PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu ikisi arasındki fark nedir?

m.akblack
23 Mart 2012, 02:24
Ybr 125 ile honda cb125e arasındaki benim gördüğüm fark 850 tl.motordan pek anlamadığım ve şusıralar cb125e almayı düşündüğüm için bi sorayım dedim bu iki alet arasındaki teknik özelliklerin farklılıkları nelerdir?

Tekir
23 Mart 2012, 02:31
biri fiat albea digeri renault symbol. ama bence renault olan cb125e...

crypto
23 Mart 2012, 02:33
honda cb 125
http://www.honda.com.tr/teknik_detay.aspx?series=cb125

yamaha ybr 125
http://www.yamaha-motor.eu/tr/products/motorcycles/125cc/ybr125.aspx?view=techspecs

Güzel Şale
23 Mart 2012, 02:34
Teknik verilere göre birbirine yakın iki model...

m.akblack
23 Mart 2012, 02:43
honda cb 125
http://www.honda.com.tr/teknik_detay.aspx?series=cb125

yamaha ybr 125
http://www.yamaha-motor.eu/tr/products/motorcycles/125cc/ybr125.aspx?view=techspecs

dostum bu sayfaları bende açabiliyorm sorun şu ki bunları yorumlamak gerekiyor..bilmem anlatabiliyormuyum.kusura bakmayın biraz cahilim bu konuda

psyche
23 Mart 2012, 02:47
Biri kendini kanıtlamış piyasanın en sağlam commuteri,tek kıstasım sağlamlık benim commuterde,görsellik göreceli,performans olarak en üstte değil.
Diğeri dedesinden bayrağı devralmış toy bir delikanlı.Cb125 kapalı kutu.

Cb125 şu an için sürpriz bir paket içinden ne çıkacağını geçen zaman ve kullanıcı yorumları gösterecektir,fiyat olarak mukayese edince cb ağır basıyor Hondanın marka bazında verdiği güven de cabası genede eşeğini sağlam kazığa bağlayanlar için ybr önde,şimdilik.

motorcu48
23 Mart 2012, 02:55
ybr125 al hiç düşünme bile

exile
23 Mart 2012, 03:08
cb125 piyasaya yeni girdi, cok satılsın diye fiyatını düşük tutmuşlar, cbf 150 de piyasaya ilk girdiğinde fiyatı 2600 dü şimdi 4000 i geçti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

cb125 cok ufak bi payla daha güçlü görünüyor teknik verilerden

K o r @ y
23 Mart 2012, 03:18
ybr al kafan ve cebin rahat etsin.. cb alırsan üstüne bide yağ masrafın çıkacak :queen:

Tekir
23 Mart 2012, 03:22
evet soylemeyi unuttuk, ybr su ile calisiyordu sahi :)

motorcu48
23 Mart 2012, 03:27
ybr yağ kullanmadığından karbonhitrattan sonra fazla randıman alınamıyor gücsüz kalınıyor:D yokuşları bu yuzden keçi gibi tırmanıyor ama olsun ybr125 alırdım ben olsam cb 125ten iyidir

K o r @ y
23 Mart 2012, 03:36
evet soylemeyi unuttuk, ybr su ile calisiyordu sahi :)

yok yanlışın var hava ile çalışıyor :cherry:

---------- Post added at 01:36 ---------- Previous post was at 01:34 ----------

ybr yağ kullanmadığından karbonhitrattan sonra fazla randıman alınamıyor gücsüz kalınıyor:D yokuşları bu yuzden keçi gibi tırmanıyor ama olsun ybr125 alırdım ben olsam cb 125ten iyidir

seni anlayamadım karbonhidrat falan .. :sunny::queen:

Sepetçioğlu
23 Mart 2012, 04:11
Bu kervana birde cb 125 te katıldı ha, bu tür konular daha çok açılacak demekki :mrgreen:

K o r @ y
23 Mart 2012, 04:20
Bu kervana birde cb 125 te katıldı ha, bu tür konular daha çok açılacak demekki :mrgreen:

bu konular bitmez, model çıkar konu açılır.. bu böyledir.. maksat şamata olsun işte.. kim neyi beğeniyorsa alsın..
bütçe meselesi.. parası olan adam zaten bu motorlara bakmaz..

poyraz010
23 Mart 2012, 04:54
Ybr 125 - TVS apache - cg125 - cbf 150 - ... Kıyaslama kervanı son hızla ilerliyor beyler .. ybr 1 boy önde :rendeer:

Ben durmadan uğraşırım sağını solunu söker takarım diyosanız Alın windy 125 benim gibi sağını solunu kaportasını toplamaya uğraşın :P:P

motorcu48
23 Mart 2012, 05:24
yok yanlışın var hava ile çalışıyor :cherry:

---------- Post added at 01:36 ---------- Previous post was at 01:34 ----------

seni anlayamadım karbonhidrat falan .. :sunny::queen:

konu yağ olayına girmişye olaya biyolojik yaklaşalım dedik :P

c3nk
23 Mart 2012, 09:09
cb125 yeni çıkmış bir makine, kronik sorunları olabilir. ybr 125 yıllardır kendini kanıtlamış çok sağlam bir commuter, ben olsam ybr alırdım.

safakk
23 Mart 2012, 09:24
cb125 in eksileri

Şambiyelli lastik
Devir saat yok
Cbf 150 ye göre daha çok titreşim var
Kalıbı tipi mondialin yeni piyasaya sürdüğü motorlardan farksız olmasının yanı sıra çok çelimsiz
Cb125 konusunda motorunu yeni almış ve rodajda yaklaşık 10,5litre ile 370km giden olduğunu okumuştum ve bu da demek oluyor ki 1 litre ile 35km civarı gidiyor. Bu rakamlar her ne kadar iyi bir rodajdan sonra düzelir denilsede mucize beklememek gerekir diye düşünüyorum

Ybr 125

2011 kasası şimdikinden çoook daha güzel ve yakışıklıydı ne hikmetse yamaha ya bukadar güzel olması battı ve benzin deposunu yamalı bohçaya çevirip 2012 ye yeni kasa diye sürdü. Tabii birde orantısız bi tipi var depo çok büyük kaslı iken kuyruk grenajıda bi okadar orantısız ve ince...
max. Yapacağı hız 100km dir. Motoru 125likler içinde en güçsüzü ama en az yakanıdır. çok dik yokuşlarda tıkanır 2 kişi binerseniz tatmin edici performansı yoktur. (100km de 2,5 litre)

tvs apache

Titreşim sınıfındaki diğer markalara göre daha fazladır
Servisleri yamaha kadar yaygın değildir. Ancak hemen hemen her merkezi yerde mutlak servisi vardır
Devirli kullanımda diğerlerine oranla biraz daha fazla yakar ancak yaktığınında hakkını verir (100km de 2,5 3 litre)

Olumlu yanlarını ve paranızın karşılığı olarak bu motorlar ne veriyor dersek

Cb125
2 teker, bi hız göstergesi, koltuk, 125cc bi motor, benzin deposu, gidon, 2.elde (hondanın yüksek zam politikası sayesinde) aldığınız fiyata satabilme şansı ve çok da iyi olmayan motosiklet servisi

Ybr 125
Hondaya göre devir saati, yine hondaya göre daha yakışıklı bi tasarım, geriye kalan herşey ybrde de var (lastik dublex) en az yakıt tüketimi

Tvs apache
Ybr ye ek olarak dijital göstergesi ve yine ybr ye göre biraz daha fazla yakıt sarfiyatı (buna bağlı olarak son hızı 140) biraz daha fazla titreşim ve çok daha yakışıklı bir tip

Sonuç ben olsam kupkuru motora 3550 vereceğime giderim tvs ye 3800 3900 verir paşalar gibi binerim. Aralarında dağlar kadar özellik farkı var ve bence aradaki fiyat farkına değer.

m.akblack
23 Mart 2012, 15:14
Ben diyorumki bu ikisi arasındaki fark nedir?adamlar tutmuş ben olsam ybr alırım diyor e arkadaş bende bilmiyormuyum ybr almasını ama mesele sizin ne alacağınız değil benim 850tl.ben honda alsam neler kaybedecegimi soruyorum farkı soruyorum siz tutmuş ben olsam ybr alırdım diyorsunuz.

ReiZzZ
23 Mart 2012, 15:19
Ben diyorumki bu ikisi arasındaki fark nedir?adamlar tutmuş ben olsam ybr alırım diyor e arkadaş bende bilmiyormuyum ybr almasını ama mesele sizin ne alacağınız değil benim 850tl.ben honda alsam neler kaybedecegimi soruyorum farkı soruyorum siz tutmuş ben olsam ybr alırdım diyorsunuz.
biliyosan al o zaman adamlar açıklamış daha ne yapsın millet yardımcı olayım diyo sen horozluk yapıyon honda alırsan ekime ybr alırsan ....me

m.akblack
23 Mart 2012, 15:24
biliyosan al o zaman adamlar açıklamış daha ne yapsın millet yardımcı olayım diyo sen horozluk yapıyon honda alırsan ekime ybr alırsan ....me

açıklayanlara sözümüz belli adamım:onlardan Allah razı olsun.ama ne zaman bi konu açsam konuyla alakasız bi sürü mesaj dolaşıyor

ReiZzZ
23 Mart 2012, 15:32
iyi o zaman ybr sağlamdır denildiği gibi çokta zayıf değil bundan önce cbf 150 vardı bende öyle abartılacak kadar bir performans farkı yok onunla cb 125 ten düşük değildir performansı max hız 100 değil yokuş aşağı 120 km ye kadar çıkabilirsin yakıtı azdır titreşimde yok denecek kadar az satmak istediğinde neredeyse aldığın fiyata geri satarsın servisi yaygın yan sanayi parçalarıda var piyasada sağlamlığını kanıtlamış bir mtosiklet zaten cb 125 kapalı kutu devir saati yok tipi berbat titreşimde var deniliyor fiyatı biraz ucuz ama bence biraz piyasada çoğalmasını beklerseniz daha iyi olur yağ yakarmı kronik sorunları var mı bunların açığa çıkmasını beklemekte fayda var

m.akblack
23 Mart 2012, 15:35
iyi o zaman ybr sağlamdır denildiği gibi çokta zayıf değil bundan önce cbf 150 vardı bende öyle abartılacak kadar bir performans farkı yok onunla cb 125 ten düşük değildir performansı max hız 100 değil yokuş aşağı 120 km ye kadar çıkabilirsin yakıtı azdır titreşimde yok denecek kadar az satmak istediğinde neredeyse aldığın fiyata geri satarsın servisi yaygın yan sanayi parçalarıda var piyasada sağlamlığını kanıtlamış bir mtosiklet zaten cb 125 kapalı kutu devir saati yok tipi berbat titreşimde var deniliyor fiyatı biraz ucuz ama bence biraz piyasada çoğalmasını beklerseniz daha iyi olur yağ yakarmı kronik sorunları var mı bunların açığa çıkmasını beklemekte fayda var

çok teşekkür ederim Allah razı olsun.

ReiZzZ
23 Mart 2012, 15:36
çok teşekkür ederim Allah razı olsun.
rica ederim allah cümlemizden razı olsun :cat:

Syanur
23 Mart 2012, 15:49
Ya şu Honda ne iyi etti de getirdi bu modeli. Trafikte YBR ile karıştıracak motor arıyordum bende.

sezer aykaç
23 Mart 2012, 15:50
fiyat avantajıyla honda ybryi tarih eder.

teknolojik olarak birbirine üstünlükleri yok denecek kadar azdır.

ReiZzZ
23 Mart 2012, 15:53
fiyat avantajıyla honda ybryi tarih eder.

teknolojik olarak birbirine üstünlükleri yok denecek kadar azdır.
o zaman cbf 150 şimdiden duman oldu ikisindende pahalı

sezer aykaç
23 Mart 2012, 16:26
o zaman cbf 150 şimdiden duman oldu ikisindende pahalı

aynen öyle kardeşim. zaten seneye cbf 150 diye bir motor sıfır olarak satılmayacaktır. şu an stoklar eritiliyor( sadece tahmin)

babaduru
23 Mart 2012, 17:49
tvs apacheden kuyruğu almışlar tvs ve ybr yi karıştırıp kafa grenajıı yapmışlar depoda sanki cbf i andırıyo gibi geldi hepsini toplayıp cb 125 yapmışlar.. bide klasik ateşleme diyo platinli bu yani...

m.akblack
23 Mart 2012, 18:03
tvs apacheden kuyruğu almışlar tvs ve ybr yi karıştırıp kafa grenajıı yapmışlar depoda sanki cbf i andırıyo gibi geldi hepsini toplayıp cb 125 yapmışlar.. bide klasik ateşleme diyo platinli bu yani...

yani?bu iyimi kötü mu hocam biraz açabilirmisin

_w_
23 Mart 2012, 18:33
yeni çıkan modellerin bence hemen alınmamash gerekir. Kronik sorunları çıkabilir. Sonra pişman olabilisn. Performans bakımın dan aynılar. Ybr yıllardır kullanılan kendini kanıtlamış motordur.her türlü zorluğa dayanır. Apacinin ekstrası ıse 150 cc olması.

DarkSeleCT93
23 Mart 2012, 18:36
platinlimi hacı murat 124 teki sistem ;d
platin çok eski sistem eğer öyleyse kesinlikle alınmaz bu motor

kursattekin
23 Mart 2012, 18:51
honda kendini rezil etmez merak etmeyin, paranizin karsiligini alirsiniz, aldiktan sonra masraf cikarmaz, ikinci eli rahat gider, biraz bekleyip alayim derseniz zamli alirsiniz o zamanda, yurtdisi forumlari da takip edip kullanici yorumlarini ekliyorum firsat buldukca, eksisi varsa eksik fiyati da var, hani ayni fiyatli olsa tamam ama aradaki fiyat farki zaten eksiginden kaynakli, devir saati -gostergesi zaten birebir asya ile uyumlu, bir arkadas link vermisti forumda, kisacasi bu kadar param var dersen bu isini gorur, zamanla elime para gecer dersen lastigini, koltugunu, gostergesini, amortisorlerini degisirsin, keyifli surusun olur, satmazsin, elinde su an 4000 uzeri varsa da bence al bir apache bak keyfine, kisacasi cinli bir motorda az olan titresim abrtilirken, cb125e de ki titresim hafif denilebiliyor, objektif bir soylem bulmak zor ama acikcasi cb125e de titresim mevcut, az derken apachede ki cok kadar az ama

babaduru
23 Mart 2012, 19:56
yani?bu iyimi kötü mu hocam biraz açabilirmisin

Abi bu klasik ateşleme sistemi 1950 model arabarda var diyim sen anla kötü yanı sürekli ayar gerektirir ama bazı motor ustaları klasik ateşleme sisteminden fazla güç elde edildiğini savunur...

dweios
23 Mart 2012, 20:23
vaktin varsa biraz bekle cb'nin iyisi kotusu cıksın. Garanti olsun diyorsan veya fikrimi soruyorsan dogrudan ybr derim. Apache kullanmadım farkını bilmiyorum.

jackal_64
23 Mart 2012, 20:27

Şimdi ben bu lafın üzerine ne diyim.....:-D

piyanist_irf
23 Mart 2012, 20:44
cb125 in eksileri

Şambiyelli lastik
Devir saat yok
Kalıbı tipi mondialin yeni piyasaya sürdüğü motorlardan farksız olmasının yanı sıra çok çelimsiz
Cb125 konusunda motorunu yeni almış ve rodajda yaklaşık 10,5litre ile 370km giden olduğunu okumuştum ve bu da demek oluyor ki 1 litre ile 35km civarı gidiyor. Bu rakamlar her ne kadar iyi bir rodajdan sonra düzelir denilsede mucize beklememek gerekir diye düşünüyorum

Ybr 125

2011 kasası şimdikinden çoook daha güzel ve yakışıklıydı ne hikmetse yamaha ya bukadar güzel olması battı ve benzin deposunu yamalı bohçaya çevirip 2012 ye yeni kasa diye sürdü. Tabii birde orantısız bi tipi var depo çok büyük kaslı iken kuyruk grenajıda bi okadar orantısız ve ince...
max. Yapacağı hız 100km dir. Motoru 125likler içinde en güçsüzü ama en az yakanıdır. çok dik yokuşlarda tıkanır 2 kişi binerseniz tatmin edici performansı yoktur. (100km de 2,5 litre)

tvs apache

Servisleri yamaha kadar yaygın değildir. Ancak hemen hemen her merkezi yerde mutlak servisi vardır
Devirli kullanımda diğerlerine oranla biraz daha fazla yakar ancak yaktığınında hakkını verir (100km de 2,5 3 litre)

Cb125
2 teker, bi hız göstergesi, koltuk, 125cc bi motor, benzin deposu, gidon, 2.elde (hondanın yüksek zam politikası sayesinde) aldığınız fiyata satabilme şansı ve çok da iyi olmayan motosiklet servisi

Ybr 125
Hondaya göre devir saati, yine hondaya göre daha yakışıklı bi tasarım, geriye kalan herşey ybrde de var (lastik dublex) en az yakıt tüketimi

Tvs apache
Ybr ye ek olarak dijital göstergesi ve yine ybr ye göre biraz daha fazla yakıt sarfiyatı (buna bağlı olarak son hızı 140) biraz daha fazla titreşim ve çok daha yakışıklı bir tip

Sonuç ben olsam kupkuru motora 3550 vereceğime giderim tvs ye 3800 3900 verir paşalar gibi binerim. Aralarında dağlar kadar özellik farkı var ve bence aradaki fiyat farkına değer.

sen gerekeni söylemişsin bunun üzerine konuşmak anlamsız bence :thumleft:

ReiZzZ
23 Mart 2012, 21:37
aynen öyle kardeşim. zaten seneye cbf 150 diye bir motor sıfır olarak satılmayacaktır. şu an stoklar eritiliyor( sadece tahmin)
o zaman iyiki satmışım :queen:

Halil Karamanoğlu
23 Mart 2012, 22:27
şu aralar sözü geçen 3 motordan birini alma niyetim olsa gider üçünü de yakından görüp inceler, mümkünse bi çalıştırıp üzerine binerdim. gezip dolaşamazsam da gerçekçi bi fikir edinmiş olurdum.
300 TL biri ucuzmuş öbürü 500TL pahalıymış ona da bakmam açıkçası. hangisini daha çok beğeniyorsam onu alırım. 500TL her zaman kazanılır. 3 5 kuruş için aklımın kaldığı motordan vazgeçek kadar pinti değilim çok şükür :)
sana da tavsiyem bunu yapman arkadaş git hangisini beğeniyorsan onu al. paran da eksik kalırsa bi dostundan isteyiver sonra geri ödersin. bu yaşa kadar 500 TL alacak bi dost edinemediysen de önce dost edin bence motoru nasılsa alırsın :)

m.akblack
23 Mart 2012, 22:32
şu aralar sözü geçen 3 motordan birini alma niyetim olsa gider üçünü de yakından görüp inceler, mümkünse bi çalıştırıp üzerine binerdim. gezip dolaşamazsam da gerçekçi bi fikir edinmiş olurdum.
300 TL biri ucuzmuş öbürü 500TL pahalıymış ona da bakmam açıkçası. hangisini daha çok beğeniyorsam onu alırım. 500TL her zaman kazanılır. 3 5 kuruş için aklımın kaldığı motordan vazgeçek kadar pinti değilim çok şükür :)
sana da tavsiyem bunu yapman arkadaş git hangisini beğeniyorsan onu al. paran da eksik kalırsa bi dostundan isteyiver sonra geri ödersin. bu yaşa kadar 500 TL alacak bi dost edinemediysen de önce dost edin bence motoru nasılsa alırsın :)

ışte bende bu gün aynısını yaptım ve kararım artık yüzde 90 cb125 bilmiyorum ama farklı bi şekilde çekici geldi motor.o yüzden onu alacam Allah nasip ederse.

Halil Karamanoğlu
23 Mart 2012, 22:39
ne güzel işte kimin ne söylediği artık umurunda olmasın sevdiğin beğendiğin motoru al :) inşaallah en kısa zamanda biner tadına varırsın, Allah kaza bela vermesin.

crayzboyone
23 Mart 2012, 22:53

Hiç güleceğim yoktu :mrgreen:

cb125 in eksileri

Şambiyelli lastik
Devir saat yok

Ybr 125

tvs apache

Cb125

Ybr 125

Tvs apache

Ağzına sağlık. Ama benim bildiğim tvsnin son kasaları ybr'den bile az yakıyormuş