PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sava invader MC30 Lastik ilk intiba

Sayfa : [1] 2

GaCCaLL
20 Mart 2012, 22:48
Yeni almış olduğum SAVA marka İNVADER model MC30 lastiğimizin fotoğrafları ve videoları buyrun Arkadaşlar...
Bu konuda nasıl etiketleme yapılır bilmiyorum bakalım becerebilecekmiyiz Burdan Tolga savacıya atıfta bulunan sevgili KUVVETMACUNU ve bu lastikten almayı planlayan Lucas arkadaşımıza da selam ederim..

http://img846.imageshack.us/img846/8673/dscf7670.jpg
http://img210.imageshack.us/img210/1174/dscf7671n.jpg
http://img842.imageshack.us/img842/4050/ilastik.jpg
Burdaki arkadaşlarda benimle yeni lastik sevincini paylaşan ev halkı :queen:
Bakın ne kadar da mutlu-mesudlar :mrgreen:
http://img20.imageshack.us/img20/2192/dscf7674r.jpg
http://img600.imageshack.us/img600/3039/dscf7678m.jpg
http://img809.imageshack.us/img809/2233/dscf7679j.jpg
http://img838.imageshack.us/img838/3087/dscf7681o.jpg

Buda videomuz..

IOjomKDAU7A

Ha unutmadan lastiklerin üzerindeki yazıları tercüme edecek arkadaşlarada şimdiden teşekkürler hangi kod ne işe yarar nasıl bir anlamı var vs...

ferhatkars
20 Mart 2012, 22:52
hayıllı olsun abey...
güle güle yak...
güle güle patlat...
iyi yardırmalar :queen::queen:

Lucas
20 Mart 2012, 23:06
La gurban, intiba dedigin 2 resim, 2 tane ufo gormus masum koylu, alip taktin, kaydin düştün sandim. O lastikler berbatti, kamera sakasi yaptiydim ben sana. Alalim dedim dedim, aldirdim :p
Saka bi yana, insallah memnun kalirsin, ben hala alcam, motora cok para harcadi Gaco, bitince yalvarican bana sat bana sat diye :p

Lastiklerin hayirli olsun, insallah beddua ettirmezler bana :)

safakk
20 Mart 2012, 23:12
sondan 2.resimde max. Yükleme kapasitesi 290kgdır 33psı basınçta ve 230 kilo pascal da diyor anladığım kadarıyla :)

ferhatkars
20 Mart 2012, 23:16
Saka bi yana, insallah memnun kalirsin, ben hala alcam,
daha iyi işte abi... gaco abi kullansın biraz...memnun kalırsa sen de alırsın...yoksa boş yere almamış olursun :P

Samet Ağır
20 Mart 2012, 23:20
1 yıllık lastik almışsın..dot ile başlayan kodların sonundaki 1011 yazısı 2011 yılının 11. haftası üretildiğini gösterir...

Lucas
20 Mart 2012, 23:22
daha iyi işte abi... gaco abi kullansın biraz...memnun kalırsa sen de alırsın...yoksa boş yere almamış olursun :P

adama ben tutturdum sava alalim diye ama ferhat'im kars'im :)

ergün1968
20 Mart 2012, 23:28
Hayırlı olsun.Fazla yanlamayın ama :)

Lucas
20 Mart 2012, 23:32
1 yıllık lastik almışsın..dot ile başlayan kodların sonundaki 1011 yazısı 2011 yılının 11. haftası üretildiğini gösterir...

10. haftasi olabilir mi? 2010'un 11. haftasi olmasin da :)

GaCCaLL
20 Mart 2012, 23:36
evet farkettim samet abi ama 2011 in 10. ayından kalma değil mi o?? öyle yanlayacak tipte bir adam değilim zaten bana virajlarda sıkıntı çıkarmasın kafi şuan motorun üzerindeki lastikler 2006 dan kalma en azından onlardan iyidir diye düşünüyorum..

Samet Ağır
20 Mart 2012, 23:40
10. haftasi olabilir mi? 2010'un 11. haftasi olmasin da :)
yahu 1 sayı için birbirimizi kırmayalım..tamam 10. haftasıda olur..:queen:
klavyem sürçmüş...:cherry:

Yunus sayılar 10. ay değil hafta olarak geçer...

Lucas
20 Mart 2012, 23:44
yahu 1 sayı için birbirimizi kırmayalım..tamam 10. haftasıda olur..:queen:
klavyem sürçmüş...:cherry:

Yunus sayılar 10. ay değil hafta olarak geçer...

Parmaklarim kalin demiyosun da :p

Samet Ağır
20 Mart 2012, 23:47
Parmaklarim kalin demiyosun da :p
kurda sormuşlar ..
neden ensen kalın??
kendi işimi kendim görürüm demiş...

ama parmaklarla ilgili bi kıssa bilmiyorum,uyduramadım da şimdi....
tabi adam saniyede 1254 harf yazınca ve aynı anda ekranda 35 sayfaya hükmetmeye çalışınca bazen küçük aksilikler olabiliyor...:queen:
nasıl oldumu ?:flower:

Mengu16
20 Mart 2012, 23:47
Lastiğin üzerinde tread nylon diyor, bildiğin plastik yani. Umarım sadece tekerin içi, bezi falan nylon'dur dişlerinde kauçuk vardır tread diş demek de çünkii

ergün1968
20 Mart 2012, 23:53
Yanlamayı,viraj olarak kastetmiştim.Daha önce bir yerde kullanıcı yorumlarında, kirli asvaltta ve ıslak zeminde yol tutuşunun iyi olmadığı belirtiliyordu.Viraja yatmadan önce bir test edin derim önce :)

Soykan67
21 Mart 2012, 00:06
Hayırlı olsun, lastiğin düz bassın :)

Nylon felan ama şu anki lastiklerden daha iyidir bence.

100 km'lik lastik rodajından sonra rahat rahat kullanılabilir.

ferhatkars
21 Mart 2012, 00:13
adama ben tutturdum sava alalim diye ama ferhat'im kars'im :)
anladım abi de işin güzel yanı orası zaten abi:queen:

Lucas
21 Mart 2012, 00:26
Hayırlı olsun, lastiğin düz bassın :)

Nylon felan ama şu anki lastiklerden daha iyidir bence.

100 km'lik lastik rodajından sonra rahat rahat kullanılabilir.

Nylon olduğunu da nereden çıkarttın hocam?

Soykan67
21 Mart 2012, 00:34

Lastiğin üzerinde 2 yerde nylon yazıyor ordan çıkarttım :)

Sidewall: 3 plies nylon - yanaklar 3 kat naylon

Tread: 4 plies nylon - dişliler 4 kat naylon gibi birşeyler yazıyor.Çakma İngilizcemle bunu anladım :)

GaCCaLL
21 Mart 2012, 00:34

Son resimde 3 plies nylon diyor ya heralde ordan çıktı o plies kat demek..Ama inşallah nylon değildir yoksa gitti canım maxxiss :P

Soykan67
21 Mart 2012, 00:37
Son resimde 3 plies nylon diyor ya heralde ordan çıktı o plies kat demek..Ama inşallah nylon değildir yoksa gitti canım maxxiss :P

Maxxiss nylon değilse evet gitti canım maxxiss :)

GaCCaLL
21 Mart 2012, 00:39
yalnız aklıma takılan birde şu var bu lastik 290kg ya kadar taşıyosa benim ne herhangibir yük nede artçı almam lazım arkama. motorun ıslak ağırlığı 200 ün üzerinde birde ben varım 90 kglık buyur burdan yak??

Mengu16
21 Mart 2012, 00:41
yalnız aklıma takılan birde şu var bu lastik 290kg ya kadar taşıyosa benim ne herhangibir yük nede artçı almam lazım arkama. motorun ıslak ağırlığı 200 ün üzerinde birde ben varım 90 kglık buyur burdan yak?? Bir tekere binen yük 290 kilo olacak en fazla, motorun yüklü ağırlığının yüzde 30-40'ı ön tekerde olur düz yolda seyir halindeyken.

Soykan67
21 Mart 2012, 00:42
yalnız aklıma takılan birde şu var bu lastik 290kg ya kadar taşıyosa benim ne herhangibir yük nede artçı almam lazım arkama. motorun ıslak ağırlığı 200 ün üzerinde birde ben varım 90 kglık buyur burdan yak??

Ama şöyle bir durum var.Sonuçta ön ve arka lastik yükü eşit olmasa da paylaşıyor.Hani artçıyla ön kaldırırsan sorun olabilir o zaman :)

nezih77
21 Mart 2012, 00:55
Hayırlı uğurlu olsun yunusum.allah tekerini yerden kesmesin.bu arada ev halkına hasta oldum.selam söyle kardeşlerime.

GaCCaLL
21 Mart 2012, 01:03
Ama şöyle bir durum var.Sonuçta ön ve arka lastik yükü eşit olmasa da paylaşıyor.Hani artçıyla ön kaldırırsan sorun olabilir o zaman :)

önde de 230 yazıyo demekki 230+290=520 kg. diyorsunuz yani??

Lucas aşşadan aşşadan okuyon boyuna kıs kıs gülüyon demi ordan?

onur35
21 Mart 2012, 01:04
ben bu lastiği kullanıyorum aynı model ve KLR 650 motorumda takılı ve hiçbir sorun çekmiyorum yol tutuşu gayet başarılı ıslak veya kuru güvenerek gaz açabilirsin önceki lastiklerim metzeller sahara idi fakat ömrü geçtiğinden frenlerde kızaklama yapıyordu bunda çok rahatım ve offroad da yapıyorum asvalt ağırlıklı kullandığım için bu modeli seçmiştim ve rahat rahat yüklü kullanabilirsin(motor180+ben90+artçı80kg sorunsuz geziyoruz) bence iyi bir seçim yapmışsın özelden bu modeli soran arkadaşlar olmuştu onlarada almalarını önermiştim ve yine öneririm güzel günlerde kullanırsın umarım yeni lastiklerin hayırlı olsun

GaCCaLL
21 Mart 2012, 01:11
Hayırlı uğurlu olsun yunusum.allah tekerini yerden kesmesin.bu arada ev halkına hasta oldum.selam söyle kardeşlerime.

teşekkür ederim a bi amin diyorum iyi dileklerin için Aleyküm selamm bu arada :)

---------- Post added at 23:11 ---------- Previous post was at 23:06 ----------

ben bu lastiği kullanıyorum aynı model ve KLR 650 motorumda takılı ve hiçbir sorun çekmiyorum yol tutuşu gayet başarılı ıslak veya kuru güvenerek gaz açabilirsin önceki lastiklerim metzeller sahara idi fakat ömrü geçtiğinden frenlerde kızaklama yapıyordu bunda çok rahatım ve offroad da yapıyorum asvalt ağırlıklı kullandığım için bu modeli seçmiştim ve rahat rahat yüklü kullanabilirsin(motor180+ben90+artçı80kg sorunsuz geziyoruz) bence iyi bir seçim yapmışsın özelden bu modeli soran arkadaşlar olmuştu onlarada almalarını önermiştim ve yine öneririm güzel günlerde kullanırsın umarım yeni lastiklerin hayırlı olsun

içim rahatladı desem tam açıklamış olurum öyleyse bende asvalt ağırlıklı kullanıyorum ondan bu modeli seçtim kendi sitesinde az da olsa arazi kabiliyeti olduğu yazmakta.Birde bu konuyu bu lastik hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar için açtım zira tam resimli açıklamalı Sava lastiği hakkında belirli bir kaynak yok bakalım kullancıkça burdan yorumlarımı yazacağım.

ha unutmadan lastik rodajı meselesi var ben sıcak suyla yıkayım üzerindeki yağlı silikon, mum vs olayından kurtulayım diyorum.Doğrumudur acep?

Soykan67
21 Mart 2012, 01:16
ha unutmadan lastik rodajı meselesi var ben sıcak suyla yıkayım üzerindeki yağlı silikon, mum vs olayından kurtulayım diyorum.Doğrumudur acep?

Bence 100 km yap kurtul, havalarda güzel hem :)

nezih77
21 Mart 2012, 01:19
Pazar bi mühye yaparız orada toz toprak mis olur o lastik

GaCCaLL
21 Mart 2012, 01:56
Pazar bi mühye yaparız orada toz toprak mis olur o lastik

Cumartesi pazar işte lastiğiydi rulmanıydı falan onlarla uğraşcam abi ya bakalım becerebilirsem tubelles e çeviricem lastikleri.

rasta07
21 Mart 2012, 02:11
Hayırlı olsun , iyi kötü yorumlarını yazarsan sevinirim. Bu daha çok asfalt ağırlıklı gibi ...

yamyamaha
21 Mart 2012, 02:38
ustam delikanlı adama okadar yumuşak lastik yakışmaz. tırnağın izi bile çıkıyorsa ben o lastıkten almam. :)
yok yok güzel bişeye benziyor. daha ilk fotoda kauvçuk kokusu sardı her tarafımı. işallah memnun kalırsın. Allah kaza bela vermesin. güle güle kullan.

alp_tunay
21 Mart 2012, 02:45
Scooter da uzun süredir sava kullanan biri olarak yorumumu yapayım.....

Yol tutuşu çok iyidir... Virajda sonuna kadar korkmadan yatırabilirsin motoru...
Hatta ıslak zaminde de tutuşu güzel.....
Ama bu mutluluğun kısa sürücek...
1 yıla kalmadan lastiğin yumuşak hamurundan dolayı aşınacak ve kalan kısmı aşırı sertleşecek :)
Bu sefer bırak yaş ı kuru asfaltta bile tutunamayacaktır... :)
Kaça aldın bilmiyorum ama en doğru seçimi yapmışsın...
Marka lastik alıp 1.5-2 sene kullanmaktansa senede 1 kere değiştirip güvenle kullanacağın bir lastik...

Güle güle kullan.... Kazasız belasız...

airhead
21 Mart 2012, 03:17
Hayırlı olsun başkan.Aynı markayı bi arkadaşım r80gs e aldı,ve peformansından çok memnundu.Ancak bir sene içinde lastikte anormal yarıklar oluştu,lastik liğme liğme oldu.İnşallah seninde başına gelmez.

Lucas
21 Mart 2012, 10:37
önde de 230 yazıyo demekki 230+290=520 kg. diyorsunuz yani??

Lucas aşşadan aşşadan okuyon boyuna kıs kıs gülüyon demi ordan?

Yok be paşam, uyumusum erkenden. Adamla sen konustugun icin, ben kaucuk mu nylon mu sordun sandim. Ben sahibinden'de ki saticiya sordugumda, abi cin mali degil, kaucuk cok guzel lastik demisti. Sen belli ki sormamissin.. Neyse Alp'im Tunay'im guzel dediyse guzeldir. Kaca aldigini soylesen, herkes iyi etmissin der emin ol. Begenmezsen ben sana maxxiss alirim, onlari bana verirsin. Sebep olmus gibi olmayayim :)

piyanist_irf
21 Mart 2012, 11:16
kurda sormuşlar ..
neden ensen kalın??
kendi işimi kendim görürüm demiş...

ama parmaklarla ilgili bi kıssa bilmiyorum,uyduramadım da şimdi....
tabi adam saniyede 1254 harf yazınca ve aynı anda ekranda 35 sayfaya hükmetmeye çalışınca bazen küçük aksilikler olabiliyor...:queen:
nasıl oldumu ?:flower:

maşallah maşallah yarasın tosunuma garpız gabuuuu:cherry::P

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:14 ----------

hayırlı olsun yunusum şovalyem tekerine taş değmesin :)

KUVVETMİRA
21 Mart 2012, 11:41
bu mu ilk intiba arkadaş? birbirine şehvetle sarılmış bir çift ve lastiğin tırtıklarının çekiştirildiği bir video!
haydi hayırlı uğurlu olsun.

Lucas
21 Mart 2012, 11:47
bu mu ilk intiba arkadaş? birbirine şehvetle sarılmış bir çift ve lastiğin tırtıklarının çekiştirildiği bir video!

Dikkat et, sanada gecirmesin o tirnaklari :)

KUVVETMİRA
21 Mart 2012, 11:50
Dikkat et, sanada gecirmesin o tirnaklari :)

yok abi geçiremez, o şehvetle sarılan arkadaşları evinde bizzat gördüm, o gün bügün görüşmüyoruz kendisiynen

GaCCaLL
21 Mart 2012, 12:16
Hayırlı olsun , iyi kötü yorumlarını yazarsan sevinirim. Bu daha çok asfalt ağırlıklı gibi ...

kullanmaya başladıktan sonra illaki yorumlarımı bu başlıkta paylaşırım.

ustam delikanlı adama okadar yumuşak lastik yakışmaz. tırnağın izi bile çıkıyorsa ben o lastıkten almam. :)
yok yok güzel bişeye benziyor. daha ilk fotoda kauvçuk kokusu sardı her tarafımı. işallah memnun kalırsın. Allah kaza bela vermesin. güle güle kullan.

İnşallah serdal hocam amin cümlemize..

Scooter da uzun süredir sava kullanan biri olarak yorumumu yapayım.....

Yol tutuşu çok iyidir... Virajda sonuna kadar korkmadan yatırabilirsin motoru...
Hatta ıslak zaminde de tutuşu güzel.....
Ama bu mutluluğun kısa sürücek...
1 yıla kalmadan lastiğin yumuşak hamurundan dolayı aşınacak ve kalan kısmı aşırı sertleşecek :)
Bu sefer bırak yaş ı kuru asfaltta bile tutunamayacaktır... :)
Kaça aldın bilmiyorum ama en doğru seçimi yapmışsın...
Marka lastik alıp 1.5-2 sene kullanmaktansa senede 1 kere değiştirip güvenle kullanacağın bir lastik...

Güle güle kullan.... Kazasız belasız...

şuan üstündeki metzellerde yolu tutmuyor en fazla 2 sene biner değiştiririm kanaatindeyim abi.

Hayırlı olsun başkan.Aynı markayı bi arkadaşım r80gs e aldı,ve peformansından çok memnundu.Ancak bir sene içinde lastikte anormal yarıklar oluştu,lastik liğme liğme oldu.İnşallah seninde başına gelmez.
4 sene bu lastiği kullananlarlada karşılaştım ama inşallah dediğin gibi olmaz :sunny:

Yok be paşam, uyumusum erkenden. Adamla sen konustugun icin, ben kaucuk mu nylon mu sordun sandim. Ben sahibinden'de ki saticiya sordugumda, abi cin mali degil, kaucuk cok guzel lastik demisti. Sen belli ki sormamissin.. Neyse Alp'im Tunay'im guzel dediyse guzeldir. Kaca aldigini soylesen, herkes iyi etmissin der emin ol. Begenmezsen ben sana maxxiss alirim, onlari bana verirsin. Sebep olmus gibi olmayayim :)

yok sordum bende ya hatta öyle iyi bir lastikmiş ki ben sormadan adam saymaya başladı şöyle yumuşak böyle kauçuk vs. vs.. Kaça aldığım konusunada gelince 210tl ye aldım ben yalnız piyasa fiyatı 280 lira falan ortalaması.
Yalnız sen bu ara alamicaksın galiba ben burdan öle görüyorum :)

maşallah maşallah yarasın tosunuma garpız gabuuuu:cherry::P

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:14 ----------

hayırlı olsun yunusum şovalyem tekerine taş değmesin :)

Amin. iyi dileklerin için teşekkür ediyorum irfan abim.:rendeer:

elimizden bu kadar geldi reyiz neyapak :queen: ccc KUVVETMİRA ccc haftasonu senin tühkandayım sen biryere gitmiyorsan haberin ola :queen:

---------- Post added at 10:16 ---------- Previous post was at 10:13 ----------

yok abi geçiremez, o şehvetle sarılan arkadaşları evinde bizzat gördüm, o gün bügün görüşmüyoruz kendisiynen

Vay arkadaş 2 dk da satılmazki bi adam yaa ayıp ayıp...

Syanur
21 Mart 2012, 12:57
Hayırlı olsun, güvenli güvenli gullan, kaza neyim yapma, dikkatli sür. Tekerleri yeniledim diye tekere gelme, arkayı fazla kaydırıp topcase'i zorlama, yağmurda ön lastiği test edecem diye macera arama, çok fazla çiğköfte yiyip motoru da zorlama :mrgreen: Harbi noldu bizim köfte günü resimlerimiz??

Ev halkını da ifşa etmişsin zaten, insanlarda garip bir intiba bıraktı bu topic kanımca :) Ama hiç göremediğim/bilmediğim/duymadığım bir lastiği tanıma fırsatı buldum bu güzel sayfada. Eline, diline sağlık :P (video da konuşuyor musun, duyamadım da??)

Ve bir soru da atayım ortaya ozaman, o lastiğin üzerindeki sakallar(ince ince kopardığın naneler işte) özellikle virajlarda felan lastiğin daha çok kaymasına sebep oluyor mu?? Bu konuda bilgisi olan var mı??

Lucas
21 Mart 2012, 13:17
Alcam Yunus'um alcam da, muhasebeciye 600 tl verince, gozlerim yuvalarindan firlamasiyla birlikte, don lastigi alabilecek durumda bile degilim onumuzdeki bir kac gun :)
Mt'de desteklerinizi bekliyorum diye konu acip banka hesap numarami mi versem, yoksa cumayi bekleyip namazimi eda ettikten sonra avluya cikip tobe yarabbim...

GaCCaLL
21 Mart 2012, 15:20
Hayırlı olsun, güvenli güvenli gullan, kaza neyim yapma, dikkatli sür. Tekerleri yeniledim diye tekere gelme, arkayı fazla kaydırıp topcase'i zorlama, yağmurda ön lastiği test edecem diye macera arama, çok fazla çiğköfte yiyip motoru da zorlama :mrgreen: Harbi noldu bizim köfte günü resimlerimiz??

Ev halkını da ifşa etmişsin zaten, insanlarda garip bir intiba bıraktı bu topic kanımca :) Ama hiç göremediğim/bilmediğim/duymadığım bir lastiği tanıma fırsatı buldum bu güzel sayfada. Eline, diline sağlık :P (video da konuşuyor musun, duyamadım da??)

Ve bir soru da atayım ortaya ozaman, o lastiğin üzerindeki sakallar(ince ince kopardığın naneler işte) özellikle virajlarda felan lastiğin daha çok kaymasına sebep oluyor mu?? Bu konuda bilgisi olan var mı??
olm foto çekmediydim ben ama faceye atmış hüseyin abi orda arat bak ankara motosiklet sevdalıları diye giriş taleb et görürsün :) o sakal mevzusuda çok ufak o sakallar kaydırma olacağı kanaatinde değilim ben.

Alcam Yunus'um alcam da, muhasebeciye 600 tl verince, gozlerim yuvalarindan firlamasiyla birlikte, don lastigi alabilecek durumda bile degilim onumuzdeki bir kac gun :)
Mt'de desteklerinizi bekliyorum diye konu acip banka hesap numarami mi versem, yoksa cumayi bekleyip namazimi eda ettikten sonra avluya cikip tobe yarabbim...

cuma fikri daha cazip ama motorla gitme oraya :P

---------- Post added at 13:20 ---------- Previous post was at 13:02 ----------

Aslında bu konuda savaskayan abimizin de bir yorumunu okumak isterim bir yazısında ben alacağım lastiğin ipliklerini çekiştiririm tırnağımı batırırım falan yazmıştı benim resimlerden ve video üzerinden bir yorum yaparsa sevinirim :cat:

Lucas
21 Mart 2012, 15:49
savas abi bu siralar nadir konulara cevap yaziyor. Bende okumustum o yazisini, ama o cross agirlikli takiliyor bu aralar diye hatirliyorum.

iptaluyelik02
21 Mart 2012, 21:35
[/COLOR]Aslında bu konuda savaskayan abimizin de bir yorumunu okumak isterim bir yazısında ben alacağım lastiğin ipliklerini çekiştiririm tırnağımı batırırım falan yazmıştı benim resimlerden ve video üzerinden bir yorum yaparsa sevinirim :cat:
Sava genel olarak güzel ve kaliteli lastikler üretiyor,1 yıl kadar cross lastiklerini olabildiğince sert koşullarda kullandım ve beklediğimden çok çok sağlam çıktı,Uzmanı değilim ama sanırım:Lastiğin ipliklerinin uzaması icindeki kaucuk oranın yüksek oldugunu gösteriyor,kaucuk oranı yüksek olan lastik de yumuşak olur,kullanım ömrü de kısa olur ama kullanımı konforlu ve frenajı iyidir.bir kaç yüz km hatta 1000 km kadar virajlarda motoru fazla yatırmamaya,fazla sert fren yapmamaya çalış..
Oğluma aldığımız XL 200 icin de Sava baktım ama istediğimiz ebatlarda yokmuş,onun yerine Mitas alacağım mecburen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

savas abi bu siralar nadir konulara cevap yaziyor. Bende okumustum o yazisini, ama o cross agirlikli takiliyor bu aralar diye hatirliyorum.

Sadece benim açımdan değil çoğu kişi icin aynı olsa gerek
sanıyorum facebook yüzünden foruma katılım azaldı,motoru büyüten,belli bir tarzda karar kılan doğrudan o tarzların hakim olduğu başka forumlara ağırlık veriyor,
dolayısı ile buradaki paylaşımlar da kısıtlı kalıyor.
Ben uzun süredir gezemedim,yoğun bir iş yaşamı,gecen yıl validenin rahatsızlığı,sonra uzun süren kıştan sonra ancak motosikletle ilgilenmeye zamanım kaldı,Bu arada
bir depo benzini şehir icinde motoru unutmamak adına bitirdim:)
Bu yıl,rabbim kısmet ederse Yunanistan belki İtalya fransa gibi uzun soluklu geziler yapıp,paylaşmayı umut ediyorum.

onur35
21 Mart 2012, 21:46
ben 19.07.2011 de 130/80/17 90/90/21 takımı 240tl ye almıştım

GaCCaLL
22 Mart 2012, 13:58
Sava genel olarak güzel ve kaliteli lastikler üretiyor,1 yıl kadar cross lastiklerini olabildiğince sert koşullarda kullandım ve beklediğimden çok çok sağlam çıktı,Uzmanı değilim ama sanırım:Lastiğin ipliklerinin uzaması icindeki kaucuk oranın yüksek oldugunu gösteriyor,kaucuk oranı yüksek olan lastik de yumuşak olur,kullanım ömrü de kısa olur ama kullanımı konforlu ve frenajı iyidir.bir kaç yüz km hatta 1000 km kadar virajlarda motoru fazla yatırmamaya,fazla sert fren yapmamaya çalış..
Oğluma aldığımız XL 200 icin de Sava baktım ama istediğimiz ebatlarda yokmuş,onun yerine Mitas alacağım mecburen.

Sava türkiye sitesinden harun bey ile görüştünmü abi lastik ebatı konusunda ben direk ondan aldım yardımı dokunur belki zira direk ithalatını yapan firma?
Birde lastiğin yumuşak olması dediğin gibi iyi önceki mesajlarımda yazdığım gibi 1-2 sene kullanmayı planlıyorum en azından şu sıkışık dönemimde ondan sonra belki farklı arayışlara geçerim olmadı yine yeni savalar ile yola devam tabi memnun kalırsam ki, bu topiği açma nedenim ise birazda bu lastik hakkında kullananların değerlendirenlerin yorumu.Çok teşekkür ettim beni kırmayıp nacizhane yorumunu bizimle paylaştığın için :rendeer:

ben 19.07.2011 de 130/80/17 90/90/21 takımı 240tl ye almıştım

ben direk dediğim gibi harun atalay ile görüştüm bir arkadaşın vasıtası ile biraz ucuza geldi işin aslı :)

onur35
22 Mart 2012, 14:47
eee böyle kuru kuru olmuyor ama lastiğin takılı olan fotolarından istiyoruz böylece merak edenlere fikir olur,ilk örnek benden olsun...

http://img213.imageshack.us/img213/7163/klrdsc0140oc.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/213/klrdsc0140oc.jpg/)

http://img571.imageshack.us/img571/695/kldsc0141r.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/571/kldsc0141r.jpg/)

http://img36.imageshack.us/img36/1412/dsc0197riklr.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/36/dsc0197riklr.jpg/)

http://img40.imageshack.us/img40/4201/klrrdsc0202wv.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/40/klrrdsc0202wv.jpg/)

GaCCaLL
27 Mart 2012, 12:19
Bende detaylı fotoraflarını çekemedim ama ilk taktıktan sonra daha hiç kullanılmamış hali ile bir fotoğraf çekmiştim onu paylaşayım :)

http://img861.imageshack.us/img861/3518/img096h.jpg

yalnız söktüğüm Metzellerden ufak gibi geldi gözüme bununda sebebi metzellerin dişli olmasından kaynaklandığı kararına vardık :king: