PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çin malı değilmi aldım pişman

bY_aLp
22 Mart 2012, 20:35
olmadım :) sabah işe gelirken yeni motorumla keyif yaparken keyfim kaçtı bir an neden?? teklemeye başladı hasss... benzin bitti biraz öyle debriyaja basmadan gitti ve tam iş yerimin bahçesine kadar gitti indim ve 5 de gelcek servislere rica edip 2 lt benzin almasını istedim sağolsunlar kırmadılar beni 5 oldu saat benzini koydum kontağı açtım motorun çevresinde 5-10 işçi arkadaş meraklı gözlerle motorun sesini dinlemek istiyorlar ve o an karizma yerlerde tık yok motorda lambalar yanıyor korna çalıyor sinyaller çok canlı şekilde yanıyor ama marş basmıyor düğme boştaymış gibi hiç bir hareketlenme yok tamirci arkadaşlar aradım bilenlere sordum cevap aynı marş motoru :pale: morel sıfır 2 gün olmuş alalı marş motoru yanıyor vurdurarak çalıştırmaya çalışıyorum yok yine çalışmıyor vitesi boşa aldım marşa bastım oda ne :sunny: çalıştı aman Allahım çalıştı :queen: Çin malı diye küçümsediğiniz motorda bile bu teknoloji varken söyleyin bana bindiğiniz japon malları motorların hangisinde var :)

Samet Ağır
22 Mart 2012, 20:37
benim ikisinde de var...
boşta değilse....
yan ayaklık açıksa .....
debriyaja basmıyorsan....
ehliyetin kaskın yoksa...
seni sevmediyse ölsen çalıştıramazsın....:pl:

bY_aLp
22 Mart 2012, 20:39
benim ikisinde de var...
boşta değilse....
yan ayaklık açıksa .....
debriyaja basmıyorsan....
ehliyetin kaskın yoksa...
seni sevmediyse ölsen çalıştıramazsın....:pl:
:mrgreen:yan ayak açıkken kıy kıy yapıyor ama çalışmıyor vitesteyken hiç tepkime yok kıy kıy da yok :P

ayrca doğum günün kutlu olsun rabbim nice mutlu yıllar nasip etsin :rendeer:

Garip
22 Mart 2012, 22:00
topraam be bende dedim saatın sibief i :) olacağı odur demiştim tam :) mondial hs yide ben çalıştıramamıştım..frene basmak gerekmiş :):):) aldığım adamı aradım sordum, dedim böyle böyle çalışmıyor..bas bakım sesi bir dinliyeyim dedi.bastım.bak çalışmıyor dedim.tabi çalışmaz frene basmıyorsun dedi :) telefon diğer elimde ya akıllı ayaklarına yatıyor:)

Sinan Aksu
22 Mart 2012, 22:07
''91 Model'' külüstür transalpimda vardi o teknoloji.
Vitesi boşa almadan motor çalışmazdı.
Aynı şekilde yan ayaklık açıkkende çalışmazdı.

Yani senin o motorundaki teknoloji japon motorlarinda teee 20 yıl önce vardı.

ero__
22 Mart 2012, 22:11
Hemen hepsinde zaten var.

Peki hangi çinli motorda kontağı kapatıp bir kademe daha kilitlemeden sonra çevirip parkları yanık bırakabilmek var ? (merakımdan soruyorum)...

_w_
22 Mart 2012, 22:13
Kubalarda 5 den boşa atılabiliyor. Çînli yapıyor yahu :). Çekik gözlü pıtırcıklar :cherry:

_SpartacuS_
22 Mart 2012, 22:16
O tamirci arkadaşı bir daha arama ...
Ayak müşürüde o kadar abartılacak bir teknoloji olmasa gerek.

O an ki Ruh halini anlayabiliyorum :) Sevindim motorunda bir şey çıkmamasına..

Güle güle kullan..

Mr.cihans
22 Mart 2012, 22:17
Kubalarda 5 den boşa atılabiliyor. Çînli yapıyor yahu :). Çekik gözlü pıtırcıklar :cherry:

nasıl oluyor o ya pes pese basarak ındırıuor mu vıteslerı

_w_
22 Mart 2012, 22:22
nasıl oluyor o ya pes pese basarak ındırıuor mu vıteslerı

5. Vitesdeyken 4 le 5 arasında atınca boş ışığı yanıyor . Bana ilginç gelmişti.

bY_aLp
22 Mart 2012, 22:44
Hemen hepsinde zaten var.

Peki hangi çinli motorda kontağı kapatıp bir kademe daha kilitlemeden sonra çevirip parkları yanık bırakabilmek var ? (merakımdan soruyorum)...

Bisan Lifan Roadstar da var :)

@_SpartacuS_
olay ayak müşüründe değil vitesteyken debriyaja bastığın halde marşa basmamasında :)

@Garip1701
:mrgreen: scooterlarda var o fazla gazı açıp fırlamasın diye neyse uyandık artık :)

Samet Ağır
22 Mart 2012, 22:50
:mrgreen:yan ayak açıkken kıy kıy yapıyor ama çalışmıyor vitesteyken hiç tepkime yok kıy kıy da yok :P

ayrca doğum günün kutlu olsun rabbim nice mutlu yıllar nasip etsin :rendeer:
japon kıy kıy mıy mıy yapmaz..:pl::joker::queen:

Allah razı olsun....

kocaolgun
22 Mart 2012, 23:01
çin malı asyadan ındım 1 aydır cbf 150 bınıyorum kendı kendıme dedımkı motora daha yenı bınmısım bır arkadasımın lafı gelıyor aklıma abı cın malı her an saka yapabılır ama senın gulmeye vaktın bıle olmaz

ERROR88
22 Mart 2012, 23:16
pişman değilsin yanı oh ne guzel işte keyfını sur

bY_aLp
23 Mart 2012, 11:58
crusier motora binmeyi herkeze tavssiye ederim egzozu boşaltmadım ellemeyeceğimde orjinal fabrika çıktığı gibi o sesi bile tatmin ediyor luk luk luk luk hasta oldumm bu sese yaaaaaaaaa :) pişman olmadım mutluyum motorumla

KAYA28
23 Mart 2012, 12:20
iyiymiş geçen abimizin biri 6 serisi bi bmw almıştı anahtarı ver bi tur atıyım dedim anahtarı aldım arabanın başına gittim kapıları açtım direksiyona oturdum anahtarı uzattım one delik yok anahtarı sokacak delik yok ara ara yok sonra start düğmesi gözüme çarptı bastım çalıştı sonra kendime çok güldüm.

THE İMAM
23 Mart 2012, 12:26
125 KT'LERDE kontak 3 kademe . . .
motor çalışmazkende sadece parkları yakabiliyorsun . . .

MuTLu.
23 Mart 2012, 13:15
Aynısı ilk gün benim başıma gelmişti. :)

tigermbz
23 Mart 2012, 13:17
uzay teknolocisi