...Tercih senin.Ama lc 135 yapmanı kesinlikle tavsiye ederim.Bu motosiklet pek sağlıklı değil gibi.Başka motosikletler bulabilirsen onları da değerlendir.Bakımlı kazasız bir tane bulursan yaptığın şeylerin hakkını alırsın.

kursattekin
24 Mart 2012, 19:22
bende sadece goruntu olsun istemiyorum, o yuzden motoru iyi olmali, bmw modifiyesi icin burada ne parca ne usta kolay bulamam gibi geliyor, lc135 icin ise yuzlerce degisik parca mevcut, bir baska sorun ise eskileri hurdaya cikariyorlar, ve tekrar kagitlarini yapmak cok asiri pahali, esimin teyze cocugunda honda phantom 200cc var, kardesi almis ama sonra yurtdisina gidince oylece birakmis, 1-2 seneye donerim diye ama donmeyince kalmis motor, resimdeki kadar da temiz, calisir vaziyette, vergileri odenmemis ve ruhsati nerde belli degil, sel oldugu donem baska eve tasindiklari icin kayip olabilir ama yeniden belgelerini cikartabilirsin, istersen sana verelim ucretsiz dediler, belgelerini cikarmak ile motoru almak ayni fiyat, ornegin gecen sene burdaki yabancilar harley davidson toplamislar 3-4 tane, belgeleri yok, degerleri 50bin tl civari, polis hepsini almis, custom, modifiye falan yapan cok ama yasal olmasi icin belgeleri tam olmali, motoru almalari sorun degil, bir de cezasi olur, hic bulasmaya degmez, trafige cikmayinca da bir anlami yok, goruyorum sokak aralarinda, modifiyede ilgimi ceken acikcasi honda pcxlere yapilanlar, limuzin gibi yapiyorlar, sinir yok ama onlarda kullanmaktan ziyade dukkan onlerinde fuarlarda show amacli oluyor genelde

http://www.sinkaonline.com/imageuser/08/08/14/thaisellingp6771681n1.jpg