PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abilerim neden bu kadar üstüme geliyorlar

bensen001
22 Mart 2012, 17:41
Selamlar olsun tüm M.T ailesine.Sayın M.T ailesi ben üzerime gelen arabalardan çok sıkıldım.
Ne kadar sağdan gidersem gideyim sanki ben bir katil zanlısıymışım aranıyormuşum ve beni yakalayana büyük ödül vereceklermiş gibi
bütün araba kullanan abilerim diyelim üzerime üzerime geliyorlar.Bende tabiki sağ tarafa kaçtıkça kaçıyorum.
Bu gün tekrar üzerime üzerime sürdüler arabaları okuldan eve geliyorum sağ şeritten yaklaşık 40km yaklaşık hızım adam yanıma geldi arabası ile sıkıştırmaya başladı.
Bende sağ şeritte neredeyse kaldırıma çıkıcam.Adam biraz daha üzerime gelince motosikletimden düştüm.Sağ tarafa yattım.Ve şimdi motosikletimde az da olsa derin çizikler oluştu.Acaba ben millete batıyomuyum.Motosikletim cbr125 eski kasa anlatırmısınız abilerim ne yapmama gerekiyor kurtulmama için bu araba kullanan büyüklerimden. :salut:

exile
22 Mart 2012, 17:55
en büyük hata bu işte şeridin sağından gidersen adamda geçmek için aynı şeridi kullanıcak fakat sen bulunduğun şeridin otomobillerin sol tekerleklerinin bastığı hizadan gidersen mecbur sol şeritten sollaması gerekicektir. şeridine sahip çık.

canerol
22 Mart 2012, 18:01
normal bişe yakında alışırsın arabalara bi sana değil herkese öyle davranıyorlar şeridin tam ortasından gitki sağına soluna araba girmeye çalışmasın

Carbon
22 Mart 2012, 18:02
en büyük hata bu işte şeridin sağından gidersen adamda geçmek için aynı şeridi kullanıcak fakat sen bulunduğun şeridin otomobillerin sol tekerleklerinin bastığı hizadan gidersen mecbur sol şeritten sollaması gerekicektir. şeridine sahip çık.

Bu sefer de sağdan geçmeye çalışacaklar.Bunun bir çözümü yok büyük cc motorun olacak bastın mı aynada kaybedeceksin aracı.

Araç sürücüleri motorları teğet sollayınca ödül felan mı veriyorlar anlamıyorum bende.Trafikte araba da kullanıyorum, anlamadım gitti motoru gören başlıyor arkadan artislik hareketler yapmaya dibime kadar girmeye.Çok afilli bir motorumuz da yok ki supersport olsa tamam da...

exile
22 Mart 2012, 18:04
normal bişe yakında alışırsın arabalara bi sana değil herkese öyle davranıyorlar şeridin tam ortasından gitki sağına soluna araba girmeye çalışmasın lütfen yanlış yönlendirmeyelim. şeridin ortası daha tehlikelidir. her 4 tekerli yolda oluşabilecek çukur yağ su gibi maddelerden kaçarken ortalarlar. buda arkadan gelen motorcuyu tehlikeye düşürür ani fren yapan bi otomobil fırsatı varsa sadece sol aynaya bakıcaktık arkasını kontrol etmek için dikiz aynasını kontrol etmezler. kenidinzi gösterin ki kazaya kurban gitmeyin.

Bu sefer de sağdan geçmeye çalışacaklar.Bunun bir çözümü yok büyük cc motorun olacak bastın mı aynada kaybedeceksin aracı.

Araç sürücüleri motorları teğet sollayınca ödül felan mı veriyorlar anlamıyorum bende.Trafikte araba da kullanıyorum, anlamadım gitti motoru gören başlıyor arkadan artislik hareketler yapmaya dibime kadar girmeye.Çok afilli bir motorumuz da yok ki supersport olsa tamam da...

sizin bu dediğiniz (sağlama) durumunu 10 araç sürücüsünden 1 i anca yapar. ama şeridin sağından giden bir motoru sol şeride geçip sollamaya üşenir. bildiğim gördüğüm yaşadığım budur.

KAYA28
22 Mart 2012, 18:10
hemen gidiyosun motor tamircilerine eski bujileri toplayıp cebine koyuyorsun araçlarla belli mesafe koyuyor yaklaşıncan cama bujiyi yapıştırıp gaz açıyosun.

yakalarlarsa seni beni tanımıyorsun

canerol
22 Mart 2012, 18:10
lütfen yanlış yönlendirmeyelim. şeridin ortası daha tehlikelidir. her 4 tekerli yolda oluşabilecek çukur yağ su gibi maddelerden kaçarken ortalarlar. buda arkadan gelen motorcuyu tehlikeye düşürür ani fren yapan bi otomobil fırsatı varsa sadece sol aynaya bakıcaktık arkasını kontrol etmek için dikiz aynasını kontrol etmezler. kenidinzi gösterin ki kazaya kurban gitmeyin.

haklısınız benim dediğim otobanda şehirler arası yollarda takip mesafesinin uzun olduğu hallerde şehir içinde başka

bensen001
22 Mart 2012, 18:17
KAYA28 hemen gidiyosun motor tamircilerine eski bujileri toplayıp cebine koyuyorsun araçlarla belli mesafe koyuyor yaklaşıncan cama bujiyi yapıştırıp gaz açıyosun.

Abicim çok haklısın ama adamın malına zarar vermek hoşuma gitmiyor.Gitseydi hiç bişi bilmesem 10 adet çivi alır gider adamı takip eder evni öğrenir gece tekerlerinin arkasına ve önüne dizerdim.Arabanın boyasını attırmak için bir tür krem var arabanın üzerine kremi boşaltıp küçük bir rulo yardımı ile arabayı 1 dk ka içinde pert edebilirim ama yapmıyorum işte.

Mr.cihans
22 Mart 2012, 18:20
hemen gidiyosun motor tamircilerine eski bujileri toplayıp cebine koyuyorsun araçlarla belli mesafe koyuyor yaklaşıncan cama bujiyi yapıştırıp gaz açıyosun.

125cc bır motorla senı tanımama olasılıgı cok yukse bujıyı nasıl fırlatcaz dıkıne mı:P

safakk
22 Mart 2012, 18:23
yolun durumuna göre şeridi ya ortalayın yada solunda bulunun yoksa hem çok sıkıştırırlar hem kaçacak yeriniz kalmaz hemde sağdan bağlanan yollarda dikkatsiz bir sürücü aniden önünüze fırlayabilir bu nedenle şeridinizi düzgün kullanmanızda fayda var

Bir diğer hususta trafikle aynı hızda yol almanız. Eğer trafik 70 ile akıyorsa 2 şeritliyse ve sizde sağ şeritten 40la gidiyorsanız bazı kendini bilmez araç sürücülerinin böyle yapması doğal. Bu nedenle (tamamen atmasyon rakamlar) solunuzdaki şerit 70le akıyorsa sizin hızınızın minimum 60 olması gerekir. Tabii 60 la gideceğim derkende sakın kendinizi tehlikeye atmayın virajlarda hızınızı düşürmeniz gerekiyorsa mutlaka düşürün.

Geçmiş olsun umarım bir daha böyle kazalar geçirmezsiniz. En kötü kazanız bu olur :) tekeriniz düz bassın

KAYA28
22 Mart 2012, 18:23
Abicim çok haklısın ama adamın malına zarar vermek hoşuma gitmiyor.Gitseydi hiç bişi bilmesem 10 adet çivi alır gider adamı takip eder evni öğrenir gece tekerlerinin arkasına ve önüne dizerdim.Arabanın boyasını attırmak için bir tür krem var arabanın üzerine kremi boşaltıp küçük bir rulo yardımı ile arabayı 1 dk ka içinde pert edebilirim ama yapmıyorum işte.

sen nasıl bir psikopatsın be kardeşim

bensen001
22 Mart 2012, 18:30
Kaya abicim ankarada yetişdim yetmezmi bende ankaralıyım doğma büyüme ama amasyada yaşıyorum.Alışkkın değilim kavga etmeye kendi sorunlarımı kendim çözerdim önceden şuan 1 adet mahkemem var.O yüzden hiçbir olaya karışmamam lazım yoksa atacaklar içeri daha 18 yaşındayım.

İnşallah mahkemeden sonra bidaha denk gelirim ben o adamada hesaplaşırız allah ne verdiyse kaskımı kırarım kafasında.

jackonbir
22 Mart 2012, 18:36
şimdi bunların anneleri sağdan sağdan giderken mahallenin kabadayıları mıncıklıyo, sıkıştıtırıyo, yan şeride (yandaki boş arsaya atıyor...
tabi çocuk küçükken böyle izleye izleye kafasına kazıyor...
sonra büyüyünce seni sağ şeritte görünce direk anası aklına geliyor, ne yapsın garibim büyüklerinden ne gördüyse onu uygulamaya çalışıyor...

bensen001
22 Mart 2012, 18:41
[/COLOR]
16:36 #13
jackonbir

şimdi bunların anneleri sağdan sağdan giderken mahallenin kabadayıları mıncıklıyo, sıkıştıtırıyo, yan şeride (yandaki boş arsaya atıyor...
tabi çocuk küçükken böyle izleye izleye kafasına kazıyor...
sonra büyüyünce seni sağ şeritte görünce direk anası aklına geliyor, ne yapsın garibim büyüklerinden ne gördüyse onu uygulamaya çalışıyor...

Abicim çok güldüm ya.:cat::cat:

GorkeM
22 Mart 2012, 18:48
Sıkıştırıyorlar çünkü sen sağ tarafa kaçtıkça kaçıyorsun. Trafikte kendine güveninin olması gerekiyor. Kendi şeridinde gider kaçmazsan kimse gelip sana çarpmaz. Sıkıştırmaya çalışanlar çıkacaktır , sen kendi şeridinde ilerlemeye devam etmelisin.

Sıkıştırmanın bir nedeni de görünüm. Kaskın kafanda montun üzerinde bilinçli bir motorcu gibi görünürsen sıkıştırmalar azalacaktır.

bensen001
22 Mart 2012, 18:51
Sıkıştırıyorlar çünkü sen sağ tarafa kaçtıkça kaçıyorsun. Trafikte kendine güveninin olması gerekiyor. Kendi şeridinde gider kaçmazsan kimse gelip sana çarpmaz. Sıkıştırmaya çalışanlar çıkacaktır , sen kendi şeridinde ilerlemeye devam etmelisin.

Sıkıştırmanın bir nedeni de görünüm. Kaskın kafanda montun üzerinde bilinçli bir motorcu gibi görünürsen sıkıştırmalar azalacaktır.

GorkeM abi benim kaskın,montum,dizliğim,dirsekliğim ve eldivenim var.Ayakkabım ve Pantolonumuda allah izin verirse Mayıs 1de alıcağım.

Uğur
22 Mart 2012, 18:52
Ortalama hızın 60-70 km olduğu zaman,seni sıkıştıramazlar. Daha hızlı gidecek olan geçsin sol şeride.. Ama trafiğin normal seyrine göre de hızı ayarlayamıyorsan,yani trafiğin hızını olağandan yavaşlatıyorsan ceza bile kesebilirler sana...

sessizsakin
22 Mart 2012, 19:13
lütfen yanlış yönlendirmeyelim. şeridin ortası daha tehlikelidir. her 4 tekerli yolda oluşabilecek çukur yağ su gibi maddelerden kaçarken ortalarlar. buda arkadan gelen motorcuyu tehlikeye düşürür ani fren yapan bi otomobil fırsatı varsa sadece sol aynaya bakıcaktık arkasını kontrol etmek için dikiz aynasını kontrol etmezler. kenidinzi gösterin ki kazaya kurban gitmeyin.

sizin bu dediğiniz (sağlama) durumunu 10 araç sürücüsünden 1 i anca yapar. ama şeridin sağından giden bir motoru sol şeride geçip sollamaya üşenir. bildiğim gördüğüm yaşadığım budur.

kişisel görüşüm, bir otomobilin altından çıkan şeyin etrafından manevra yapamayacağınız yada dikkatinizi yolun bu kısmına da veremediğiniz durumlarda, takip mesafenizi yeterli miktarda açmaktır.

şeridi ortalayıp sürmek, yeterli takip mesafeniz varsa bence risksizdir. aksine, yeterli takip mesafesini ayarlamak tavsiye edilmeli bence.

kardeşim, senin için diyebileceğim şey, trafiğe diğer araçların hakim olmasına izin verdiğin sürece sıkıştırılmaya devam ediceksin.

trafikte daha etken olmalısın. her zaman yavaş ve sağ şeritte gitmek güvenli değil, aksine çoğu zaman daha güvensizdir.

kendini trafikte rahatsız hissettiğinde, ilk önce motorun çok rahat hızlanabileceği bir devir ve vitese geç.

ardından, trafikte seni rahatsız edenlerin isteklerini yerine getirmek yerine, onların rahatsız edemeyeceği noktalara yönel.

biri yandan seni sıkıştırıyorsa, daha sağa gitmek yerine, daha ileriye giderek, şeritte senin hakkın olduğunu hatırlatmalısın bence. çok riskli bir durum ise yavaşlayıp senin önünde kalmasını sağlayabilirsin.

bir örnek verim.

geçen pazar, sol şeritte bir artçı ile gidiyorum. süratim makul seviyenin zaten epey üzerinde. hani trafiğe engel teşkil etmiyorum.

orta şerit, süratimden dolayı manevra yapıp araya sıkışmama elverişli değil. ancak fren yaparak araya girebilirim.

ama arkamdan fişini koparmış şekilde gelen bir arkadaş, tamponunu arka lastiğin dibine kadar sokaraktan fren şansımı iptal etti.

sonra bana sinirlendi, kendisi yavaşlayıp orta şeritten üstüme doğru geldi. hesabında benim yavaşlayacağım ve ona yol vermek zorunda kalacağım vardı.

ben öyle yapmak yerine vites küçültüp gaza yüklendim... belki sinirli ve agresif bir tavır gibi düşünebilirsiniz.

ama en azından, o adamın trafiğin etken kişisi olmasına izin vermedim. çünkü bu gün beni sindirerek, yarın öbürünü sindirerek trafik terörüne devam edecek bir hayvandı kendisi.

bazen trafiğin hakimi olmak, ne yaptığınızı biliyorsanız iyidir derim ben.

kendinizi riske atmadan, motor gücünüze güvenebildiğiniz ölçüde, insanlara hakkınızı vermeyin trafikte.

o şeridin size ait olduğunu hatırlatın.

sizi, yarım araç gibi görüp, şeridin bir köşesine sıkışır nasılsa diye dibinizden sollamasına sağlamasına izin vermeyin.

bu elbette zor birşey. ama madem motosiklet kullanıyoruz, biz nasıl bu kadar şikayetçi isek bu otomobil kullanmasını bilmeyen arkadaşlardan, bunu azaltmak, o insanların farkına varmasını sağlatmak ve haklarımızı korumak da bizim görevimiz.

tabi bütün bunları yaparken gereksiz riske girmemeye, öfke ile hareket etmemeye ve bizim olmayan trafik haklarını suistimal etmemeye de özen göstermeliyiz.

zaten yeterli hızda akan bir trafikte yan yana giden iki arabanın arasından geçmek bence fazlasıyla saygısızlıktır mesela trafiğe.

kimseyi rahatsız etmeden geçebileceksen eyvallah. ama sen iki arabanın arasından geçeceksin diye iki otomobil sürücüsü sizi ezmemek için diken üstünde gitmemeli...

trafikte saygı gösterin, saygı isteyin, saygınızı da alın. saygı göstermemekte ısrar edeni de boşverin. onun saygısızlığı motosiklete değil, insanadır. insana karşı saygısız biri de bizim motosiklet üzerinde çözebileceğimiz bir konu değil.

bensen001
22 Mart 2012, 19:14
Üstad amasyada hiçbirşey yapamıyorum saten motosiklet kullanan sayısı parmakla sayılacak kadar az koca amasyada 10 adet süper süport tarzı motosiklet var.İnşallah kasımda 1 tanede ben alıyorum bu sefer trafikte kim üstte olacak görücem ben onları.Sabrediyorum mahkemem var mahkemem bitsin eski halime döneceğim.

MotorKafa
22 Mart 2012, 19:22

Bende tam bunu diyecektim. Araba sana ne kadar yaklaşırsa yaklaşsın çekilme kenara. Kornaya asıl o yavşak çekilsin.
Tabi adamın seni farkettiği durumlarda yap bunu. Yani şoför gerçekten görmemiş ve üstüne geldiğini anlıyorsan inadına şeritte durma yoksa bıck diye yapışırısın asvalta :mrgreen:

bensen001
22 Mart 2012, 19:31
MotorKafa abi yapıştım saten motor en azından çiziklerle atlattı adam sarhoş değil bişi değil yaşı 25-30 arası bişi falandı.

KAYA28
22 Mart 2012, 19:33
Araba sana ne kadar yaklaşırsa yaklaşsın çekilme kenara. Kornaya asıl o yavşak çekilsin.
Tabi adamın seni farkettiği durumlarda yap bunu. Yani şoför gerçekten görmemiş ve üstüne geldiğini anlıyorsan inadına şeritte durma yoksa bıck diye yapışırısın asvalta :mrgreen:

aha
bende bunu anlatmaya çalıştım işte

M.balibey
22 Mart 2012, 19:52
Her zaman seridi 3 bolun ve seridin solundan yada en kotu ortadan gidin onunuzde arac varsa gereken takip mesafesini iyi ayarlayin ve kacis manevrasi icin mutlaka soldan gidin hem boyle olunca adamlar sizi sikistirsada kaldirimla araba arasinda kalmazsiniz yada onunuzdeki araba aniden fren yaparsa soldan kacis manevrasi yapabilirsiniz

bensen001
22 Mart 2012, 19:52
abicim haklısında insanın elinden ne gelir yanında kocaman araba altım cbr 125 o sıkışıklıkda 2 araba yan yana duramıyo yollları dar amasyanın.Nereden kaçabilirdimki saten boşluk bulsam sıkışmadan önce sıyrılırdım ama boşluk bulamadım yapıştım yere.

kanmix_x
22 Mart 2012, 20:15
Ben bisikletle bile sağ şeride tutsak kalmıyorum kimse beni sıkıştıramaz daha doğrusu sizin memleketin insanlarında sorun var bizim buralarda daha duymadım en sağ şeride mahkum olursan haliyle yaaş gitmek durumunda kalacaksın durmak isteyen park etmek isteyen araçlar elbet sıkıştırır tavsiyem kaldırım dibine tıkanıp yavaş yavaş gideceğine trafikle bütün ol yolun her tarafını kullan gerekirse altındaki motor bisiklet deyil :bounce:

otopsici
22 Mart 2012, 20:28
abicim haklısında insanın elinden ne gelir yanında kocaman araba altım cbr 125 o sıkışıklıkda 2 araba yan yana duramıyo yollları dar amasyanın.Nereden kaçabilirdimki saten boşluk bulsam sıkışmadan önce sıyrılırdım ama boşluk bulamadım yapıştım yere.
şimdi uzun uzadıya yazardım ama gerek yok herkes sana gereken cevabı vermiş benim ekstradan söyleyeceğim tek söz
KENDİNE GÜVEN ŞERİT SENİN O YÜZDEN SOLLAYACAKSA DİĞER ŞERİDE GEÇMEK ZORUNDA BIRAK
ha bunları yapacak cesaretin yoksa birdaha trafiğe çıkma
(sert olduysa kusura bakma)

ZIPPIRMAN
22 Mart 2012, 20:31
şimdi uzun uzadıya yazardım ama gerek yok herkes sana gereken cevabı vermiş benim ekstradan söyleyeceğim tek söz
KENDİNE GÜVEN ŞERİT SENİN O YÜZDEN SOLLAYACAKSA DİĞER ŞERİDE GEÇMEK ZORUNDA BIRAK
ha bunları yapacak cesaretin yoksa birdaha trafiğe çıkma
(sert olduysa kusura bakma)

Otopsicinin ve diğer arkadaşların yazdıklarının ışığında hala ne yapmalıyım deniyorsa...
Tükür kardeş camlarına )

kanmix_x
22 Mart 2012, 20:36
Sen ne kadar ürkek olursan kaldırım dibiden gidersen kendini vede motorunu belli etmessen o kadar daha üstüne gelir bizim bu milletimiz

bensen001
22 Mart 2012, 21:55
Anladım üstadlar bende o zaman bundan sonra yanıma 3 şey alıcam bu teröre karşı çıkmak için biber gazı,buji,1adetde levye.Allah ne verdiyse gaza geldim madem öyle işte böyle.

ferhatkars
22 Mart 2012, 22:19
bağzı sürücülerde sen sağa yakın gittiğin için onlara yol veriyorsun anlıyorlardır ve geçmeye çalısıyorlar...
ee sende sağa kaydıkca onlarda sağa yaklaşıyorlar...
bir şeritde bir araç gider...2. bir araca yer yoktur...arkadaşlarda yazmış zaten şeridine sahip çık diye...
biraz da gözün kara ol kardeşim...
ben karşıdan gelen aracın kapısına tekme attıgımı biliyorum...
şeridimi ortalamış gidiyorum...ilerde sağdan bir araç cıkıp sola döndü yani benim ters istikametime ama kendi şeridine geçmedi...benim şeridimi ihlal ediyordu...kornada çaldım selektör de yaptım...genede 2 şeridi ortalayıp gelmeye devam etti...
her ne hikmet ise ayagımda da krampon vardı...arka kapısını bayagı bir yamulttugumu düşüyorum...
yaptıgım yanlış be tehlikeli biliyorum ama bazen de insanın yapası böyle şeyleri..
o durumda sağa da geçebilirdim ama geçmedim...
verdim topu eline sektirip gitti...:queen:
bu arabay tekme olayı ben de bagımlılık yaptı sanırım...daha önceden bir minibüse böyle tekme attım...
en son durdugumuz anda bir ticariye araba tekme atmıştım ve sonrasında herifle kapıştık ve yediği kaskı bilir...
ilgili başlık açtıgım konularda mevcut...
iyi bir şey değil sen yapma...ama şeridine de sahip çık.... kazasız belasız sürüşler...

bensen001
22 Mart 2012, 22:37
Benim mahkemem var silahla kasten adam yaralamadan o yüzden sesimi çıkaramıyorum içeri sokacaklar çıkarırsam sesiz olmamın sebebi bu.

fatih545
22 Mart 2012, 22:40
Ben geçen hafta cbf 150 aldım. 500km oldu şu an. İlk motorum tam koruma biniyorum. E-5 dahil her yerde sürdüm. Hiç bir sıkıştırma olmadı bana karşı. Hemde rodajda motor. 1 haftalık tecrübeme dayanarak :P şeridin solundan gidiyorum ama sağdan araba geçemeyecek mesafedeyim. Baktım arkadan tek tük araba geliyor sıkıştırıyor. Yol veriyorum geçip gidiyor sıkıştırma falan yok. Ama o kadar da arkamda trafik olacak kadar yavaş gitmiyorum sonuçta akan trafikteyiz. Herkes 70 80le giderken ben 40 la gidiyorsam mecburen sürekli sağdan gitme ihtiyacı çekerim. Bu da sıkıştırmalarına yol açar. Altınızdaki motorda cbr125 hani 60 70 le gidebiliyorsunuz çok rahat.. Sıkıştırmaları için bir sebep yok gibi gördüm ben açıkçası. Özet olarak yavaş gidecem diyorsanız, en sağ şeridin solundan araba geçemeyecek kadar boşlukla gidin. Trafik akışının en fazla 15 km altı hızla gidin. Arkadan tabiki hızlı arabalar gelicek geçmek istiyecek, ama sürekli hızlı araba gelemez sonuçta en sağ şerittesiniz. Arada gelirler sizde yol verirsiniz geçer gider. Yol verdiğiniz kişi geçerken de gaz kesin tabi, hemen yetişsin yetişeceği yere. Sonra gaz açarak devam.

Eğer bunları yapamıyorsanız başka bir güzargah seçin. Bunları yapamıyorum diyorsanız eğitime gidin. Gidecek param yok diyorsanız ayıptır cbr125 almışsınız 300 400 lira veremiyorsunuz derim :P Şaka tabi. Boş bir arazide çalışmaya başlayın. Size bakanlar olacak tabii ne ayak bu diye. Aldırmayın sakın dikkatinizide dağıtmayın.

Keyifli dertsiz sürüşler. Tekeriniz düz bassın :)

kocaolgun
22 Mart 2012, 23:10
en ıyısı bu dangalak suruculere karsı cebımızde cam bılye tasımak patlat cama yola devam denenmıstır

bensen001
22 Mart 2012, 23:14
Yöntemler hoşuma gitmeye başladı bujiler,cam bilyeler,Levye,biber gazı,EN ÖNEMLİSİ ARABADAN İNDİĞİNDE Altın Vuruş=Kask.En son ihtimal çek kurusıkıyı bir el ateş et arabaya biner topuk.

GP500-1st
22 Mart 2012, 23:31
Benim mahkemem var silahla kasten adam yaralamadan o yüzden sesimi çıkaramıyorum içeri sokacaklar çıkarırsam sesiz olmamın sebebi bu.

Konu açıp fikir danışmak iyidir senin bilmediğin veya tecrube etmediğin bişeyi bir başkası bilebilir.

Ama övünür gibi benim silahla kasten adam yaralamaktan mahkemem ver demen yanlış.. Yaşından ötürü yazdığı şey gerçek olmayabilirde ama şayet böyle bişey varsa marifetmiş gibi beyan etmen yanlış:farao:

Bu ortamda sadece ayıplanırsın..

bensen001
22 Mart 2012, 23:41
hayır abi yanllış anladınız sabahtan beri şöle yap böle yap diyosunuz bende diyorum ki abi diyorum benim mahkemem var o yüzden sert kullanamam anlamıyolar üsteliyorlar bende açık açık yazdım kasten adam yaralama olarak geçtiler halbuki öyle bişi değil abi sadece silahla havaya 2 el ateş ettim oda kavga esnasında bana vuranlardan sıyrılmak için kimsenin canına malına zarar vermedim vermemde.Bu yüzden suçlanmayı istemiyorum ilk defa karakol yüzü gördüm başımdan bişi geçti.Mahkemeye kadar uzadı olay yaşım sizden bayağı küçük olabilir cahil bir insanda olabilirim ama haklı olduğumdada susamam.

ferhatkars
23 Mart 2012, 00:07
hayır abi yanllış anladınız sabahtan beri şöle yap böle yap diyosunuz bende diyorum ki abi diyorum benim mahkemem var o yüzden sert kullanamam anlamıyolar üsteliyorlar bende açık açık yazdım kasten adam yaralama olarak geçtiler halbuki öyle bişi değil abi sadece silahla havaya 2 el ateş ettim oda kavga esnasında bana vuranlardan sıyrılmak için kimsenin canına malına zarar vermedim vermemde.Bu yüzden suçlanmayı istemiyorum ilk defa karakol yüzü gördüm başımdan bişi geçti.Mahkemeye kadar uzadı olay yaşım sizden bayağı küçük olabilir cahil bir insanda olabilirim ama haklı olduğumdada susamam.
kardeş sen o zaman kötülerle değil de(buji atma, camı çerçeveyi indirme,kafaya kask geçirme) iyi yazılanlar ile (soguk kanlı ol, şeridine sahip çık,akan trafiğin hızına da uymaya çalış,biraz gözü kara ol araba yanında iken hemen sağa-sola atlama) ilgilen...

crazy_81
23 Mart 2012, 00:13
güzel kardeşim sen istersen motor kullanma bu korkuyla istemeden de olsa ya kaza yaparsın yada kaza yaptırırsın + ileri sürüş teknikleri öğren yolun neresinde durulması gerektiğini iyi bil ;)

bensen001
23 Mart 2012, 00:21
Anladım şimdi abi ne demek istediğinizi araçlardan trafikten yoldan hiçbirşeyden korkma yoluna bak adam üstüne sürsede çekilme yol verme normal bir insan gibi bas git diyorsunuz.

GorkeM
23 Mart 2012, 00:26
GorkeM abi benim kaskın,montum,dizliğim,dirsekliğim ve eldivenim var.Ayakkabım ve Pantolonumuda allah izin verirse Mayıs 1de alıcağım.

O halde korkacağın birşey yok. Kendinden emin bir sürüş sergelersen sıkıştıranlar azalacaktır.
18 yaşında benim de altımda cbr125 vardı. Sıkıştıranlara aldırmadım , kendi şeridimi korudum.
Fakat duruma iyi hakim olmalısın öte yandan kendini tehlikeye atabilirsin.
Ayna kontrolünü iyi yapmalı , her an tetikte olmalısın.
Kırmızı ışıkta sağa sola sıkışmak yerine kendi şeridini kapamalısın. Tabi bunu yaparken herzaman ayna kontrolü yapmalı arkadakinin hareketlerini izlemeli , 1. viteste kalkmaya hazır olmalısın.

Sürüş teorilerini okumaya başla bu şekilde trafikte daha güvenli bir sürüş yapabilirsin. :cat:

drsteel
23 Mart 2012, 00:30
bir hayvanın yaptığı hatayı niye annesine bağdaştırıyorsunuz. bu foruma yakıştırmıyorum bunu. biz sokak serserisi değiliz. insan trafikte bilerek bilmeyerek hata yapabilir. adama sinirden küfredebilirsiniz. ama anasının eşinin suçu ne. niye onları aşağılıyorsunuz anlamadım. insanların günahını alıyorsunuz. trafige çıkan her ssürücü hata yapabilir.

bensen001
23 Mart 2012, 00:35
Herkese verdiği değerli bilgilerden dolayı çok teşkkür ederim.Ben şu saniyeden sonra motosikletime atlayıp amasyayı turlamaya başlıyorum kim sıkıştırıcak bu sefer merak ediyorum.Abimin Honda 600rr binmeye korkuyordum.Ama şuan cesaretlendirdiniz beni bineceğim adam akıllı full koruma.60-70km hız ile şehirde dolaşacağım baktım adamlar üstüme doğru abanıyorlar gaza yüklenip 2.viteste 100-120 uçucam abi bu kadar basit.

safakk
23 Mart 2012, 00:46
Herkese verdiği değerli bilgilerden dolayı çok teşkkür ederim.Ben şu saniyeden sonra motosikletime atlayıp amasyayı turlamaya başlıyorum kim sıkıştırıcak bu sefer merak ediyorum.Abimin Honda 600rr binmeye korkuyordum.Ama şuan cesaretlendirdiniz beni bineceğim adam akıllı full koruma.60-70km hız ile şehirde dolaşacağım baktım adamlar üstüme doğru abanıyorlar gaza yüklenip 2.viteste 100-120 uçucam abi bu kadar basit.

Vur dediysek öldür demedik :cherry:

Sen trafiğin akış hızında gideceksin yoksa millet 50 ile giderken ben 120 ile uçarım dersen bu sefer kaza yapar oraya buraya patlarsın sonrada gelip buraya aha dediğinizi yaptım motorum pert oldu deme :cherry:

GorkeM
23 Mart 2012, 00:46
Şimdi bu 600rr meselesi başka bir mesele... Bakalım daha neler duyacağız senden. 13 beygirden 120 beygire geçmek cesaretten faslasını ister... Bu yüzden şimdilik 125ccde tecrübe edinmelisin.

Acil112
23 Mart 2012, 00:56
Sol teker izinden ayrılma. Arkandan hızla yaklaşan bir araç farkedersen fren manetine dokunarak onu uyarabilirsin. Arkandan gelen TIR bile olsa kendini tehlikeye atacak şekilde yol vermeye çalışma -ki onu geçip geçip yavaşlamadığın sürece seni kollayacaktır-

Fabre
23 Mart 2012, 00:59
Bana ybr 125 varken yapmaya çalışıyorlardı, ama camı açıp tik tik baktığımda adamlar birden ehilleşiyordu.
Cbr yi alınca arabalar gözükmüyor bile.
Bak sana tavsiyem kesinlikle korkma, sağ şeritten gideceğinde bile şeridi ortala. Ha baktın yine sıkıştırmaya çalışıyor al plakasını ara 155 i sağa çekip.

exile
23 Mart 2012, 01:11
sen trafikteki abilier boşver onlar kolay kolay canına kastetmez, ama aynada ablayı gördünmü hemen yol ver. e5 te sol şeritten giderken yolun sagından e5 e dahil olup hiç bakmadan önüme kıran bile oldu. tehlike burada

aya
23 Mart 2012, 02:21
bir muhteşem türkçe örneği daha. sadece şu forumlardan derlense, üniversite, KPSS ve bilimum tüm sınavların türkçe bölümlerini besleyecek kadar "imla hatası", "anlatım bozukluğu" sorusu çıkar;

başlığa bakınca direkt "abileriniz niye üzerinize geliyorlar? sizinle ne alıp veremedikleri var abilerinizin?" diye sorasım geldi... bir virgülün kudretine bakın, nelere sebep olabiliyor? tabii, anlayana...

sessizsakin
23 Mart 2012, 03:17
bir muhteşem türkçe örneği daha. sadece şu forumlardan derlense, üniversite, KPSS ve bilimum tüm sınavların türkçe bölümlerini besleyecek kadar "imla hatası", "anlatım bozukluğu" sorusu çıkar;

başlığa bakınca direkt "abileriniz niye üzerinize geliyorlar? sizinle ne alıp veremedikleri var abilerinizin?" diye sorasım geldi... bir virgülün kudretine bakın, nelere sebep olabiliyor? tabii, anlayana...

iyi öğretemiyorlar demekki. yada millet salak. :) akıllı olanlar kapıor zaten şekil a'daki gibi.

Konu sahibi genç, senin yapman gereken her zamanki gibi gene motosikletine binmeye devam etmek. kimseyle kavga etmene gerek yok ki. sadece seni sıkıştırmak istediklerinde onları uyarman. uyarmaktan kastımız da, manevrayla, ışıklı ikazla, ne bilim kornayla.

gerekirse, seni sıkıştıran kişi seni görüyorsa ona yer ve yol vermeyerek seni taciz etmemesi gerektiğini hatırlatman sadece.

buji, bilya taş sopa kürek gibi aparatlarla trafikte haklı da olsan, hakim karşısında haksızsındır. ayrıca arabaya bilya atarak daha fazla ezilme tehlikesi yaşayabilirsin :)

sakin ve kararlı sürmek en iyisidir. o şeritteysen bir araba kadar saygı görmelisin. saygı göstermiyorlarsa, ikaz etmelisin. ( taşlı sopalı değil, sesli ve ışıklandırmalı - 4lü gibi mesela ) hala saygı göstermiyorlarsa yavaşla yada hızlan yol ver gitsin. daha sağa kaçmak hiç çare değil.

bensen001
23 Mart 2012, 09:38
Abilerim dün forumdan çıktığımla abimin motosikletine binmem bir oldu.Tam korumalarla abim kullana bilecekmisin? Hazırmısın? dedi.Bende hazırım abi dedim ve çıktım asfalta normal sürüş şekli itibariyle kimseye çatmadan kendi yolumu koruyarak yan tarafımdan arabasını bağırta bağırta gelen bir 106gt sahibi gencin yanımda ışıklarda bekle kapışalım demesi ama ben tınlamadım.Bu gibi şeyler sonunda sadece küçük bir şey atlattım.Oda sol taraftan giderken önümdeki arabayla aramda 1metre fark vardı bende farkı biraz büyütmek için frene dokundum arkadaki arabalarda yavaşladı aradaki fark açılıncı yavaş yavaş gitmeye devam ettim.Fakat yediğim küfürler beni çok sinirlendirdi ve gaza yüklendim.Ve 100metre ilerdede sağ taraftan ara sokaktan aniden çıkan bir araba ben sol şeritte olduğum halde az kalsın beni tabiri caizse biçiyordu.Onun haricinde hiç bir korkum v.b bişi olmadı.