PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce iyi bir tercih olurmu?

m.akblack
23 Mart 2012, 20:10
Arkadaşlar bi süredir sizlerinde yardımıyla bi karar verdim önümüzdeki aylarda honda cb125e almayı düşünüyorum.ben bu motoru günde 20-25 km dümdüz bi yolu kat etmek için almayı düşünüyorum 3 ayda bir de 80 km ilerideki ilçeme giderim.sorum şu dostlarım bu motor 5 yıl boyunca bana sıkıntı çıkarmadan tıkır tıkır işlermi?.ben bundan önceki motoruma çok iyi baktım bunada aynısını yaparım.ama buna rağmen benim canımı sıkarmi bu alet?kullanım amacıma uygun olurmu?

Teşekkürler.saygılar...

adem80
23 Mart 2012, 20:20
amacına uygundur. Bakımını düzgün yaparsan 5 yıl kullanabileceğini umuyorum.motor yeni olduğundan kronık problemleri varmı bilmiyorum.bunu zaman gösterecek. Cb 125 e kullanıcıları konuyu aç bi oku. Özellikle son 3 -4 sayfayı. Orda kullanıpta görüşlerini yazanlar var. Bi oku. Orayada yazıp sorabilirsin. Sevgiler.

m.akblack
23 Mart 2012, 20:33
amacına uygundur. Bakımını düzgün yaparsan 5 yıl kullanabileceğini umuyorum.motor yeni olduğundan kronık problemleri varmı bilmiyorum.bunu zaman gösterecek. Cb 125 e kullanıcıları konuyu aç bi oku. Özellikle son 3 -4 sayfayı. Orda kullanıpta görüşlerini yazanlar var. Bi oku. Orayada yazıp sorabilirsin. Sevgiler.

bu kronik sorun dediğiniz sorunlar neler biraz açabilirmisiniz lütfen ve bu sorunlar ne kadar süre sonra kendini belki eder?5 ay 10 ay 1 yıl?

adem80
23 Mart 2012, 21:40
kronik sorun her aynı modelde çıkan ortak sorunlardır. Yağ yakma, titreşim? Herhangi bir yerinde oluşan muhtemel arızalar. Örnek istersen cbf 150 den örnek vereyim. Kronik sorunları yağ yakma(bi miktar) yeni modellerde tekleme, arka kampanadan gelen ses. Tabiki hepsi aynı çıkmayabilir.yani arada teklemeyen veya kampanasından ses gelmeyen olabilir. Ama en çok şikayet edilen kronik sorunu bunlar. Güzel motor değil demiyorum kimse yanlıs anlamasın. Veya motoru kötülemiyorum. Cb 125 yeni çıkan model. Satıldıkça,kullanıldıkça eğer problem çıkarırsa zaten buraya yazılır. Eğer herkesin ortak bi arızası varsa bu modelin kronik arızası o demektir. Umarım kronik bi arıza çıkarmaz. Bunun kendini belli etme süresi en kısa zamandır. Uzun zamanda bozulan parçalar kronik arıza sayılmaz. Garantisi geçene kadar diyelim sevgiler.

m.akblack
23 Mart 2012, 23:31
Inşallah öyle birşey olmaz da benim kafamda rahat eder.çünkü hiç uğraşmak istemiyorum sanayi işleriyle