PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 6. sınıf kgs nereden alırım

Leona
21 Mart 2012, 16:10
kgm.gov.tr de 6. sınıf kullanıcılarına indirim (yüzde otuz) yapıldığı söyleniyor bu doğrumu. Bir sürü banka sıralanmış gidip alın diye. İş bankasında var sadece hesabım. Sancaktepe / samandıra şubesine gittim fakat 5. sınıfa kadar verebildiklerini 6. sınıfın ne olduğunu sordular. 4 farklı isimde banka daha gezdim haberleri olmayan bile var. garantide verebileceklerini onbeş güne kadar geleceğini söylediler. Hesap açmadan olmaz dediler. Zaten yıllık vergisi 90 tl civarı ben köprüyü ancak yılda 90 tllik kullanırım zaten. Ziraat bankasına yönlendirdi sultanbeyli şubesinde 1 ve 2. sınıf olduğunu söyledi 6. sınıf var mı ki hehehe dedi. 6. sınıf kgs kartını eger indirim yapılıyorsa ( indirim yoksa shell den 1. sınıf alacağım) anadolu yakasında iş bankasının hangi şubesinden alabilirim bilgisi olan var mı. veya alabilecegim başka bi yer varmı kara yolları vs gibi... Şimdiden teşekkürler

Slayerrr
21 Mart 2012, 16:29
Herhangi bir Shell'e (evet benzinci) gidip 3 TL ücret karşılığı alabilir ve yine herhangi bir shell'den istediğinde ve alt sınır olmadan doldurabilirsin. İstisnai bazı şubelerinde olmayabiliyor, onun haricinde neredeyse hepsinde mevcut.

Leona
21 Mart 2012, 16:35
Bir shell e sordum 1,2 ve 3. sınıf olduğunu söyledi. Eğer shell de varsa 6. sınıf bi kaç tane shell gezeyim.

Tekir
21 Mart 2012, 16:36
90 tl olan vergi degil hesap isletim ucreti, ben bazi bankalara rest cekip bu ucreti almamalarini sagladim.

konuya donersek, is bankasi internet subesinden basvurmustum, kullaniyorum 5-6 senedir. 6. sinif indirimli.

crypto
21 Mart 2012, 16:38
shell de daha önce arabamda kullandığım 1. sınıf kgs mi 6 ya çevirttim ücretsiz olarak, ellerindeki kgs dolum cihazları sınıflar arası geçiş yapabiliyor. 6. sınıf kgs sana indirim sağlıyor ogs ile aynı fiyat ödüyorsun.

Leona
21 Mart 2012, 16:40
Ben gidip bir kaç tane daha shell istasyonuna sorayım ozaman. en kolayı o gibi. orda bulamazsam iş bankası internet şubesinden alırım.

sipsivri
21 Mart 2012, 16:40
Başta dediğiniz gibi önceleri 6.Sınıf KGS'de % 30 indirim vardı.Ancak yanılmıyorsam 1,5 seneden beri bu indirim yok artık.Geçiş ücreti otolarla aynı oldu yani.Bu yüzden özellikle 6.Sınıf diye aramana gerekte kalmadı.Ben İş Bankasından herhangi bir sorun olmadan almıştım.Belki bu geçiş fiyat farkı ortadan kalkınca 6.Sınıf kartı iptal etmişlerdir.

Slayerrr
21 Mart 2012, 16:44
Ben hiç aramadan yolumun üstünde bir Shell'den almıştım. Eğer bulunduğun yerde bulmak sorun oluyorsa tek tek gezmek yerine shell internet sitesinden istasyonların telefonlarını alıp sorabilirsin.

MotorKafa
21 Mart 2012, 16:51
Ne uğraşıyonuz KGS ymiş OGSymiş.
Kaçak geceksin arkadaş. Oluru budur.
Haftada en az iki kere kullanırım köprüyü. Her seferinde de kaçak geçerim mis gibi.

inzell
21 Mart 2012, 16:59
Bende senin gazına kaçak geçtim birkaç kere, sonra alakasız yerlerde radara yakalandım. Acısı 69 x şiddetinde oldu. :)
Kısacası hak bir yerlerden çıkıyor MotörKafa'm. Senin de muayenesiz motorun yakalanırsa hiç şaşırma. :mrgreen:

MotorKafa
21 Mart 2012, 17:09
O senin kamilliğin inzellim morum :cherry:
Gazlarsan otobanda yersin tabi radarı :pl:

wers
21 Mart 2012, 17:12
Maaş hesabım garantide olduğu için internetten başvuru yaptım 1 haftada teslim ettiler. vadesiz hesabımdan da otomatik ödeme yaptım oh mis =)

ilk kgs' mi köprü üstünden almıştım adama kafamla ki kaskı göstererek motor için ver dedim ama pek muhterem arkadaş 1.sınıf vermiş bende bilmeden aldım. Dikkatli olmak lazım :)

ninja_omer
21 Mart 2012, 17:19
bende var 6.sınıf kgs indirimli.. ama nekdara geçiyorsun diye sormayın bayadır uzun sure karşıya geçmedim:mrgreen: nerden aldıgım ise çok basit sadece tck gişelerde sağda vezneler var orda satıyor. kulubeleri oluyor genelde ve sadece ordan dolum yapılabiliyor herhangi bir yerden dolum olmuyor. en az 50tl dolum yapıyorsunuz 10tl 20tl almıyor. 50 yada 100tl sadece..tek kotu yanı bu

MotorKafa
21 Mart 2012, 17:29
bende var 6.sınıf kgs indirimli.. ama nekdara geçiyorsun diye sormayın bayadır uzun sure karşıya geçmedim:mrgreen: nerden aldıgım ise çok basit sadece tck gişelerde sağda vezneler var orda satıyor. kulubeleri oluyor genelde ve sadece ordan dolum yapılabiliyor herhangi bir yerden dolum olmuyor. en az 50tl dolum yapıyorsunuz 10tl 20tl almıyor. 50 yada 100tl sadece..tek kotu yanı bu
Seni yemişler hacı :mrgreen:
shell istasyonlarında 1TL lik bile dolum yapabilirsin :mrgreen:

---------- Post added at 15:29 ---------- Previous post was at 15:26 ----------

Forum legalleşti iyice.
Diğer ücretli geçiş konusunda KGS ile nasıl geçileceğini anlatmıştım kapadılar konuyu
KGS (Kaçak Geçiş Sistemi) :mrgreen:

Mr.cihans
21 Mart 2012, 17:32
evet konum kapandı:( tamam kotuye tesvık ama hep goruyordum kuryeler durmadan gecıo eee bunlar kaskın ustune ogsde yapıstırmıyorsa nasıl gecıyorlar dıyee demek boylemıs neyse pekı ucuz kgs varmı yok mu sımdı yanı suan gercem motorla ne kadar odeyecem

ninja_omer
21 Mart 2012, 17:32
Seni yemişler hacı :mrgreen:
shell istasyonlarında 1TL lik bile dolum yapabilirsin :mrgreen:
shell lerdeki normal dolum benım bıldıgım yanı arabayla aynı. bu 6.sınıf kgs sadece motorlar için en az 50tl dolum oluyor hacı:cat: yinede sormak lazım gişeye..

jackal_64
21 Mart 2012, 17:39
şimdi ben başvurdum garanti internet şubesinden 1 tl kart ücreti alıyorlar ilk yükleme 20 tl sonra bakiyem bitince otomatik kredi kartımdan 10 tl yükleyecek adresime gelecek kgs süper yaa iyi işte sheell arayıp durma bu şeklide başkasının hesabındanda yapabilirsin. okey..

Mr.cihans
21 Mart 2012, 17:40
şimdi ben başvurdum garanti internet şubesinden 1 tl kart ücreti alıyorlar ilk yükleme 20 tl sonra bakiyem bitince otomatik kredi kartımdan 10 tl yükleyecek adresime gelecek kgs süper yaa iyi işte sheell arayıp durma bu şeklide başkasının hesabındanda yapabilirsin. okey..

hangı sınıf acaba yanı kopru gecısınde kac para alcak

Tekir
21 Mart 2012, 17:53
duzeltme yapmak istiyorum, bu kart ozunde indirimli ancak genel olarak kgs indirimleri kalkmisti ogs'ye yonlendirmek icin, o yuzden su anda indirimli olmayabilir. ben de uzun suredir kullanmadigim icin bilmiyorum su anda.

ayrica hgs (hizli gecis sistemi) bu ay icerisinde kullanilmaya baslayacakmis ptt genel mudurunun aciklamasina gore. pilot bolge olarak izmir secilmis ve sorun yokmus sistemde su anda. fakat istanbul icin biraz zaman alabilirmis. burayi iyi okuyun: aks olcerler ile araclari siniflandirarak gecirecek bu sistemin uygulanabilmesi icin yolu kazip yerlestirmeleri gerekiyormus. sinif tartismasina son :)

Mr.cihans
21 Mart 2012, 18:02
eee aks olcer derken kac teker var dımı otomobılle motorsıklet 2 aks yokmu yanı aks derken onde ve arkada bırer teker var aynı ucret o zaman.

MotorKafa
21 Mart 2012, 18:13
shell lerdeki normal dolum benım bıldıgım yanı arabayla aynı. bu 6.sınıf kgs sadece motorlar için en az 50tl dolum oluyor hacı:cat: yinede sormak lazım gişeye..

Yok yok. Sınıfa göre yükleme yapmıyorlar. Ne dersen onu yüklüyor.
Motoru ilk aldığım zamanlar kullanırdım kgsyi. Hem otomobil için vardı bende hemde motor için.
Bazen karıştırıyordum kartları üstünde yazmadığından dolayı.
Adama kontrol ettirip öyle yükletiyordum. Yani yükleme esnasında onlarda görmüyor hangi sınıf olduğunu.
Ayrıca kontrol etmeleri gerekiyor :wiinkk:

jackal_64
21 Mart 2012, 18:50
hangı sınıf acaba yanı kopru gecısınde kac para alcak

Valla 6.sınıf diye aldık ama herhalde 6. Sınıf kalkmış motosikletlerde 1. Sınıfolmuş yani ben şimdi bosunami aldım 6. Sınıf soruyorum size

Tekir
21 Mart 2012, 18:54
agirligi da olcer tahminimce :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:51 ----------

kartlarin son hanesi sinif bilgisini yansitiyor.

Leona
21 Mart 2012, 19:21
Daha önce gittiğim shell istasyonuna 6. sınıf alınıyormuş diye ısrar ettim başka birini çağırdı o kişi verdi kart bedeli 3 tl istediğin kadar yükletebilirsin dedi. Halk bank, shell vs yazıyor kartta. Her seferinde abey 6. sınıf ha ona göre yükle mi dicem yoksa 6. sınıf olarak tanımlandı artık kart öyle mi bascak gişede. Her neyse :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Bu arada kaçak nasıl geçiliyor. Direk basıp gidiyomuyuz plakayı mı kapatıyoruz.

Mr.cihans
21 Mart 2012, 20:01
eee art nıyet olmaz mı 6 sınıf alıp otomobıllerde kullanılır yanılıyormumym ruhsatınızı falan alıp kayıt mı yapıyorlar

Leona
21 Mart 2012, 21:09
Hiçbirşey sormadı palaka ruhsat hiç bişi istemedi. bu konuda kesin bişi yok saten biri diyo indirimli geçiliyo biri yok dio. bakam geçim bi köprüden ne yazcak.

Mr.cihans
21 Mart 2012, 21:53
Hiçbirşey sormadı palaka ruhsat hiç bişi istemedi. bu konuda kesin bişi yok saten biri diyo indirimli geçiliyo biri yok dio. bakam geçim bi köprüden ne yazcak.haber bekliyorum sizden geçince yazarsınız

Slayerrr
21 Mart 2012, 22:05
eee art nıyet olmaz mı 6 sınıf alıp otomobıllerde kullanılır yanılıyormumym ruhsatınızı falan alıp kayıt mı yapıyorlar

Otomobiller kullanamaz çünkü motosiklet kartıyla geçtiğinde her geçişte olmasa da rastgele aralıklarla kartla geçmene rağmen alarm çalıyor ve fotoğraf çekiliyor. Otomobille motosiklet kartı kullanıldığı tespit edilebiliyor yani.

Hiçbirşey sormadı palaka ruhsat hiç bişi istemedi. bu konuda kesin bişi yok saten biri diyo indirimli geçiliyo biri yok dio. bakam geçim bi köprüden ne yazcak.

Eğer Shell'de kartı 6. sınıf olarak tanıtıldıysa indirimli olarak geçersin. Kartın üzerinde 6. sınıf yazmasına gerek yok. Yükleme yaparken de özellikle bir şey belirtmene gerek yok. Herhangi bir karta dolum yapar gibi dolduracaklar.

Leona
21 Mart 2012, 22:36
slayer sagol... Cumartesi bakıma götürcem motoru ozaman geçerim köprüden sanırım.

gugukk
21 Mart 2012, 22:47
6. sınıf diye birşey kalmadı artık kaldırdılar otomobile ile aynı yaptılar 1. sınıf oldu http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Otoyollar/OtoyolKopruUcret/KopruGecisUcret.aspx ucuz geçiş için ogs almak lazım ogs kampanyaları hk bilgisi olan varmı?

wers
21 Mart 2012, 23:22
6. sınıf diye birşey kalmadı artık kaldırdılar otomobile ile aynı yaptılar 1. sınıf oldu http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Otoyollar/OtoyolKopruUcret/KopruGecisUcret.aspx ucuz geçiş için ogs almak lazım ogs kampanyaları hk bilgisi olan varmı?

yaklaşık yartım saat önce geçtim köprüden 3,60 tl yazdı 4,25 tl değil yani =)

Leona
24 Mart 2012, 18:14
Bir saat kadar önce geçtim köprüden 3,40 tl yazdı belkide 3,60 dır yanlış görmüşümdür. Ama ben 3,40 diye okudum 4 lü bir rakam olmadığı kesin. evet evet 3,40 dı :D

Sinan Aksu
24 Mart 2012, 18:17
Gişelerin kenarındaki dolum istasyonlarından alabilirsin.

Tekir
24 Mart 2012, 18:24
"Arkadaşlar ben hiç bir şey söylemeden 20 TL yüklettim, gişelerde yanlış TL yükletmişsiniz diye uyarı verdi ve geçirmedi"

gibi bir cevap mı bekliyordunuz :D