PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Branda hırsızlığı....

lycantrophic
21 Mart 2012, 11:20
Dün sabah motorun üstünde olan branda gece eve geldim yerinde yok. Sağlam da bağlamıştım, etrafa bakındım yine de acaba uçup gitti mi diye. Yok, biri almış götürmüş. Yeni bişey olsa hadi yine neyse de kaç aylık brandayı kim niye çalar kimin ne işine yarar? Nasıl bir şerefsizliktir? Öyle bir sinir oldum işte paylaşayım dedim. :pr::pr:

Mr.cihans
21 Mart 2012, 11:23
yuh artık yenısı 50tl bsy bu kadar mı dusuldu neyse motora zarar vermemısler bunada sukur ama denemede olabılır brandaya tepkıye gore motora suıkast duzenlenebılır:(

MotorKafa
21 Mart 2012, 11:24
Boşver yahu çaldıkları branda olsun. Belki evsizin biri almıştır üstünü örtmek için...
Benimde başıma gelmişti aynısı. Deli gibi aradım etrafı bulamadım, sinir küpü olmuş bir halde eve gidiyordum ki, son anda aklıma konteyner geldi.
Döndüm bir baktım içine orda yatıyor çöp sularıyla beraber :mrgreen: Rüzgardan uçmuş heralde, biride almış çöpe atmış...

piyanist_irf
21 Mart 2012, 11:30
neyseki motora ellememişler herşeyde var bi hayır :) kediler almıştır kediler :)

Ra_Messu
21 Mart 2012, 11:44
Brandayı çalmamışlardır. Biri komple motora niyet edip son anda yusufa yakalanmış, elinde brandayla kaçmıştır yüksek ihtimal.

lycantrophic
21 Mart 2012, 11:50
Brandayı çalmamışlardır. Biri komple motora niyet edip son anda yusufa yakalanmış, elinde brandayla kaçmıştır yüksek ihtimal.

Benim de aklıma geldi, 50 liraya bir alarmlı disk kilidi almıştım; o çalmaya başlamış, çalınca da yusuf olmuş olabilir. Motora elektrik versek aslında, birisi fazla kurcalarsa çarpsa filan. Olmaz mı? Sabah da sağa sola çöpe filan baktım da yok maalesef.

ethemm76
21 Mart 2012, 11:51
Ama yani vatandaşın niyeti kötü de olmayabilir. Bi kaç sene önce, bi sabah indim evden brandamı açıp dürerek her zaman dürerek koyduğum yere koydum ve motorla evin önünden ayrılmıştım. Akşam bi geldim. Öğleden sonra bi geldim branda yerinde yok. Birz bakındım. Bi de ne göreyim. Apartmandan o anda bi daire taşınıyor. Benim brandaya dolayıp dolayıp eşya taşıyorlar. Haydaa :) Belki alan arkadaşın niyeti çok da kötü olmayabilir yani :)

Şaka bi yana sadece brandayla kalması sevindirici.

blueshadow
21 Mart 2012, 12:08
Burda asıl amaç branda çalmak olmayabilir nasıl dersen
2001 yılında benim garajın kapılarının alüminyum parçaları çalınmıştı neyse alüminyumdur para eder diye çalınmıştır şeklinde düşünürken
1 ay içinde grajın kilitleri kırılarak honda titan motorum çalındı sora anladımki alüminyum çalmak sadece görmek için keşifmiş
sen sen ol güvenlik önlemini arttır diye düşünüyorum

erro
21 Mart 2012, 12:11
millet asker kullanılmış don çalıyo..brandayı havada kaparlar...

Ra_Messu
21 Mart 2012, 12:11
Burda asıl amaç branda çalmak olmayabilir nasıl dersen
2001 yılında benim garajın kapılarının alüminyum parçaları çalınmıştı neyse alüminyumdur para eder diye çalınmıştır şeklinde düşünürken
1 ay içinde grajın kilitleri kırılarak honda titan motorum çalındı sora anladımki alüminyum çalmak sadece görmek için keşifmiş
sen sen ol güvenlik önlemini arttır diye düşünüyorum

Katılıyorum. Aynı şekilde alüminyum doğrama kapının doğramaları çalınmıştı, oradan biliyorum.

Bu arada motora elektrik verilmez=)

lycantrophic
21 Mart 2012, 12:14
MCT'yle uğraştığına değmez muhtemelen, ama GV 250 aldım, zincir kilit bağlayacağım öne arkaya, alarmlı disk kilidim var, motosiklet alarmı aldım, bir elektrikçiye onu taktıracağım. Alarmlı bir top case almayı da düşünüyorum; yine adamın niyeti olduktan sonra çalar da başka alabileceğim önlem yok gibi, kapalı yere de koyamıyorum. MCT büyük sonuçta, ne olduğuna bakmak için almış olabilir dediğiniz gibi.

bsabora
21 Mart 2012, 12:14
Ama yani vatandaşın niyeti kötü de olmayabilir. Bi kaç sene önce, bi sabah indim evden brandamı açıp dürerek her zaman dürerek koyduğum yere koydum ve motorla evin önünden ayrılmıştım. Akşam bi geldim. Öğleden sonra bi geldim branda yerinde yok. Birz bakındım. Bi de ne göreyim. Apartmandan o anda bi daire taşınıyor. Benim brandaya dolayıp dolayıp eşya taşıyorlar. Haydaa :) Belki alan arkadaşın niyeti çok da kötü olmayabilir yani :)

Şaka bi yana sadece brandayla kalması sevindirici.
tepkin ne oldu ? ben dellenirdim mesela.kavga bile edebilirim bu konuda. sen benim malımı nasıl alır kullanırsın ? kime sordun.kendi işini görecek diye benim malımı nasıl alır.şimdiden sinir oldum :)

safakk
21 Mart 2012, 12:32
valla hocam istanbulda koskoca arabanın brandasını alıp götürmüşlerdi :cherry: gerçi arabada reno brodvey di pek yüzüne bakmamışlar ama brandayı çalmışlardı

İzmirde bir varoş semtinde de arkadaşın brandası aynı şekil kaybolmuştu 2 aşağı sokakta çocuklar kendine salıncak yapmıştı :) bizde gidip uyardık ondan sonra brandayı almadan geri döndük oynasın çocuklar küçüktür aklı ermez diye :)

Tabii bunlar benim başıma gelenler yukarıdaki komplo teorilerinide göz önünde mutlaka bulundur sonra birgün motorunuda yerinde bulamamakdan iyidir :)

Raphae1
21 Mart 2012, 12:38
Boşver yahu çaldıkları branda olsun. Belki evsizin biri almıştır üstünü örtmek için...
..Benımde aklıma ilk gelen buydu açıkçası. :) Giden motor olmadığı için kendini şanslı görmelisin. :)

lycantrophic
21 Mart 2012, 12:59
http://www.feyizoglu.com/Deruchi-Motosiklet-Brandasi-Buyuk-Beden-_46563.html#0 Şu ürün hoşuma gitti arkada zincir geçirecek yer var, koparır adam yine götürür ama o kadar rahat olmaz en azından.

Tekir
21 Mart 2012, 13:29
seffaf naylon ortuyorum, tam olculerine gore koli banti ile uygun hale getirdim. kimse ellemiyor :)

m.akblack
21 Mart 2012, 13:54
Bence setinmelisın motora birsey olmamis:)

ysn17
21 Mart 2012, 14:07
yok artık :sunny:
hadi kask montvb. olurda bırandayı ne yapsın bu adamlar.

tutankhamon
21 Mart 2012, 14:29
Benim de aklıma geldi, 50 liraya bir alarmlı disk kilidi almıştım; o çalmaya başlamış, çalınca da yusuf olmuş olabilir. Motora elektrik versek aslında, birisi fazla kurcalarsa çarpsa filan. Olmaz mı? Sabah da sağa sola çöpe filan baktım da yok maalesef.
Çok geçmiş olsun muhtemelen dediğiniz gibi alarm çalınca kaçmış olabilir.Bu alarmın markası MTS mi?

zeda3000
21 Mart 2012, 14:42
Benimki les gibi kedi sidigi kokuyor su anda, degil calmak ellemek bile istemezler sanirim:)

mali_181
21 Mart 2012, 15:48
Hay allahım yarabbim yaa vallahi kasko şart

cesur509
21 Mart 2012, 16:09
Bende evin garajı olmadığı için motoru evin önüne bir ağaca kitleyip brandayla örtüyorum.Bir gün ya motoru ya brandayı götürecekler. Her sabah uyandığımda ilk motora koşup bakıyorum yerindeyse derin bir offfdan sonra kahvaltıya oturuyorum :cherry:

anaconda84
21 Mart 2012, 19:44
hocam belli ki branda motordan daha güzel görünmüş adamın gözüne motoru alacağıma brandayı alayım demiş :) şaka bir yana dageçmiş osun hocam demekki millet bu kadar düşmüş

vicuna
21 Mart 2012, 19:48
geçmiş olsun kardeşim.. Hiç durmadan gidip babayiğit bir köpek alıyorsun onu güzelce eğitiyorsun başkasının elinden birşey yemesin diye sonra motorun yanına bağlıyorsun bak bakalım brandayımı çalıyorlar motorumu :) uğraşma elektirikle sakat iş onlar :P

Uğur Bilgili
21 Mart 2012, 19:54
Hocam sen branda ile kurtamışsın yine, benimkinin selesinin üzerinde yanan sigara bırakmışlar, delinmiş sele.

oğuzhankaçar
19 Ekim 2014, 20:37
bugün benim de brandayı götürmüşler iyi ki motor kilitliydi de motor yerinde duruyordu

selsa
14 Kasım 2016, 14:33
Sabah benim branda da gitmiş, rüzgarlıydı hava baya ama genelde arka fren pedalına geçiriyorum pek uçma şansı da yok. Biri aldı gitti muhtemelen.

MoRFy
14 Kasım 2016, 15:31
yine aklıma geldi bak. Geçen ay posta kutumun için katlayıp koyduğum brandamı posta kutusunun kilidini kırıp almışlar.

sinan.erkan
14 Kasım 2016, 16:39
Benimki de geçen ay çalınmıştı. Şu saatten sonra bolca gider artık, malum havalar da iyice soğumaya başladı.