PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Venom dynamic mont bedeni için yardım :)

Cgty
22 Mart 2012, 00:56
Arkadaşlar , internet üzerinden venom dynamic marka mont alacağım . Ancak bulunduğum yerde deneyebileceğim bir mağaza bulunmuyor . Boyum 1.85 ve kilom 72 . Acaba Large'mı almalıyım yoksa Medium'mu . Bu montu kullanan varsa yardım olabilirse çok sevineceğim . Saygılar :)

Tropiksera
22 Mart 2012, 00:59
Kesinlikle Large yada XL medium alırsan motora zor hükmedersiniz.

Cgty
22 Mart 2012, 01:01
Bu montlar hakkında birkaç yazı okumuştum , kalıplarının küçük olduğu ile ilgili zaten. Ama eğer bir kullanan varsa onun ölçülerinden yola çıkarak bir karar vermek daha yardımcı olacaktır diye düşünüyorum .:)

tr100a
22 Mart 2012, 01:14
fuarda benim çocuğa bakmıştık 180 boy 80 kilo xl olmuştu

Cgty
22 Mart 2012, 01:53
Ben de galıba L alacagım , vazıyet onu gosterıyor.

cakalaz
22 Mart 2012, 11:56
Ben Venom Mont kullanıyorum.
1.76 boy; 66 KG yim...
S beden kullanıyorum ...

caneryavuz
22 Mart 2012, 12:05
montun marka ve modeline göre çok değişiyor, eğer alcağın yer motor kıyafetleri satan bir yer ise ora ile irtibata geç daha kolay olur ben hudson alcaktım orda bana small oldu 172cm 73kg. ebtalarındayım:cherry: ixs almaya gittim medium oldu çok değişiyor. Sonra süprizle karşılaşma..

mstfkrfk
22 Mart 2012, 12:05
prohel ile sanırım ölçüleri aynı.ben 183 üm large kullanıyorum belden biraz kısa ama xlarge da çok bol olurdu gibi geliyor.en iyisi large almanız.(bende internet üzerinden almıştım)

KAYA28
22 Mart 2012, 12:35
ben pazartesi sipariş vermiştir güngör motora dün geldi yeni montum sırf rengi hoşuma gitti :)

boy:1,85
kilo:85
gögüs ölçüsü : 108 cm mont:L beden

http://img440.imageshack.us/img440/7151/dscn24941067x800.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/440/dscn24941067x800.jpg/)
http://img441.imageshack.us/img441/8317/dscn2495800x600.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/441/dscn2495800x600.jpg/)
http://img220.imageshack.us/img220/2601/dscn2493800x600.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/220/dscn2493800x600.jpg/)

caneryavuz
22 Mart 2012, 12:40
@KAYA28 sanki fotolarda biraz bol gibi duruyor..

KAYA28
22 Mart 2012, 12:55
az bi bolluk var evet ama daha gelişme çağında olduğum için :P kapatırım

Syanur
22 Mart 2012, 15:39
Montun kalitesi nasıl gibi?? Korumalar sert plastik mi, süngerimsi mi? Sırt korumalığı var mı? Bir de nereden sipariş verdiniz, ben internette bu rengini bulamadım da...

Cgty
22 Mart 2012, 20:16
arkadaşlar çok teşekkür ederim yorumlarınız için . Bugün tamino modeli , L beden sipariş ettim , bakalım gelince akibetini göreceğiz , umarım oturur üzerime :)

F54
22 Mart 2012, 20:21
sana l beden olur bende 1.82 boy 83 kg xl alıştım ama
venomlar rüzgar almıyor ama soğuğu vücudunda hissettiriyor :farao:

KAYA28
23 Mart 2012, 11:16
arkadaşlar benim montun markası NIC sırtta ped koruma omuzda ve dirseklerde koruma var ben sadece rengi için aldım ve gayet hoş duruyor

bY_aLp
23 Mart 2012, 11:55
biraz büyük al seneyede giyersin :P L beden rahat olur kışında kullanmak istersen mecbur içinden biraz kalın şeyler giymen gerekecek bunlarıda göz önünde bulundur

alone base
23 Mart 2012, 19:08
hahahah hiç gülesim yoktu bunu forumdaki insanlara sorduklarına inanamıyorum...venom markası bilidiğim kadarıyla TÜMOPARSAN ın kendi ürünü ve bunu türkiyede yapan satan adamlar zaten bu konuda kendi alanında profosyonel, mağzayı açıp sorsan daha iyi bilgi sahibi olursun burda sormanın anlamı ne ya, füzulu laf salatası yapmak..

Cgty
25 Mart 2012, 04:12
Arkadaşım , kendinle çelişiyor ve mantık hatası yapıyorsun . Aslında bu forumda bazı insanların gerçek amacı yardımlaşmak değil de gerçekten yardımlaşanlara engel olmak , köstek çıkmak gibi geliyor bana. Tam bunu düşünüyordum ki senin yazını gördüm , şaşırdım ; nasıl da cuk oturmuş diye . Bir ikincisi de akıl var , beyin de bedava :santa: bu ceketi satan mağaza neden malını kötülesin , neden satmak istemesin , her türlü iyi yanlarından bahsedeceklerdir . Burda yardımlaşmanın esas amacı +'ları ve -'leri tecrubeler dahilinde değerlendirebilmektir . Burası bir yardımlaşma forum'u bunu beğenmiyorsan konuların üzerindeki şu koyu mavi yazılara tıklamadan teğet geçersin olur biter ;) :king: gece gece insanın canını sıkıyorsun ya .

reverse
25 Mart 2012, 11:04
Dün feyizoğlu mağazasına giderek bir adet Venom Dynamic mont aldım.
Boyum 1.78, kilom 85, göbeğim yok, göğüs çevrem 112cm civarı ve L beden üzerime tam oturdu. Omuz ve dirsek korumaları tam olması gerektiği yerde, tam olması gerektiği gibi duruyor. Sırtta da bir adet soft koruma var.
Mont şekil olarak da çok güzel. Kış için içliği de mevcut. Bu içliği çıkartınca fileli kısımlardan arka tarafı görebiliyorsunuz. Tam olarak yazlık bir hale geliyor ama içlik ile birlikte tam olarak kışlık hale geleceğini sanmıyorum.
Bir de prohel denemiştim, sanırım modeli 3002 idi. Bu mont Venom kadar üzerime oturmadı. Korumaları daha yumuşak gibiydi ve en önemlisi dirsek korumaları alakasız bir yerde kaldı. Kolumu dirsekten büküp, ileri doğru uzattığımda (yere düşerken refleks olarak yapılabilecek bir hareket) dirsek kemiğim dışarıda kalıyordu.
Henüz motor üzerinde deneyemedim ancak, şekil ve verdiği güvenlik, sağlamlık hissi ile almayı düşünenlere tavsiye edebilirim.

Cgty
25 Mart 2012, 12:50
Goruslerınızı aktardıgınız ıcın cok tesekkur ederım , ben de ınternetten venom , tamıno L beden sıparısı verdım ve 1 gun sonra elımde oldu. Ruzgarı gercekten gecırmıyor , kıslık ıclıgını cıkarınca da tam bahar kullanımı ıcın oluyor (yaz ıcın de havalandırma fermuarlarını acmak gerekecek sanırım) korumaların kalıtesı cok yuksek degıl , ama cok kotuye de benzemıyorlar , sırt soft zaten. Tumu cıkartılıp takılabılıyor , motosıkletın uzerınde de denedım dun , ruzgar'ı gecırmıyor , ıclıgını cıkartmıstım cok bır soguk da hıssetmedım :)

gugukk
25 Mart 2012, 14:54
Bende motoplustan http://www.motoplus.com.tr/urun/9901021512286/VENOM-CEKET-AIR-RACING-GRI-KRMZ-XS bugün bunu alıcam bakalım VENOM CEKET AIR RACING dün giydim xl tam bana göre oldu iç astarı çıkabiliyor hoş bir monttu

Cgty
25 Mart 2012, 18:28
Evet bu mont'da dikkatimi çekmişti , güzel görünüyor . Eğer müsait olursanız yine buradan görüşlerinizi aktarabilirsiniz. Belki başka arkadaşlara da yardımcı olabiliriz :) İç astarının çıkması ve tüm korumalıklarının cepli olması gerçekten + bi özellik .

gugukk
25 Mart 2012, 20:17
evet montu aldım geldim çok güzel bir mont fazla parası olmayan ve racing mont arayanlar için ya @Cgty montu alsın yada bunu Venom dynamic monta bakmak istedim ama stoklarda yoktu mecbur bu montu aldım ama dün baktığım tamam budur demiştim bugün almadan kadıköydeki diğer mağazalarda baktım ama ya fiyatları çok uçuktu yada istediğim gibi değildi bu montu gözüm kapalı aldım tavsiye ederim çok kaliteli bir mont göğüs sağ ve sollarda venom air yazan yerlerde gizli fermuar ve açıldığında air özelliği devreye giriyor ve hava kanallarından hava giriyor ek olarak kollardada aynı özellik var sağ ve sollar el cepleri var ve montu açtığınızda iç cepler yeralıyor. Venom montları görmeden mont almayın bence

Cgty
26 Mart 2012, 00:57
Tesekkurler verdıgın bılgıler ıcın , hayırlı olsun , kazasız belasız kullan montunu :) Demekkı aır da benım tamıno ıle hemen hemen aynı ozellıklere sahıp :) gercekten benım de hosuma gıttı. Cok yuksek butcesı olmayanlar ıcın alınacak montlarda ust sıralara konulabılır ıkısı de :)

soltero
11 Mayıs 2013, 14:29
merhaba,

Venom Dynamic Mont almayı düşünüyorum.Venom Mont kullananlar yardımcı olabilir mi?Mont fena değil gibi ama ucuz olması pek güven vermiyor diğer bilinen markalarla karşılaştırınca.Sağlamlık ve güvenlik açısından nasıl Sizce?

extra_serkan
11 Mayıs 2013, 16:53
ben 180 tl ye aldım motoplus dan 2 ay once gayet rahat saglam ve guven hıssı verıyor vucuda oturuyor fakat boyu bıraz kısa belın acıkta kalıor bnm boy 1,85

serdarbdrm
14 Şubat 2015, 21:57
Ben Venom Dynamic model montu internetten aldım 1 hafta önce. kalıbı biraz dar. Normalde herşeyi L giyerim ama XL tam oldu, 1 kilo alsam sığmayacağım yani okadar. Omuz ve göğüslerim biraz normalden geniş olabilir ama tam bilmiyorum kaç santimdir. Boyum 180 ve kilom 93. çok soğuk iklimde sorun olabilir mont ve kısa bir mont gerçekten. Ben kısa istediğim için sorun yok ama bilginiz olsun. Omuz ve dirsek korumalığı fena değil ama sırtda sünger gibi basit birşey var. Fermuarları endişelendiriyor sağlam durmuyor ama bi sorun yok şimdilik. Genel olarak fiyatına göre güzel bir mont. 3 yıllık konuya cevap yazma nedenim alırken internette hiç bilgi bulamamış olmam. Ne video var, ne doğru düzgün foto. Koca satıcı mağazalar bile bi dandik foto ve hepsinde aynı foto.

Pangea
14 Şubat 2015, 22:18
178 boy 76 kiloyum v.g ile uğraşıyorum ve istisnasız tüm m beden motosiklet montları tam oturuyor.Eğer large alırsanız sırt ve omuz bölgesinden büyük olacağını düşünüyorumm.

wurtz
26 Ekim 2015, 21:13
Bilgi veren arkadaşlara teşekkürler. Mont hakkında nette hiçbir bilgi yok. Ixon Hacker Game ile arasında kaldım. Bulabilirsem ikisini de denemeye çalışıcam.

mehmetk12
27 Temmuz 2018, 11:57
benimde boy 190cm 85 kiloyum motoplus da venom Dynamic denedim xl oldu ve xl tavsiye ettiler. Acaba alpinestars t-gp air plus yada revit gtr mı almalı yoksa uygun fiyatlı venom u mu almalı arada kaldım.