PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce bu sahtekarlığa girer mi?

OnRYzK
22 Mart 2012, 03:53
abilerim öncelikle merhaba. Babam bana motor almamaya kararlı fakat aklıma şöyle bişey geldi. kendisi atv alayım sana falan diyordu gırgırına.. Ne kadar doğru bilinmez. ben 15bintlik atv aldırsam biraz binsem sonra gizlice satıp kawasaki 250r alsam sizce tepkisi ne olur ? ve ne kadar doğrudur böyle bişey yapmak ?:queen:

Soykan67
22 Mart 2012, 03:59
Eğer böyle bir şey yaparsan o motordan sana hayır gelmez.Bence bu tarz bir işe girişmeyin.İkna etmeye devam edin bir gün illaki olur, o zaman içiniz rahat rahat binersiniz.

Aslında atv bazı durumlarda motosikletten daha tehlikelidir ama 4 tekeri var ya o zaman güvenli oluyor işte çoğuna göre.

MotorKafa
22 Mart 2012, 04:07
atv ye kadar geldiyse o iş motora her türlü fit edersin.
Biraz daha kas sadece :)
Bundan sonrada başlık açıp durmayın ulen okumaktan uyuyamıyorum sonra sabah işe geç kalıyorum !:mrgreen:

OnRYzK
22 Mart 2012, 04:08
Eğer böyle bir şey yaparsan o motordan sana hayır gelmez.Bence bu tarz bir işe girişmeyin.İkna etmeye devam edin bir gün illaki olur, o zaman içiniz rahat rahat binersiniz.

Aslında atv bazı durumlarda motosikletten daha tehlikelidir ama 4 tekeri var ya o zaman güvenli oluyor işte çoğuna göre.

aynen öyle . İlk söylediğiniz doğrudur. Ailenin razı olmadıgı şeyleri yapınca en sonunda sen çekiyorsun. Ama şöyle bişeyde var. Hiç ikna olcak gibi değiller.

2 Teker şeytan işiymiş (?) babama göre.

inzell
22 Mart 2012, 04:11
ATV çok daha tehlikeli. Motosiklet ise -bana göre- otomobilden bile güvenli...

OnRYzK
22 Mart 2012, 04:14
ATV çok daha tehlikeli. Motosiklet ise -bana göre- otomobilden bile güvenli...

tabiki atv daha tehlikeli. Virajlarda devrilme riski çok fazla.

inzell
22 Mart 2012, 04:44
ATV arazi dışında kullanılacaksa kesinlikle gereksiz bir alet. Bunların hepsini aktar papana. :)

OnRYzK
22 Mart 2012, 04:45
ATV arazi dışında kullanılacaksa kesinlikle gereksiz bir alet. Bunların hepsini aktar papana. :)

aslında burda kullanıcak çok alan var.

Not: Kazdağları ;)

remzi_39
22 Mart 2012, 05:51
Nedense..
Futbolda sike olaylarindaki bir futbolcunun hocayi arayip "Bu para harammidir" diye sormasi aklima geldi..

Yasinin cok ufak oldugunu düsünerek sana diyorumki..
Senden adam olacak bundan eminim.. :cat:

OnRYzK
22 Mart 2012, 06:06
Nedense..
Futbolda sike olaylarindaki bir futbolcunun hocayi arayip "Bu para harammidir" diye sormasi aklima geldi..

Yasinin cok ufak oldugunu düsünerek sana diyorumki..
Senden adam olacak bundan eminim.. :cat:

valla orası öyle oldu birazcık. Ne biliyim sonuçta kafamda kurdumda kurdum. Senarist gibi bissürü olaylar geldi aklıma. Dedim buraya yazıyım belki yardım eden çıkar diye. Saolsunlar zahmet edip yazdınız.

safakk
22 Mart 2012, 08:18
boşver atv yi alsınlar ufak 125lik fıtı fıtı gez tadını çıkar eğlen acemiysen tecrübe kazan kısacası zevkini çıkar daha sonra zaten bi zaman gelmiş olacak ve altında ninja 250 bulacaksın bundan emin olabilirsin :)

acayüp
22 Mart 2012, 09:44
Baba parasi kadar kolay harcanani yok herhalde.
Al 15 e sat 10 a baba calissin ohh mis. Suyundanda koy.
Biz olsak babam motora karsi bu yaz biyerde calisip babamdan habersiz motor alsam dogru olurmu gibisinden sorardik ama nesil farki herhalde.

myhammer
22 Mart 2012, 11:20
Biz olsak babam motora karsi bu yaz biyerde calisip babamdan habersiz motor alsam dogru olurmu gibisinden sorardik ama nesil farki herhalde.

aynen dediğin gibi ben ve abilerim bisiklet bile alamazdık kendi pramızla acep babam zopalarmı bizi diye :) devir değişiyor aga :)

ReiZzZ
22 Mart 2012, 11:25
iyide bizim çocuklarımızda bize böyle yapacak bir baba ne için çalışıp çabalar ? bence ailesi istediği hayatı rahatça yaşayabilsin diye

kursattekin
22 Mart 2012, 11:35
baban sana 15bin tllik atv alacagim deyip 1.500tllik cakma atv alsa sence bu sahtekarliga girer mi?

Tekir
22 Mart 2012, 11:39
ben son iki motorumu haber vermeden aldim, cok zevksiz oldu haberleri olana kadar kullanmak ve haberdar etme cabalarim... aile cok farkli bir etken, yol yakinken bu sevdadan vazgec bir sureligine. her gun akillari sende kalmasin.

serotizm
22 Mart 2012, 11:42
Babana bir şekilde ATV'nin daha dengesiz, daha kolay devrilebilen ve şehiriçi kullanım için çok uygun olmadığını anlatmaya çalış.
Internette bu konuda çok sayıda yazı, karşılaştırma bulabilirsin.

motorsaykıl
22 Mart 2012, 11:43
Bence baban ağzına s.çar. Çünkü ben de aynı durumdayım ve babam kesinlikle onaylamadı ve gizlice aldım. Çünkü ağzıma s.çar :D

djan
22 Mart 2012, 12:23
Bence baban ağzına s.çar. Çünkü ben de aynı durumdayım ve babam kesinlikle onaylamadı ve gizlice aldım. Çünkü ağzıma s.çar :D

O kadar güldüm ki dostum ortağa gösterdim mesajı bağıra bağıra güldük sabah sabah.:queen:

kadir_6660
22 Mart 2012, 12:40
+1 sabah sabah gülümsettin benii

Uğur
22 Mart 2012, 13:01
Ben ana-baba rızası olmadan yola çıkmaya çekiniyorum,bence sende rızalarını almadan sakın atv aldırıp,gizliden motosiklete çevirme..
Tatlı-tatlı,uzun süren psikolojik baskı günün birinde sonuç veriyor,sabırlı olmak lazım :)

MuTLu.
22 Mart 2012, 13:07
boşver atv yi alsınlar ufak 125lik fıtı fıtı gez tadını çıkar eğlen acemiysen tecrübe kazan kısacası zevkini çıkar daha sonra zaten bi zaman gelmiş olacak ve altında ninja 250 bulacaksın bundan emin olabilirsin :)

3 yıldır bekliyorum çin malıyla fıtı fıtı eziyet çektim. Cbf 150 bekliyorum. :mrgreen: Sağa sola götürsün yeter, belki 2,3 yıl sonra anca alabileceğim. Piyangodan ikramiye vurmazsa veya banka borçları hayrına silmezse. :mrgreen:

motorsaykıl
22 Mart 2012, 13:16
40'ıma çok fazla az kaldı ama babama yine de isyan edip onu üzmek istemiyorum. Ama bir taraftan da söylersem çok üzülür. E yahu ben de motora binmeyeyim mi şimdi :D Valla ağzıma sıçar ve o motoru da zorla sattırır :D Yalan değil yani :D

KaPTaNHaSaN
22 Mart 2012, 13:22
abilerim öncelikle merhaba. Babam bana motor almamaya kararlı fakat aklıma şöyle bişey geldi. kendisi atv alayım sana falan diyordu gırgırına.. Ne kadar doğru bilinmez. ben 15bintlik atv aldırsam biraz binsem sonra gizlice satıp kawasaki 250r alsam sizce tepkisi ne olur ? ve ne kadar doğrudur böyle bişey yapmak ?:queen:
İkinci el ybr125 göster evdekilere kawasakiye göre gerek görüntüsü gerek hızı az oldugundan ikna edersin .1yil uslu uslu kullan sonraki makinaya geçmen rahat olur .ninja zayıf olsada görseli aileni korkutur

Syanur
22 Mart 2012, 15:31
Bence cevabı bulmuşsundur. Benim babam da benzer şeyler söyledi. "Hani şu 4 tekerliler iyi aslında, sen ondan al" vs... :)

Saçmalamayın ya, ne alakası var? Ayrıca konuyu da saptırıyorsunuz. Ailelerin özel yaşantıları sizi bizi ilgilendirmez, burada bunları tartışmıyoruz.

safakk
22 Mart 2012, 17:10
3 yıldır bekliyorum çin malıyla fıtı fıtı eziyet çektim. Cbf 150 bekliyorum. :mrgreen: Sağa sola götürsün yeter, belki 2,3 yıl sonra anca alabileceğim. Piyangodan ikramiye vurmazsa veya banka borçları hayrına silmezse. :mrgreen:

Bulamayanlar da var yahu :) bak bana ben 50likle öleyim ozaman :cherry:

Alırsın alırsın dur bakalım daha hayatta karşına ne fırsatlar çıkar bilinmez ki.. Yarın bi gün bi bakmışın başka bi yerde kuryeliğe başlamışsın maaşın olmuş 1500 olamaz mı? Bence olabilir :) sen gayretli ol bi zaman mutlaka hedefine ulaşırsın ben inanıyorum :)

kursattekin
22 Mart 2012, 17:14
baban sana kizoglankiz aliyorum deyip te biyikli bir tosun alirda gorursun sahtekarliga girer mi :queen:

vicuna
22 Mart 2012, 21:02
Motor işi tehilikelidirrrr... ama bunu tehlikeli yapan ya bilinçsiz motor sürücüsüdür yada trafik canavarları ;) babana bunu anlat kurtul başka yollar deneme